Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki jest twój stosunek do Apostazji?
Autor Wiadomość
Daniela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #1
Jaki jest twój stosunek do Apostazji?
w sumie wszystko zawarłąm w temacie... zawsze zastanawiałam sie nad opinią innych na ten temat, co się dzieje z człowiekiem, który podejmuje tak "ważną" decyzję w wsoim zyciu?
28-05-2008 06:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Pytanie, na ile jest świadom decyzji, którą zamierza powziąć oraz jak to zaplanował, kiedy idize o rodzinę.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
28-05-2008 08:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Ja doprawdy nie wiem czemu ludzie decydują się na odejście od wiary prawdziwej czyli KRzK, do jakiejś bliżej nie sprecyzowanej wspólnoty, by chwalić Boga. Kościól dziś daje tyle możliwości rozwoju duchowego we wspólnotach, które wzbudził Duch Święty.

Podejrzewam również że owe osoby nie znają genezy powstania Kościoła i historii chrześcijaństwa - a przecież mamy tą pewność że jest to ten sam Kościół, od czasów apostolskich po dziś dzień.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
28-05-2008 10:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
Przyznam szczerze, że ja tego zupełnie nie rozumiem, że nagla komuś się odwidzi i zmienia wiarę. Najbardziej oczywiście szokujące i dla mnie najbardziej dziwne jest odejście niektórych księży do "zielonych". Bo wydaje się, że są to ludzie, którzy opierają swoją wiarę na mocnym fundamencie.

Pewna osoba z mojej rodziny, wzburzona grzechami księżmi (a raczej mająca urojenia na temat ich życia) stwierdziła, że chętnie by się "zapisała" do Świadków Jehowy, bo oni "pomagają" :coo:
28-05-2008 10:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daniela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #5
 
Jaki mam stosunek to apostazji? Mam to serdecznie w .... bo kazdy żyje swoimi prawami, kazdego dnia może je zmieniac jak zechce, może być nawet Hary Krisznai, a podpisywanie czegokolwiek nie ma sensu, afiszowanie się i popisy. Dowiedziałam sie rano, że znajomy składa apostazję, stary chłop a taki głupi, dlatego was zapytałam co na ten temat sądzicie, najśmieszniejsze to, ze w rozmowie z nim brak konstruktywnej argumentacji.
28-05-2008 13:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #6
 
Mój stosunek do apostazji nie jest obojętny, ponieważ chodzi tutaj o zbawienie człowieka, a to tym bardziej nie jest mi obojętne.
Podpisywanie czegokolwiej, publiczne zrzekanie sie przynależności do danej wspólnoty uważam za bezcelowe. Odchodzisz i cześć, po co cokolwiek podpisywać, później problem z powrotem.
28-05-2008 13:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #7
 
aga napisał(a):Podpisywanie czegokolwiej, publiczne zrzekanie sie przynależności do danej wspólnoty uważam za bezcelowe.
Na całe szczęście to nie oznacza, że to jest bezcelowe. Może w przypadku małych, nic nie znaczących wspólnot tak, ale nie tworu tak wielkiego jak KK.
Takiego aktu może np. wymagać nowa wspólnota, do której ktoś chciałby sobie przejść ...
aga napisał(a):Odchodzisz i cześć, po co cokolwiek podpisywać, później problem z powrotem.
Jeżeli zakładasz powrót to odejście jest jakby takie ... niepełne ;P .

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
28-05-2008 14:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
jedynie słuszny stosunek do apostazji może być tylko jeden: STOS :twisted:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
28-05-2008 15:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #9
 
M. Ink. * napisał(a):jedynie słuszny stosunek do apostazji może być tylko jeden: STOS :twisted:
Widać grasz z Polonium w jednej lidze.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
28-05-2008 18:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Cytat:Widać grasz z Polonium w jednej lidze.
za spostrzegawczość masz u mnie piątkę z plusem :krzywy:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
28-05-2008 19:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #11
 
M. Ink. * napisał(a):za spostrzegawczość masz u mnie piątkę z plusem :krzywy:
[Obrazek: hooraypw1.gif] [Obrazek: hooraypw1.gif] [Obrazek: hooraypw1.gif] [Obrazek: hooraypw1.gif] [Obrazek: hooraypw1.gif] [Obrazek: hooraypw1.gif] [Obrazek: hooraypw1.gif] [Obrazek: hooraypw1.gif]
Ale Ty za to masz pałę ode mnie ...

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
28-05-2008 19:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Skoro sa przypadki apostazji to zatem jak ? Czy zatem chrzcic dopiero osoby pelnoletnie, u ktorych swiadomosc wyboru drogi zycia jest uksztaltowana ? Pozwolic, niech opowiedza sie albo za albo przeciw jak to bylo u pierwszych chrzescijan ? Bo niepokoi fakt, ze sposrod naszej wspolnoty tj. katolikow pewna czesc dopuszcza sie apostazji biorac "rozwod" ze swym macierzystym Kosciolem w ktorym byli ochrzczeni, a szukajac innych Kosciolow, wyznan, tudziez sekt a nawet wybierajac ateizm.
28-05-2008 20:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #13
 
Polonium napisał(a):Czy zatem chrzcic dopiero osoby pelnoletnie, u ktorych swiadomosc wyboru drogi zycia jest uksztaltowana ? Pozwolic, niech opowiedza sie albo za albo przeciw jak to bylo u pierwszych chrzescijan ?
=D> Bravoo !!!! Czasami mnie zadziwiasz błyskotliwością ! \Duży uśmiech/ :gitarka:

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
28-05-2008 20:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
Cytat:Czy zatem chrzcic dopiero osoby pelnoletnie, u ktorych swiadomosc wyboru drogi zycia jest uksztaltowana ?
Ja bym się ku temu skłaniał.

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
28-05-2008 20:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
heysel napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):za spostrzegawczość masz u mnie piątkę z plusem :krzywy:
[...]
Ale Ty za to masz pałę ode mnie ...
... ano: takie życie... :/

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
28-05-2008 20:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów