Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy ściąganie plików z internetu jest grzechem?
Autor Wiadomość
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
Ja od prawie roku niekorzystam z nielegalnych plików... Uśmiech
Troszkje musiałem tego usunąć z dysku... ale warto było! Jedna legalnie nabyta płyta daje tyle radości, co kilka giga ściągniętej, albo i jeszcze wiecej.
W ogóle muzyki, chrześcijańskiej również, do nabycia całkiem legalnie jest na prawde dużo w sieci Oczko Ostatnio zasłuchuje się w ściągnietej w ten sposób Armii :wink:

http://www.ewangelizatorzy.pl
21-04-2008 16:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #17
 
Poza tym coraz częściej można kupować mp3 pojedynczo. Plusem jest to, że niektóre albumy zawierają wiele słabych piosenek i tylko dla niektórych warto ją mieć. Wiem jednak, że zazwyczaj jest się fanem danego zespołu i przez "zakochanie" wszystkie piosenki chce się mieć, nawet gnioty, co stwierdza się dopiero, gdy się już wydorośnie z zakochania danym zespołem. Następnym minusem jest brak płyty, książeczki - czyli takich fajnych gadźetów. I jeszcze jednym minusem jest to, że raczej tak da się kupić mp-trójki tylko zespołów, które przekroczyły pewien próg popularności.

btw: w Rosji istnieją sklepy online, które oferują filmy/muzykę w śmiesznych cenach - związane jest to po części z ich prawem - i w ten sposób można sobie u nich legalnie nabyć może coś ciekawego
21-04-2008 16:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kasiunia7 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 223
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #18
 
Ks.Marek napisał(a):Tak, powinnas je usunąć, jak również spróbować usunąć je u tych, którzy je wzięli od ciebie, o ile to ,możliwe oczywiście.

nie usune mojego systemu z komputera, nie stać mnie na legalny.Sam chyba ksiądz wie, że to trochę kosztuje Smutny
21-04-2008 17:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #19
 
owszem stać Cię na legalny system :jupi: - początki będą trudne, ale w końcu windowsa też uczyłaś się długi czas. Polecam debiana
21-04-2008 17:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kasiunia7 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 223
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #20
 
PS napisał(a):owszem stać Cię na legalny system :jupi: - początki będą trudne, ale w końcu windowsa też uczyłaś się długi czas. Polecam debiana

tylko windows, bo z komputera korzystają też moi rodzice, którym ciężko cokolwiek zrozumieć a już się na windowsie nauczyli. A jak już to bym linuxa brała. Mi ciężko by się nie było przerzucić na inny system, bo mam do komputerów smykałkę.
21-04-2008 17:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #21
 
debian to dystrybucja linuxa.
z czego korzystają Twoi rodzice, że niezbędny jest im windows?
21-04-2008 18:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kasiunia7 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 223
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #22
 
PS napisał(a):z czego korzystają Twoi rodzice, że niezbędny jest im windows?

ojciec reperuje sprzęt rtv i zajmuje się tez dekoderami. Wgrywa do nich różne programy,softy itp a pod innym systemem niż pod windows nie bardzo się da to zrobić.
Albo rozkowoduje radia samochodowe.
21-04-2008 21:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #23
 
A ja przed wyjazdem do domu, usunęłam z komputera koleżanki tę wspomnianą wcześniej przeze mnie muzykę.
30-04-2008 11:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
Polecam Ubuntu Linux. Na stronie https://shipit.ubuntu.com/ zamawiasz, podajesz adres domowy, ile chcesz kopii systemu i dostajesz paczuszkę z płytkami z systemem pocztą. Całkiem za darmo, nawet za przesyłke nie płacisz. Wszystko 100% legalnie.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
30-04-2008 12:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #25
 
z własnego doświadczenia właśnie tego linuxa nie polecam. imo jest przereklamowany. ponadto zrywa z niektorymi standardowymi rzeczami przyjętymi w dystrybucjach, jak np zarządzanie kartą sieciową, na siłę wciśnięcie sudo jako środka na wszystko oraz gnome jako domyślne środowisko - nawet sam Linus powiedział, zeby przestać je promować. Ponadto co za einstein wymyślił, że żeby zainstalować to ubuntu, to najpierw trzeba je odpalić live i zapuścić instalację graficzną na uruchomionym systemie - przez to na moim starym kompie nie mogłem zainstalować ubuntu, bo choć 128MB ramu wystarczyłoby na uruchomienie ubuntu, to jednak nie dało się przeprowadzić samej istalacji.

@kasiunia: możesz ściągnąć/zamówić (ubuntu, jak polecił Helmutt) lub inną dystrybucję linuxa uruchamianą z płyty, np knoppix, czy openSuse live (czy jakoś tak) - chociaż uważaj żeby na razie ściągnąć coś, co ma KDE w wersji 3.coś, a nie 4.coś (bo to nowsze jest jeszcze mocno niedorobione) i sobie możesz obczajać powoli i bezinstalacyjnie linuxa.
Możesz też sobie przygotować partycję na linuxa i po prostu zainstalować tam go. -wowczas bedziesz miec 2 systemy i na początku bedzie sie Ciebie bootmanager pytał, ktory uruchomić.
Co do uruchamiania programów napisanych dla windows pod linuxem, zainteresuj się programem wine
30-04-2008 13:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kasiunia7 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 223
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #26
 
PS napisał(a):własnego doświadczenia właśnie tego linuxa nie polecam

zależy co kto lubi i do czego mu potrzebny komputer. Linux jest fajny ale nie do wszystkiego i nie dla początkujących np. jak moja mama, bo tata by się jeszcze połapał. Windows jest dużo łatwiejszy niż Linux.
30-04-2008 14:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #27
 
kurde mol! nie zrozumiałaś mnie lub w ogóle o co chodzi z linuxem:
linux to tak naprawdę tylko samo tzw jądro, czyli takie coś co odpowiada za zarządzanie plikami, urządzeniami, użytkownikami...
dystrybucja linuxa to linux (jądro) + zbiór specjalnie dla tej dystrybucji przygotowanych programów + programy dla róznych dystrybucji.
czyli linux tak naprawdę jest jeden, a dystrybycji linuxa jest bardzo wiele, najbardziej znane to:
-debian (najbardziej rozbudowany - pełna paka zajmuje kilka dvd)
-ubuntu - debian niby przygotowany dla windowsowców
-suse - niemieckie, nawet fajne
-fedora/red hat - kiedys było super, teraz dziadostwo
-mandriva - francuski szajs
-slackware - tylko dla hardocorwców
-aurox - chyba polski
-knoppix - pseudo-debian live
-gentoo - najpierw to trzeba samemu przez cały dzień kompilować, żeby później mieć 1% szybszy system...

czyli jak napisałem:
Cytat:własnego doświadczenia właśnie tego linuxa nie polecam
to chodziło mi o tą dystrybucję linuxa, czyli ubuntu, a nie o jakiegokolwiek linuxa.
30-04-2008 15:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Fils Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 152
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #28
 
Z punktu widzenia normalnego użytkownika komputera super będzie Mandriva (ładna, kolorowa, podobna do wina, choć zajmuje procesor bardzij niz XP Język). Z mojego punktu widzenia najlepszą dystrybucją linuxa do użytku na komputerze osobistym jest ubuntu. Czemu uważasz że ubuntu jest przereklamowany? Jeżeli sadzisz że jest niedopracowany to polecam tekstowe edycje linuxa Uśmiech A tek serio - z własnego doświadczenia wiem że ubuntu to najlepsza opcja na komputer domowy.

Nie rozumiem jak możesz myśleć w ten sposób:
Cytat:nie usune mojego systemu z komputera, nie stać mnie na legalny.Sam chyba ksiądz wie, że to trochę kosztuje Smutny

Kradzież to kradzież! Czy powinniśmy kraść benzynę która jest droga, tylko dla tego że samochód jest nam potrzebny?

Cytat:tylko windows, bo z komputera korzystają też moi rodzice, którym ciężko cokolwiek zrozumieć a już się na windowsie nauczyli. A jak już to bym linuxa brała. Mi ciężko by się nie było przerzucić na inny system, bo mam do komputerów smykałkę.

Idąc tym tropem... Jeśli musisz dojeżdżać do pracy a nie stać cię na samochód a stać Cię na np. motorower, to co robisz? Kradniesz samochód czy kupujesz motorower?
Zawsze jest opcja kupienia od kogoś orginalnego Windowsa 98, który napewno wystarczy twoim rodzicą.

Niestety prawo jest równe dla każdego, a kradzież to kradzież.
05-05-2008 15:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #29
 
Fils napisał(a):Z punktu widzenia normalnego użytkownika komputera super będzie Mandriva (ładna, kolorowa, podobna do wina, choć zajmuje procesor bardzij niz XP Język).
mandrake - to przerost formy nad trescia, ktory bije nawet viste

Fils napisał(a):Czemu uważasz że ubuntu jest przereklamowany? Jeżeli sadzisz że jest niedopracowany to polecam tekstowe edycje linuxa Uśmiech A tek serio - z własnego doświadczenia wiem że ubuntu to najlepsza opcja na komputer domowy.
1. zamiast niedopracowanego ubuntu, wybralem debiana
2. to odnieś się do tego, co napisałem o ubuntu - o ustawieniach sieciowki, sudo, gnome itd
3. wersje ubuntu wspierane są tylko przez jakis czas - pamietam jak raz chciał mi update'owac manager pakietow do nowszej wersji ubuntu, to pozniej po reboocie nie wstaly ani serwer X, ani sieciowka
4. napisz w czym ubuntu jest latwiejsze od debiana
05-05-2008 15:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kasiunia7 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 223
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #30
 
Fils napisał(a):Zawsze jest opcja kupienia od kogoś orginalnego Windowsa 98, który napewno wystarczy twoim rodzicą.

hehe 98 :hahaha: mojemu ojcu nie starczy 98 zresztą mi też. Ciekawe czy ty być się przeniósł na ten system,raczej wątpie. Xp też nie jest taki super,bo ma w sobie trochę błędów ale i tak jest lepszy od 98 o 100razy.
Jak by mi komputer służył tylko do słuchania muzyki, chodzenia po internecie i pisania prac to mogę mieć win98 czy tam jakiegoś linuxa, ale niestety tak nie jest i nie będzie.
05-05-2008 23:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów