Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycje co do forum
Autor Wiadomość
Placebo_Domingo Offline
Account not Activated

Liczba postów: 75
Dołączył: Nov 2009
Post: #151
 
Ja zgadzam się z Tomaszem. Może to nie całkiem wina forum, ale jego małego rozleklamowania. Po prostu forum jak i strona są mało znane w sieci, niskie pozycje w wyszukiwarkach, juz kiedys taki temat podjąłem. Oczywiście wszysco co dobre kosztuje, pozycjonowanie też i o ile sie orientuje trzeba je wykonywac co jakiś okres, więc moglibyśmy liczyć na "co łaska":)
Poza tym też dziwi mnie ten fakt, że patrząc na posty z roku 2006-07-8 a teraz...Ludzie z tamtych okresów jakoś tajemniczo wyfrunęli z forum nie wiedzieć czemu i są to ludzie, którzy mają po kilkaset postów na koncie...Może warto się zastanowić jak zatrzymać dzisiejszych internautów..? Ale to już zapewne szersza kwestia.
19-11-2010 15:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #152
 
Ale to naturalne że przeciętny użytkownik po kilku latach odchodzi - absolutnie normalne Oczko

Dużo osób po prostu zaczynał na malutkim lokalnym forum konkretnej wspólnoty, a na dużym już nie miało ochoty się udzielać.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
19-11-2010 16:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #153
 
Jednym z powodów dla których ludzie opuszczaja fora jest wałkowanie tych samych tematów, po za tym jak pisałem: patrząc się na forum, które od lat nie zmieniło się pod względem szaty graficznej, przy tych samych tematach każdemu się znudzi. Każdy potrzebuje czegoś nowego, urozmaicenia.
I tutaj nie chodzi o zmiany w okładzie forum, bo sam układ jest dobry i jest też wiele ciekawych nowych tematów, ale bez zmian raczej ciężko będzie utrzymać forumowiczów na forum.

Forum jest reklamowane, ale może warto by zrobić jakiś baner zapraszajacy na forum i wpakować go w różne miejsca na różnych forach, portalach - tam gdzie można zareklamować forum.
Co prawda bardziej inne strony pozwalają reklamować witryny a nie fora, ale nawet reklamując nasz portal zawsze więcej osób można ściągnąć. Problem tylko w tym, że aby portal był jeszcze ciekawszy, aby zawierał większą liczbę ciekawych nowych artykułów to warto się zainteresować tym, aby wspomagać nas w pracy. Mamy ogrom materiału, który mógłby przyciągnąć jeszcze więcej osób, brakuje tez osób, które mogłyby pisać artykuły specjalnie dla nas, aby mieć stały skład redaktorski, który regularnie uzupełniałby portal. Narazie z tym jest poważny problem i często wisimy z zaległościami co odbija się na współpracy z naszymi partnerskimi stronami.

Ale ja się nie chcę już mieszać w te sprawy forum, bo i tak to nie wiele daje, więc pozostawiam forum w rękach adminów. Troche poskrobię w ciekawszych tematach i będę działał głównie na portalu.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
19-11-2010 19:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #154
 
Wojtek37 napisał(a):Ja myślę, że zbyt szybko odstrasza się "wahających" czy nie katolików
Na tym/takim, jak to forum taka wypowiedź na pewno nie będzie budująca, niemniej jednak ja podzielam opinię Wojtka37, nie możemy - tak uważam - od razu skreślać userów nie-katolików. Ich opinie w niektórych sprawach poruszanych na forum bywają ciekawe i jeśli różnią się od naszych, to tym bardziej jest żarliwa dyskusja.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
19-11-2010 22:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #155
 
Nicol@ napisał(a):nie możemy - tak uważam - od razu skreślać userów nie-katolików
Tu nawet nie chodzi o opinie. Jeśli forum ma być ewangelizacyjne, to jak ewangelizować bez niekatolików?. Chyba, że ewangelizować tych co się uważają za chrześcijan, czy katolików, a tak naprawdę są bardzo dalecy od tego co naucza Kościół. Ale tacy to raczej niespecjalnie tu trafiają. Chyba.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
19-11-2010 22:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #156
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Jednym z powodów dla których ludzie opuszczaja fora jest wałkowanie tych samych tematów, po za tym jak pisałem: patrząc się na forum, które od lat nie zmieniło się pod względem szaty graficznej, przy tych samych tematach każdemu się znudzi. Każdy potrzebuje czegoś nowego, urozmaicenia.
I tutaj nie chodzi o zmiany w okładzie forum, bo sam układ jest dobry i jest też wiele ciekawych nowych tematów, ale bez zmian raczej ciężko będzie utrzymać forumowiczów na forum. .

Tomaszu myślę, że się mylisz, bo szata nie ma tu nic do rzeczy, raczej ciężka do zapamiętania jest nazwa naszego Forum,i ....te myślniki ..... to raz , po wtóre, chyba jest regres na wszystkich portalach ... , ale to zupełnie inna bajka.

Moim zdaniem - prosta i jasno kojarzona nazwa mogła by być jakąś alternatywą, lub mocne rozleklamowanie naszej strony,ale to raczej jest nie wykonalne.

A jak już do nas ktoś zaglądnie, nie należy go zaraz ustawiać i przywoływać do porządku... takie jest moje zdanie.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
19-11-2010 23:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #157
 
sant, ja tak myślałam pisząc; tak właśnie, jak ty piszesz. Powinny nas cieszyć takie wizyty niespodziewanych gości w myśl mądrego porzekadła Gość w dom - Bóg w dom..

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
19-11-2010 23:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #158
 
Nicol@ napisał(a):sant, ja tak myślałam pisząc; tak właśnie, jak ty piszesz. Powinny nas cieszyć takie wizyty niespodziewanych gości w myśl mądrego porzekadła Gość w dom - Bóg w dom..

A u nas się banuje ..... niewygodnych userów....., czy tematy....

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
20-11-2010 00:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #159
 
np.?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
20-11-2010 01:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Placebo_Domingo Offline
Account not Activated

Liczba postów: 75
Dołączył: Nov 2009
Post: #160
 
Tak, zgadzam się z Wojtkiem, nazwa w stylu łacinskim moze i ładnie brzmi, ale ona ma byc łatwa, zeby wiecej ludzi mogło ją zapamiętać. Kwestia reklamy forum to kwestia pieniędzy, chyba że chodzi o pocztę pantoflową jak to zaproponował Tomasz, ale to mysle ze na niewiele sie zda, bo jednak w wiekszosci ludzie szukając for ewangelizacyjnych czy chrześcijanskich wpisują odpowiednią frazę w google, a pozycja nasza po ich wpisaniu nie jest za dobra. Poza tym, jak dobrze stwierdził Wojtek jest regres na wszystkich portalach, fora juz nie są takie ciekawe jak kiedyś...Ale to tylko moja subiektywna opinia, jesli mamy coś zbudować musimy poznać zdanie wszystkich. Pozdrawiam

Problemem jest też fakt, że nie udaje nam się zatrzymać tu księzy, dział gdzie odpowiadają księza praktycznie nie zyje, wystąpiłem kiedyś z myślą, żeby na stronie stworzyć dział Zapytaj księdza, ale jakos ciezko dzisiejszych kapłanów zaprosić do współpracy.
20-11-2010 11:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #161
 
Placebo_Domingo napisał(a):Problemem jest też fakt, że nie udaje nam się zatrzymać tu księzy, dział gdzie odpowiadają księza praktycznie nie zyje, wystąpiłem kiedyś z myślą, żeby na stronie stworzyć dział Zapytaj księdza, ale jakos ciezko dzisiejszych kapłanów zaprosić do współpracy.
ALE, czy to nie byłoby to samo, co już istnieje? Placebo, ja uważam, że dział, gdzie kapłani odpowiadają na pytania forumowiczów jest potrzebny, ale jak zauważyłam niektórzy pytający chcieliby uzyskiwać natychmiastowe odpowiedzi. Idąc dalej: kapłani są chyba zbytnio przeciążeni pracą edukacyjną w szkołach, w swoich parafiach. I tu masz odpowiedź, dlaczego odpowiedzi kapłanów są tak rzadkie (zainteresowani czekają nieraz tydzień na odpowiedź). Najzwyczajniej księża nie mają czasu na internetowe klikanie.
Czytając wypowiedzi w dziale rozmów z księżmi, można by napisać książkę, bo są tak ciekawe.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
20-11-2010 12:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #162
 
Nicol@ napisał(a):kapłani są chyba zbytnio przeciążeni pracą edukacyjną w szkołach, w swoich parafiach.

Napewno mają wiele obowiązków, ale patrzć się na ich obecnosć w sieci to chyba znalazłoby sie troche takich osób duchownych, którzy mają czas, ale nie bardzo niektórym się chce dyskutować czy odpowiadać na forach. Zaprosiłem na forum i do pomocy wielu księży, niektórzy się nawet zarejestrowali. Jak narazie nie widać działalności. Miejmy nadzieję, że ktoś się w końcu pojawi.
My staramy sie jak możemy, ale nie wszystko jest zależne od nas. Narazie spomagaja nas o.Wit oraz ojciecmajk. Może uda nam sie kogoś bardziej zachęcić.

Wojtek37 napisał(a):Tomaszu myślę, że się mylisz, bo szata nie ma tu nic do rzeczy, raczej ciężka do zapamiętania jest nazwa naszego Forum,i ....te myślniki ..... to raz

Tutaj Wojtku to nie bardzo ciebie rozumiem. Dlaczego uważasz, że nazwa forum jest ciężka do zapamietania? I o jakich myślnikach piszesz? - bo nie bardzo widze w nazwie SANCTI jakieś myślniki. To, że w samej doemnie jest myślnik to nie dlatego, że myśmy tak chcieli, ale nie było wolnej domeny aby zrobic normalny adres "www.sancti.net", dlatego aby była ta nazwa użylismy tego myślnika. Nazwa pozostała, gdyż jak sam wiesz - chcemy kontynuować to co ropocząłem kilka lat temu. Sama nazwa jest bardzo krótka i myślę, że nie jest tak trudna do zapamietania.

Wojtek37 napisał(a):Moim zdaniem - prosta i jasno kojarzona nazwa mogła by być jakąś alternatywą

:?: :roll: :-k O A jaką nazwę masz na myśli? Możesz przyblizyć jakieś szczegóły, jakieś przykłady?

Wojtek37 napisał(a):ub mocne rozleklamowanie naszej strony,ale to raczej jest nie wykonalne.

Dlaczego tak uważasz, że nie wykonalne? Wiele można wtym kierunku zrobić, ale potrzebne jest wsparcie i pomoc innych, ale to nie oznacza, że jest to nie wykonalne. Już i tak wiele zrobiliśmy w kierunku reklamy. Tylko ja myslę, że to nie jest kwestia samej reklamy. Ludziom sie po prostu nudzi na forach, gdyż na wielu z nich dominuja te same tematy i pisać w kółko o tym samym na róznych forach staje się nudne. Mnie samego często to nudzi, ale skoro rozpocząłem to dzieło Ewangelizacyjne to trzeba iść do przodu, aby mogło sie ono dalej rozwijać.

Jeśli byśmy zmienili nazwę na inna to nie byłoby już to samo, nie byłoby tej kontynuacji. Zostałoby stworzone całkiem inne dzieło. Wiem, że to nie nazwa jest najistotniejsza w tym co robimy, ale zmiana nazwy przy tylu działaniach i pracy jakie włożyliśmy w portal i forum poszła by na marne, gdyż nie ma pewności czy z nową nazwą byłoby o wiele lepiej.

Myślę, że jednak dobrym rozwiązaniem byłoby zrobienie nowej szaty graficznej, ale do tego potrzebna by była osoba znająca sie na tworzeniu skryptu do tej wersji forum. Po za tym do dalszego, większego rozwoju portalu i forum przydałaby się pomoc innych, aby portal był bogatszy, wtedy też więcej osób mógłby przyciągnąć. Dobrym rozwiązaniem są akcje Ewangelizacyjne podczas których można wspierać różne dzieła pomocy. Podczas takich akcji, imprez można reklamować forum i portal. Wtedy SANCTI nie będzie się kojarzyło tylko z treścią, ale też z konkretnym działaniem. Do takich jednak działań potrzeba większego wsparcia ze strony innych ludzi niż sama redakcja, której skład jest dosyć skromny.

Ale narazie trzeba cieszyć się z tego co się ma..

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
22-11-2010 14:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #163
 
tomek, znajdź grafika, który zrobi projekt to ci szablon potnę pod skrypt Uśmiech

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
22-11-2010 17:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Placebo_Domingo Offline
Account not Activated

Liczba postów: 75
Dołączył: Nov 2009
Post: #164
 
Podpisuję się pod tym, fajnie byłoby odświeżyć forum, dobrym pomysłem byłaby zmiana graficzna forumUśmiech
22-11-2010 17:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #165
 
Co do osób duchownych to zapomniałem wymienić jednej osoby, która może na forum nie bywa zbyt często, ale bardzo nam pomaga przy tworzeniu portalu. Tą osobą jest ks. Jarek (Jarox).
Jest też kilka osób, które udostępniły nam swoje materiały, abyśmy mogli je umieścić na naszym portalu, jednak z powodu braku osób do pomocy przy ich wstawianiu narazie czekają.

Co do grafika : ja osobiście nie znam takowej osoby, będę się pytał, ale to nie jest proste znaleźć dobrego grafika. Po za tym to nie jest moje forum i nie mój portal. Jestem teraz tylko administratorem portalu a nad forum czuwa Annnika Tak więc ja przedstawiam tylko swoje zdanie, ale wszelkie decyzje może podejmować Annnika i Dawid. Ich zdanie jest najważniejsze.
Tak więc wszelkie zmiany i pomysły mogą zatwierdzić właśnie ci administratorzy.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
23-11-2010 01:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów