Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycje co do forum
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #106
 
Mam takową propozycję, aby utworzyć na forum dział Hagiograficzny, gdzie były by dyskusje oraz tematy związane z życiem świętych i sprawami związanymi z hagiografią, w tym także tematy związane ze stygmatykami. W tym tez dziale mógłbym umieszczać teksty do tłumaczenia dla wszystkich, którzy, chcieliby pomagać nam w tworzeniu portalu szukając informacji lub tłumaczac teksty o świętych, stygmatykach.

Co myślą o tym forumowicze? Kto jest za a kto przeciw?

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
14-11-2010 18:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dawid Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 380
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #107
 
To zależy ile takich tematów w ogóle jest.
Bo jeśli to 10 topiców, to nie ma sensu robić dla nich nowego działu.

Co do tekstów do tłumaczenia to lepiej byłoby chyba załatwiać to prywatnie... Ale jeśli powstałby taki dział to można by i tam na takie sprawy wydzielić jeden topik.

Myślę, że nie warto niepotrzebnie komplikować układu forum, bo i tak jest bardzo rozbudowane. Więc najpierw przydałaby się analiza - czy i ile jest takich tematów, jak wygląda frekwencja wypowiedzi w nich naszych userów.

[Obrazek: zadowolony_user_sancti.jpg]
14-11-2010 23:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #108
 
No, zobaczymy. Poczekam na opinie forumowiczów, przejrzę też tematy związane z hagiografią. Może gdyby był taki dział to może wtedy byłoby jakieś zainteresowanie, mogłyby się pojawiać ciekawe nowe tematy. Dajmy szanse na wypowiedzenie się przez forumowiczów.
Co forumowicze myślą o takim dziale? Czy chcieliby aby taki powstał?

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
15-11-2010 11:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #109
 
Uważam, że hagiografia w dość obszernym skrócie (fajnie brzmi :!: Szczęśliwy )byłaby wg mnie mile widziana. Bowiem resztę, czyli szczegółowe rozwinięcie żywota Świętego można sobie poczytać w książce. W miarę poznawania biografii (jakiejkolwiek) nasuwają się pytania i w ten sposób stworzyłoby się dyskusję. Jeden user wie coś, czego nie wie drugi i odwrotnie.
Ja osobiście widziałabym w takim dziale żywoty stygmatyków, co do których mam stosunek sceptyczny raczej.
Jesli zaś chodzi o tłumaczenia, to może by to robić na PW ?

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
15-11-2010 12:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #110
 
hagiografii pełno w necie. co miałoby wyróżniać ten dział tutaj, że warto w ogóle go tworzyć, a nie będzie to tylko kolejne "ctrl+c", "ctrl+v" ?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
15-11-2010 13:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #111
 
spioh napisał(a):hagiografii pełno w necie.
Prawda, ale jak są skumulowane w jakimś miejscu może jest łatwiej znaleźć? W necie jest straszliwy śmietnik i np czy można wykluczyć jakieś np fałszywki? Może jakies opinie osób cieszących się zaufaniem, pod taką hagiografią pozwoliłyby oddzielić ziarno od plew?- ( Nie zajmuję stanowiska , tylko "głośno myslę" )

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
15-11-2010 14:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #112
 
nie wiem czy śmietnik. ja sobie zwykle tak formułuje pytanie do googla, że bez problemu znajduje mi całe serwisy poświęcone tematowi, więc nie odczuwam potrzeby mnożenia takowych. co innego jeśli ów dział będzie miał coś szczególnego czego nie ma gdzie indziej (i wcale to nie muszą być jakieś przysłowiowe cuda na kiju).

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
15-11-2010 14:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #113
 
wiesz, ja jak wpisuje konkretne hasła to wielu postaci nie mogę znaleźć, nawet w obcym języku. Pokazuje mi tylko jakieś wzmianki o tym, że takowa osoba jest gdzieś wpisana i tyle, ale żadnych informacji na jej temat. Ten dział miałby nie tylko być miejscem, gdzie składowane byłyby informacje na temat świetych, gdyz od tego służy portal, ale przede wszystkim miałby on tez służyć dyskusjom na temat świętych, może też ktoś byłby chetny do przetłumaczenia niektórych tekstów, aby poznać inne osoby, o których mało wiemy. Dlatego tak ważna jest tu opinia oraz działanie samych forumowiczów. Od nas bowiem zalezy jak zbudujemy taki dział, jak on będzie się rozwijał.

Czy forum musi się opierać na dyskusjach o polityce czy aborcji, in vitro czy innych tematach wielokrotnie omawianych? Myślę, że warto spojrzeć na taki dział od strony pomocy duchowej dla nas i dla wielu innych osób. Święci bowiem moga nam dostarczyć wielu informacji, pokazać drogę którą można podążać, motywować nas do życia w świetości.

Popatrzyłem po działach i troche tematów by się zebrało na taki dział. Teraz tylko kwestia czy forumowicze są na tyle zainteresowani życiem świetych, ich duchowością aby na ten temat rozmawiać? Czy są na tyle chętni do pomocy, aby wspierać rozwój takiego działu, np po przez takie tłumaczenia tekstów co pozwoliłoby także ubogacać nasz portal?

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
15-11-2010 14:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #114
 
no to już by był jakiś koncept - święci nieznani - żeby wyszukiwać tylko takich o których faktycznie ciężko coś w necie po polsku znaleźć. aczkolwiek wydaje mi się to mało dyskusyjny temat. bardziej coś na portal.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
15-11-2010 15:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #115
 
Ale na portalu nie prowadzimy dyskusji tylko umieszczamy informacje a forum jest miejscem do takich rozmów, debat na rózne tematy. Ważne jest tylko to, aby byli chętni, zainteresowani nie tylko dyskusją, ale także rozwojem tego działu - czyli pomocą przy jego tworzeniu, rozwoju.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
15-11-2010 15:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #116
 
Oczywiście byłyby to wyłącznie dyskusje a nie pisanie życiorysów - jeśli tak to jestem Za.
15-11-2010 17:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #117
 
Wystarczy, że życiorysy są na portalu. Tutaj względnie byłyby tylko te życiorysy tłumaczone z języków obcych, ale i te stopniowo moglibyśmy umieszczać na portalu, jeśli tłumaczenie będzie dobre i jeśli będzie można korzystać z danej strony - myślę, że osoba znająca język doszpera się jakieś informacji co do korzystania z materiałów, względnie cosik ułożymy i wyślemy do właściciela strony.

Narazie jedna osoba jest za. Czy ktoś jeszcze? Czy wszyscy są przeciw? :roll: Język

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
15-11-2010 18:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #118
 
to w ogóle dyskusje można przecież zacząć zalinkowaniem życiorysu z portalu bez wklejanai tu czegokolwiek więcej - tylko skoro dotąd tego nie było, to teraz się nagle urodzi?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
15-11-2010 18:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #119
 
piano napisał(a):Oczywiście byłyby to wyłącznie dyskusje a nie pisanie życiorysów
piano, też tak uważam oraz, jak powiedziała spioh: zalinkowane życiorysy. Jestem za, ale coś "mało nas do pieczenia chleba". Decyzja chyba należeć będzie do adminów.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
15-11-2010 18:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #120
 
Może w punktach przedstawię zawartość działu :

1. Tematy dotychczas utworzone porozwalane po róznych działach na forum
2. nowe tematy do dyskusji
3. tematy dotyczące tłumaczeń tekstów oraz tematy z przetłumaczonymi tekstami.
4. tematy dotyczace stygmatów, stygmatyków i innych zjawisk obecnych przy stygmatyzacji

Na chwile obecną tematów założonych w różnych działach na forum bedzie tak przynjamniej na jedną stronę, a więc troche ich będzie. Myślę, że powstanie też troche nowych. Nie będziemy wstawiać życiorysów osób już dobrze znanych, gdyż życiorysy znajdują sie na portalu.
Dyskusje będa toczyły sie w tych istniejących tematach oraz nowych.

Co motywuje mnie do stworzenia tego działu : bałagan w tematach dotyczących świętych i spraw znimi związanych ( są w róznych działach porozwalane), możliwość stworzenia tematów z tekstami do tłumaczenia, tematy dotyczace stygmatyków. To wszystkow jednym uporzdkowanym dziale a nie w wielu działach.

Ale czekam dalej na waasze opinie i potwierdzenie czy jesteście za czy przeciw utworzeniu takiego działu.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
15-11-2010 19:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów