Ankieta: Jakie jest Twoje nastawienie do życia ?
Pozytywne,jestem wierzący.
Pozytywne,jestem niewierzący.
Obojętne.
Negatywne,jestem wierzący.
Negatywne,jestem niewierzący.
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pozytywne nastawienie do życia vs.fatalizm i narzekanie.
Autor Wiadomość
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Pozytywne nastawienie do życia vs.fatalizm i narzekanie.
Poruszyć chciałbym ciekawą kwestię. Mianowicie chodzi o podejście do różnych wydarzeń i sytuacji w naszym życiu. Często zwłaszcza w naszym kraju powszechne jest myślenie fatalistyczne. I nie można tego tłumaczyć tylko sytuacją materialną, urodzeniem w tym a nie innym kraju czy wiekiem.

Fatalizm bierze się stąd, że chcemy więcej mieć niż więcej być i lekceważymy jednocześnie posiadane talenty. Wiąże się to z twierdzeniami :"To mi się nie uda" ,"Będzie jeszcze gorzej", "Nic się nie zmieni" czy "biednemu zawsze wiatr w oczy". Jednak fatalizm to dla chrześcijanina błędny sposób myślenia wskazujący raczej na nieugruntowaną jeszcze wiarę i nieukształtowany charakter.

Nasz Papież Jan Paweł II mimo podeszłego wieku potrafił zachować ogromną pogodę ducha. Radość jest bowiem jednym z owoców Ducha Świętego. Jeśli brak nam pogody ducha to znaczy, że coś zamyka nasze serca i nie pozwala w pełni otworzyć ich na działanie dobra.

W przypadku serca zamkniętego jest trudniej się radować w sercu z rzeczy drobnych i z każdego dnia. Jeśli z drobnych rzeczy się nie będziemy umieli radować to na co nam cuda. Odnajdziemy radość dopiero jak otworzymy na oścież nasze serca.Umieć trzeba też dziękować.

Staram się pozytywnie podchodzić do wszystkiego i to daje mi autentyczną radość oraz odkrywa przede mną piękno otaczającego świata. Gdy natomiast podejdę negatywnie to efekty tego okazują się odwrotne.

Podchodząc do wszystkiego negatywnie "przyciągamy" do siebie i swojego życia zło. To łatwo zobrazować. Poprostu Zły korzysta z sytuacji i działa z łatwością czerpiąc siłę z naszych wątpliwości i złego nastawienia. Stajemy się wówczas bardziej skorzy do gniewu i nic nas nie cieszy,bo zamknięci jesteśmy na dobro.
11-01-2008 19:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sanderka1000 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 50
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #2
 
Ja również staram się być pozytywnie nastawiona do życia. Staram się z radością przyjmować wszystkie smutki i żale Uśmiech I to daje mi siłę by ŻYĆ! (Podziękowania dla o.Kamila, który próbował mnie tego nauczyć Duży uśmiech )

Zdobyć świat dla Chrystusa przez Niepokalaną Uśmiech

[Obrazek: 21e9i54.gif]
24-02-2008 07:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów