Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Manipulacje pseudo-autorytetów
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #1
RE: Manipulacje pseudo-autorytetów
ddv napisał(a):Ciekawi mnie tylko że nigdzie nie można znaleźć jakichkolwiek informacji o ugrupowaniach na które powołuje się artykuł.
Po południu coś napiszę na temat manipulacji zachodnich naukowców, publicystów, etc. Mam świetne źródło takich informacji, które z jednej strony pokazują, jak działają pewne mechanizmy, z drugiejk zaś demaskują bezeceństwo tych, którzy je produkują.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
20-01-2008 11:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Ks.Marek napisał(a):Po południu coś napiszę na temat manipulacji zachodnich naukowców, publicystów, etc. Mam świetne źródło takich informacji, które z jednej strony pokazują, jak działają pewne mechanizmy, z drugiejk zaś demaskują bezeceństwo tych, którzy je produkują.
liczę na to i czekam z niecierpliwością Oczko

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
20-01-2008 14:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Wydzieliłem temat z wątku o czarownicach
M.Ink.* napisał(a):liczę na to i czekam z niecierpliwością
Na pierwszy strzał proponuję zerknąć tutaj.
Informacje, które aktualnie czytam są poszerzeniem między innymi tych "rewelacji".

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
20-01-2008 15:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Cytat:Zasługą Kinseya była też zmiana obowiązującego dotąd w nauce pojęcia normy. Amerykanin uznał, że „w seksie nienormalne jest tylko to, czego nie można fizycznie wykonać”. Głosił, że każdy akt seksualny, który jest możliwy do wykonania, jest zarazem normalny. Za normę uważał więc homoseksualizm, pedofilię, kazirodztwo, zoofilię, nekrofilię, fetyszyzm i inne perwersje seksualne. Dodawał złośliwie, że „istnieją tylko trzy dewiacje seksualne: abstynencja, celibat i odroczona data ślubu”.

O proszę. Teraz wiadomo jak doszło do tego,co dziś się dzieje na świecie. Pseudonaukowiec ogłosił oszustwo i zaczął je upowszechniać. Teraz mamy przez to niemal Sodomę. A zatem homofobia to oszustwo. Nie ma żadnej homofobii a homoseksualizm,pedofilia i zoofilia są najobrzydliwszymi ze zboczeń.

Odrzucić należy zatem herezję politycznej poprawności i odważnie stawać w obronie związku mężczyzny i kobiety. Zbyt łatwo chowaliśmy głowę w piasek.
20-01-2008 16:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Ks.Marek napisał(a):Na pierwszy strzał proponuję zerknąć tutaj.
niezłe... daje do myślenia, tym bardziej, że o p. Mead już się "otarłem" w swym doktoracie; Kinsey to oczywiście znana postać i nie trzeba mówić jak wiele spustoszenia dokonał w sferze moralnej; ale Ameryka najwyraźniej "otrząsnęła" się z jego herezji i powraca do promowania abstynencji seksualnej - jako przeciwdziałającej wielu patologiom społecznym: http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ...d=my51.txt

PS. oczywiście niecierpliwie czekam na następne, równie ciekawe artykuły Uśmiech

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
21-01-2008 10:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
M. Ink. * napisał(a):PS. oczywiście niecierpliwie czekam na następne, równie ciekawe artykuły
Polecam napisał(a):http://www.poczytaj.pl/51258
te pozycję. Dla mnie jest nieziemsko odkrywcza.
W miarę wolnego czasu dodam garść myśli z tej ksiązki.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-01-2008 01:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Polonium napisał(a):A zatem homofobia to oszustwo. Nie ma żadnej homofobii a homoseksualizm,pedofilia i zoofilia są najobrzydliwszymi ze zboczeń.
Są gorsze, uwierz, wystarczy w necie poszukać Uśmiech
A moim zdaniem to "homofobię" napędzają po części sami homoseksualiści, bo przecież o wiele lepiej stawiać się w sytuacji poniewieranego i dyskryminowanego. A homofobia niewątpliwie istnieje. Każdy z nas jest homofobem w wiekszym czy mniejszym stopniu.

Cytat:Odrzucić należy zatem herezję politycznej poprawności i odważnie stawać w obronie związku mężczyzny i kobiety. Zbyt łatwo chowaliśmy głowę w piasek.
Nikt nie chował głowy w piasek. Pewne rzeczy nie były dostrzegane / nie chciały być dostrzegane. Małżeństw homo jeszcze dłuuugo u nas nie będzie.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
22-01-2008 08:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Helmutt napisał(a):A moim zdaniem to "homofobię" napędzają po części sami homoseksualiści, bo przecież o wiele lepiej stawiać się w sytuacji poniewieranego i dyskryminowanego. A homofobia niewątpliwie istnieje. Każdy z nas jest homofobem w wiekszym czy mniejszym stopniu.
Być może masz rację, że każdy z nas ma coś w sobie z homofoba. Ale czy to coś, czego należy się wstydzić? Bynajmniej.
Homoseksualiści boją się, że jako mniejszość w heteroseksualnym świecie mogą zostać wytknięci palcami i napiętnowani, stąd też jakiś mądrala ukuł zjawisko, czy pojęcie homofobii. Wszystko po to, aby się bronić przed wykluczeniem z życia publicznego. Strategia znana bardzo dobrze, bo działa w świecie od dawien dawna: uczynić nienormalne normalnym.
Ta strategia wpisuje się bardzo głęboko w zasady pochodzące ze "Sztuki Wojny"....

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-01-2008 09:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Ja się swojej (niewielkiej ale jednak) "homofobii" nie wstydzę. Co poradzę, że słowa "akt homoseksualny" powodują, że wewnętrznie się wzdrygam ze wstrętu - nie będę udawał, że jest inaczej.
Z innejbeczki - znam osobiście kilku gejów i są to całkiem normalni ludzie jeśli z nimi np porozmawiać o tym czy owym - jeśli o to chodzi to jestem jak najbardziej tolerancyjny. Nie miałbym nic przeciwko temu, żeby gej uczył moje dziecko w szkole np. historii czy polskiego.
Jednak owo przesadne obnoszenie się ze swoją seksualnością to już przegięcie - i to nie tylko u gejów ale u wszystkich ludzi.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
22-01-2008 12:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Helmutt napisał(a):Z innejbeczki - znam osobiście kilku gejów i są to całkiem normalni ludzie jeśli z nimi np porozmawiać o tym czy owym - jeśli o to chodzi to jestem jak najbardziej tolerancyjny
Co nie zmienia faktu, iż w rzeczy samej normalni to oni nie są.

Ale to nie o tym ma być ten wątek.
M. Ink. * napisał(a):PS. oczywiście niecierpliwie czekam na następne, równie ciekawe artykuły
Proszę bardzo:
MANIPULACJA, PROWOKACJA, DEZINFORMACJA
czyli KUPCY, INTELEKTUALIŚCI I PREZENTERZY

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
23-01-2008 19:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
Ks.Marek napisał(a):Proszę bardzo:
MANIPULACJA, PROWOKACJA, DEZINFORMACJA
czyli KUPCY, INTELEKTUALIŚCI I PREZENTERZY
dziekuję slicznie, jak nie wiem co, ale jak sie Ksiądz jeszcze na cos natkniesz, to byś tu wrzucił, hę...?

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
23-01-2008 21:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #12
 
Ks.Marek napisał(a):temat manipulacji zachodnich naukowców
Skoro też naukowców to np. tutaj można poczytać o ciekawym przypadku. Tekst z "Forum Akademickiego" nr 2/2002.
Cytat:Dr Ruggiero miała interesujący program badawczy, świetnie prowadziła ćwiczenia i wykłady ze studentami. Cały wolny czas spędzała w laboratorium, pracując po 12-14 godzin dziennie. Przydzielono jej młodego doktoranta mgr. Davida Marxa, który rozpoczął pracę pod jej kierunkiem. Pod koniec 1997 dr Ruggiero otrzymała 38-tysięczny grant z Narodowego Instytutu Zdrowia Psychicznego w Waszyngtonie. Pieniądze sfinansowały jej badania, które doprowadziły do wniosku, iż osoby z lepszych warstw społecznych — w przypadku niepowodzenia — częściej uzasadniały brak sukcesu dyskryminacją niż własnymi błędami. Wyniki badań opublikowano w dwóch pracach, a współautorem był m.in. David Marx. Ukazały się one w prestiżowych czasopismach psychologicznych w 1999 i 2000 r.
Cytat:W odpowiedzi Karen Ruggiero poinformowała, że część danych wymyśliła i obie publikacje, których współautorem jest dr Marx, będą wycofane (retraktowane) jako nieważne. Załączyła kopie dwóch listów wysłanych na początku czerwca 2001 do redakcji tych czasopism, w których całą winę za fabrykację wzięła na siebie.
Cytat:Tymczasem Uniwersytet Harvarda rozpoczął kroki wyjaśniające zakres fabrykacji. Ustalenia śledztwa przekazano we wrześniu 2001 do rządowego Biura Badania Nierzetelności Naukowej w Waszyngtonie. Na początku grudnia Biuro ogłosiło publiczny komunikat, iż dr Karen Ruggiero wymyśliła 5 eksperymentów badawczych, które finansował jej 38-tysięczny rządowy grant. Z powodu nierzetelności danych wycofała już dwie prace. Obecnie zobowiązała się wycofać następne dwie publikacje i przez 5 lat nie ubiegać się o rządowe granty. Władze zastanawiają się nad sądownym żądaniem zwrotu pieniędzy z wykorzystanego grantu.
Nie wiadomo ile tak naprawdę wszelkich teorii w psychologii może być wziętych z kosmosu :diabelek: .

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
23-01-2008 21:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
M. Ink. * napisał(a):ale jak sie Ksiądz jeszcze na cos natkniesz, to byś tu wrzucił, hę...?
Mówisz i masz...
Techniki manipulacji
Cytat:Najprostszą metodą jest zestawianie negatywnych zdjęć z tekstem na temat osoby lub instytucji, którą chcemy skompromitować. Bardziej wyrafinowana technika to np. pokazywanie trików filmowych. Klasycznym przykładem jest tu reportaż przedstawiający wiele trupów, rzekomych demonstrantów zastrzelonych w Timiszoarze przez ludzi Ceausescu, a w rzeczywistości ciał osób zmarłych z przyczyn naturalnych w szpitalach i zebranych z prosektoriów.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
23-01-2008 22:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):Z innejbeczki - znam osobiście kilku gejów i są to całkiem normalni ludzie jeśli z nimi np porozmawiać o tym czy owym - jeśli o to chodzi to jestem jak najbardziej tolerancyjny
Co nie zmienia faktu, iż w rzeczy samej normalni to oni nie są.
TYLKO pod względem seksualnym. A sprawy gustów seksualnych każdy porządny człowiek winien zostawić we własnej sypialni :]

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
24-01-2008 08:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
Helmutt napisał(a):TYLKO pod względem seksualnym.
A więc sa nie normalni. To tak samo jak w przypadku kataru: jak go masz, to niby jesteś zdrów, ale tylko "niby", bo jednak coś tam jest nie OK, że ci z nosa kapie...

W przeciwnym wypadku, gdy nie uznasz tego zdania za prawdziwe, wówczas wkraczasz w towarzystwo manipulantów.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-01-2008 13:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów