Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy wróżenie z kart jest grożne?
Autor Wiadomość
Blizbor Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 27
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #61
 
Sława !

Jako, że Prekario wyjechał na wakacje do pracy do Niemiec, postaram się odpowiedzieć za niego. Otóż, każdy człowiek tuż po urodzeniu otrzymuje Dolę (los, przeznaczenie), może ona być dobra lub zła (to już zależy od Bogów) - jednak, dola ludzka ma to do siebie, że można ją kształtować swymi czynami, można też ją odczytać z wróżb - jednak nie każdy to potrafi. Tak więc, źródłem tego, że wróżenie się sprawdziło, jest umiejętność odczytywania doli - a nie sztuczką szatana, w którego poganie nawet nie wierzą Uśmiech

Pozdrawiam !

Kto podnosi bro? ten walczy w ?wi?tym kr?gu Bogów - albo zwyci?stwo, albo ?mier?.
15-07-2005 12:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #62
 
Blizbor napisał(a):Sława !

Co to jest?

Blizbor napisał(a):Otóż, każdy człowiek tuż po urodzeniu otrzymuje Dolę (los, przeznaczenie), może ona być dobra lub zła (to już zależy od Bogów) - jednak, dola ludzka ma to do siebie, że można ją kształtować swymi czynami, można też ją odczytać z wróżb - jednak nie każdy to potrafi. Tak więc, źródłem tego, że wróżenie się sprawdziło, jest umiejętność odczytywania doli - a nie sztuczką szatana, w którego poganie nawet nie wierzą

O jakich ty bogach mówisz, bo nie wiem.... To jest dopiero mitologia, co napisałeś. Kaprys bogów decyduje o losie, przeznaczeniu. Jeszcze do tego pojawia się jakś dola, którą ponoć mogę kształtować. Determinizm w czystej postaci. Takie poglądy teraz już mało kto poważnie traktuje.

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
17-07-2005 22:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Blizbor Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 27
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #63
 
Sława !

Jak juz napisałem Gregoriano, kompletnie nic nie wiesz o mitologii i wierzeniach przodków. A co do słowa które zawsze pada na początku mich postów (Sława) to jest to starosłowiańskie pozdrowienie (Germanie mięli - Hail - i nie mylić tego z Nazistowskim Sieg Hail - bo to 2 różne rzeczy). Natomiast w kwestii mitologii : Dla mnie mitologia chrześcijan jest Biblia, ale dla Was jest ona pismem opisującym dzieje Jezusa, natomiast nasze wierzenia są mitologia dla Was, a dla Nas jest to religia - i niech tak pozostanie.

Pozdrawiam !

Kto podnosi bro? ten walczy w ?wi?tym kr?gu Bogów - albo zwyci?stwo, albo ?mier?.
17-07-2005 22:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #64
 
Blizbor napisał(a):Dla mnie mitologia chrześcijan jest Biblia

Nie o to mi chodzi. Używasz wszędzie słowa mitologia, które ma się nijak do jego znaczenia. Nie wszystko jest mitologią. Albo mówimy o jakims mitycznym Jezusie albo o postaci historycznej, poświadczonej w źródłach wewnętrznych oraz zewnętrznych.

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
18-07-2005 09:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Blizbor Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 27
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #65
 
Sława !

Mi chodziło o to, że waszą Chrześcijańską mitologią sa te opisy stworzenia świata w 7 dni itd. do chrześcijańskiej mitologii mozna zaliczyć także mit o Adamie i Ewie, o Kainie i Ablu o Sodomie i Gomorze, o wierzy Babel itd. Bo to wszystko to nie są rzeczywiste (czyt. prawdziwe) opisy, tylko "przypowieści z morałem" - dla Was to być może jest prawdna, ale dla każdego kto nie jest chrześcijaninem są to po prostu "bajki".

Pozdrawiam !

Kto podnosi bro? ten walczy w ?wi?tym kr?gu Bogów - albo zwyci?stwo, albo ?mier?.
18-07-2005 12:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #66
 
Blizbor napisał(a):Sława !

Mi chodziło o to, że waszą Chrześcijańską mitologią sa te opisy stworzenia świata w 7 dni itd. do chrześcijańskiej mitologii mozna zaliczyć także mit o Adamie i Ewie, o Kainie i Ablu o Sodomie i Gomorze, o wierzy Babel itd. Bo to wszystko to nie są rzeczywiste (czyt. prawdziwe) opisy, tylko "przypowieści z morałem" - dla Was to być może jest prawdna, ale dla każdego kto nie jest chrześcijaninem są to po prostu "bajki".

Pozdrawiam !

Wybacz ale pisałeś w kontekście całej Biblii. Fakt, że pierwsze rozdziały z księgi Rodzaju mają charakter etiologiczny ale nie ma to cech mitologicznych. Porównując inne ówczesne mity storzenia świata otrzymujemy dośc odmienny obraz. W jednym z mitów np. człowiek powstał przez wojne bogów, a Tygrys i Eufrat wypłynęły z oczu któregoś z bóstw. Tu natomiast jest jeden Bóg. Wszystko wydaje się logiczne i możliwe a nie bajkowe. Np. miasta Sodoma i Gomora zostały potiwerdzone w innych źródłach poza biblijnych. Oczywiście pewne fragmenty zawierają ogólne prawdy a postacie takie jak Adam i Ewa moga być symbolami ale konkretnych rzeczywistości. Bajka z kolei to już kompletna fikcja tego o księdze Rodzaju powiedzieć nie można.

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
18-07-2005 12:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Blizbor Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 27
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #67
 
Sława !

Gregoriano napisał :
Cytat:postacie takie jak Adam i Ewa moga być symbolami

Każdy mit jest nośnikiem jakichś wartości czy prawd, tylko że przedstawionych w sposób symboliczny Uśmiech

Gregoriano napisał :
Cytat:Porównując inne ówczesne mity storzenia świata otrzymujemy dośc odmienny obraz. W jednym z mitów np. człowiek powstał przez wojne bogów, a Tygrys i Eufrat wypłynęły z oczu któregoś z bóstw.

Przeciez nic w tym dziwnego, że kazda nacja miała swoje wierzenia, swoja mitologię, demonologię itd. My właśnie powinniśmy być dumni z tego na jakim wysokim poziomie stała kultura materialna i duchowa naszych przodków słowian. Jak juz mówiłem, każda nacja ma swoje wierzenia a jedyna róznica jaka jest pomiędzy Wami a Nami to taka, że Wy wierzycie w Boga nacji Żydowskiej, a My w rodzimych Bogów, w których wierzyli także Nasi przodkowie, kultywujemy tradycję rodzimą a Wy tradycję Żydów z elementami rodzimych wierzeń. Chrześcijaństwo aby szybciej sie zakorzenic na tych ziemiach musiało przejąć cześć tutejszych świąt dlatego, że dla słowian były to bardzo ważne święta, których kościół pomomo licznych prób nie dał rady wykorzenić więc postanowił właczyc je do swego kalendarza. Zauważcie, że chrześcijaństwo w różnych krajach wygląda troche inaczej, bo wszędzie tam gdzie sie pojawiło absorbowało częsć rodzimej kultury danej ludności, dlatego właśnie jest swego rodzaju mieszanką. Chrześcijaństwo to nie Nasza (w sensie słowian) religia, przyszła do Nas z terenów pustynnych więc kompletnie nie pasuje do ludów puszcz i lasów (a takimi ludami sa słowianie).

Pozdrawiam !

Kto podnosi bro? ten walczy w ?wi?tym kr?gu Bogów - albo zwyci?stwo, albo ?mier?.
18-07-2005 13:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #68
Wróżenie!
Witam!
Przybywam po to, by obalić wszelkie mity!!!

Nie wiem od czego właściwie zacząć.... Wy we wróżeniu dopatrujecie się samego ZŁA, chyba jednak o Bogu nie pamiętacie :/ Jeżeli osoba wróżąca wierzy w Boga, to nie widzę w tym nic złego, sam wróżę od lat i nic strasznego do tej pory mi się nie stało, a to dlatego, że głęboko wierzę, jeśli chodzi o "statystyki", to na 100 wróżących jedna jest ateistą!!! Rozmawiałem z księdzem na ten temat, powiedział, że jeśli mimo wszystko zawierzamy Chrystusowi, to wróżenie nie jest złe. Jeżeli kart nie traktujemy jako jedyną wyrocznię i boga, to jest dobrze. Przed każdą wróżbą modlę się, gdyby moje modlitwy nie były wysłuchane, nie mógłbym tego robić.

Nie wkładajcie wszystkiego do jednego worka!!!!!! Mylicie wróżenie z satanizmem i bałwochwalstwem, i to wasz problem!!!

Najgorszą konsekwencją może być jedynie poczucie winy, jeżeli ktoś wierzy naprawdę, nie zadręcza się tym, idzie do spowiedzi, potem do komunii i ju :-))


"Nie przychodzimy do Ciebie z pustą wiarą, ni z dogmatami ślepego zapału..."
23-12-2006 22:16
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #69
 
O matko... Bez urazy, ale skąd Ty się urwałeś??? :shock: Ręce opadają...

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-12-2006 22:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #70
 
Ocena wróżbiarstwa w Piśmie Św? Prostytucja duchowa, to jest ocena moralna Boga.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
23-12-2006 22:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #71
 
http://adonai.pl/zagrozenia/?id=7

Prędzej na tym sie oprę niż na gadaniu naszej nowej wróżki :krzywy:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
23-12-2006 22:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #72
 
nith-haiah napisał(a):Nie wkładajcie wszystkiego do jednego worka!!!!!! Mylicie wróżenie z satanizmem i bałwochwalstwem, i to wasz problem!!!
Od wczoraj wieczora jestem naocznym dowodem na to, jak dibelstwo może człowieka rozwalić fizycznie i duchowo. Więc proszę mi tu kitu nie wciskać.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
23-12-2006 23:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #73
Wróżenie!!!
Więc prosze mi uprzejmie powiedzieć, jak "to diabelstwo" niszczy ludzi??? Hę?? Zniszczony jakoś nie jestem!!!
24-12-2006 00:35
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #74
 
Cytat:Zniszczony jakoś nie jestem!!!
Wiesz, alkoholik czy narkoman też nigdy nie będzie widział, że jest zniszczony i nigdy się do tego nie przyzna. Juz sam fakt co piszesz, świadczy o mechanizmie wyparcia. Posiedź sobie w tym jeszcze dłużej. Powodzenia.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
24-12-2006 01:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #75
Jaa
No super, lepiej wiesz ode mnie, ja się nie wypieram, jak cie zapytam czy nie jestes aby fanatykiem to co odpowiesz? Chodzę do kościoła, do spowiedzi i mnie jeszcze nie wyklęto! Ta destrukcja, o której jest mowa na forum, wynika z poczucia winy, z zadręczania samego siebie "Boże, czy ja źle nie robię? O Jezu, ja na pewno źle robię!!! O Matko Chrystusa Pana, ja pójdę do piekła" i to jest przyczyna wszystkich chorób psychiczych i innych rewelacji, autyzmów, schizofrenii, etc. Trzeba porozmawiać z kimś na spokojnie, trzeba rozważyć wszystko w swoim sercu, porozmawiać z Bogiem.



"Nie przychodzimy do Ciebie z pustą wiarą, ni z dogmatami ślepego zapału"
24-12-2006 03:03
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów