Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
co zrobili nam z mózgu
Autor Wiadomość
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #1
co zrobili nam z mózgu
film nie chciał mi sie otworzyć w Mozilli, natomiast otworzył się w Internet Explorerze

film jest produkcji - chyba - polsko angielskiej (zdjęcia były kręcone i tu, i tu)

trwa około pół godziny

według mnie kończy się dobrze Oczko

acha... to film dokumentalny, wypowiada się w nim wielu ludzi nauki, ale wierzcie mi - nie przynudzają

a zatem... zobaczcie co nam zrobili z mózgu... :diabelek:

http://nnk.art.pl/kgsp/twozywo/bnw/brand_new_world.wmv

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
27-05-2008 23:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Zanosi sie na kapitalny materiał pod dyskusję. Obejrzałem z 10 minut, ale mi się już styki przepalają po całym dniu. Po Mszy porannej ciąg dalszy.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
28-05-2008 00:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #3
 
Naiwny ten film.
A rozwiązaniem ma być zniszczenie tv kineskopowego.
Wygląda na reklamę LCD lub plazmy.
Nigdy nie wiadomo? :wink:

No i totalna krytyka marketingu, krtóry sam w sobie nie jest zły tylko zazwyczaj do promocji konsumpcji jest wykorzystywany. Smutny

Ale tam padło takie zdanie, że do pewnej grupy ludzi bez stosowania marketingu się nie dotrze.
I to prawda. Uśmiech

A tak na marginesie ja tv nie oglądam.
Uśmiech

[Obrazek: userbarewangelizacja24.jpg]
Nie wystarczy mieć wartości, trzeba je jeszcze umieć wypromować.
28-05-2008 11:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Film jest kapitalny! Zero tendencyjności, tylko nagie fakty.

Krótko, za Huxleyem: Fakty nie przestają istnieć z powodu ich ignorowania, Talmidzie...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
28-05-2008 11:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #5
 
Ks.Marek napisał(a):Film jest kapitalny! Zero tendencyjności, tylko nagie fakty.

Krótko, za Huxleyem: Fakty nie przestają istnieć z powodu ich ignorowania, Talmidzie...
Kapitalny to on może być, ale dla osób nie z branży o której tu mowa. :wink:

A o jakie fakty konkretnie chodzi, bo ja się do żadnych jak na razie nie odnosiłem. :?:
Zresztą nie zauważyłem, żeby w tym filmie jakieś kłamstwa na poziomie faktów były, no ale może nie uważnie słuchałem i coś przeoczyłem.

Chodziło mi raczej o ogólne przesłanie, które jest naiwne bo i tak przecież wiadomo, że ludzie tv nie przestaną oglądać Smutny , pomimo tego, że ja nie robię tego od kilkunastu lat. Jakoś dziwnie mnie nie słuchają i nie biorą ze mnie przykładu. Smutny Niegrzeczni. [-X

A tak poważnie to kulture należy zmieniać, a nie niszczyć, albo od niej uciekać do pobliskiego zagajnika. Smutny

[Obrazek: userbarewangelizacja24.jpg]
Nie wystarczy mieć wartości, trzeba je jeszcze umieć wypromować.
28-05-2008 11:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
dla mnie ten film ma wymiar wybitnie punk rockowy:

system jest zły :twisted:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
28-05-2008 12:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #7
 
M. Ink. * napisał(a):dla mnie ten film ma wymiar wybitnie punk rockowy:
A no właśnie punkowy to znaczy naiwny. Coś dla gimnazjalistów, a potem się z tego wyrasta. Uśmiech

[Obrazek: userbarewangelizacja24.jpg]
Nie wystarczy mieć wartości, trzeba je jeszcze umieć wypromować.
28-05-2008 12:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Talmid napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):dla mnie ten film ma wymiar wybitnie punk rockowy:
A no właśnie punkowy to znaczy naiwny. Coś dla gimnazjalistów, a potem się z tego wyrasta. Uśmiech
czy punkowy = naiwny i czy punk jest dla gimnazjalistów - to juz osobny temat, dlatego odpowiadam na Twojego posta tutaj: http://forum.ewangelizacja.pl/viewtopic.php?p=112337

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
28-05-2008 15:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów