Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O Harrym Potterze luźne gadki
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #91
 
Skąd wiesz :?: U koleżanki szczurek, kot i pies żyły sobie w niezłej komitywie, pomijam juz historyjkę przyjaźni żmii rogatej z chomikiem :hahaha: Zamiast spałaszować zwierzaka - skumplowała się z nim Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
01-02-2006 11:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #92
 
A co to ma wspolnego z Potterem??
01-02-2006 11:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #93
 
Nawiązałam w przdostatnim poście, przeczytaj sobie Duży uśmiech Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
01-02-2006 21:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #94
 
Annnika napisał(a):Co do tych plotkarskich gazet to masz 1000% racji... pewnie, że wersja oficjalna by była lepsza...

Ale na to my chyba nic nie poradzimy Oczko

A co do kotka - uwielbiam wszystko co żywe. Aniołek

NIwidze tu nawiazania do tematiu Harrego ani zwiazku z tematem twojego uwielbienia do wszystkiego co zywe

Annnika napisał(a):Skąd wiesz Pytanie U koleżanki szczurek, kot i pies żyły sobie w niezłej komitywie, pomijam juz historyjkę przyjaźni żmii rogatej z chomikiem brecht Zamiast spałaszować zwierzaka - skumplowała się z nim Oczko

Ta wypowiec rwniez nie wnosi nic do tematu a harrym

sorki ale niewidze jakiego kolwiek powiazania od co.
01-02-2006 22:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #95
 
OK, pomyłka w liczeniu Uśmiech przedprzedostatni od poprzedniego licząc :twisted:

Mniejsza z tym, nieważne Uśmiech Faktycznie wrócmy do tematu Duży uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
01-02-2006 22:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Stefson Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #96
 
No, to się naczytałam... Duży uśmiech Uff... Od samego początku. Ale za to teraz się mogę wypowiedzieć (ciekawe, czy ktos to przeczyta Oczko ). No więc, po pierwsze (nawiązując do postów, które powstały juz po Nowym Roku) muszę przyznać, że nie wydaje mi się, żeby książki o Harrym Potterze były przeznaczone dla starszych dzieci. Mam na myśli fakt, że jestem chyba najmłodszą osobą wypowiadającą się na ten temat, więc problem wieku dotyczy mnie bezpośrednio. Pierwszego Harrego Pottera przeczytałam zarz po ukazaniu się polskiej wersji językowej (jeszcze nie mając pojęcia, co to za książka) a więc około roku 2000. Czyli miałam wtedy cos koło 10 lat... albo nawet może troszkę mniej. I muszę przyznać, że nie wywarło to szczególnie destrukcyjnego wpływu na moją psychikę Oczko. I to mimo że rodzice nie tłumaczyli mi, że w magię w Harrym Potterze "nie można wierzyć, bo jest zła". Szczerze powiedziawszy, moi rodzice nie wiedzieli dokładnie, o czym jest ta książka (co nie oznacza absolutnie, że zaniedbywali mój rozwój podsuwając mi do czytania wszstko, co im się nawinęło pod rękę). Po prostu mieli do mnie odrobinę zaufania (większość dzieci w wieku wczesnoszkolnym potrafi już odróżnić dobro od zła).

Tak więc więcej wiary w młodych ludzi!!!

Poza tym, przechodząc do głównego wątku, myślę, że uznanie Pottera za narzędzie propagandowe satanizmu, okultyzmu, czy wręcz New Age jest chyba dość znaczną nadinterpretacją... Co do wzorców zachowań (zemsta, nienawiść itp), które rzekomo nie pojawiają się u klasyków, takich jak choćby bracia Grimm, to czy Małgosia, przepraszam bardzo, nie wrzuciła złej czarownicy do pieca? Duży uśmiech Ależ owszem! No i ten motyw z połączeniem w Harrym Potterze świata rzeczywistego i magii... Nie uważam, żeby w większości bajek świat baśniowy był tak bardzo oddzielony od rzeczywistego. Przecież barcia Grimm pisali o dzieciach drwala, jakich były setki we współczesnych im Niemczech, akcja bajki o Jasiu i Małgosi rozgrywa się w zwykłym lesie...

A już abstrahując od Harrego Pottera, nie sądzę, żeby Tolkien pisząc Władcę Pierścieni miał na myśli pierścień jako alegorię grzechu ;>. A jeżeli tak, to w takim razie, idąc dalej w tym kierunku, Smeagola możnaby uznać za typowego grzesznika, który zszedł na złą drogę, pobłądził... Tylko gdzie tu chrześcijańskie wartości, skoro na końcu, zamiast nawrócić się lub otrzymać pomoc od tych "dobrych", ginie we wnętrzu Góry Przeznaczenia (mogłam przekręcić nazwę, przepraszam, ale chyba każdy wie, o co chodzi)?

Takie jest moje zdanie. Pozdrawiam :mrgreen: .

"Z wiar? w nast?pny zakr?t drogi..."
06-03-2006 01:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Upiorzyca Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 71
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #97
 
Stefson napisał(a):A już abstrahując od Harrego Pottera, nie sądzę, żeby Tolkien pisząc Władcę Pierścieni miał na myśli pierścień jako alegorię grzechu ;>. A jeżeli tak, to w takim razie, idąc dalej w tym kierunku, Smeagola możnaby uznać za typowego grzesznika, który zszedł na złą drogę, pobłądził... Tylko gdzie tu chrześcijańskie wartości, skoro na końcu, zamiast nawrócić się lub otrzymać pomoc od tych "dobrych", ginie we wnętrzu Góry Przeznaczenia (mogłam przekręcić nazwę, przepraszam, ale chyba każdy wie, o co chodzi)?

Takie jest moje zdanie. Pozdrawiam :mrgreen: .
O ile pamiętam Frodo zaufał Gollumowi, w przeciwieństwie do Sama. Potem Gollum zrobił obu hobbitów w konia, z powodu opętania przez Pierścień. Frodo chciał mu pomóc ale biedaczek odrzucił szansę powrotu. Opętany przez pierścień rzucił się w otchłań, można nawet powiedzieć, że piekielną Język Tak więc cała symbolika Władcy ma sens, ręce i nogi Język

A wracając do tematu: Pottera czytałam, pierwszy tom dostałam na 11-e urodziny Oczko Żadnej fascynacji nie było. Ot, książka jak książka, całkiem zgrabnie napisana, ale czytałam lepsze. Natomiast achy i ochy u niektórych przedstawicieli młodzieży: Przejdą. Są niesmaczne i z lekka przesadzone, ale się skończą. Warto zauważyć ze spory udział w tym ma nagłaśnianie przez media oraz kampania reklamowa. Wszelkiej maści zeszyty, kubeczki, długopisy i inne badziewie. Jestem za tym, by Pottera nie dawać dzieciom a ni czytać do poduszki maluszkom. Niech się nim zajmą 12-latki: mniejsi niech odkrywają cudowny świat książek na baśniach Braci Grimm.

Pozdrawiam.

Szukam, Szukania mi trzeba,
Domu z gitar? i piórem.
A góry nade mn? jak niebo,
A niebo nade mn? - jak góry.
09-03-2006 17:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #98
 
Upiorzyca napisał(a):O ile pamiętam Frodo zaufał Gollumowi, w przeciwieństwie do Sama. Potem Gollum zrobił obu hobbitów w konia, z powodu opętania przez Pierścień. Frodo chciał mu pomóc ale biedaczek odrzucił szansę powrotu. Opętany przez pierścień rzucił się w otchłań, można nawet powiedzieć, że piekielną Razz Tak więc cała symbolika Władcy ma sens, ręce i nogi Razz

O Władcy- cała prawda Uśmiech tutaj: http://forum.ewangelizacja.sulechow.net/....php?t=998
polecam zaznajomienie się
ew. wpisanie uwag
pozdrawiam

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
09-03-2006 20:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #99
 
Cytat:"Smerfy" - bardzo niebezpieczna wbrew pozorom bajka. Po pierwsze - wioska smerfów jest alegorią komuny hippisowskiej, gdzie wszytsko jest wspólne, nawet (głównie) kobiety - czyli w naszym wypadku smerfetka. Przywódca wioski, papa, jest satanistą, który swoją pozorną dobrotliwością i poczciwoscią maskuje prawdziwą mentalność - wielce niebezpiecznego maga. W wiosce smerfów nie ma kościoła, co rónież wiele tłumaczy. W dodatku smerfy są w kolorze niebieskim, co kojarzy się oczywiście jednoznacznie z homoseksualizmem. Przeciwnikiem smerfów jest gargamel - postac niemrawa, nie umiejąca sobie z nimi poradzić, co najgorsze - kojarząca się jednoznacznie z kapłanem katolickim (nosi sutannę!). Mieszka w zruinowanym budynku, który niebezpiecznie przypomina kościół - czyli mamy tutaj też groźne podteksty antykościelne.

"Reksio" - kreskówka opowiada o przygodach małego pieska. Jest to bardzo groźna bajka - pies reksio ma tu cechy zbliżone do ludzkich (chodzi na 2 łapach, posługuje się sprawnie górnymi kończynami) - widać tu wryraźnie próbę wpojenia dzieciom masońskiej idei zrównania człowieka i zwierzęcia. W dodatku nie mam w tej bajce dialgów - a jak wiadomo gdzie nie ma treści, każdy może sobie wstawiać różne treści....

"Wilk i zając" - akcja bajki dzieje się w komunistycznym związku radzieckim, co już samo to powinno być wyraźnym ostrzeżeniem. Mamy tutaj zająca - lekkoducha, ateistę oraz wilka - chrześcijanina (przed każdym nadciągającym zagrożeniem wilk gorąco się modli, w przeciwieństwie do zająca). Zając poniewiera wilkiem, zrzuca na niego masywne ciężary, rozjeżdża go walcem i robi mu wiele innych potwornych rzeczy. Wilk w swojej obronie ma tylko modlitwę - przed każdym zagrożeniem jakie zsyła na niego bezbożny zając - następuje wzruszająca scena jak wilk składa ręce i szczerze się modli. Nosi też medalik matki boskiej.
Film jest niebezpieczny, gdyż propaguje ideę w której chrześcijanin zawsze dostaje "lanie".
_________________
"- Dla podkreślenia wagi moich słów, Siłacz palnie pięścią w stół!"

Ludzie idzcie do psychiatry... :shock:
27-07-2006 13:40
Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #100
 
radziłbym uważnie prześledzić wątek, oraz ew. skorzystać ze Słownika Języka Polskiego, hasło: ironia, ew. też sarkazm.
uprasza się też w/w. o zostawianie bardziej rozbudowanych komentarzy. oczywiście nic na siłę, jeśli nie masz nic innego do powiedzenia.
z usług psychiatrów z tego co wiem najwięcej ludzi korzysta w krajach, gdzie poziom ateizacji jest najwyższy- więc Twoja wypowiedź niestety kuleje.
pozr
A.

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
27-07-2006 14:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #101
 
Aslan napisał(a):z usług psychiatrów z tego co wiem najwięcej ludzi korzysta w krajach, gdzie poziom ateizacji jest najwyższy
Podaj źródło skąd zaczerpnąłeś takie informacje.A najlepiej kilka źródeł.

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
31-07-2006 21:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #102
 
Upiorzyca napisał(a):Jestem za tym, by Pottera nie dawać dzieciom a ni czytać do poduszki maluszkom. Niech się nim zajmą 12-latki: mniejsi niech odkrywają cudowny świat książek na baśniach Braci Grimm.

Pozdrawiam.
Ot i bardzo dobrze mówisz. Pomimo, że zawsze i wszędzie będę bronił tego biedaka Pottera przed demonizacją - uważam, że dla małych dzieci (0-10 lat) książka a tym bardziej film nie do końca są przeznaczone...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
01-08-2006 09:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sonia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 67
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #103
 
Harry Potter, hmmm przeczytałam wszystkie tomy i nie zostałam ani odwrocona od wiary, ani nic podobnego Oczko poprostu traktowałam to jako zmyslona opowiesc i juz Uśmiech a sama fabuła według mnie nie jest taka zła, wole poczytac HP na wakacjach niz siedziec i sie nudzic Uśmiech pozdrawiam Oczko

Czas oczy otwiera, stare nawyki gin? gdzie?
A ja Tw? mi?o?ci? jak kocem otulam si?
Nie chce by? my?la?, ?e s?owem kupi? Ci? chc?
Panie ja poprostu Kocham Ci?!! UśmiechUśmiech
01-08-2006 10:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #104
 
Annnika napisał(a):normalnym świecie magia jest zawsze zła
Boże Kobieto. TO jest tragedia co ty piszesz.
Nie ma dobrej i złej magii, nie ma dobrej i złej religii, to czy coś jest dobre albo złe decyduje tylko człowiek który daną rzecz robii. Jeśli ktoś jest "zły" to i ta rzecz jest zła, jęsli dobry to dobra.

semper_malus napisał(a):A może należałoby zabronić dzieciom czytać wszystkiego oprócz biblii
Chyba jest taki kanon w Kodeksie Kanonicznym, który zabrania dzieciom używac rozumu do lat 13, i po sprawie

Stefson napisał(a):Poza tym, przechodząc do głównego wątku, myślę, że uznanie Pottera za narzędzie propagandowe satanizmu, okultyzmu, czy wręcz New Age jest chyba dość znaczną nadinterpretacją...
głos rozsadku

Sonia napisał(a):Harry Potter, hmmm przeczytałam wszystkie tomy i nie zostałam ani odwrocona od wiary, ani nic podobnego poprostu traktowałam to jako zmyslona opowiesc i juz
To prawie jakby cud
16-08-2006 13:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sonia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 67
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #105
 
kalosz napisał(a):To prawie jakby cud
dlaczego??
kalosz napisał(a):Chyba jest taki kanon w Kodeksie Kanonicznym, który zabrania dzieciom używac rozumu do lat 13, i po sprawie
ze co prosze?? ze ZABRANIA uzywania rozumu?? a czy mozna wogole tego zabronic :hahaha:

Czas oczy otwiera, stare nawyki gin? gdzie?
A ja Tw? mi?o?ci? jak kocem otulam si?
Nie chce by? my?la?, ?e s?owem kupi? Ci? chc?
Panie ja poprostu Kocham Ci?!! UśmiechUśmiech
19-08-2006 10:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów