Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolejna reforma ....
Autor Wiadomość
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Kolejna reforma ....
Cytat:W 2012 roku zakończy się reforma obniżająca wiek szkolny do sześciu lat


żródło

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
11-01-2008 12:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
mam osobiste wrażenie, że obecnie dzieci są jakby bardziej czające co sie wkoło dzieje, świadome świata (czasem sie pytam siebie: "skąd ten gówniarz to wie"). nie wiem czy jest zasługa telewizji, internetu... z drugiej jednak strony znajomi nauczyciele ledwo dają sobie z nimi radę, a po maturze mało kto umie dodać 2 ułamki.
To chyba dobra rzecz, ta wcześniejsza edukacja, tzn szkoła może chwilę (rok) wcześniej będzie miała jakiś tam wpływ na dziecko, skoro rodzice nie dają rady.
11-01-2008 12:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Umieją ci którzy przepadają za matematyką ;P

PS napisał(a):To chyba dobra rzecz, ta wcześniejsza edukacja, tzn szkoła może chwilę (rok) wcześniej będzie miała jakiś tam wpływ na dziecko, skoro rodzice nie dają rady.
A jeżeli sie okaże , że w szkole dojdzie do skutków negatywnych ?

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
11-01-2008 13:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Z mojego punktu widzenia to reforma idzie w zupełnie błędnym kierunku. Uważam, że obowiązek szkolny powinien zostać zniesiony
i to rodzice winni decydować, czy swoje dzieci kształić w szkole i od jakiego wieku.
Obowiązek szkolny - IMO - jest przejawem myslenia totalitarnego.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
11-01-2008 13:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #5
 
Rachel napisał(a):Umieją ci którzy przepadają za matematyką ;P

PS napisał(a):To chyba dobra rzecz, ta wcześniejsza edukacja, tzn szkoła może chwilę (rok) wcześniej będzie miała jakiś tam wpływ na dziecko, skoro rodzice nie dają rady.
A jeżeli sie okaże , że w szkole dojdzie do skutków negatywnych ?

ad ułamki: Kiedyś umieli ci, którzy po prostu mieli maturę
ad reszta: na pewno jakieś będą, jeśli mały człowiek wychodzi z porządnego domu i spotka kolegów łobuzów, ale też może będzie tam dobrym czynnikiem na łobuzów. Szkoła jest dobra sama w sobie, jej oddzialywanie psuje czasem jednak brak zaangażowania niektorych nauczycieli, czy po prostu ich niekompetencje. Gdybać możemy, ale najwyraźniej działania te miały powody, które to ja też niezależnie zauważyłem.
Szukanie nowych rozwiązań jest dobrą praktyką, problemem staje się jedynie trafność założeń, drastyczność przejścia - czy podnieść podatek o 2%, czy zwiększyć pieniądze z budżetu na drogi o 1mld zł... -Przyśpieszenie o rok edukacji wg mnie nie jest drastyczne, można sobie na to pozwolić.
btw: nie uważacie, że dzieci powinny później przystępować do I Komunii Świętej? ja pamiętam, że nie byłem w pełni świadomy wagi tej chwili, jego znaczenia (wielu moich znajomych też ma takie doświadczenie) ?

[ Dodano: Pią 11 Sty, 2008 12:43 ]
Kyllyan napisał(a):Obowiązek szkolny - IMO - jest przejawem myslenia totalitarnego.
tak jak obowiązek płacenia podatków, przestrzegania prawa - są prawa ale i obowiązki względem Ojczyzny. wszystko to chyba ma na celu dobro ogółu. Zmuszenie do obowiązku szkolnego przynajmniej trochę na siłę determinuje obywateli do nie bycia darmozjadem społeczeństwa z wyboru (gdy rodzice zawiodą).
11-01-2008 13:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
Spłeczeństwo, które nie daje mozliwości bycia darmozjadem, nie jest społeczeństwem wolnym.
W Poslce mie wszyscy musza płacić podatki. Podatki zobowiązani są płacic obywatele majacy dochody. Na przykład. Kobieta, która realizuje się jako matka i żona, żadnych dochodów nie ma. A więc i podatków nie płaci Oczko

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
11-01-2008 14:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #7
 
Kyllyan napisał(a):Spłeczeństwo, które nie daje mozliwości bycia darmozjadem, nie jest społeczeństwem wolnym.
W Poslce mie wszyscy musza płacić podatki. Podatki zobowiązani są płacic obywatele majacy dochody. Na przykład. Kobieta, która realizuje się jako matka i żona, żadnych dochodów nie ma. A więc i podatków nie płaci Oczko
Chyba masz rację. Można się zastanowić, czy tak pojęta wolność (mam taką samą jej definicję) jest do końca dobra i trzeba do niej w czystej postaci dążyć.
O podatkach napisałem niejawnie w odniesieniu do ludzi, których ustawa obejmuje.
11-01-2008 14:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów