Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
40 mln zł na Świątynię Opatrzności
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
Helmutt napisał(a):Co o tym sądzicie?
GW napisał(a):Ostatecznie poprawkę poparło 329 posłów, 65 było przeciw, wstrzymało się 15.
Głos posłów - głosem ludu.
Helmutt, weź się bracie otrząśnij! Był PiSi debaty na Swiątynią, było źle. Teraz są Platfusy i też źle. Naród wybrał, parlament przyjął uchwałe, to o co ci jeszcze chodzi? Wszystko odbyło się demokratycznie czyli legalnie.

[ Dodano: Sro 09 Sty, 2008 10:59 ]
Helmutt napisał(a):Czy Episkopat nie prezentuje "moralności o dwóch obliczach" zgadzając się na taką sytuację?
Czy czytasz ze zrozumieniem?
GW napisał(a):Zgodnie z poprawką, w budżecie powstanie nowa rezerwa celowa, pozwalająca na dofinansowane projektów muzealnych i bibliotecznych w ramach budowy świątyni.
Więc odwal się ateuszu od hierarchów Kościoła!

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
09-01-2008 11:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):Co o tym sądzicie?
GW napisał(a):Ostatecznie poprawkę poparło 329 posłów, 65 było przeciw, wstrzymało się 15.
Głos posłów - głosem ludu.
Helmutt, weź się bracie otrząśnij! Był PiSi debaty na Swiątynią, było źle. Teraz są Platfusy i też źle. Naród wybrał, parlament przyjął uchwałe, to o co ci jeszcze chodzi? Wszystko odbyło się demokratycznie czyli legalnie.
Ja bym powiedział, że raczej "legalnie - pauza - inaczej" Uśmiech
Mamy chyba jakąś Konstytucję, mamy Konkordat - a gdzie w tych dokumentach jest o konieczności finansowania budowy świątyń z budżetu państwa? No chyba, że coś się zmieniło ale o renegocjacji Konkordatu nie słyszałem, takoż samo jak o zmianach w Konstytucji w tej kwestii.
Polski nie stac obecnie na finansowanie takich inwestycji, uchwała Sejmu Czteroletniego czekała tyle - może poczekać na lepsze czasy, nie ucieknie. A najlepiej to - tak jak tu było już mówione - zrobić zbiórkę wśród katolików. Dłużej to będzie trwało, ale Świątynia zostanie wybudowana PRZEZ katolików, uczciwie, i wówczas żaden wstrętny ateista taki jak ja nie będzie miał nawet prawa pisnąć Oczko

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
09-01-2008 14:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #18
 
Kontynuując OT:
nieania napisał(a):
CarnivalKing napisał(a):A nie lepiej przeznaczyć te pieniądze na sprzęt medyczny?
Odpowiednia polityka i byłyby pieniądze na wszystko.
Ta, Lepper też tak mówił, wskazywał nawet źródła pieniędzy.

wracając:
<ironia>Obawiam się, że Panu Bogu świątynia za jedyne 40mln może nie wystarczyć.</ironia>
Moim zdaniem ustawa pod publiczkę dużej części elektoratu i jest kolejnym mieszaniem polityki z jednym z kilku "równouprawnionych" wyznań w kraju.
09-01-2008 15:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
CarnivalKing napisał(a):Jakie jest księdza zdanie na temat tego co zrobiono z ks. Twardowskim? Tak z ciekawosci pytam.
:offtopic: :patrzy:
To jest ostrzeżenie "po dobroci". Poza tym, post leci do kosza. Następne będzie przy awatarze.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
10-01-2008 01:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mooooh Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #20
 
Helmutt napisał(a):Mamy chyba jakąś Konstytucję, mamy Konkordat - a gdzie w tych dokumentach jest o konieczności finansowania budowy świątyń z budżetu państwa?

Z tego co się orientuję oprócz KRK o dotację z kasy państwowej mogą korzystać również inne kościoły i związki wyznaniowe.

Dlaczego stadion może być dotowany a świątynia nie? Co mają powiedzieć Ci co sportu nie cierpią? Czy tu też zaglądniesz do Konstytucji?

Ks.Marek napisał(a):Więc odwal się ateuszu od hierarchów Kościoła!
cóż za nauczanie z mocą :-

fides querens intellectum
10-01-2008 21:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Uchwała Sejmu Czteroletniego, pod która się hierarchia bezwstydnie podpina mówi wyraźnie o KOŚCIELE. Wiadomo, że na wielgaśny KOŚCIÓŁ legalnie z budżetu kasy nie wyjmie nawet Jego Ekscelencja Glemp. Ale na MUZEUM już się da. Więc budujemy MUZEUM. Nie takie rzeczy się robiło...
I kto tu jest "the great pretender"...?
Więc jak to będzie - KOŚCIÓŁ czy MUZEUM? Bo ja już się gubię.

A zresztą... Światynia Bożej Opatrzności już stoi ładnych parę lat. Gdzie? Dociekliwi znajdą...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
11-01-2008 07:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
Helmutt napisał(a):A zresztą... Światynia Bożej Opatrzności już stoi ładnych parę lat. Gdzie? Dociekliwi znajdą...
Gdańsk, Szczecin, Ełk, Bielsko Biała, Ostrowia Mazowiecka - tam są świątynie pw Bożej Opatrzności.
Cytat:Więc jak to będzie - KOŚCIÓŁ czy MUZEUM? Bo ja już się gubię.
Przem, daj spokój. Za PiSiorów psioczyłeś na Kościół, teraz, za kadencji Platfusów też ci się nie podoba...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
11-01-2008 10:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):A zresztą... Światynia Bożej Opatrzności już stoi ładnych parę lat. Gdzie? Dociekliwi znajdą...
Gdańsk, Szczecin, Ełk, Bielsko Biała, Ostrowia Mazowiecka - tam są świątynie pw Bożej Opatrzności.
Właśnie. Czyli tych wot dziękczynnych to już masa, może by odpuścić w końcu...?

Cytat:
Cytat:Więc jak to będzie - KOŚCIÓŁ czy MUZEUM? Bo ja już się gubię.
Przem, daj spokój. Za PiSiorów psioczyłeś na Kościół, teraz, za kadencji Platfusów też ci się nie podoba...
Zawsze będę psioczył na coś co mi się nie podoba, co mnie przyprawia o opadnięcie rąk, co żenuje.... A że Kościół często pod to podpada, to już nie moja wina. Ja nie rozróżniam "aha, na Kościół trzeba najeżdżać a np. na PKP nie wolno bo to moja firma i choćby nie wiem co to muszę mówić dobrze".

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
11-01-2008 13:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
Helmutt napisał(a):Czyli tych wot dziękczynnych to już masa, może by odpuścić w końcu...?
NIe, to nie są wota. Świątynia w Warszawie, jak pisałeś, jest, czy ma być realizacją uchwał Sejmu 4 Letniego.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
11-01-2008 13:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
Co za różnica. Co najmniej jedna z tych świątyń znajduje się w Warszawie - czy nie można uznać, że to jedna z nich jest tą o której była uchwała Sejmu Czteroletniego?
Czy trzeba koniecznie budować wielgachnego molocha, żeby zaspokoić megalomanię co poniektórych, i żeby Prymas Polski dostał....... no powiedzmy, że euforiiUśmiech ?

<offtopic>
Takie właśnie polsko-katolickie absurdy, utwierdzają mnie w przekonamiu, że jednak.. tego całego boga nie ma, a jego urzędnicy... doskonale o tym wiedzą, co nie przeszkadza im w jego imieniu robić różne rzeczy - lepsze i gorsze, gdyż on sam nie zaprotestuje. Zresztą "nieomylny" Leon X dość jasno się wypowiedział w tej kwestii.
</offtopic>

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
11-01-2008 15:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
Helmutt napisał(a):Co najmniej jedna z tych świątyń znajduje się w Warszawie
ks.Marek wcześniej napisał(a):Gdańsk, Szczecin, Ełk, Bielsko Biała, Ostrowia Mazowiecka - tam są świątynie pw Bożej Opatrzności.
Więc co ty pleciesz?
Wpisz sobie do Google >>Parafia pw Bożej Opatrzności<< i zobacz, czy jest tam Warszawa. A przecież to nasza Stolica, wizytówka Polski w świecie.
Helmutt napisał(a):Czy trzeba koniecznie budować wielgachnego molocha, żeby zaspokoić megalomanię co poniektórych, i żeby Prymas Polski dostał....... no powiedzmy, że euforiiUśmiech ?
Pytałeś prymasa Glempa, że z taką pewnością formułujesz wnioski?
Helmutt napisał(a):<offtopic>
Cóż, to twoje zdanie, masz doń prawo. Idę na koledę, więc nie zripostuję na razie, ale spodziewaj się odpowiedzi.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
11-01-2008 15:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
Księże a ten?
http://www.ewarszawa.com/przewodnik/obie...6&dzial=12
11-01-2008 16:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #28
 
mooooh napisał(a):Z tego co się orientuję oprócz KRK o dotację z kasy państwowej mogą korzystać również inne kościoły i związki wyznaniowe.
Taa - z tego co zabrano Kościołowi wypłaca się "renty" wszystkim.
Nawet tym agresywnym wobec Kościoła.
A tak na marginesie - Katolików w Polsce deklaruje się być ok 85- 95 %.
Podatki płacimy jak każdy inny a z naszych pieniędzy ma sie finansować np. antykoncepcję - w tym jakoś nikt nie widzi nic złego.
Skąd więc ten krzyk - o dotację do budowy świątyni i o to co do "ateuszy" tak naprawdę nie należy :coo:
Przecież - jakby się na to nie patrzeć idą na budowę świątyni pieniądze z podatków przede wszystkim katolików.

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
11-01-2008 16:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
alus napisał(a):Księże a ten?
Niegdyś Wesoła to była Wesoła, a nie Warszawa. Więc to się nie do końca liczy, a poza tym, kto o tym kościele wie? Nieliczni raczej...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
11-01-2008 22:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #30
 
Nie o to idzie. CO innego zbudować kościoł i nazwać go tak czy owak, a co innego zbudować kościół jako voto.
Choć z drugiej strony nie wszystkie drogi do jego zbudowania wydają się własciwe...

pozdrawiam
Marek
11-01-2008 23:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów