Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Manipulacje pseudo-autorytetów
Autor Wiadomość
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
tutaj: http://www.pro-life.pl/?a=articles&id=4 też znalazłem coś ciekawego:

Cytat:Przez ostatnie kilkadziesiąt lat człowiek żył w atmosferze lęku przed przeludnieniem globu ziemskiego. Szczególnie w krajach wysoko rozwiniętych propagowane było przekonanie o tym, iż już wkrótce zabraknie na ziemi odpowiednich zasobów naturalnych do wyżywienia wszystkich ludzi. Według formułowanych w latach 50. i 60. ubiegłego stulecia kalkulacji, na Ziemi musiałoby się zmieścić w 2050 roku około 14 miliardów ludzi, skupionych przede wszystkim w krajach biednych[1]. Futurolodzy i demografowie ostrzegali przed kryzysem ekologicznym i społecznym, wytrzebieniem lasów, rabunkową eksploatacją surowców naturalnych, powstaniem olbrzymich skupisk ludzi żyjących w skrajnej nędzy i głodzie oraz masową przestępczością w liczących kilkadziesiąt milionów mieszkańców metropoliach

[...]

na przekór tym oficjalnym trendom, niektórzy demografowie, począwszy od lat siedemdziesiątych, zaczęli bić na alarm, iż krzywa przyrostu naturalnego ulega gwałtownemu załamaniu, które w przyszłości może prowadzić nie tylko do zahamowania wzrostu liczby ludności w świecie, ale nawet do powolnego jej spadku, prowadzącego w dalszej konsekwencji do wyludnienia Ziemi. Wśród nich byli nie tylko niektórzy teologowie katoliccy (jak np. M. Schooyans), lecz również i tacy naukowcy, którzy nie utożsamiali się oficjalnie z żadnym wyznaniem, a prowadzący swe analizy jedynie pod kątem czystej, matematycznej kalkulacji (G. Becker, P. Peterson, J. Bourgeois-Pichat, G. -F. Dumont). Ich głos był jednak lekceważony i dość skrupulatnie wyciszany szczególnie przez organizacje feministyczne i firmy farmaceutyczne, które z przekonania o groźbie demograficznej eksplozji czerpały swoje własne, wymierne korzyści

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
26-01-2008 18:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
Dobre!
Oby wiecej takich informacji mogło się znaleźć w tym wątku.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
26-01-2008 18:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
No tak. A straszyli jakimś przeludnieniem, że o mały włos nie daliśmy temu wiary. W rzeczywistości przeludnienie było mistyfikacją. Liczba ludności się stabilizuje. Ale jak nam wykładowca na uczelni mówił, że ktoś kto ma pieniądze jest w stanie nawet nieprawdziwą teorię rozpowszechnić. Taka "korupcja naukowa".To by znaczyło, że zagłusza się tych co mają rację a ogłasza się chwytliwe kłamstwa.
29-01-2008 13:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
Polonium napisał(a):W rzeczywistości przeludnienie było mistyfikacją. Liczba ludności się stabilizuje
Nie mogę znaleźć źródeł, ale czytałem i słyszałem o tym, że koncern Nestle posyłał pomoc humanitarną gdzieś do Afryki (żywność, mleko w proszku, odżywki, etc) która zawierała w składzie środki obezpładniające.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-01-2008 00:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
Ks.Marek napisał:
Cytat: Nie mogę znaleźć źródeł, ale czytałem i słyszałem o tym, że koncern Nestle posyłał pomoc humanitarną gdzieś do Afryki (żywność, mleko w proszku, odżywki, etc) która zawierała w składzie środki obezpładniające.

Jeśli z tymi środkami pozbawiającymi płodności to fakt, to można się zszokować zwłaszcza,że produkty z Nestle się jadło. Kto by pomyślał, że korporacje mają za nic głodujących w Afryce i robią sobie na nich wręcz pseudoeksperymenty pozbawiając ludzi płodności. Te koncerny powinny się zaczerwienić ze wstydu :oops: .
30-01-2008 14:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
Sebastiano, znasz troszkę angielski, poszukaj wiec w google czegoś, co potwierdzi informacje jakie zamieściłem.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-01-2008 15:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
/PRAEDATOR Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
Ks.Marek napisał(a):
Polonium napisał(a):W rzeczywistości przeludnienie było mistyfikacją. Liczba ludności się stabilizuje
Nie mogę znaleźć źródeł, ale czytałem i słyszałem o tym, że koncern Nestle posyłał pomoc humanitarną gdzieś do Afryki (żywność, mleko w proszku, odżywki, etc) która zawierała w składzie środki obezpładniające.

A może to i dobrze, że Nestle wysyłało te środki, bo w Afryce tylko płodzą się i umierają na ADIS, ciągłe rewolty, wojsko przechodzi przez wioskę i gwałci do popadnie, nawet małe dziewczynki - więc nie wiem, czy to dla nich byłoby takie wielkie nieszczęście, że kolejnych sierot wojennych opuchniętych od głodu byłoby mniej.

...I TYLKO PUSTA NOC TOCZY KO?A Z GWIAZDAMI..

[Obrazek: PRAEDATOR.gif]
07-02-2008 04:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Terebint Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 360
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
Ks.Marek napisał(a):Wydzieliłem temat z wątku o czarownicach
M.Ink.* napisał(a):liczę na to i czekam z niecierpliwością
Na pierwszy strzał proponuję zerknąć tutaj.
Informacje, które aktualnie czytam są poszerzeniem między innymi tych "rewelacji".
Tu takie rozwinięcie tematu jeżeli chodzi o Alfreda Kinsey'a. :shock: Niby szok, ale tego w sumie można było się spodziewać.

[center] [Obrazek: wilkpp9.png] [/center]
29-02-2008 21:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
Terebint napisał(a):Tu takie rozwinięcie tematu jeżeli chodzi o Alfreda Kinsey'a.
Gość się nieco spóźnił z tymi informacjami. Muszę przyznać, że dziwi mnie fakt, iz o takich ważnych nieprawdach milczy się przez długie lata...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
29-02-2008 23:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #25
 
Odświeżam wątek bo trafiłem na hasło "homofobia" na Wikipedii, totalnie zmanipulowane. Może by artykuł napisać o tym, jak funkcjonariusze organizacyj homo fałszują Wiki to raz, nie stoją na gruncie wartości konstytucyjnych i wikipedycznych to dwa.
Ponieważ dyskusja z nimi jest bezsensowna więc dodatkowo trzeba utworzyć alternatywne hasło, żeby kolektyw mógł zobaczyć, jak to powinno wyglądać.
Poszukuję informacji o represjach jakich doświadczyli zwolennicy normalności.

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
19-12-2010 00:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
merkaba Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 205
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #26
 
sekty i manipulacje

mój chomik
20-12-2010 00:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #27
 
Jesteś pewny że to o sektach mówimy a nie o mniejszościach?

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
26-12-2010 00:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #28
RE:
(29-01-2008 13:20 )Polonium napisał(a):  No tak. A straszyli jakimś przeludnieniem, że o mały włos nie daliśmy temu wiary. W rzeczywistości przeludnienie było mistyfikacją. Liczba ludności się stabilizuje.
Cytat:na przekór tym oficjalnym trendom, niektórzy demografowie, począwszy od lat siedemdziesiątych, zaczęli bić na alarm, iż krzywa przyrostu naturalnego ulega gwałtownemu załamaniu, które w przyszłości może prowadzić nie tylko do zahamowania wzrostu liczby ludności w świecie, ale nawet do powolnego jej spadku, prowadzącego w dalszej konsekwencji do wyludnienia Ziemi.
lol
No proszę was panowie trochę szacunku dla faktów:
1980 4 434 682
1985 4 830 979
1990 5 263 593
1995 5 674 380
2000 6 070 581
2005 6 453 628
2010 6 830 283
2015 7 197 247
2020 7 540 237
2025 7 851 455
dane za :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Demografia

2008 6 707 000
dane z wiki


dziś 6,966,276
za
http://www.census.gov/population/international/

Ciągły stabilny wzrost - jak myślicie ile Ziemia jest wstanie pomieścić?, wyżywić, ekologicznie, energetycznie itp udźwignąć?
a gdy Chińczycy zniosą komunę i skończy się polityka jednego dziecka?
Ja w demografii nie widzę żadnej manipulacja!


homoseksualizm jest powszechnie uznany przez świat naukowy i organizacje międzynarodowe np ONZ za normalne ( w sensie nie chorobliwe, naturalne) zachowanie seksualne, odwiecznie występujące u ludzi. Pragnę zauważyć, że podobnie było akceptowane w starożytności w Grecji i Rzymie - nie wiem jak to było w Egipcie czy Mezopotamii, czy u Słowian i Germanów.

Ale ogólnie temat ciekawy i zalecana kontynuacja Uśmiech

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
04-10-2011 22:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #29
RE: Manipulacje pseudo-autorytetów
Dezerter, rozumiem, że uznajesz:
1) chińską politykę jednego dziecka za normalną i zdrową dla środowiska
2) homoseksualizm za normalny i zdrowy

????

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
05-10-2011 22:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #30
RE: Manipulacje pseudo-autorytetów
Cytat:homoseksualizm jest powszechnie uznany przez świat naukowy i organizacje międzynarodowe np ONZ za normalne ( w sensie nie chorobliwe, naturalne)
A możesz podać skąd sączysz taką wiedzę?
Cytat: zachowanie seksualne, odwiecznie występujące u ludzi.
Nic nowego, też tak uważam, że były, co nie znaczy że muszę popierać.
Cytat:Pragnę zauważyć, że podobnie było akceptowane w starożytności w Grecji i Rzymie
I gdzie jest ten Rzym czy Grecja?
Pragnę z kolei i ja zauwazyć że np w starożytnej Grecji, konkretniej w Sparcie, małe dzieci, jeśli po urodzeniu stwierdzono u nich jakąś wadę, zostały zrzucane ze skały, tak samo kalecy czy starsi.
Też twierdzisz, że były naturalne takie zachowania?, a skoro tak należy je powielać? (zresztą są powielane)
Inny przykład- W starożytnej Irlandii wstępująca na tron królowa musiała odbyć rytualny stosunek z koniem na specjalnie skonstruowanej platformie (sorry za dosadność). Czyżby naturalne było to samo w stosunku do nowoobejmujących urząd prezydentów?
Majowie żywcem, całymi tysiacami wyrywali żywcem serca młodym ludziom schwytanym w łapance na ofiarę Hunab - hu? (Bóg Słońce). I było to naturalne. Czy naturalne musi być u nas? (zresztą i takie praktyki się pojawiają, może w innej nieco wersji). Gdzież jest cesarstwo Majów?
Przepraszam was za drastyczne przykłady ale jak inaczej dotrzeć do naszego rozmówcy?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-10-2011 13:03 przez Sant.)
06-10-2011 12:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów