Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dowcipy komputerowe
Autor Wiadomość
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
Na początku było słowo i w słowie były dwa bajty, i więcej nic nie było.

I oddzielił Bóg jedynkę od zera, i zobaczył, że to było dobre.

I Bóg powiedział: „Niech będą dane". I stało się.

I Bóg powiedział: .„Niech ułożą się dane na swoje właściwe miejsca".

I stworzył dyskietki i twarde dyski, i kompaktowe dyski.

I Bóg powiedział: „Niech będą komputery, żeby było gdzie włożyć dyskietki, i twarde dyski, i kompakty".
I stworzył komputery i nazwał je hardwarem, i oddzielił software od hardware'u.

Software'u jeszcze nie było, lecz Bóg szybko stworzył programy – duże i małe i powiedział im: „Idźcie i rozradzajcie się, i wypełniajcie całą pamięć".

Ale sprzykrzyło się Bogu tworzyć programy samemu i rzekł: „Stworzę Programistę według swego podobieństwa i niech on panuje nad komputerami, programami i danymi". I stworzył Bóg Programistę, i umieścił go w Centrum Obliczeniowym, żeby w nim pracował. I przyprowadził on Programistę do drzewa katalogowego i powiedział: „W każdym katalogu możesz uruchamiać programy, tylko z katalogu Windows nie korzystaj, bo na pewno umrzesz" .

I Bóg rzekł: „Niedobrze Programiście być samotnym, stworzymy mu tego, który będzie się zachwycał dziełem Programisty". I wziął On od Programisty kość, w której nie było mózgu, i stworzył To, co będzie zachwycało się dziełem Programisty, i przywiódł To do niego. I nazwał To Użytkownikiem. I siedzieli oni razem pod nagim DOS-em i nie wstydzili się tego.

10. A Bill był chytrzejszy niż wszystkie dzikie zwierzęta, które uczynił Pan Bóg. I rzekł Bill do Użytkownika: „Czy naprawdę Bóg powiedział, żebyście nie uruchamiali żadnych programów?" I rzekł Użytkownik: „W każdym katalogu możemy uruchamiać programy, tylko z drzewa Windows nie możemy, abyśmy nie umarli".

I rzekł Bill Użytkownikowi: „Jak możesz mówić o czymś, czego nie spróbowałeś! Tego dnia, kiedy uruchomicie program z drzewa katalogowego Windows, będziecie równi Bogu, bo jednym przyciskiem myszki stworzycie to, czego zapragniecie"

I zobaczył Użytkownik, że Windows były miłe dla oczu i godne pożądania, bo jakakolwiek wiedza stała się już od tej chwili niepotrzebna, i zainstalował Windows na swoim. komputerze. I powiedział programiście, że to jest dobre, i on też go zainstalował.

I zaraz wyruszył programista szukać nowych drajwerów. A Bóg rzekł: „Gdzie idziesz?" A on odpowiedział: „Idę szukać nowych drajwerów, bo nie ma ich w DOS-ie". I wtedy rzekł Bóg: „Kto ci powiedział, że potrzebujesz drajwerów'? Czy czasem nie uruchomiłeś programów z drzewa katalogowego Windows?" Na to rzekł programista: „Użytkownik, którego mi dałeś, aby był ze mną zamówił programy pod Windows i dlatego zainstalowałem Windows". I rzekł Bóg do Użytkownika: „Dlaczego to uczyniłeś?" I odpowiedział Użytkownik: „Bill mnie zwiódł".

Wtedy rzekł Pan Bóg do Billa: „Ponieważ to uczyniłeś, będziesz przeklęty wśród wszelkiego bydła i wszelkiego dzikiego zwierza. I ustanowię nieprzyjaźń między tobą a Użytkownikiem, on będzie cię zawsze przeklinał, a ty będziesz mu sprzedawał Windows".

Do Użytkownika zaś Bóg rzekł: „Windows bardzo rozczaruje cię i spustoszy twoje zasoby, i będziesz musiał używać marnych programów, i nie będziesz mógł się obejść stale bez serwisu programisty" .

Programiście zaś rzekł: „Ponieważ usłuchałeś głosu Użytkownika, przeklęte niech będą twoje komputery, gdyż powstanie w nich mnóstwo błędów i wirusów, w pocie oblicza twego będziesz stale poprawiał swoje prace".

I odprawił ich Pani Bóg ze swego Centrum Obliczeniowego, i zabezpieczył hasłem wejście do niego.

General protection fault.

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
06-05-2006 19:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #17
 
http://groups.google.pl/group/pl.rec.gry...57b66e2ccd

" Klasyfikacja Gatunkowa Trolli Sieciowych, Dokonana Na Podstawie Obserwacji Grup Dyskusyjnych w Hierarchii Pl"

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
09-06-2006 19:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #18
 
Kumpel pracuje u dostawcy Internetu na pewnym osiedlu w Gdańsku. W związku z tym, co jakiś czas dzieją się pewne, dość wesołe zdarzenia:
I oto pewnego dnia, przychodzi młoda dziewczyna, w celu ustalenia wszelkich warunków podłączenia tegoż cuda - cena, sprzęt, itp., gdyż mieszka z rodzicami i to oni są sponsorami.
Na drugi dzień wchodzi i już od samego wejścia, ze łzami w oczach 'od śmiechu', opowiada:
- Wszystko ok, ale wiecie o co zapytała moja mama, gdy powiedziałam o Internecie?
'Powiedz mi córeczko, gdzie ty ten cały Internet postawisz w swoim małym pokoiku?'

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
11-06-2006 14:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #19
 
Zadanie:
Pies bernardyn biegnie z prędkością 10 km/h i niesie pudełko 10 płytek DVD o pojemności 4,7 GB każda.
Czy będzie on przesyłał dane szybciej niż sieć Fast Ethernet (100 Mb/s) na odcinku 8 km?

Rozwiązanie:
Dane:
Prędkość bernardyna:
10 km/h = 2,77 m/s

Droga:
s = 8 km = 8000 m

Przepustowość sieci:
100 Mb/s = 12,5 MB/s

Pojemność płyty:
Jedna płyta DVD ma tak naprawdę 4,5 GB = 4608 MB

Wychodząc z definicji prędkości:
v = ds/dt -> s = v * t -> t = s/v
t = 8000 / 2,77 = 2888 s = 48,13 min
Bernardyn przebędzie dystans w ciągu 48,13 min.

Natomiast sieć:
4608 * 10 / 12,5 = 3686,4 s = 61,44 min
Sieć prześle te dane w 61,44 min

Wniosek:

Następnym razem, jak będziesz musiał(a) przesłać 45 GB na odległość 8 km, to wyślij bernardyna.

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
19-06-2006 11:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #20
 
Zapomniałes o narzucie nagłowków ramek i protokołu TCP i pakietach potwierdzeń Język
19-06-2006 14:33
Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #21
 
A moze to bylo po UDP :hm:
19-06-2006 14:56
Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
Humor informatyków:

[Obrazek: informatycy.gif]

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
20-06-2006 17:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
Użytkownicy rozmawiają ze sobą:
Pierwszy:Wiesz.Mam neta i działa z prędkością 128 kilobatów na sekundę.
Drugi:To jeszcze nic.Mój jest jeszcze szybszy i dostaję 10 Megabatów na sekundę.
Pierwszy:To dopiero niezłe LAN-ie.


Irlandczyk i Polak testują nowy symulator lotu.
Irlandczyk:Gdy uruchomię mój F-16 to od razu wylatuję na orbitę okołoziemską.
Polak:To jakiś słaby ten symulator.Ja swoim wylatuję prosto na Słońce i nie płonę.
28-11-2006 20:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Natalia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 64
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
Kolega zwraca się do kolegi informatyka z prośba:
- Pożycz mi 1000 zł.
Na to informatyk:
- No dobra, masz 1024 - dla równego rachunku.

Dobry programista wiesza się razem ze swoim programem.

Oprogramowanie jest jak katedra - budujesz, budujesz, budujesz,
budujesz, a potem... modlisz się!

Panie, zainstalowałem Windows...
- Tak?
- No i teraz mam problem...
- No, to już mi pan powiedział.
Duży uśmiech

Bo?e, daj mi si??, aby mog?a zrobi? wszytsko, czego ode mnie ??dasz. A potem ??daj ode mnie czego chcesz...
29-11-2006 00:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #25
 
Dlaczego programista na umycie głowy zużywa całą butelkę szamponu?
Bo w instrukcji jest napisane: nałożyć, spłukać, czynność powtórzyć.
29-11-2006 08:56
Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
Jak się żegnają w kościele programiści?
-W imię ojca, syna i ducha świętego, ENTER.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
29-11-2006 12:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #27
 
(do zrozumienia przyda sie minimalna znajomosc zasad programowania)
Żona wysyła męża programistę do sklepu:
- Kup parówki, jak będą jajka, to kup 10.
Mąż w sklepie:
- Są jajka?
- Tak.
- To poproszę 10 parówek.
[center] Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech [/center]
Jak informatyk uprawia seks:
Kod:
$ who | grep woman; date; unzip; touch; strip; finger; mount; more; yes; more; umount; clear; sleep;
[center] Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech [/center]
Klasyfikatory wódki wśród informatyków:

0.1 l - demo
0.25 l - trial version
0.5 l - personal edition
0.7 l - professional edition
1.0 l - network edition
1.75 l - enterprise
3 l - for small business
5 l - corporate edition
wiadro - Home edition
"klin" - Service pack
rosół - Recovery tool
zakąska - plugins
bimber - shareware
wynalazki (typu autowidol, denaturat) - open source
alkohol metylowy - screensaver (black windows)
paw - stacks overflow
urwany film - restart
monopolowy - file server
alkoholik - informatyk
bimbrownik - hacker
impreza - multiplayer
12-12-2006 18:00
Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Haker wchodzi na serwer i udało mu się złamać hasło.
Nagle wyświetla się komunikat:Witamy.Zostałeś namierzony.Życzymy miłej odsiadki.

[ Dodano: Sob 06 Sty, 2007 19:06 ]
Tajemnicze nicki:

Little Boy
Nuclear Admin
Dołączył:6 sierpień 1945
Posty:komputer wyparował
Skąd:Hiroshima


Polonium 210
Zbanowany
Dołączył:31 październik 2006
Posty:odkażone i zdezaktywowane
Skąd:Moscow

Bill Gates
Webmaster
Dołączył:gdy założono pierwsze forum
Posty:234656789960600
Skąd:USA

[ Dodano: Wto 16 Sty, 2007 12:23 ]
Bill Gates doszedł do władzy i przemawia w amerykańskim Senacie.

-Bill Gates:Witam Was senatorowie.Dziś omówimy metodę przejmowania władzy nad światem.Otóż od Windowsa chciałbym zacząć.Jest to system komputerowy,który obłożyłem klątwą i dlatego się zawiesza.Dla znajomych jednak stworzyłem program znoszący zaklęcie:SZAMAN 2100.
-Wiceprzewodniczący Senatu USA: A co z prawami autorskimi ? Indianie protestują na ulicach.
-Bill Gates:Niech protestują,to może ściągną dla atrakcji jakiś asteroid.
-Wiceprzewodniczący:Bill,to szaleństwo !
-Bill Gates:Jakie szaleństwo.Zawsze można uciec na Marsa.
03-01-2007 19:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #29
 
Gdyby systemy operacyjne były liniami lotniczymi
Linie Lotnicze AMIGA
Terminal lotniskowy jest ładny i kolorowy, z przyjacielskimi i miłymi stewardesami, z łatwym dostępem do samolotów i bezproblemowym startem. Dla bardziej wymagających podróżników : mogą oni podróżować na wielu samolotach i odwiedzić wiele miejsc w tym samym czasie. Podczas tych wielokrotnych podroży pasażer może skorzystać z lotów na liniach MACa, DOSu, UNIXa, czy też WINDOWSów.
Linie Lotnicze DOS
Sytuacja wygląda tak: Wszyscy pchają samolot, aż ten wzbije się w powietrze i zacznie szybować. Następnie wskakują do niego i przez moment szybują wraz z nim dopóty ten nie uderzy w ziemie. Potem od początku pchają i szybują itd...
Linie Lotnicze DOS z QEMM
Sytuacja jak wyżej, z tym że z większą ilością miejsca na nogi.
Linie Lotnicze MAC
Wszyscy na lotnisku, a wiec stewardesy, kapitanowie samolotów, bagażowi i urzędnicy wyglądają tak samo, zachowują się tak samo i mówią w ten sam sposób. Zawsze, gdy o coś zapytasz, otrzymujesz odpowied1/4, że nie musisz tego wiedzieć, nie chcesz tego wiedzieć i ze wszystko będzie zrobione bez twojej wiedzy - więc jednym słowem zamknij się
Linie Lotnicze OS/2
Aby dostać sie na pokład samolotu musisz podstemplować bilet 10 razy w dziesięciu rożnych okienkach. Następnie musisz wypełnić ankietę i cztery kwestionariusze, w których wyjaśnisz gdzie chcesz siedzieć i czy powinno to wyglądać jak na statku pasażerskim, w pociągu osobowym, czy też w autobusie. Jeżeli powiedzie Ci się, dostaniesz się na pokład i samolot szczęśliwie wystartuje... będziesz mieć wspaniałą podroż ... z wyjątkiem sytuacji, w których zamarznie ster i klapy w pozycji, w której będziesz miał czas tylko na odmówienie modlitw zanim samolot spadnie na ziemię.
Linie Lotnicze WINDOWS (ogólnie)
Lotniskowy terminal jest ładny i kolorowy, z miłymi i pomocnymi stewardesami, z łatwym dostępem do samolotu oraz bezproblemowym startem... potem samolot wybucha bez żadnego ostrzeżenia...
Linie Lotnicze WINDOWS 95
Lotniskowy terminal jest znacznie ładniejszy niż w liniach WINDOWS, z jeszcze milszymi stewardessami. Po wyjściu na lotnisko czekamy aż jego obsługa zmontuje nam samolot którym będziemy lecieć. Dzięki Systemowi Wykrywania Nowego Sprzętu może się zdarzyć że kabina pilotów zostanie zamontowana zamiast podwozia lub że silnik znajdzie się na dziobie, zwrócony wylotem w kierunku lotu.
Kabina pasażerów jest niezwykle starannie wykończona, jednakże nadmiar ozdób utrudnia swobodne poruszanie się i ogranicza pole widzenia. Do kabiny dostajemy się w sposób intuicyjny za pomocą lotniskowej sieci komunikacji nazywanej "START". Po długim błądzeniu w labiryncie tuneli znajdujemy wlew paliwa, przez który całkiem intuicyjnie dostajemy się do kabiny. Po szczęśliwym starcie prędkość lotu silnie zależy od ilości pasażerów - najlepiej podróżować samotnie. Wylądować możemy na kilka sposobów:

* normalnie,
* podwoziem do góry,
* na lewym skrzydle,
* na prawym skrzydle,
* w kawałkach.

Linie Lotnicze Windows NT
Sytuacja wygląda tak: wszyscy wychodzą na pas startowy, po drodze podają hasło i kreślą zbliżony kształt samolotu. Następnie siadają i robią hałas jakby właśnie nim lecieli.
Linie Lotnicze Unix
Każdy przynosi jedną cześć samolotu ze sobą na lotnisko. Potem wszyscy wynoszą to na pas startowy i składają do kupy kłócąc się ciągle o rodzaj samolotu, który budują.
Linie lotnicze Linux
To bezpłatne czartery należące do korporacji UNIX. Chcąc dostać się na pokład trzeba wykupić bilety w tak zwanej dystrybucji. Po przybyciu na opustoszałe lotnisko, bez jakiejkolwiek obsługi i po wyładowaniu części z ciężarówki, Komplikator - jeśli masz trochę szczęścia - zmontuje Twój samolot już za pierwszym razem.
Po wejściu na pokład rzuca się w oczy spartańskie wyposażenie kabiny: gołe, blaszane ściany i niezwykle twarde siedzenia. Co ciekawe, każdy pasażer musi mieć własne klucze, osobne wejście do samolotu i siedzi sam w okratowanej celi, chyba że pilot go wypuści aby mógł się przewietrzyć.
Pilotowanie samolotu, według zapewnień stałych bywalców linii "Linux" jest niezwykle proste! Chcemy lecieć w lewo - ustawiamy drążek sterowniczy w pozycji:

ls /home | grep w_lewo | more

a w prawo:

mount -t w_prawo /dev/hda1 /mnt/dos

Proste i intuicyjne.

Poprzez lotniskowy terminal, połączony z InterneLotem, możemy także ściągnąć GUI (General Useless Interface), taki jak np. fvwm, olwm, dzięki któremu wewnątrz staje się bardziej kolorowo (ale nie przesadnie).
Podczas korzystania z InterneLotu należy uważać na tylne drzwi z tabliczką "Exploit", nigdy nie wiadomo kto i kiedy tamtędy wlezie.
Użytkownicy linii lotniczych Linux starają się nigdy nie lądować.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
09-03-2007 00:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
Irlandczyk rozmawia z Polakiem o skonstruowanej przez siebie grze komputerowej.
-Wiesz,w mojej grze piłkarskiej na XP-eku IRA wygrywa z Brytyjczykami 3:0
Polak:-To jeszcze nic.W mojej grze RPG o nazwie "Imperator" Polska podbija prawie całą Europę.
18-03-2007 19:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów