Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Życzenia dla Forumowiczów
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Życzenia dla Forumowiczów
„Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie” (Łk 2,6–7).




Bóg się rodzi, moc truchleje,
Pan niebiosów obnażony!
Ogień krzepnie, blask ciemnieje,
Ma granice Nieskończony!
Wzgardzony, okryty chwałą,
Śmiertelny, Król nad wiekami!
A Słowo Ciałem się stało
I mieszkało między nami.


Bezbronne i Niewinne Dziecię, Syn Boży został nam dany. Nie towarzyszyły Mu 2000 lat temu fajerwerki i splendory. Spotkał się raczej z odrzuceniem, brakiem zainteresowania „pobożnych” i „prawych” według Prawa. Okazuje się, iż historia kołem się toczy. „Wielkich” z czasów Pana z „Wielkimi” tego świata łączy zawsze to samo – ja i moje. Wdzięczność, radość bycia dla kogoś – to sprawy zajmujące serca wielu na dużo dalszym planie.

My, którzy zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej, zasłuchani w Ewangelię Narodzenia, wspólnie kolędując przy Wigilijnym stole – nie jesteśmy z „tego świata”. Ale też z niego nie uciekamy. Dzieląc się białym chlebem wigilijnego opłatka, pojednani z Bogiem, jednamy się z naszymi bliskimi, życzymy sobie, by Bóg był z nami, by rodził się Chrystus w naszych sercach przez cały rok.

Oto Pan Jezus nowo nam narodzony nieustannie obdarza nas mocą i siłą, byśmy realizować mogli posłanie zawarte w Liście do Diogeneta:

"Aby wyrazić to jednym słowem: chrześcijanie są w świecie w taki sposób, jak dusza jest w ciele. Jak dusza jest obecna w każdej cząstce ciała, tak chrześcijanie są rozsiani po różnych miastach świata. Dusza mieszka w ciele, ale nie pochodzi z ciała: także i chrześcijanie mieszkają w świecie, ale nie pochodzą ze świata. Dusza niewidzialna jest zamknięta w widzialnym ciele, także i chrześcijanie wiadomo, że są w świecie, ale ich pobożność pozostaje niewidzialna.”

Życzenia odnoszą się do życia.
Niech Dziecię Boże darzy Cię, Drogi mi Adresacie, łaską i siłą, byś o każdym czasie i w każdej porze był TEOFOROS – niosący Boga.

Ksiądz Marek

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-12-2007 21:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anuszka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 847
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
Ks.Marek napisał(a):Niech Dziecię Boże darzy Cię, Drogi mi Adresacie, łaską i siłą, byś o każdym czasie i w każdej porze był TEOFOROS – niosący Boga.

Ksiądz Marek

Dziękuję za życzenia , ja życzę Księdzu Spokojnych radosnych Świat Bożego Narodzenia Uśmiech
http://www.poee.yoyo.pl/oplatek/?od=Anienka
23-12-2007 23:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sasankja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 116
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #3
 
Idą Święta. Pora zrobić jakieś wyjątkowe świństwo złu :!:

czego Wam z serca życzę Uśmiech

by?am ale si? zmy?am
24-12-2007 09:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Dziękuję za życzenia przede wszystkim księdzu Markowi i Tobie Sasankjo też.

Offtopic: Fajne to sformułowanie: "zrobić jakieś wyjątkowe świństwo złu"czyli np. zaufać nadziei wbrew nadziei czy pojednać się tam,gdzie to po ludzku niemożliwe np.w Iraku. A może by tak przez te trzy dni tj. 24 - 26 XII powstrzymać się od sądzenia innych i szukania wrogów, może by tak włączyć nawet rozgłośnię z Torunia i dostrzec w niej plusy. Każdy niech coś fajnego wymyśli.
24-12-2007 11:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #5
 
ja tez bardzo dziekuje za zyczenie Oczko

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
24-12-2007 17:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ewangelizacjapl Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 13
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #6
 
Błogosławionych i spokojnych Świąt dla wszystkich!

Zapraszamy do obejrzenia w wolnym czasie jasełek w wykonaniu Franciszkanów oraz życzeń

http://www.ewangelizacja.pl/szopka-franc...07-krakow/

A może ktoś ma zdjęcia swojej szopki?

jezeli tak to proszę o @ na avicena@gmail.com

Wyszukiwarka religijna,Bezp?atne aukcje, T?umaczenia, biuro t?umacze?
25-12-2007 23:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mazik Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 260
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
A ja wszystkim na nadchodzący Nowy Rok 2008 życzę szczęścia (co kolwiek oznacza to dla każdego z osobna) oraz błogosławienstwa Pana

Dziecko jest pieknem ludzkiego bytowania. Jest pieknem! Jezus potwierdzil to swoim postepowaniem. Badzmy wpatrzeni w piekno dziecka!
Jan Pawel II
30-12-2007 19:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tamciulam Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 561
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #8
 
ja sie dołaczam do Mazika Oczko

...tyLko b?d?, b?d? i daJ Lepszego ?wiata nadzieJe... tyLko chcieJ, chcieJ, chcieJ mi?o?ci? swoJ? dzieLi? si?...
[Obrazek: serce.jpg]
30-12-2007 20:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
[center]Wszystkiego najlepszego,
Wszelkiej pomyślności,
oraz spełnienia
najskrytszych marzeń
w nadchodzącym
Nowym Roku 2008
życzy Wam - Sara
[/center]

[center][Obrazek: nowyrokbn4.png][/center]

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
31-12-2007 17:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów