Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
egzorcyzmy a terapia
Autor Wiadomość
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #46
 
"To może pomożesz mi w rzuceniu palenia"....a może oddasz i powierzysz swój problem, poprosisz Jezusa o pomoc.
Ja paliłam ok 30 lat, kilka razy próbowałam rzucać palenie - nie wychodziło.
Gdy leżałam na stole operacyjnym oddałam się, powirzyłam w całości Maryi.....i po operacji, ani w szpitalu, ani po wyjściu nigdy nie siegnęłam po papierosa.
Nie mogłam w to uwierzyć, że ja nie palę i przez ok. 2 miesięcy nosiłam stale papierosy - ale samo spojrzenie na paczkę papierosów wywoływał u mnie odruch wymiotny.
Chwała Bogu, dzięki Maryi, nie palę już 12 lat :aniol:
18-02-2008 11:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #47
 
Rachel napisał(a):Hmm ale jak to pogodzić ?
Najlepiej byloby aby z egzorcystą współpracował psycholog i pomagali danej osobie jednocześnie.
W Warszawie właśnie tak jest najpierw idziesz do psychloga na konsultacje, a potem do egzorcysty i oni ze sobą współpracują to jest ten sam ośrodek.
18-02-2008 13:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #48
 
Na Bednarskiej? Żadnego egzorcysty tam nie ma. Sa księża wykwalifikowani w przewodnictwie duchowym

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
18-02-2008 15:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #49
 
Szkoda, że nie każdy egzorcysta toszczy się o to aby sprawdzić czy coś nie ma podłoża psychologicznego Smutny

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
18-02-2008 15:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #50
 
Kyllyan napisał(a):Na Bednarskiej? Żadnego egzorcysty tam nie ma. Sa księża wykwalifikowani w przewodnictwie duchowym

Tak na Bednarskiej.
To u kogo ja byłem u wielu moich znajomych?
A konkretnie to chodzi mi o ks. Grefkowicza, który jest jednym z oficjalnych egzorcystów diecezjalnych.

Na Bednarskiej miałem z nim pół godzinną rozmowę rozpoznawczą, na której umówiliśmy się do jednej z kaplic (nie na Bednarskiej) na modlitwe o uwolnienie gdyż w moim przypadku egzorcyzmy nie były potrzebne, ale modlitwa jak najbardziej.

No chyba że się z Bednarskiej w ciągu ostatnich 2 lat wynieśli.
A jeśli się wynieśli to gdzie teraz są. Tam było wtedy 2 egzorcystów do wyboru.

Już sprawdziłem jest wszystko tak jak było 2 lata temu .
Dokładny adres Krakowskie Przedmieście 62 róg Bednarskiej. Warszawa.
Najpierw konsultacja z psychologiem, a potem rozmowa z egzorcystą i dalsze postępowanie.
Polecam wszystim naprawdę warto skorzystać.
18-02-2008 15:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #51
 
Cytat:Szkoda, że nie każdy egzorcysta toszczy się o to aby sprawdzić czy coś nie ma podłoża psychologicznego
Zwykle Egzorcysci współpracują z psychologami lub psychiatrami.

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
18-02-2008 20:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
David Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 38
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #52
 
Są i tacy którzy sami potrafią rozpoznac :wink: Ale to już naprawdę wyższa ranga...

[center][Obrazek: duch_swiety.jpg]
"Crux sancta sit mihi lux, non draco sit mihi dux! Vade retro satana, nunquam suade mihi vana! Sunt mala, quae libas! Ipse venena bibas!"[/center]
18-02-2008 21:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #53
 
David napisał:
Cytat:Są i tacy którzy sami potrafią rozpoznac. Ale to już naprawdę wyższa ranga...

Masz na myśli charyzmatyków, Davidzie ? Np. Św.Ojciec Pio potrafił rozpoznać obecność Złego w człowieku i zapewne obecni zakonnicy i księża też mają ten dar. Ale tego daru udziela tylko Bóg. Np.Apostołom Chrystus udzielił "władzy" nad duchami nieczystymi i mogli wyrzucać złe duchy.
18-02-2008 21:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #54
 
Polonium napisał(a):zapewne obecni zakonnicy i księża też mają ten dar.
ale szkoda,że też są lękliwi :?

i nie potrafią korzystać czy tez przyjąć od Boga i czynić tego co :

Polonium napisał(a):Np.Apostołom Chrystus udzielił "władzy" nad duchami nieczystymi i mogli wyrzucać złe duchy.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
18-02-2008 22:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kimi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 132
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #55
 
A co byście powiedzieli na odprawianie egzorcyzmu przez człowieka, który nie jest duchownym. Czy dopuszczacie taką myśl? Nie chodzi mi tu o jakiegoś kanciarza, tylko człowiek wiary bez święceń...
18-02-2008 23:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #56
 
Kimi napisał(a):Czy dopuszczacie taką myśl?
tak. Wiem , że kobieta była[czy też jeszcze jest] egzorystą. Posługę swą czyniła pośród duchownych Uśmiech
Nie pamiętam nazwiska, słyszła o niej kilka lat temu.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
18-02-2008 23:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #57
 
Egzorcyzm publiczny może odprawiać wyłącznie wyznaczony przez biskupa kapłan i tylko on. Przy każdej diecezji powinien być taki egzorcysta diecezjalny.

Natomiast we wspólnotach charyzmatycznych jest praktykowana tzw. modlitwa o uwolnienie i tą może teoretycznie robić każdy. Nie ma formalnego zakazu ze strony kościoła. Trzeba jednak pamiętać, że taka modlitwa jest bardzo niebezpieczna i w praktyce robią ją księża posłgujący w tych wspólnotach czasem również z towarzyszenem osób świeckich zdarza się również ze robią ją doświadczeni animatorzy, liderzy itd sami bez księdza.

A jaka jest różnica między modl. o uwoln. a egzorcyzmem?
Tu kryterium jest czy dana osoba jest opętana- wtedy egzorcyzm, czy zniewolona -wtedy modl. o uwol..
18-02-2008 23:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #58
 
Talmid napisał(a):A jaka jest różnica między modl. o uwoln. a egzorcyzmem?
Tu kryterium jest czy dana osoba jest opętana- wtedy egzorcyzm, czy zniewolona -wtedy modl. o uwol..

O tym jest zdaje się osobny temat - dla zainteresowanych: odsyłam do działu "Odnowa".

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
19-02-2008 00:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #59
 
A gdzie? Możesz podać link bo nie znalazłem?
19-02-2008 11:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #60
 
Tutaj o Modlitwa o uwolnienie

a tutaj Egzorcyzmy i egzorcyści
To nie które z wątków Duży uśmiech :diabelek:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
19-02-2008 14:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów