Ankieta: Czy oddałbyś po śmierci swoje narządy do przeszczepu?
TAK
NIE
NIE WIEM
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy oddałbyś po śmierci swoje narządy do przeszczepu?
Autor Wiadomość
marszal222 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 0
Post: #1
Czy oddałbyś po śmierci swoje narządy do przeszczepu?
wyraź swoją opinię :aniol:

[Obrazek: 3-glitery_pl-marszal222-1726.jpg]
05-01-2008 23:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sasankja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 116
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
wyraziłam Uśmiech
i wszystkim polecam zastanowienie się nad możliwością uratowania komuś życia po swojej śmierci...

by?am ale si? zmy?am
05-01-2008 23:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Karusia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 177
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Pobranie narządów po śmierci to fajna sprawa. Tak samo, jak oddawanie krwi.
Ja tam muszę najpierw osiągnąć pełnoletność ;P
06-01-2008 00:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Oddałabym, bo po śmierci nie będą mi już potrzebne ;P Noszę nawet w portfelu specjalne zaświadczenie, że w razie śmierci szpital może pobrać moje organy do przeszczepów.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
06-01-2008 02:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #5
 
Pewnie że bym oddał na co one mi potrzebne będą po śmierci Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech :jupi:

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
06-01-2008 03:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marszal222 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 0
Post: #6
 
Offca napisał(a):zaświadczenie, że w razie śmierci szpital może pobrać moje organy do przeszczepów
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html

Również nie mam nic przeciwko a jutro jadę oddać krew i o 450ml krwi będę lżejszy. Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
Oświadczenie: http://www.poltransplant.org.pl/ow.html Uśmiech Uśmiech Uśmiech

[Obrazek: 3-glitery_pl-marszal222-1726.jpg]
06-01-2008 12:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Idea piękna - jednak podchodziłbym do niej dość ostrożnie.
Chodzi o to że gdy wgłębimy się w szczegóły jest w tym wszystkim całkiem spore pole do nadużyć.

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
06-01-2008 12:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Po śmierci z chęcią bym oddał swoje narządy do przeszczepu, bo tak nakazuje chrześcijańska zasada miłosierdzia. Jednak niepokoił bym tego, kto wykorzystałby owe narządy w złym celu lub nimi by handlował.
06-01-2008 12:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marszal222 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 0
Post: #9
 
Polonium napisał(a):Jednak niepokoił bym tego, kto wykorzystałby owe narządy w złym celu lub nimi by handlował.
Zawsze jest takie zagloszenie ale my oddajemy z dobrej woli, fakt że są ludzie którzy wykorzystują sytuacje to zarabiania na tym, ale naszym obowiązkiem jest pomagać innym i każdy będzie rozliczany w Niebie przed tronem Ojca Niebieskiego za swoje uczynki za (dobre i złe). Nie wiem czy dobrze napisałem ale ja tak do rozumuje.
ddv napisał(a):jednak podchodziłbym do niej dość ostrożnie
Tak samo jest fundacjami Takie jak WOŚP czy O.Rydzyka, i tym podobne. Ja tam wole oddać krew czy nosić takie Oświadczenie w portfelu niż rzucać 1zł do puszki gdzie nie wiem gdzie ona idzie do końca fakt że każdy kto zagłada fundacje może z niej wsiąść 10% zapranych pieniędzy ale na cel fundacji a nie dla siebie a w Polsce inaczej do rozumieją. Ale nie oskarżajmy innych oni będą rozliczeni po śmierci za do wszystko czym się wzbogacili. A my będziemy rozliczenie za swoich czynów. Tak ja myślę.

[Obrazek: 3-glitery_pl-marszal222-1726.jpg]
06-01-2008 13:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
marszal222 napisał(a):wyraź swoją opinię
ja bym oddał swojego inkwizytorskiego siusiaka: nawet przed śmiercią (i tak prawie go nie używam) :twisted:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
06-01-2008 14:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
:krzywy: M.Ink.* bez głupich żartów proszę. To katolickie forum. O.K. ?
06-01-2008 14:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
Marszal - cała rzecz w tym by nie dochodziło do "przegięć" - w którąkolwiek stronę.
Spotkałem się z wypowiedziami poważnych osób na ten temat - w TV była kiedyś wręcz konfrontacja pomiędzy neurochirurgiem i dominikańskim bioetykiem.
Do tego - cała masa argumentacji za i przeciw.
Prawda zaś jest taka, że niemoralny neurochirurg może doprowadzić wręcz do śmierci osoby która można by wyleczyć w zamian za potrzebny mu organ.
Rodzi się tu dość niebezpieczne miejsce do "szarej strefy" handlu żywymi organami. Smutny

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
06-01-2008 14:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marszal222 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 0
Post: #13
 
ddv napisał(a):Prawda zaś jest taka, że niemoralny neurochirurg może doprowadzić wręcz do śmierci osoby która można by wyleczyć w zamian za potrzebny mu organ.
Rodzi się tu dość niebezpieczne miejsce do "szarej strefy" handlu żywymi organami.
Z tym się z Tobą zgodzę ale myśle że żyjemy w takich czasach że osoby które zajmują się takimi żywym organem od żyjących jest nie wielka ale nie mowie że ich nie mam. Kasa robi swoje i jeszcze się znajdą takie osoby że uśmiercają żywe osoby do poprania organów. i tu jest Smutny

[Obrazek: 3-glitery_pl-marszal222-1726.jpg]
06-01-2008 15:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
Polonium napisał(a)::krzywy: M.Ink.* bez głupich żartów proszę. To katolickie forum. O.K. ?
kajam się pokornie, iżesz se żartuję i proszę o srogą pokutę, np. ośmielę się zaproponować przeszczep za życia bez znieczulenia i bez narkozy :hm:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
06-01-2008 16:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #15
 
Inki, faktycznie żarty nie na miejscu... :patrzy:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
06-01-2008 16:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów