Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Strach"-książka, która wstrząśnie Polską
Autor Wiadomość
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #166
 
Ks.Marek napisał(a):Tak zatem tym bardziej Żyd a nie żyd.
Pozwolę sobie jednak zachować własne zdanie; czyli ów indianin jednak będzie "żydem" a nie Żydem - bo Żydem jest się z urodzenia. Inaczej mówiąc, jednak jest dopuszczalna forma "żyd"?
A co z innymi argumentami?
Mordimer_Madder napisał(a):- primo: jeśli już ktoś sobie samemu przeczy, to raczej p.Gocłowski
Nie sądzę, myslę że wykazuje większe zrozumienie prolemu. I raczej bp. a nie pan. Przypominam, że jest to forum katolickie i polskie, obowiazują tu takież zasady.
Mordimer_Madder napisał(a):- secundo: nie "mój" lecz z konkretnego źródła... tam uwagi proszę...

Jednakże ty się na niego powoływałeś.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
01-04-2011 12:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #167
 
Cytat:I raczej bp. a nie pan.
A cóż to, "pan" obraża a "żyd" jest OK? Ale niech będzie... zatem zgodnie z Konstytucją mogę pisać "obywatel Gocłowski"
Preambuła napisał(a):my, Naród Polski - wszyscy obywatele Rzeczypospolitej,

zarówno wierzący w Boga

będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna,

jak i nie podzielający tej wiary,
i dalej napisał(a):Art. 1.

Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli.

Cytat:Przypominam, że jest to forum katolickie i polskie, obowiazują tu takież zasady
Co do polskości - patrz wyżej... co do obowiązku używania tytułów urzędników kościelnych: nie zauważyłem w Regulaminie... może przeoczyłem, więc chętnie sobie przypomnę :roll:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
01-04-2011 13:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #168
 
Poza regulaminami jest jeszcze coś co sie nazywa kindersztuba i zwyczaje nieuregulowane paragrafami....
Mordimer_Madder napisał(a):A cóż to, "pan" obraża a "żyd" jest OK?
Przypominam, że to ty zgryźliwie zrobiłeś problem z tym "żydem" - żądając pisania wersalikiem, obrażając autora owego słowa, mimo iż niekoniecznie miałeś rację, a sam piszesz "pan" miast "bp.". To się nazywa realatywizm. Ja tylko napisałem, że Scot wcale nie musi mieć kłopotów ani z ortografią ani z antysemityzmem. I że twoja moralistyczno- złośliwa uwaga jest bez sensu. I natychmiast zrobiłeś z tego problem i off-top. Zdaje sie faktycznie - jak ktoś to zauwazył - jesteś pieniaczem nie widzącym olbrzymiej beli w swoim oku, a moralizującym współrozmówców iż posiadaja drzazgę. KONIEC OFF-TOPU

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
01-04-2011 13:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #169
 
Cytat:Poza regulaminami jest jeszcze coś co sie nazywa kindersztuba
Moja, ateistyczna kindersztuba nic o "bp" nie wspominała a o "panu, pani" jak najbardziej... tak na marginesie: "kindersztuba" to germanizm Pomysł

Ja tylko zwróciłem uwagę - problem i offtop to już twoja robota, gdy postanowiłeś wystąpić w roli nieproszonego adwokata pro bono dla Scotta, który do teraz na owo moje "czepiactwo" nie zareagował :!:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
01-04-2011 13:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #170
 
Prosiłem wyraźnie - KONIEC OFF-TOPU

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
01-04-2011 14:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów