Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fałszywy ksiądz (O_O)
Autor Wiadomość
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #1
Fałszywy ksiądz (O_O)
Ostatnio znalazłem newsa ↓ (z maja tego roku - tak wiem, jestem szybki Duży uśmiech ) o gościu, który udawał księdza. Na pewno o nim słyszeliście.

wiadomosci.wp.p napisał(a):56-latek z Suwałk, który w przeszłości dwa lata spędził w klasztorze, wyłudzał noclegi i pieniądze, podając się za księdza. Gościły go parafie, gdzie m.in. odprawiał msze i spowiadał wiernych. Wpadł w Zabrzu, gdy usiłował wyłudzić pieniądze od młodzieży, której proponował udział w castingu do filmu.

Oszust opuścił niedawno zakład karny, gdzie odsiadywał karę za podobne przestępstwa. Sprawdzamy, czy zanim pojawił się na Śląsku, dopuścił się tego rodzaju czynów również w innych częściach kraju - powiedział rzecznik zabrzańskiej policji Marek Wypych.

Mężczyzna przyjechał na Śląsk niespełna tydzień temu. Bez trudu przekonał księży z dwóch parafii, które zdecydowały się go gościć, że również jest kapłanem. Policjanci ustalili, że już wcześniej działał w podobny sposób, załatwiając darmowe noclegi i posiłki na plebaniach. Zgodnie z przyjętym zwyczajem, w odwiedzanych parafiach odprawiał msze i spowiadał.

Na początku tygodnia, ubrany w skromny, ciemny strój z nieodłączną koloratką, rzekomy ksiądz pojawił się w zabrzańskim centrum edukacji. Dyrekcji powiedział, że zamierza nakręcić film o zmarłym niedawno księdzu Jerzym Zawadzkim - znanym kapłanie - społeczniku z Suwałk, który słynął z pomocy najuboższym i potrzebującym. Chciał zorganizować w szkole casting dla 60 osób. Najlepsi mieli jesienią pojechać na zdjęcia do Rzymu.

Swoim rozmówcom mężczyzna pokazywał liczne zdjęcia ze swojej rzekomej kapłańskiej praktyki. Fotografie przedstawiały go podczas mszy świętych, w towarzystwie innych księży lub w konfesjonale. Osoby, które się z nim zetknęły, zapewniały policjantów, że nic w zachowaniu księdza nie wskazywało na to, iż nie jest prawdziwym kapłanem. Nabierał nawet innych księży.

Dyrekcja szkoły nabrała podejrzeń, gdy podczas spotkania z młodzieżą rzekomy ksiądz rozdał formularze, potrzebne - jak mówił - do ubezpieczenia zdrowotnego za granicą. Każdy uczeń miał zapłacić 40 zł. Poproszony o wyjaśnienia mężczyzna szybko opuścił szkołę, zdążył jednak - jak ustaliła dyrekcja - umówić się z młodymi ludźmi na spotkanie po południu, aby zebrać wypełnione druki i pieniądze.

Gdy pewny siebie oszust w piątek po południu pojawił się w szkole, ku jego zdziwieniu w sali, gdzie miał spotkać się z młodzieżą szkolną, znajdowali się również policjanci, którzy ponad wszelką wątpliwość ustalili, że mężczyzna z koloratką na szyi nie jest księdzem, ale oszustem - powiedział Wypych.

Mieszkaniec Suwałk trafił do policyjnej izby zatrzymań. Najdalej w niedzielę zostaną mu przedstawione zarzuty dotyczące oszustwa. Policjanci z Zabrza rozesłali informacje w tej sprawie do wszystkich komend policji w Polsce, aby sprawdzić, czy w ciągu ostatnich kilku tygodni, jakie upłynęły od opuszczenia przez niego więzienia, mężczyzna dopuścił się podobnych czynów. (bart)
Źródło
Oszust m.in. odprawiał msze i spowiadał wiernych :shock:
Mam pytanie w związku z tym. Czy te spowiedzi są ważne?

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
20-12-2007 22:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #2
 
Ale o tym chyba już była rozmowa coś mi się dziwnie kojarzy...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
20-12-2007 22:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
NIe, nie ważne są sakramenty sprawowane przez uzurpatora. Wpada w kary kościelne wiążące mocą samego prawa.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-12-2007 00:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Innymi słowy "sam się już ekskomunikował". A co z wiernymi, którzy przekonani o autentyczności swojej spowiedzi przystąpili potem w innej parafii do Komunii. Czy nie popełniają w tym przypadku świętokradztwa, bo przecież to nie ich wina, że natknęli się na uzurpatora. Co o tym sądzić ?
21-12-2007 11:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Polonium napisał(a):Czy nie popełniają w tym przypadku świętokradztwa, bo przecież to nie ich wina, że natknęli się na uzurpatora. Co o tym sądzić ?
Oczywiście, że nie. Nieświadomość grzechu nie jest grzechem. Uzurpator na siebie ściąga gniew Boży.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-12-2007 13:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #6
 
Czyli wierni, którzy byli u niego u spowiedzi i dopiero później dowiedzieli się, że nie jest księdzem, powinni wyspowiadać się jeszcze raz. Ale ten gość namieszał. Że też inni księża nie wyczuli, ze coś jest nie tak. To musiał być za pewne jakiś charyzmatyczny uzurpator.

Za odpowiedź dałem "pomógł".

Annnika napisał(a):Ale o tym chyba już była rozmowa coś mi się dziwnie kojarzy...
Korzystałem z forumowej wyszukiwarki i nie znalazłem.

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
21-12-2007 23:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Bioman napisał:
Cytat:To musiał być za pewne jakiś charyzmatyczny uzurpator.

Raczej nie charyzmatyczny. Poprostu nikomu nie przyszło nawet na myśl,że ktoś bez święceń mógłby być księdzem. Oszust był zbyt przebiegły. Tylko szczęśliwym zrządzeniem losu udało się go schwytać. Zły coraz bardziej daje znać o sobie, jest coraz przebieglejszy.
22-12-2007 16:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Ostatnio słyszałem o podobnym przypadku, przy czym ten o którym pisze nie był w przeszłości ani klerykiem ani też nie był w klasztorze...
Zastanawiam się... jak On to zrobił, że połapał się w Mszale i że kazanie powiedział :coo: Choć z tym drugim to może nawet i ja nie miałbym problemu Duży uśmiech

[ Dodano: Sob 22 Gru, 2007 17:39 ]
Polonium napisał(a):Poprostu nikomu nie przyszło nawet na myśl,że ktoś bez święceń mógłby być księdzem.
Z tego co się orientuje, to większość księży jednak sprawdza nieznajomych "kolegów po fachu".

http://www.ewangelizatorzy.pl
22-12-2007 18:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Czarek napisał:
Cytat:Zastanawiam się... jak On to zrobił, że połapał się w Mszale (...) Z tego co się orientuje, to większość księży jednak sprawdza nieznajomych "kolegów po fachu".

To wszystko jest naprawdę dziwne. :? Jak to możliwe, że osoba mająca złe intencje i planująca oszustwo z taką łatwością skupiła się na całej Mszy ,którą odprawiła nie wzbudzając podejrzeń.Nie wnikajmy lepiej. Już ta osoba sama siebie z Kościoła wykluczyła, więc po co dalej dyskutować. Zło jest złem i złem pozostanie.
22-12-2007 23:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Cytat:Z tego co się orientuje, to większość księży jednak sprawdza nieznajomych "kolegów po fachu".
Kiedyś osobiście jednego przebierańca złapałem i doprowadzilem do zatrzymania przez Policję.
Ja zawsze, jak jadę w świat, sam bez proszenia wyciągam celebret i od gości oczekuję tego samego.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
23-12-2007 00:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #11
 
Ks.Marek napisał(a):a zawsze, jak jadę w świat, sam bez proszenia wyciągam celebret

Nie da się ukryć Język - aż mnie zamurowało, czego Ksiądz oczekuje czy po co to mi pokazuje Duży uśmiech zanim załapałam co to jest :krzywy:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
23-12-2007 00:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Miejmy nadzieję, że Kościół podejmie odpowiednie kroki ,by w przyszłości zapobiec aktom schizmatyckim takim jak odprawianie Mszy i spowiadanie wiernych przez niewyświęcone osoby podające się za księży.
23-12-2007 17:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #13
 
zastanów sie Polonium co ty gadasz :?: wiesz w ogóle o czym mówisz :?: Co ma działanie Kościoła do uzurpatorów i aktorów :?: Mają wykrywacze fałszywych montować w drzwiach ... :?:

I co ma schizma do tego :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
23-12-2007 17:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
Zagrożeń lepiej nie lekceważyć. Niektóre z zagrożeń mogą być naprawdę niebezpieczne przez fakt swej podstępności, ale nie wnikajmy dlaczego. A uzurpatorów wykrywa się łatwo. W każdej diecezji wiedzą, kto jest księdzem,a kto nim nie jest. Dzięki temu żaden uzurpator się ukryć nie zdoła. Przecież seminaria mają listę osób po święceniach kapłańskich.
23-12-2007 18:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #15
 
Nadal nie wiesz co mówisz... to ma każdy ksiądz w każdej parafii mieć listę obecnie urzędujących księży w Polsce :?: ze zdjęciami może :krzywy:

Awykonalne.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
23-12-2007 18:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów