Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycje co do forum
Autor Wiadomość
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #136
 
Cytat:Forum było w stanie upadku i właściciele planowali chyba usunięcie forum i przekazanie serwera lub wykorzystanie w innych celach.
Które forum było w stanie upadku? Sulechowskie? Siedzę na forum od 4 lat i jakoś nie zauważyłam żadnego upadku...

Cytat:Portal i forum to tak naprawde jedna całość, tak było od początku, tyle, że fora się zmieniły z przyczyn technicznych a nie z naszego wyboru. Kto wie czy to forum istniałoby gdybyśmy go nie uratowali przenosząc go na nasz serwer
Ok, uratowany został fakt, że przy portalu Sancti nadal jest dobrze prosperujące forum. Nie uratowano natomiast żadnego z pojedynczych for, bo ewangelizacyjne cały czas prosperowało dobrze (gdyby zniknęło to jedynie z powodu braku serwera, a społeczność pewnie by się przeniosła do innych miejsc w sieci, a nie z powodu "stanu upadku" forum), a pierwotnego forum sancti nie uratowano, bo padło. Także nie sądzę, żeby można było mówić o ratowaniu forum - raczej o obustronnej przysłudze, bo tak naprawdę miejsce na serwerze jest małą przysługą w porównaniu do ruchu, jaki napędza portalowi forum i Dawidowa żyłka menadżerska.

Cytat:Nie ma jednak co się roztrząsać nad róznicą między portalem i forum, czy to jedno czy osobne projekty. Cel jest jeden -EWANGELIZACJA i cały projekt obecnie nosi nazwę SANCTI

No tak, ale nazwa rzeczywiście coś powinna określać. Jeśli sancti, to skojarzenie ze świętością nasuwa się pierwsze. Tymczasem forum w praktyce jest o czym innym, a nazwa staje się tylko nazwą, sloganem - jak chwytliwe logo, które dosłownie nic nie znaczy.[/quote]

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
16-11-2010 23:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #137
 
omyk napisał(a):Które forum było w stanie upadku? Sulechowskie? Siedzę na forum od 4 lat i jakoś nie zauważyłam żadnego upadku...

To sobie przypomnij w jakim stanie było forum zanim zostało ono przejete przez nas - tzn przez osoby z forum SANCTI. Po za tym to ja rozmawiałem z adminami forum sulechwoskiego i z tego co sie dowiedziałem to były takowe plany zamknięcia forum. Po za tym szkoda że nie pamiętasz jak wygladało forum przed jego połączeniem : brak adminów, błędy techniczne. Czy ten brak adminów zapowiadał ich zainteresowanie sie forum ponownie czy raczej zapowiadał upadek forum - a dokładniej jego zamknięcie? Jak myślisz? Jeśli masz jakieś watpliwości to może pogadaj z Dawidem, on ci przypomni stan forum przed przejęciem. Dobra sytuacja forum to to napewno nie była.

omyk napisał(a):Nie uratowano natomiast żadnego z pojedynczych for, bo ewangelizacyjne cały czas prosperowało dobrze (gdyby zniknęło to jedynie z powodu braku serwera, a społeczność pewnie by się przeniosła do innych miejsc w sieci, a nie z powodu "stanu upadku" forum)

Ale my nie mówimy o innych forach tylko o tym na którym jesteśmy. Gdyby patrzec wten sposób, że osoby by się przeniosły na inne forum w sieci to tak samo i SANCTI całkowicie nie padło, bo ludzie przenieśli się w inne miejsca w sieci, w tym także tutaj na dawne forum sulechowskie, więc forum sancti tak jakby dalej istnialło. Tylko właśnie o to chodzi, że gdybyśmy nie przejęli tego forum, gdybyśmy go nie przenieśli to forum mogłoby być całkiem zlikwidowane lub zostało by zmienione na całkowicie inne, nie związane z katolicyzmem, Ewangelizacją. Forum było w nienajlepszej kondycji : zarówno technicznej jak i organizacyjnej.

omyk napisał(a):Także nie sądzę, żeby można było mówić o ratowaniu forum

Wręcz przeciwnie, można mówic o uratowaniu forum, gdyz moglo by juz do tej pory nie istnieć i nie było by tutaj forumowiczów, tego forum by nie było. A to, że ludzie by się przenieśli to chyba byłoby oczywiste, bo to forum by nie istniało, więc trzeba by było szukac innego forum.
O przysłudze jednak mozna mówić, bo przysługą było przejęcie forum, aby uratować je przed zamknięciem. Nam to było na rękę i adminom z sulechowa również, bo oczyścili serwer z forum i mogli zrobic z nim co tam uznali za stosowne.

omyk napisał(a):bo tak naprawdę miejsce na serwerze jest małą przysługą w porównaniu do ruchu, jaki napędza portalowi forum i Dawidowa żyłka menadżerska.

Tyle, że bez tej żyłki menadżerskiej i bez miejsca na serwerze to forum mogłoby juz nie istnieć.
Mogloby jednak istniec całkiem nowe forum SANCTI, które planowalismy założyć po utracie tamtego starego. Taka jest prawda omyku. A to, że forum napędza ruch portalowi to jest prawdą, gdyż na forach zawsze jest woięcej osób niż na samym portalu.

omyk napisał(a):Tymczasem forum w praktyce jest o czym innym, a nazwa staje się tylko nazwą, sloganem - jak chwytliwe logo, które dosłownie nic nie znaczy.
[/quote]

To taki dział hagiograficzny mógłby dodać trochę znaczenia dla tej nazwy jesli chodzi o forum. Ale ja tutaj nie będe decydował i robił zamieszania. Admini już podjeli decyzję wyrażajac swoje opinie na temat działu. To wystarczy aby temat działu hagiograficznego zakończyć.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
17-11-2010 00:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #138
 
tak sobie myślę. dział działem jako inspiracja-przypomnienie tematu, ale przede wszystkim przydał by się jakiś animator - w sensie dosłownym, a nie w sensie jak to się kojarzy z ruchów i wspólnot - "ożywiacz" który tak zapoda temat że chce się włączać mimo, iż sam człowiek może by tematu nie zaczynał "bo po co?".
masz racje T32-S, że robi się tu jałowo, a w rezultacie zacznie się wykruszać, bo ile razy można o tym samym? "z nami zbliżaj się do Boga" zakłada jakiś progres a nie zawsze tylko przerabiamy tutaj religijny "alfabet" tematami napędzanymi przez rel.analfabetów (określenie celowe, i nie mam na myśli tych, którzy autentycznie czegoś szukają nie wiedząc), niekoniecznie wchodząc wgłąb, więc jeśli rozwijać forum/portal to uwzględniając owo "dalej" a nie dreptanie w miejscu.

[ Dodano: Sro 17 Lis, 2010 12:45 ]
omyk, może człowiek tak odbiera jak się sam angażuje. dla mnie to miejsce nie reprezentowało sobą nic ciekawego, i konto sobie wisiało z rok nieruszane, a jestem bo przyniosło mnie tu ledwo żywe sancti.net Język

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
17-11-2010 13:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #139
 
"Ewangelizacja" merytorycznie nie upadała, problemy były stricte techniczne, nie demonizujmy tego "upadku".

Struktura i charakter forum są ciągłe od czasów "Sulechowa". Po prostu nie było obsługi technicznej w kwestii błędów skryptu, brakowało admina na bieżąco i skończyła się umowa na serwer.

Osobiście ewentualnie dział o świętych itd widziałabym jako podforum któregoś z działów...myślę, że warto poszerzyć tematykę "Skarbów Kościoła", nie tylko zakony alei święci i stygmatycy - to chyba najodpowiedniejsze miejsce Uśmiech (lekka modyfikacja już istniejącego szkieletu).

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
17-11-2010 17:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #140
 
Myślę Annnika, że to dobry pomysł - przy okazji praktyka zweryfikuje, czy jest taka potrzeba, czy też tematy będą umierać.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
17-11-2010 17:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #141
 
To działajcie. :aniol:

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
17-11-2010 18:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #142
 
spioh napisał(a):masz racje T32-S, że robi się tu jałowo, a w rezultacie zacznie się wykruszać
No, spiohu, zaczynam wątpić w siebie, może masz rację-czasem tak sobie myślę, że nasze/moje tu pisanie było bez sensu i znaczenia. Wpędzasz mnie w doła, ale może to fakt, że jak jałowo, to obudzić - cokolwiek by to znaczyło?

Annnika napisał(a):"Ewangelizacja" merytorycznie nie upadała, problemy były stricte techniczne, nie demonizujmy tego "upadku".
Aniu, trochę pocieszyłaś

omyk napisał(a):praktyka zweryfikuje, czy jest taka potrzeba, czy też tematy będą umierać
Widzę omyk, że ogólnie masz co do tej kwestii drastyczne podejście; spróbujmy, a nuż coś się z tego urodzi :?: :arrow: bądźmy dobrej myśli.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
17-11-2010 19:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #143
 
Cytat:Widzę omyk, że ogólnie masz co do tej kwestii drastyczne podejście; spróbujmy, a nuż coś się z tego urodzi bądźmy dobrej myśli.
Podejście nie jest drastyczne, tylko realistyczne: myślę, że niewielka ilość tematów o świętych (a jeśli już powstaną, to szybkie zejście w offtopic) świadczy o braku potrzeby dyskutowania na ten temat. Daję temu projektowi max 3 miesiące, po tym czasie będzie martwy - i tak "nasypałam z górką", pewnie padnie o wiele szybciej. :arrow: tak myślę.

A jak będzie - niech rzeczywistość zweryfikuje, jeśli będzie inaczej, to przecież tylko się cieszyć. Także nic nie stoi na przeszkodzie, żeby spróbować.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
17-11-2010 20:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #144
 
Wiesz, może masz i rację; nazwijmy to przedsięwzięciem ryzykownym w tym znaczeniu, że jak się uda to dobrze, w przeciwnym wypadku - tez dobrze, Strata żadna.
Mój głos w tym temacie i tak szali nie przeważy. Powodzenia życzę.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
17-11-2010 21:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #145
 
A może więcej optymizmu. W końcu to też forma Ewangelizacji. Życie świętych jest ciekawe i chyba też warto innych kierować na takie tematy, wtedy będzie też zaintersowanie.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
17-11-2010 23:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #146
 
Święci mogą być. Tylko musi być pasjonat publikujący texty.
2. Wie ktoś gdzie w Dzienniczkach św s. Faustyny jest text o problemie z duchownymi?

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
18-11-2010 16:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #147
 
No jak uważasz Tomasz, natomiast nie mam pojęcia o czym tu rozmawiać... omawiać życiorys czy jak... bo o samej świętości, stygmatach, poszczególnych postawach tematy są. Wyjdzie w praniu, w razie "w" cofnięcie dostosowania jednego podforum nie będzie trudne Język

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
18-11-2010 18:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #148
 
Annniko

Subfora mają to do siebie, że są słabo widoczne, nie rzucają się w oczy, dlatego spodziewam się, że zbyt wiele osób tam zaglądać nie będzie, jesli będzie to dział ukryty. Jeśli mamy czymś zainteresować innych to trzeba ten dział zrobić bardziej widocznym. Po za tym jak pisałem : ten dział ma służyć zarówno uporządkowaniu tematów jak i tworzeniu czegoś nowego. Jedna z osób pytała się już o teksty do tłumaczenia. Może jakby był temat, który przedstawiałby teksty do tłumaczenia lub tematy o zjawiskach, które mogłyby zainteresować ludzi to może coś by się ruszyło.

Przygladałem sie temu blokowi o Odnowie i on teraz też stoi w martwym punkcie, kiedyś był on cześciej odwiedzany, bo było więcej osób z Odnowy, teraz takich osób jest znacznie mniej a mimo to cały blok stoi i nikomu to nie przeszkadza, od czasu do czasu ktoś tam coś skrobnie i na tym koniec. Można by z tego bloku zrobić jeden, maks 2 działy i to w formie subforum, ale dla pozostawienia forum w starym układzie nikt nic nie ruszał.

I tak na koniec: patrząc się na to forum i na to co sie na nim dzieje to wydaje mi się, że na siłę próbujemy utrzymać to co kiedyś było zamiast coś zmienić na tym forum, coś nowego wprowadzić, może nawet zmienic wygląd forum, bo jak sie tak cały czas to forum odwiedza to tak jakby sie siedziało w mieszkaniu, które nie było odświeżane od lat, cały czas to samo. Bez zmian, bez rozwoju nie wiele się z mieni. Owszem, osoby przybywają, ale ile osób z tych nowych pisze na forum? Na forum jest prawie 1200 uzytkowników z czego tylko okreslona liczba pojawia sie systematycznie. Reszta jak sie sszybko pojawia tak szybko znika. Nie wiem czy utrzymywanie stałego image forum jest czymś co pomaga w dalszym jego rozwoju. Myslę jednak, że jakieś zmiany mogłyby choć trochę odświeżyc to forum, odnowić je, tak jak sie odświeża pomiszczenia.

Ale to tylko tzw głośne myślenie. Sami decydujcie, sami działajcie, ja podsuwam tylko myśli.
Jeśli wiecie doskonale co dla forum jest dobre to działajcie. Mnie osobiście troche nudzi ten wyglad forum.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
18-11-2010 21:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #149
 
Ale to nie jest mieszkanko w którym raz na dwa lata robimy wymianę mebli i zmianę kolorku. Sądząc z ilości postów - działa prężnie. To raz.

Dwa - bloki o Odnowie są obfite w treści, obecnie żeby nie dublować tematów służą jako czytelnia, więc i tka się przydają.

Co do reklamy nowego podforum - zrób ogłoszenie i pokrzyku. Jeśli choć podforum się okażę popularne- pomyślimy o powiększeniu zasięgu. Teraz nie widzę powodu robić rozwałki dla wątpliwego pomysłu.

Proponuję rozbudować wątek hagiograficzny na portalu... bo co do dyskusji to naprawdę wątpię. Spróbuj, zobaczymy. Ale bez mega zmian. Jak dotąd zakazu zakładania wątków o świętych nie było, ale i chętnych do podjęcia tematu także nie. Jakoś wątek o o. Pio się trzyma, ale reszta umierała po kilku postach... takie realia.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
18-11-2010 22:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #150
 
Ja myślę, że zbyt szybko odstrasza się "wahających" czy nie katolików w dyskusjach, a wtedy kiedy zaczyna się nasz monolog...... ja bym dał więcej pola do popisu w luźnych dyskusjach.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
18-11-2010 23:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów