Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie mocne masz hasło
Autor Wiadomość
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #16
 
Ks.Marek napisał(a):duszyczka napisał/a:
ąB16nkfhsjgla6+65ąśź
a zapamiętasz je?
zapisze na kartce lub w telefonie

Rachel napisał(a):Ks.Marek napisał/a:
duszyczka napisał/a:
ąB16nkfhsjgla6+65ąśź
a zapamiętasz je?

zapisze się na kartce, a z czasem będzie się znało na pamieć :mrgreen:

o widze ze mnie prosiaczek wyreczł w odpowiedzi


Ks.Marek napisał(a):Można i tak. Ale kartki lubią się gubić
sa miejsca gdzie można je schowac i sie nie zgubią np. klapka w telefonie od baterii
ddv napisał(a):albo nakleić na ekranie monitora :?
jakoś mi wychodzą średnie albo mocne

to jest pomysł dla tych którzy mają prywatny komputer
a nie za plecami gadzine
Cytat:Ks.Marek napisał/a:
Cytat:
Dzieki, x Marek, za radę :>
Jest taki klocuszek:


a nie dawno ks pisał , że
Ks.Marek napisał/a:
Uważam, że owszem - za banały sobie nie dziękujemy
_________________

no tak ks. Marek lubi zmieniac zadnie xD

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
24-01-2008 12:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #17
 
Sivis Amariama napisał(a):Ale i tak jestem pewny, że nikt na nie nie wpadnie ;]
Cytat:ja mam słabe ale i tak nikt nie zgadnie
Cytat:u mnie tez

Tu nikt nie będzie wpadał. Zapuści słownik w kilkoma milionami słow i ich kombinacjami i tyle.
Łatwy sposób na mocne hasło, ktore da się zapamiętać:
Bierzemy wierszyk, piosenkę, np "Jola, Jola to dziewczyna. Tylko ona jedna i jedyna". Z tego wyciągamy np pierwsze (choc mozemy ostatnie, durgie, jak kto woli) litery i mamy: JJtdTojij i wychodzi ciąg liter, ktore nie występują w słownikach. Przydałoby się jeszcze skomplikować, np zamieniając "o" na 0 (zero), "A" na 4, s na 5 lub inne ktore łatwo sczaimy.
Poza tym nic Wam nie da silne hasło jeśli logujecie się na pocztę bez włączenia szyfrowania, gdy byle 12latek z byle programem, np ethernal podsluchuje sieć i widzi wszystko (podsluchiwanie sieci jest niellegalne, ale mysle, ze tacy sie tym nie przejmują).

btw: ten automat z tej strony jest strasznie prymitywny i sie nim nie kierujcie za bardzo. On sprawdza tylko czy macie duze litery, cyferki w niebanalnej kolejnosci. ja wpisalem strasznie trywialne haslo: ImieROKURODZENIANazwisko i wyszlo b.mocne.
Jesli Wasze hasło zawiera imie, kswyke kogos Wam bliskiego lub ulubionego bohatera itp, to nie jest ono mocne.
24-01-2008 12:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #18
 
No tak wkoncu ma dostęp do takich programów

ja mialam problm bo miałam wszedzie te same hasła a ktos złamał jedno i pakowal sie dalej no cóż i od tamtej pory mam zawsze inne do kazdego profilu;d


a propos ksiadz nie moza dać sam sobie pomógł jęsli ksiądz akładał ten temat xD

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
24-01-2008 12:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
Mam silne hasło, ale nie okazało się najlepsze. Ooops... Na fora KSM-owskie mam niestety słabe hasła.
24-01-2008 14:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #20
 
Ja mam słabe hasła tam, gdzie przy rejestracji jest taki miernik. No bo wiadomo, że tam każdy będzie wymyślał takie, żeby było mocne. A jak ktoś będzie chciał się do mnie włamać, to nie pomyśli, że ja wpisałam słabe Duży uśmiech

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
24-01-2008 14:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
Są hackerzy i hackerzy. Jedni się włamują w złym celu, a drudzy w dobrym. Są też tacy, co wchodzą przez zwykłą ciekawość. W policji też pracują hackerzy, ale w dobrym znaczeniu tego słowa. Pomagają ścigać przestępców i blokować szkodliwe strony. Po IP dojdą bez trudu do współrzędnych geograficznych i do komputera delikwenta. 8)
24-01-2008 15:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #22
 
Polonium czy ja wiem, czy bez trudu. Jeden z moich kolegów chciał po moim IP dojść do mojego adresu i co? Doszedł do siedziby Neostrady... :diabelek:

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
24-01-2008 16:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #23
 
Policja ma troszkę lepsze możliwości Oczko ;P Duży uśmiech

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
24-01-2008 17:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
Administratorzy i moderatorzy po IP zlokalizują np.nasze województwo. Piszmy sobie : 'Oklahoma' i co z tego, jeśli IP jest np.lubelski. I tak będzie wiadomo, żeśmy z Polski a nie z USA. Duży uśmiech Chyba, że mamy satelitarny net. Ja takiego nie posiadam, bo za drogi.

Kiedyś miałem forum.Można tam np. banować adresy IP. Raz kogoś zbanowałem bez ostrzeżenia za wulgarny spam.
24-01-2008 17:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #25
 
Ale działają na tej samej zasadzie.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
24-01-2008 17:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #26
 
niekoniecznie
programy "ripe" pozwalają najwyżej na zlokalizowanie dostawcy netu.
Dalej to już sprawa ochrony danych osobowych i nikt tego nie udostępni - chyba że zostało złamane prawo.

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
24-01-2008 17:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #27
 
adres IP nie zawsze wskazuje jednoznacznie komputer, na którym niby szukany gość siedzi. W tym przypadku mamy do czynienia z adresami prywatnymi oraz publicznymi, a te można podzielić na stałe i przydzielane dynamicznie. Jeśli ktos ma adres prywatny (np 10.0... lub 192.168...) to trafi się jedynie do jego providera i dopiero provider może dalej nakierować poszukiwania. Podobnie ma się rzecz z IP publicznymi przydzielanymi dynamicznie - jesli gosciu zresetowal np modem, to dostanie inne IP i tylko u providera mogą być jakies dane, ktore wskazywalyby kto mial w danym momencie to IP.

btw: czy wiecie, że mogę zdobyć Wasze (przynajmniej zewnetrzne IP) za pomocą np avatarka?
24-01-2008 17:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
PS napisał(a):btw: czy wiecie, że mogę zdobyć Wasze (przynajmniej zewnetrzne IP) za pomocą np avatarka?
:offtopic:
Tu wypada zając się tematem haseł bezpieczeństwa, anie wskazaniami, jak bawić się w hakera.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-01-2008 21:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #29
 
Z tego co gdzies kiedys czytałam to hasło powinno składac się w wielkich i małych liter polskich znaków czyli ą ę itd i itp oraz cyfr ni powinno być związane z loginem a ni jakims wydarzeniem w naszym zyciu

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
24-01-2008 22:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
duszyczka napisał(a):Z tego co gdzies kiedys czytałam to hasło powinno składac się w wielkich i małych liter polskich znaków czyli ą ę i
A jak będziesz w Chinach i nie będziesz miała dostępu do klawiatury obsługującej polskie znaki, to co wtedy zrobisz?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-01-2008 22:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów