Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
40 mln zł na Świątynię Opatrzności
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #1
40 mln zł na Świątynię Opatrzności
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1...75054.html

Co o tym sądzicie? Czy nie wydaje się Wam, że trochę nie na miejscu jest dawanie lekką ręką takiej sumy pieniędzy na rzecz, realnie mówiąc, w zasadzie obecnie zbędną do dobrego funkcjonowania kraju - podczas gdy pieniędzy brakuje na wszytsko, a strajki w służbie zdrowia, w górnictwie i pewnie niedługo w kolejnych resortach - skutecznie sparaliżują Polskę?
Czy Episkopat nie prezentuje "moralności o dwóch obliczach" zgadzając się na taką sytuację?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
08-01-2008 09:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CarnivalKing Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
Oczywiście, że jest to nie na miejscu. Obchodzenie prawa, przez dodanie w ostatniej chwili muzeum, jest żenujące. Nie mówiąc już o sprawie z pochówkiem księdza Twardowskiego - obrzydliwe.

Jeśli twierdzą, że jest to dar narodu, niech zrobią zbiórkę pieniędzy, zobaczymy ilu katolików chce budowy tego molocha. Dojenie kasy od polskich polityków bez kręgosłupa uważam za skandal.
08-01-2008 13:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Jedno jest pewne. Świątynia jest potrzebna. Odnośnie finansowania się nie wypowiem.
08-01-2008 13:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Polonium napisał(a):Jedno jest pewne. Świątynia jest potrzebna. Odnośnie finansowania się nie wypowiem.
Nie wątpię. Ale czy musimy ją budować akurat teraz? (piszę "musimy" gdyż ja też chcąc, nie chcąc dokładam się do tego interesu) Gdy każda złotówka sie liczy? W kraju jest jak jest i zbudowanie kolejnego wielkiego kościoła za wszelką cenę - sytuacji nie zmieni.

Niech nasi rządzący, kler (skoro wchodzi do polityki to tez niech na ich barkach ten obowiązek spoczywa) itp spróbują najpierw doprowadzić Polskę do takiego stanu, aby wyeliminować wszelkie złe rzeczy o jakich od lat głośno, zlikwidowac deficyt, poprawić sytuację w finansach, gospodarce, w "budżetówce" itd i potem budować światynię - jedną czy dziesięć czy 15 - bo będzie za co i nikomu się tych pieniędzy nie zabierze.

Ja nie jestem przeciwko. Ale nie teraz. Są ważniejsze sprawy. 100 razy ważniejsze.

Chyba, że nasi politycy już są w takiej desperacji, że myślą, iż już tylko siły nadprzyrodzone moga pomóc.... Oczko

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
08-01-2008 13:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Była już chyba 2 razy ogólnopolska zbiórka we wszystkich kościołach zbiórka na budowę świątyni...sądzę, że tak należało czynić dalej.....swoją świątynię budowaliby katolicy.
Inna sprawa, że budowe prowadziła spółka malwersant - więc pytanie ile pieniędzy poszło na budowę a ile do kieszeni oszustów??
Są ważniejsze sprawy.....zależy jak kto na to patrzy :diabelek: .....
Mam znajomego, który nie ukończył seminarium. Zdobył zawód katechety, ma żonę i 3 dzieci. Wiele lat uczył religii. Niestety nadszedł niz demograficzny, likwidacja szkół. Szkoła w której uczył, została zlikwidowana i utracił pracę. Od 3 lat nie ma dla niego pracy.
Kapłani mają uposażenie z parafii, ze szkoły a dla faceta z rodziną pracy brakuje ....a ze strony Kościoła tyle listów, napomnień, troski o kondycję polskiej rodziny :shock:
08-01-2008 14:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
alus napisał(a):Była już chyba 2 razy ogólnopolska zbiórka we wszystkich kościołach zbiórka na budowę świątyni...sądzę, że tak należało czynić dalej.....swoją świątynię budowaliby katolicy.
O własnie. O tym nie pomyślałem. To super sprawa. chyba najlepsze rozwiązanie. Fakt, że zbiórka trwałaby nieporównywalnie dłużej, a prezent od rządu dostaje się od razu i bez zbędnych słów.
Cytat:Kapłani mają uposażenie z parafii, ze szkoły a dla faceta z rodziną pracy brakuje ....a ze strony Kościoła tyle listów, napomnień, troski o kondycję polskiej rodziny :shock:

Sądzę, że jest to taka trochę hipokryzja ze strony Kościoła. Spójrzcie - ostatnia pyskówka o "in-vitro" - niby nawołuje się, że niż demograficzny, że Polscy wymierają, żeby mieć jak najwięcej dzieci - ale "in-vitro" potępia się w czambuł porównując je do, o zgrozo, - aborcji, co już jest jakąś potworną demagogią. No i niestety - przodują w tym panowie, którzy o posiadaniu rodziny, dzieci wiedzą tyle co nic...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
08-01-2008 14:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CarnivalKing Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #7
 
Jaki jest sens budowania tej świątyni teraz?? Nie chcę być złośliwy ale zanosi się, że za 20 lat kościoły będą pustkami świecić (i spore tu zasługi biskupów). A prymas Glemp przypomina mi trochę faraona Cheopsa budującego swoją piramidę.
08-01-2008 15:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #8
 
My dokładamy się do tego interesu, my budujemy, my ofiarujemy coś Bogu.... Jaki jest sens budowania tej świątyni teraz?Taki jaki był kilka tysięcy lat temu, gdy budowano pierwszą świątynię

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
08-01-2008 17:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CarnivalKing Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #9
 
A nie lepiej przeznaczyć te pieniądze na sprzęt medyczny? Ludzie... kościołów ci u nas dostatek a tyle spraw leży odłogiem.
08-01-2008 20:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
Byłbym przeciw, gdyby nie było to zobowiązanie państwowe podjęte przez naszych przodków. Warto to zobowiązanie wypełnić.
Ale warto byśmy się nie przyzwyczajali do budowania za wspólne pieniądze kościołów.
Podobnie jak za wspólne pieniądze nie powinno się budować stadionów i innych obiektów na EURO 2012 (ja np. nie jestem kibicem piłkarskim), teatrów i oper (znam wiele osób które nie chodzą do tych przybytków) itd.

pozdrawiam
Marek
08-01-2008 20:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ewangelizacjapl Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 13
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #11
 
Cytat:Dojenie kasy od polskich polityków bez kręgosłupa uważam za skandal.

A którzy to polscy politycy dają jakies pieniądze? żaden polityk z kręgosłupem czy bez nie wydał ani 1 grosza na budowę

W tekście wymieszano sprawy polskich hierarchów z polskim zachłannymi politykami -

Wyszukiwarka religijna,Bezp?atne aukcje, T?umaczenia, biuro t?umacze?
08-01-2008 21:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CarnivalKing Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #12
 
Euro to dobra okazja do ściągnięcia kapitału do kraju. Jakoś nie widzę tego w przypadku tej świątyni. Co do tego zobowiązania... sporo się od tamtego czasu zmieniło i gdybyśmy mieli wypełniac wszystko co obiecywali nasi przodkowie to cóż... życzę powodzenia. Zobowiązanie państwowe? Za tę kasę można zrobic wiele dobrego (np. sprzęt medyczny o którym pisałem wcześniej). Dbanie o to by obywatele mieli zapewniony dostęp do najlepszych mozliwych terapii o wiele ważniejsze niż wypełnianie "zobowiązań". Nie ja się zobowiązałem, nie ja to będe wypełaniał. Proste.

Postawa prymasa Glempa to dla mnie jawny przykład faryzeizmu. To co działo się w związku z pochówkiem ks. Twardowskiego sami mówi za siebie. Potraktowano jego grób jak atrakcję turystyczna mającą zapewnić dopływ turystów do Świątyni. Przykro mi ale ja wysiadam. Buduje sobie mauzoleum, piramidę nie patrząc, że sieje zgorszenie. Nie wiem jak Wy to oceniacie ale dla mnie to niedopuszczalne. Wola zmarłego powinna byc uszanowana, tak zostałem wychowany i taka jest polska tradycja.

Lol panie/pani ewangelizacja właśnie, że dali! Tylko nie swoje! Wiedzą co dostaną w zamian: poparcie kościoła=poparcie częsci wiernych. I to jest nieuczciwe. Wymieszano sprawy zachłannych hierarchów z zachłannymi politykami. Jedni warci drugich.
08-01-2008 21:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
Cztery sprawy, CarnivalKing:

1.
Nie wiedzę powodu by grupa kibiców była bardziej uprzywilejowana od katolików.
Jeśli idzie o kapitał inwestycyjny to takowego nie brakuje - wystarczy nie przeszkadzać. Dziś już problem "ściągania kapitału inwestycyjnego" praktycznie nie istnieje.
Zresztą - jaka to inwestycja zrobienie czegoś na parę dni ? (i proszę, nie mów mi o autostradach na lata - autostrady można równie dobrze wybudować bez EURO 2012, i w dodatku będą budowane tam gdzie są potrzebne, a nie tam gdzie przyznano miastom organizację tego czy owego meczu...

2.
Jeśli idzie o zobowiązania - OK. Nie odpowiadajmy z zobowiązania naszych przodków.
Na początek proponuję nie płacić długów z okresu PRL Uśmiech

3.
Co do sprawy wokół grobu ks.Twardowskiego, to podzielam Twój niesmak

4.
Co do "zachłannych hierarchów" to byłbym jednak ostrożny. Słowo "zachłanny" rezerwujemy zwykle dla ludzi którzy chcą czegoś dla siebie.
Nawet jeśli mam wątpliwości co do zasadności ich działań, trzeba jednak zachować ostrożność w ocenie intencji.

pozdrawiam
Marek
08-01-2008 22:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
CarnivalKing napisał(a):Może się trochę zagalopowalem, ale dla kogo były te przenosiny miejsca pochówku? Mi to wyglada na osobista ambicję. Hierarchowie popieraniem konkretnych partii, obiadkami z politykami itd, sami wmieszali się w politykę. I niech nie mają pretensji, że są postrzegani jako gracze polityczni. Gorszy to mnie i moich znajomych. Oczywiście powinni zabierać głos w sprawach ważnych moralnie, ale goszczenie polityków, otwarte okazywanie poparcia jest nie na miejscu. Nie wspominając o obiadach Giertycha u Paulinów.
Zgoda. Powiem więcej - dziwi mnie np. stawianie na równej szali religii na maturze i zapłodnienia in vitro (a więc i aborcji).
CarnivalKing napisał(a):Marek pełna zgoda nie płaćmy długow hehe.
Wcale tego nie postuluję. Po prostu uważam że zobowiązania państwowe podjęte wobec innych krajów nie są ważniejsze od podjętych wobec Boga.
CarnivalKing napisał(a):A co do Euro to sprawdźcie sobie co zyskału kraje, które zorganizowały ta imprezę. Korzyści nie są krótkotrwałe. Zaznaczam, że nie lubię piłki nożnej, a co do Euro to byłem bardzo sceptyczny Język
Bilans jest ujemny. Nie ma siły.
Jedyny zysk że się wszyscy sprężają i robią to co powinni zrobić wcześniej - choć muszę przyznać że uważam budowanie hoteli na te parę dni za absurd.
Recepta jest jak zwykle jedna : niech robią to wszystko prywatni przedsiębiorcy. Oni raczej nie zainwestują własnych pieniędzy źle - a jeśli, to ich sprawa.

pozdrawiam
Marek
08-01-2008 22:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
Marek MRB napisał(a):Byłbym przeciw, gdyby nie było to zobowiązanie państwowe podjęte przez naszych przodków. Warto to zobowiązanie wypełnić.
Marku, ale czy w katastrofalnej sytuacji naszego kraju, zwykłą ludzka przyzwoitością byłoby aby najpierw wyprostowac to i owo? Nie będę już klepał banałów o "głodnych dzieciach" ale jesteśmy świadkami jak wali się polska służba zdrowia, dosłownie na naszych oczach, kwestia najwyżej paru m-cy gdy naprawdę będzie tragedia. Na to nie ma pieniędzy - natomiast na kolejny kościół się zawsze znajdują. Dziwne co..?
I wiesz o tym dobrze - Ty, ja, ktokolwiek - że wybudowanie tej świątyni - teraz czy później - nie zmieni NIC. Glemp będzie miał swój wielki kościół, którym będzie się chwalił przed biskupami z zagranicy i w zasadzie tyle.
Nie stanie się od tego lepiej.

Nie jestem wrogiem Kościoła, nie przeszkadza mi ani Licheń, ani ŚO, ani kościół na każdym rogu - bo to po prostu nie moja bajka - idzie na to kasa z moich podatków, no idzie, nic nie zmienię. Ale do wszystkich diabłów - w obecnej sytuacji wyrzucanie 40 mln złotych gdy liczy się każda złotówka jest..... no po prostu bardzo nie w porządku w stosunku do zwykłych ludzi. Bo odnoszę wrażenie, że powstała jakaś taka chora idea, że w budżecie może zabraknąć na to czy na tamto - ale Kościół ZAWSZE musi swoją dolę otrzymać.
Czy to jest w porządku?
40 baniek to nie jest jakaś strasznie wielka kasa - ale przekazana na cele np służby zdrowia już coś tam by mogła zdziałać. Przekazana na ŚO - po prostu przepada, ja to tak widzę.

Hierarchia wyciągając łapę po pieniądze z budżetu państwa - szczególnie dziś - robi rzecz karygodną, to się na nich kiedyś zemści.
Czy oni jeszcze wierzą w Boga? W to co głosił Jezus? Bo mam coraz większe ku temu wątpliwości... A mariaż z polityką jeszcze im się odbije czkawką. Zamiast modlić się, nauczać tego do czego zostali powołani, wspomagać najuboższych - politykują w najlepsze. Czy nie czas, żebyście Wy, chrześcijanie, powiedzieli "dosyć tego!" ?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
09-01-2008 07:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów