Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pieśni na ślub
Autor Wiadomość
nieszka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #1
pieśni na ślub
Zastanawiam się nad muzyczną oprawą mojego ślubu. Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie i mógłby mi pomóc? Chodzi mi o radę, jakie pieśni byłyby odpowiednie do Liturgii.

Milosierdzie Boze ponad wszystkie dziela Jego.
Przeto Milosierdzie Panskie na wieki wychwalac bede.
24-01-2008 19:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
szumi Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 47
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
nieszka napisał(a):Chodzi mi o radę, jakie pieśni byłyby odpowiednie do Liturgii.
Przede wszystkim pieśni, nie piosenki. Ja proponuję te pochodzące z zatwierdzonych śpiewników (np. ks. Siedleckiego). Pięknie są opracowane też psalmy tłumaczenia Jana Kochanowskiego (opracował Gomółka).

Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)
24-01-2008 19:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieszka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #3
 
No tak właśnie napisałam - PIEŚNI. Dostrzegam różnicę między jednym a drugim. Uśmiech Dlatego właśnie zadałam tutaj pytanie o dobór odpowiednich pieśni, bo czytając wypowiedzi na ten temat na różnych forach, w odpowiedziach zazwyczaj pojawiają się tytuły piosenek, a to mnie właśnie nie satysfakcjonuje. Marzę o pięknej ceremonii ślubnej a nie oazowym pikniku.

Jeśli śpiewniki, o których wspominasz, są dostępne w internecie, to być może z nich skorzystam. Dzięki. Uśmiech

Milosierdzie Boze ponad wszystkie dziela Jego.
Przeto Milosierdzie Panskie na wieki wychwalac bede.
24-01-2008 20:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
szumi Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 47
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
nieszka napisał(a):Jeśli śpiewniki, o których wspominasz, są dostępne w internecie, to być może z nich skorzystam. Dzięki. Uśmiech
Są dostępne w dobrych księgarniach (zwłaszcza w księgarniach diecezjalnych, w zależności od diecezji różnie się nazywają. W zielonogórsko-gorzowskiej są to księgarnie św. Antoniego, ale każda diecezja ma innego patrona takich księgarń).

Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)
24-01-2008 21:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kroczek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 13
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #5
 
nieszka, najlepiej zapytać zespół, lub organistę, - nie wiem kto będzie grał na twoim ślubie - bo to w końcu od nich zlaeży co potrafią dobrze zagrac i zaspiewać, raczje nie kierowałbym sie tym co znajde bo moze się okazac że tego zupełnie nie znają
25-01-2008 13:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieszka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #6
 
Na moim ślubie będzie grał tylko organista. Wiem, że coś będę musiała z nim uzgodnić, ale chciałabym wiedzieć, co ewentualnie mogę mu zaproponować, bo jeszcze nie wiem, na ile on się zna na tym, co można w Liturgii a co nie (to mój kolega, ale nigdy nie wnikałam w jego zdolności i umiejętności organisty). Jakieś nowomodne muzyczne dziwactwa mnie nie interesują. Chciałabym, żeby to było proste i tradycyjne.

Milosierdzie Boze ponad wszystkie dziela Jego.
Przeto Milosierdzie Panskie na wieki wychwalac bede.
25-01-2008 19:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Proste i tradycyjne...nie ma chyba piękniejszej pieśni, najczęście grana na ślubach podczas Komuni Św i modlitwie po Komunii jak - "Ave Maryja"....a jak jeszczę ktoś zaśpiewa solo =D> :aniol:
25-01-2008 20:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieszka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #8
 
Co do tej pieśni to jestem prawie pewna, że będzie. Uśmiech Jednak na pewno nie w czasie Komunii Św., bo na ten moment raczej nie bardzo pasuje...

Milosierdzie Boze ponad wszystkie dziela Jego.
Przeto Milosierdzie Panskie na wieki wychwalac bede.
25-01-2008 20:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
W temacie...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
25-01-2008 20:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieszka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #10
 
Bardzo księdzu dziękuję! Ja jestem "lajkonik" w temacie muzyki typowo liturgicznej, a właśnie taką chcę mieć na ślubie. Skoro utwór Ave Maria się nie kwalifikuje, to go nie będzie. I tak wahałam się, czy go wykorzystać (dlatego przy poprzedniej wypowiedzi napisałam, że jestem PRAWIE pewna, że będzie), ale z tego względu, że niemal wszyscy grają to na ślubach, a mnie doświadczenie podpowiada, że to co "zawsze i wszyscy" to niekoniecznie dobre jest. Tak jak niemal "zawsze i każda panna młoda" do ślubu zakłada coś niebieskiego, pożyczonego, starego i nowego (ja nie zamierzam ulegać temu dziwnemu przesądowi).
Słyszałam, że na Komunię Św. można zagrać Panis Angelicus. To jest piękne, ale czy się nadaje?...
Chciałabym, aby muzyczna oprawa mojego ślubu pomagała zebranym gościom i rodzinie skupić się i naprawdę duchowo przeżywać ceremonię.

Milosierdzie Boze ponad wszystkie dziela Jego.
Przeto Milosierdzie Panskie na wieki wychwalac bede.
25-01-2008 20:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
szumi Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 47
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
nieszka napisał(a):Słyszałam, że na Komunię Św. można zagrać Panis Angelicus. To jest piękne, ale czy się nadaje?...
Na komunię nadaje się wszystko co tyczy się tematyki Komunii. Czyli jak najbardziej "Chleb anielski" też Uśmiech

Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)
28-01-2008 12:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieszka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #12
 
Tak też właśnie myślałam, ale chciałam się upewnić. Dzięki! Uśmiech

Milosierdzie Boze ponad wszystkie dziela Jego.
Przeto Milosierdzie Panskie na wieki wychwalac bede.
29-01-2008 11:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów