Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy ściąganie plików z internetu jest grzechem?
Autor Wiadomość
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #61
 
omyk napisał(a):
Cytat:Ty masz 18 lat?
Tak, a nie widać? Szczęśliwy

Otóż nie Uśmiech I wypowiedzi Twe na to nie wskazują, znaczy wskazują na osobę "poważniejszą".
08-05-2008 15:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #62
 
A, bo ja w ogóle dziwna jestem Oczko

Uciekam instalować legalną-nielegalną Vistę :mrgreen:
Śmiesznie, już sama nie wiem, na ile jest legalna Oczko kupiona legalnie, ale na nielegalnej aukcji? świetnieOczko

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
08-05-2008 15:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #63
 
Po co kupowac cos - co jest za darmo w sieci:

np. system MANDRIVA - piekny i lepszy od Visty.

Do sciagniecia ze strony producenta: http://www.mandriva.com/en/download

Po co Microsoft Office - jesli mamy Open Office - za darmo:
http://download.openoffice.org/index.html

jesli nie chcesz placic - nie musisz.

Co myslicie?
08-05-2008 15:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #64
 
Co do Open Office to pracuje mi sie na nim ta samo dobrze jak na MS Office Uśmiech A porównując do wersji 2007 to nawet lepie :wink:

http://www.ewangelizatorzy.pl
08-05-2008 16:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #65
 
Ja do tego doloze darmowego Scribusa Uśmiech

http://www.scribus.net/index.php

skladam na nim gazetke parafialna Uśmiech - chodzi jak zloto.
08-05-2008 16:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #66
 
omyk napisał(a):już sama nie wiem, na ile jest legalna
sprawdź licencję, to się dowiesz

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
08-05-2008 16:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #67
 
Myślę, że mam zainstalowanego Open Office'a, szczerze próbowałam nauczyć się na tym pracować, ale jest do bani Oczko Albo mam zbyt małe umiejętności, albo zbyt duże wymagania, albo to rzeczywiście Open jest marny Oczko

A na systemie innym, niż Winda niestety nie umiem pracować.

Nieaniu - licencja jest oczywiście, ale legalna pod warunkiem dostarczenia z komputerem. Ja o tym nie wiedziałam - można powiedzieć, że zostałam oszukana przez sprzedawcę, który wg prawa nie mógł mi tego sprzedać bez sprzętu. Oszukana na korzyść :roll: moją - finansową.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
08-05-2008 16:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kasiunia7 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 223
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #68
 
o. Pacyfik napisał(a):np. system MANDRIVA - piekny i lepszy od Visty.

Mandvira nie wiem, nie pracowałam, ale Viste widziałam i mi się tak bardzo nie podoba znaczy tak z wyglądu jest całkiem fajna ale ma jeszcze za dużo błędów i strasznie duże wymagania systemowe. Jak ją dopracują i zmienie sobie komputer na lepszy to może będe na niej pracować

o. Pacyfik napisał(a):Po co Microsoft Office - jesli mamy Open Office - za darmo:

z tym się zgodzę Uśmiech bardzo podobny do Microsoft Office tylko trzeba się przyzwyczaić do obsługi.
omyk napisał(a):Śmiesznie, już sama nie wiem, na ile jest legalna Oczko kupiona legalnie, ale na nielegalnej aukcji? świetnieOczko


system jest legalny wtedy jeśli:
1)masz dowód zakupu (paragon),płytę + opakowanie po windowsie z kluczami
2)zainstalujesz go tylko na jednym komputerze
3)musisz mieć tą naklejkę co się przykleja na obudowie
Tak powiedział mi sor na informatyce, nie wiem czy to są akurat wszystkie argumenty
11-05-2008 15:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #69
 
Tak Kasiu, tylko jest jeszcze coś, czego powinien dopilnować sprzedawca, mianowicie są dostępne pewne pakiety, sprzęt + oprogramowanie, w których oprogramowanie jest tańsze. Sprzedawca ma obowiązek sprzedaży łącznej, czyli nie może sobie rozdzielić sprzętu i oprogramowania. Mówiąc wprost - oprogramowanie jest tańsze tylko wtedy, kiedy jest w pakiecie. Nazywa się to właśnie wersja OEM. Ja kupiłam na allegro samo oprogramowanie w wersji OEM, nie wiedząc, o tym, czym różni się od wersji BOX (czyli tej droższej, przeznaczonej do sprzedaży oddzielnie od sprzętu). Mam więc naklejkę, płytkę, opakowanie, klucz i wyłączne użytkowanie kopii programu, a jednak aukcja, na której kupiłam Vistę była nielegalna. Tu już jednak nie ma mojej winy - to sprzedawca powinien się o to martwić.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
11-05-2008 16:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kasiunia7 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 223
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #70
 
to w sumie CHYBA masz legalny system tylko poprostu troche go przepłaciłaś. Ale nie jestem w 100% pewna czy jest legalny
12-05-2008 11:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #71
 
Kasiu, ale ja wiem, że nie jest legalny. To po pierwsze. A po drugie nie przepłaciłam, tylko zapłaciłam za mało. Zresztą - nieważne. Oczko

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
12-05-2008 17:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #72
 
http://free.napster.com/
chip.pl napisał(a):Serwis Napster uruchomił największy i najbardxiej wszechstronny sklep muzyczny, oferujący pliki w formacie MP3 bez systemu zabezpieczeń DRM.

Jak zapewnia wydawca, internetowy sklep muzyczny Napster jest największym i najbardziej wszechstronnym miejscem, oferującym pliki muzyczne w formacie MP3. Pliki te będą pozbawione systemu zabezpieczeń DRM, zaś sam serwis pomieści 6 milionów utworów muzycznych, pochodzących od największych wytwórni, a także niezależnych artystów.

Napster oferuje pliki w formacie MP3 z kompresją 256 kbps w cenie 99 centów (ponad 2 złote) każdy, zaś cały album w cenie 9,95 dolarów (ok. 22 złotych). Serwis Napster dostępny jest pod tym adresem, jednak dotychczas muzyka dostępna jest wyłącznie dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Miejmy nadzieje, że niedługo się to zmieni.
21-05-2008 09:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #73
 
o. Pacyfik napisał(a):np. system MANDRIVA - piekny i lepszy od Visty.

Do sciagniecia ze strony producenta: http://www.mandriva.com/en/download
Ja to mam skuteczne blokady w akademiku i nawet tego co można prawnie ściągnąc, tez nie pozwalą Język
Więc jestem bezpieczna Duży uśmiech bo ciągle mi wyskakuje
Cytat: DOSTĘP DO ZASOBÓW SIECIOWYCH - INFORMACJE
UWAGA ! ! !
Próbujesz wejść na stronę, która została zablokowana ! Prawdopodobnie narusza ona regulamin Akademickiej Sieci Komputerowej.

W celu uzyskania dostępu do tej lub innej strony (innych zasobów) należy złożyć w OZSK (3 Maja 54, p. 241) podanie wraz z uzasadnieniem. Jednocześnie przypomina się, że użytkownik Akademickiej Sieci Komputerowej jest zobowiązany do przestrzegania regulaminu ASK.

Ale jeżeli jest szansa, to raczej wole kupić sobie coś aniżeli ściągnąc z neta.Tylko nie zawsze to jest możliwe Smutny

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
21-05-2008 11:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kasiunia7 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 223
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #74
 
PS napisał(a):Napster oferuje pliki w formacie MP3 z kompresją 256 kbps w cenie 99 centów (ponad 2 złote) każdy, zaś cały album w cenie 9,95 dolarów (ok. 22 złotych). Serwis Napster dostępny jest pod tym adresem, jednak dotychczas muzyka dostępna jest wyłącznie dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Miejmy nadzieje, że niedługo się to zmieni.

jakie drogie! i to jeszcze w takiej jakości 256kbps, po prostu ździerstwo już wolę sobie kupić płytę audio w sklepie przynajmniej jakość będzie super
21-05-2008 11:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #75
 
https://shipit.ubuntu.com/login - jak ktoś chce sobie zamówić płytkę linuxa ubuntu za darmo
22-05-2008 09:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów