Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
40 mln zł na Świątynię Opatrzności
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #46
 
Temat jest o zasadności wsparcia przez państwo budowy Świątyni Bożej Opatrzności, nie zaś o defraudacjach, matactwach, etc.
Cytat:Chociaż dla mnie ważniejsze jest powzięte kiedyś zobowiązanie.
Sądzę, że mimo wszystko, również i ono wpisuje się w chęć zaangażowania się rządu na rzecz wspominanej budowy. Choć nie wykluczam czystego pragmatyzmu w intencjach rządu.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
20-04-2008 17:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #47
 
Temat jest "40 milionów na ŚOB"... nie tylko zatem "o zasadności wsparcia" Uśmiech
20-04-2008 17:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nietoperz Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 14
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #48
 
Ks.Marek napisał(a):Więc powtarzam: rząd podchodzi do tego dzieła ponadwyznaniowo. Co prawda trudno mówić, by nowa budowla miała być zabytkiem, ale będzie ona miejscem pamięci narodowej, choćby przez sam fakt, iż ma byc wotum upamiętniającym Konstytucję 3 maja.

to tablice pamiatkowa niech zafunduja.od moich pieniedzy wara.;]

ps. wodki polac cenzorom;]
21-04-2008 11:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #49
 
Ks.Marek napisał(a):Więc powtarzam: rząd podchodzi do tego dzieła ponadwyznaniowo. Co prawda trudno mówić, by nowa budowla miała być zabytkiem, ale będzie ona miejscem pamięci narodowej, choćby przez sam fakt, iż ma byc wotum upamiętniającym Konstytucję 3 maja.

Tak, wiem, ma być to "miejsce pamięci narodowej". Nie kijem go to pałką. Nie pierwszy raz (i nie ostatni zapewne) hierarchowie Kościoła wespół z klerykalnym rządem okazują się niepobitymi mistrzami w hipokryzji.
Bo wszyscy wiedzą, że to ma być kościół, tylko w TV takie "tere-fere" się plecie jako kontrargument na zarzuty o finansowanie świątyń z budżetu państwa. Identyczna sprawa jak kilka lat temu ze słynnymi "kratkami" w samochodach. Można było zarejestrować samochód osobowy jako "ciężarówkę" i uzyskac zwolnienia z podatku byleby zainstalować niewielką kratkę za tylnym siedzeniem.
"Wotum dla konstytucji 3 maja". Padam ze śmiechu. Już kto jak kto, ale Kościół winien schować się ze wstydu przy tej rocznicy - bo to nie kto inny jak nuncjusz papieski Saluzzo napisał do Rzymu, że uchwalenie Konstytucji było zamachem stanu mającym cechy rewolucji.
Później sam Pius VI pobłogosławił "Targowicę" ("aby stworzenie konfederacji stało się początkiem niewzruszonej spokojności i szczęścia Rzeczypospolitej"), której sygnatariuszami było m.in. kilku ważnych biskupów (Kossakowski, Massalski, Skarszewski i in.). Potem gdy wojska ruskie wkroczyły do Polski papież uznał to za "dobrą nowinę" - coż, "targowica" utrzymywała w mocy liczne przywileje kleru...
Znajdźcie sopbie zresztą zagadnienia o procesach biskupów - choćby Kossakowskiego i to co wygadywał na rozprawie (i ile pieniędzy wziął za poparcie targowiczan), o tzw "Sejmie Hańby" - i będziecie mieli jasny obraz - jak Kościół odniósł się do Konstytucji 3 Maja.

A tymczasem "świątynię" stawiają. Komu? Sobie powinni pomnik hańby postawić, Watykan zawsze był przeciwko polskim dążeniom niepodległościowym, polski kler zawsze stawał po stronie zaborców i najeźdźców, wyjątki zaś były nieliczne bądź opowieści o nich powstały jako mity bądź przekłamania (o. Kordecki).
Owa "świątynia" to zwykłe szarganie narodowej tradycji. Napisałbym ostrzaj bo ciśnie mi się na usta trafbne porównanie, ale.... powiem tak:
niech jeszcze ubek Piotrowski postawi pomnik ks. Jerzemu Popiełuszce a Kiszczak - pomordowanym pod kopalnią "Wujek". Będzie do kompletu jak znalazł...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
21-04-2008 12:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #50
 
"polski kler zawsze stawał po stronie zaborców i najeźdźców"...oj Helmutt tak się zapędziłeś, że zamiast ujawniać fakty historyczne, Ty je tworzysz Smutny
Poczytaj sobie ilu kapłanów, seminarzystów, tylko z Kielc i okolic walczyło, uczestniczyło w powstaniu 1863r
http://powstanie1863.zsi.kielce.pl/index?id=m04
To tylko jedno powstanie.
Sięgnij do miejscowości - Kunów, Wąchock, Nowa Słupia, Suchedniów, Bodzentyn - rejonu działań Langiewicza i zobaczysz na ilu tablicach sa nazwiska poległych kapłanów, lub poznasz jakich doświadczali represji.
Nie wolno pisać takich paszkwili nie zgodnych z prawdą [-X
21-04-2008 16:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #51
 
Miała być poważna dyskusja - ale jak czytam teksty typu "hierarchowie Kościoła z klerykalnym rządem" to nie wiem czy się śmiać, czy płakać nad głupotą wypowiadającego.
Szkoda czasu na dyskusje w piaskownicy.
EOT

pozdrawiam
Marek
21-04-2008 18:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #52
 
Marek MRB napisał(a):Miała być poważna dyskusja - ale jak czytam teksty typu "hierarchowie Kościoła z klerykalnym rządem" to nie wiem czy się śmiać, czy płakać nad głupotą wypowiadającego.
Możesz się i smiać i płakac. Masz wolną wolę w końcu.
Co widzisz śmiesznego w formule "hierarchowie Kościoła z klerykalnym rządem"? Czyste fakty po prostu. Kościół ma hierarchię a rząd jest klerykalny - ja nie będe tworzył przesiąkniętych folozofią, teologią i piorun wie jeszcze czym wyrażeń, które pięknie brzmią ale mało kto je rozumie. Nawet Jezus mówił "niech wasze słowa będa - tak,tak - nie, nie" prawda? Uśmiech
A faktem jest, że od jakichś 15 lat z okładem mamy najbardziej klerykalne rządy w historii naszego narodu. Bo czy zrądziło SLD, ZChN, PiS czy PO - Kościół zawsze miał sie świetnie, pare wieków temu nie bano się zawiązać stryczków na gardłach zdrajców narodu - nawet jesli byli nimi biskupi. Dziś - a zresztą widać jak jest.
Nie rozumiem więc Marku MRB, Twego dylematu... Oczko

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
22-04-2008 06:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów