Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samobójswo chłopca
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
Helmutt napisał(a):Potem się wszyscy dziwią, że media mają pożywkę
a więc tak samo, jak do ciebie, tak również i do nich tyczą się słowa, które napisałem: jesteś bez winy, rzuć kamień. Co prawda źle jest, kiedy tworzy się jakieś sumienie zastępcze, w tym wypadku media, ale jeśli już, to niech ono służy miłości, a nie podłości.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
10-01-2008 14:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
95% mediów, dziennikarzy - taki z moich wieloletnich obserwacji wyciagam wnoisek - manipuluje informacjami, adekwatnie do potrzeb.
Więc ich osądy nie moga być w żaden sposób wiarygodne.
Tego mogą ewentualnie dokonać tylko niezależne sądy, po wnikliwym, uczciwym śledztwie prokuratury.
10-01-2008 14:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
Zgadzam sie z Toba Alus. Nie my sądzimy. Od sądzenia sa sądy. Lincz zasługuje na potępienie. Kto zieje nienawiścią jest dla mnie jak poganin. Liczy się tylko sprawiedliwość połączona z miłosierdziem. Wazne by proces byl uczciwy jak w cywilizowanym kraju. Gdyby wprowadzono powszechny dostęp do broni jak w America to mielibysmy Sodome. :evil: :shock:
10-01-2008 14:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
alus napisał(a):95% mediów, dziennikarzy - taki z moich wieloletnich obserwacji wyciagam wnoisek - manipuluje informacjami, adekwatnie do potrzeb.
Więc ich osądy nie moga być w żaden sposób wiarygodne.
Tego mogą ewentualnie dokonać tylko niezależne sądy, po wnikliwym, uczciwym śledztwie prokuratury.
To jeden z niewielu razy, kiedy z tobą zgadzam się, Alus. Też tak to odbieram.
Marzę o takich mediach, które będą mnie informować, nie ustawiając mnie jako idiotę bezmózgiego, lecz pozwolą bez ukierunkowania wydać osobistą opinię na taki, czy inny problem.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
10-01-2008 14:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
Z wiekiem ksiądz skonstatuje, że niewiele się różnimyUśmiech
10-01-2008 15:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Kto wczoraj oglądał "magazyn expressu reporterów"?
Wyszły nowe fakty w tej sprawie, wszystko wskazuje na to, że chłopak był niewinny i nic księdzu nie ukradł. Pieniądze, które rzekomo zabrał - odnalazły się za szafką w mieszkaniu księdza na plebanii....
Kuria jak zwykle nabrała wody w usta. Nie pierwszy raz. I nie ostatni. Ale kiedyś się tą wodą w końcu zadławi...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
16-01-2008 09:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
Helmutt napisał(a):Pieniądze, które rzekomo zabrał - odnalazły się za szafką w mieszkaniu księdza na plebanii....
A to coś nowego, bo w materiale prezentowanym na początku topika nie było mowy o pieniądzach.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-01-2008 10:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
Ks.Marek napisał(a):Helmutt napisał/a:
Pieniądze, które rzekomo zabrał - odnalazły się za szafką w mieszkaniu księdza na plebanii....
A to coś nowego, bo w materiale prezentowanym na początku topika nie było mowy o pieniądzach.
No i w takie sposób rozwija się plotka :-

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
16-01-2008 10:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
OFFTOPIC: Helmutt napisał:
Cytat:Kuria jak zwykle nabrała wody w usta. Nie pierwszy raz. I nie ostatni. Ale kiedyś się tą wodą w końcu zadławi...

Nie obrażaj hierarchii kościelnej, Helmutt. [-X Proszę o wiecej kultury i szacunku. :patrzy:
16-01-2008 11:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
Na początki topiku nie musiało być o pieniądzach Duży uśmiech ....wszystkie media od początku podawały jako główny powód samobójstwa - w liście chłopak przysięgał na Boga, że nie ukradł żadnych pieniędzy.
Więc to nie żadna plotka.....przestroga dla wszystkich...nie złapałeś za rękę, nie byłeś naocznym światkiem wydarzenia - nie posądzaj!!!!
Czy nazwał kapłana pedofilem, czy rzeczywiście ksiądz molestował to odrębna sprawa i może wcale nie być wyjaśniona.
Teraz takie czasy, że niektórzy pogłaskanie dziecka po głowie traktują w kategorii "molestowania seksualnego".
W USA tym "wzorem demokracji" sąsiadka oskarżyła 9 letniego syna sąsiadów o molestowanie 3 letniej siostry, bo chłopak pomógł małej podciagnąć majtki. I oddano dzieciaka pod nadzór kuratora :diabelek:
16-01-2008 14:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
Cytat:Alus napisał/a:Teraz takie czasy, że niektórzy pogłaskanie dziecka po głowie traktują w kategorii "molestowania seksualnego".
W USA tym "wzorem demokracji" sąsiadka oskarżyła 9 letniego syna sąsiadów o molestowanie 3 letniej siostry, bo chłopak pomógł małej podciagnąć majtki. I oddano dzieciaka pod nadzór kuratora

Poprostu jakaś zbiorowa paranoja. :krzywy:

Ale Aluś też napisała:
Cytat:nie złapałeś za rękę, nie byłeś naocznym światkiem wydarzenia - nie posądzaj!!!!

Przykazanie ósme mówi : Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
16-01-2008 15:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tamciulam Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 561
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #27
 
no tak, nie posądzaj... każdy mi się wydaje ma swoją opinię na ten temat (tę sytuację) ...ja się zgadzam z Helmuttem ze kuria nabraŁa wody w usta... wydaje mi się ze takie no stosunkowo maŁe dziecko nie popeŁniŁoby samobójstwa ot tak, aLe chciaŁo ochronić inne dzieci przed Tym duchownym. Ja tam go nie oceniam, bo to BóG go później osądzi, aLe jakieś ziarno prawdy w tym być musiaŁo, jak nie caŁa prawda.

...tyLko b?d?, b?d? i daJ Lepszego ?wiata nadzieJe... tyLko chcieJ, chcieJ, chcieJ mi?o?ci? swoJ? dzieLi? si?...
[Obrazek: serce.jpg]
17-01-2008 00:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Tamciulam, ja stoje po stronie kurii.
Przyczyna napewno była. Tylko, że nie musi być pełna wina w kapłanie, tylko kwestia listu mogła być tworem ale np.rodziców, aby coś zatuszować.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
17-01-2008 00:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
Rachel - list tworem rodziców - a grafolodzy?...przecież sprawdzić czyje to pismo to pestka.
Więc czy warto tworzyć mity?
Kuria nie jest tu stroną, bo duchowni nie są wszechwiedzący i nie koniecznie muszą mieć w 100% pełny osąd sprawy....i dlatego dobrze, że "nabrali wody w usta", bo nie ma w tej chwili możliwości przesądzać o winie.
17-01-2008 10:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
Polonium napisał(a):[

Ale Aluś też napisała:
Cytat:nie złapałeś za rękę, nie byłeś naocznym światkiem wydarzenia - nie posądzaj!!!!

Przykazanie ósme mówi : Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
Tylko czemu działa to zwykle tylko w jedną stronę....?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
17-01-2008 11:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów