Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy ściąganie plików z internetu jest grzechem?
Autor Wiadomość
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #31
 
A ja się ośmielę stwierdzić, że jeśli się tylko chce, to nie ma rzeczy niemożliwych.
Przykład? Pan widział, że bardzo chcę mieć legalny system i w ciągu 10 minut skołował mi pieniążki zupełnie gratis na oryginalną vistę i office'a Uśmiech Proś Pana o to, przecież On chce, żebyś życie miała w obfitości. A to nie znaczy - najnowsza winda i obfite foldery z piosenkami (a przynajmniej nie zawsze tyle znaczy), ale uczciwość i w kwestii komputerowo-internetowej, czystość, która daje otwarcie na prawdziwe, duchowe życie w obfitości 8)

I wcale nie przesadzam Oczko

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
05-05-2008 23:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #32
 
Mnie też Pan kiedyś "załatwił" pieniądze na coś. Powiedziałam Mu, że potrzebuję i sprawa się rozwiązała Uśmiech
05-05-2008 23:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
Mam nadzieje że to nie będzie off-top: Ile obecnie kosztuje WinXP?? Wydaje mi się, że nie jest to już duża suma?

http://www.ewangelizatorzy.pl
05-05-2008 23:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #34
 
Bo tak jest Aga Uśmiech
Przykład - rekolekcje, bardzo ważne dla mnie i moich przyjaciół, bardzo nam na nich zależało... Były komplikacje ze wszystkich możliwych stron, nie u mnie nawet, a u przyjaciół, prosiłam Pana, nie chciałam jechać sama, bardzo chciałam, żeby mogli pojechać... Dostałam od Niego zapewnienie - pojedziecie. Tylko tyle Uśmiech No dobra, to trzeba zaufać Duży uśmiech Zaufałam, powiedziałam im, że pojedziemy i tyle, nie mówiąc, że to słowo od Pana. Przyjaciółka miała problem z pieniędzmi - powiedziałam jej: nie martw się, oddaj to Panu. Jezus się o to zatroszczy, przecież zna Twoją sytuację...
Stwierdziła - ok, masz rację.
Jakiś czas później okazało się, ze jej rodzinka sama z siebie zaproponowała składkę na rekolekcje dla niej, mimo, że wcześniej takie wyjście wydawało się kompletnie absurdalne, wręcz niemożliwe, nawet nie przyszło jej do głowy, że mogłaby o to poprosić i dostać te pieniądze... Tak więc - kiedy Pan obiecuje, Pan daje Uśmiech

Nie wiem, czy nielegalne oprogramowanie to grzech, wiem natomiast, że Jezus chce dla nas czystości w każdej dziedzinie, na ile Go znam, na tyle wiem, że On chce dla nas legalnych rozwiązań. Systemów operacyjnych też Uśmiech Dlatego warto chyba nie patrzeć tylko na unikanie minusów, unikanie grzechów z musu, ale też na to, żeby Jemu było w nas coraz lepiej i wygodniej zamieszkiwać Oczko Jeśli chce - to pomoże, zatroszczy się Uśmiech

Przepraszam za offtop, ale umacniający w dobrym, to chyba moderacja wybaczy? Oczko :mrgreen:

[ Dodano: Wto 06 Maj, 2008 00:01 ]
Czarek - http://allegro.pl/item359695644_ms_windo...sklep.html tam ta da daaam... 99 zł Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
06-05-2008 00:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #35
 
omyk napisał(a):Czarek - http://allegro.pl/item359...fvat_sklep.html tam ta da daaam... 99 zł
No właśnie... teraz mam pytanie: Czy to dużo? Biorąc pod uwagę, że jest to właściwie zakup na lata...

http://www.ewangelizatorzy.pl
06-05-2008 00:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #36
 
Moim zdaniem - nie.
Oczywiście to kwestia relatywna, ale sądzę, że jeśli kogoś stać na komputer, stały dostęp do internetu itp., to na wydatek 99 zł może się raz szarpnąć.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
06-05-2008 00:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #37
 
ale ta aukcja nie jest do konca legalna. wersja oem jest nieodłącznie związana z jakims harwarem. czyli sprzedający musi tez jednoczesnie sprzedac tego laptopa, z ktorym byl ten windows. takie niezalezne wersje od sprzetu to wersje BOX i sa drozsze
06-05-2008 08:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #38
 
PS napisał(a):ale ta aukcja nie jest do konca legalna.
Czemu? Jeśli kupię coś za np 10 000, to mi nikt nie zabroni tego na allegro postawić za 1 PLN. To mój biznes, czemu tak robię.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
06-05-2008 20:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #39
 
wikipedia napisał(a):Oprogramowanie OEM jest nierozerwalnie połączone z komputerem (lub jego częścią), na którym jest ono zainstalowane. Nie wolno takiego oprogramowania przenosić na inne komputery oraz odsprzedawać.

* Zalety

Oprogramowanie OEM jest znacznie tańsze od oprogramowania typu BOX.

* Wady

Przypisanie oprogramowania do jednego komputera lub jego części. Uniemożliwia to ponowną instalację oprogramowania na nowszym sprzęcie zakupionym przez użytkownika tego oprogramowania.
jako, że na aukcji nie jest sprzedawany sprzęt z którym (system sprzedawany) jest powiązany nierozłącznie (poprzez to, że jest na licencji OEM), jest to aukcja niezgodna z licencją
06-05-2008 20:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #40
 
To powiedz mi, czemu się sprzedaje w sklepach Windowsa OEMowego?, hę?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
06-05-2008 20:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #41
 
ale z podzespołem bazowym, przynajmniej oficjalnie
06-05-2008 20:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
PS napisał(a):ale z podzespołem bazowym
a co to takiego? Możesz wyjaśnić w przysepny sposób?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
06-05-2008 20:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #43
 
podzespół bazowy, to jeden z poniższych:
-procesor
-płyta główna
-karta graficzna (nie jestem pewny)
-ram (nie jestem pewny)

np kupując nagrywarkę należy się nam program do nagrywania i wówczas często dostajemy nero w wersji oem.
Licencja OEM jest wynikiem umów producentów sprzętu i producentów oprogramowania. To, że jest to tańsze producent sobie rekompensuje pewnością, że przynajmniej sprzeda towar (klient nie wybierze konkurencyjnego oprogramowania). A jeśli jest niby za darmo, dołączone do sprzętu to oznacza to raczej że zostało wliczone niejawnie w cenę sprzętu.
06-05-2008 20:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
Dzięki, teraz mam pewność, że dobrze myślałem. Zatem sam widzisz, ż emogę na przykłąd nagrywarkę kupic za 300 PLN, a sprzedać za 30 na allegro.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
06-05-2008 21:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #45
 
ale ja nic przeciwnego nie twierdziłem. mówiłem tylko, że jeśli ktoś kupił nagrywarkę i dostał do tego nero w wersji oem, to nie może sprzedać tego nero bez tej nagrywarki
06-05-2008 22:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów