Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mam pytanie!!!!
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
Uwaga moderatorska: Pisz uważniej, unikaj tych literówek wszystkich, bardzo proszę.
Co do twej wypowiedzi: tak. Nie można skupiać się na nie grzeszeniu w znaczeniu: uprawiać sztukę dla sztuki. Trzeba się w życiu na Panu Bogu skupić, na poszukiwaniu go w każdym momencie swej egzystencji. Wówczas "logujemy" się bowiem do świętości Boga samego, a jej naturalnym skutkiem jest życie moralne, dalekie od grzechu.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
09-04-2008 10:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #17
 
Cytat:Odpowiedział im Jezus: Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie. Powiedziałem wam jednak: Widzieliście Mnie, a przecież nie wierzycie. Wszystko, co Mi daje Ojciec, do Mnie przyjdzie, a tego, który do Mnie przychodzi, precz nie odrzucę, ponieważ z nieba zstąpiłem nie po to, aby pełnić swoją wolę, ale wolę Tego, który Mnie posłał. Jest wolą Tego, który Mię posłał, abym ze wszystkiego, co Mi dał, niczego nie stracił, ale żebym to wskrzesił w dniu ostatecznym. To bowiem jest wolą Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w Niego, miał życie wieczne. A ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. (Jana 6:35-40)

Skrupulanci to ludzie posiadający nadwrażliwe sumienie. Dopatrują się wielkiego zła w czynach, które nie są szkodliwe, widząc grzech tam, gdzie go nie ma. Mają obawy przed przyjmowaniem Komunii, bo uważają, że ciągle żyją w stanie grzechu ciężkiego. Główną przyczyną ich lęków jest brak zaufania do Boga jako kochającego Ojca.

Jezus kolejny raz zapewnia o Bożej miłości. Jest wolą Ojca, który posłał Go na świat, by nie stracił żadnego człowieka, bo każdy jest dla Boga bardzo ważny. Kto uwierzy w Jezusa, ma życie wieczne, zostanie wskrzeszony w dniu ostatecznym.

Na fresku "Trójca Święta"(1) Masaccio przedstawia Boga Ojca podtrzymującego belki krzyża. Zazwyczaj siedzący na tronie, tym razem stoi wyprostowany i podaje nam ukrzyżowanego Syna. Nad głową Jezusa śnieżnobiały Duch Święty pod postacią gołębicy w tajemniczy sposób łączy Ojca i Syna, jednocześnie nadając blasku całemu dziełu.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
09-04-2008 15:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #18
 
Skąd ja to wszystko znam...? Potwierdzam to wszystko.
09-04-2008 16:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów