Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciężka i ostra muza... hmm...
Autor Wiadomość
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #46
 
gerwaz napisał(a):
Daidoss napisał(a):Jest to typ muzyki tzw. ciezkiej. Mam kolege, ktory wlasnie sie nawrocil on jest Punkiem. Sluchal tych punkowych polskich zespolow jesli dobrze pamietam to "Wlochaty", "Dezerter". Uwazal to za dobra nute. Czesto bywal na ich koncertach. Teraz dopiero zauwazyl i sam mi powiedzial, ze ta muzyka zrobila mu poprostu pranie mozgu.

Tak sie sklada, ze tez lubie te klimaty Uśmiech Ale nie uwazam, zeby muza kapel punkowych (zwlaszcza polskich) robila "pranie mozgu". To juz nie jest korzenny brytyjski punk lat 70tych mowiacy, ze zycie jest beznadziejne i tylko sie pochlastac.
Polski punk jest specyficzny - ewoluowal od silnego zabarwienia antykomunistycznego, przez walke z systemem w ogole po zadawanie pytan o sens istnienia, ale nigdy nie wialo od niego totalnym nihilizmem. Wrecz przeciwnie - poczytajcie teksty Dezertera, Wlochatego, niektore KSU - zgoda, niektore kawalki sa wulgarne itd, ale glowne przeslanie nie brzmi juz nie "No future", ale "Mimo wszystko warto zyc"

To byly prztoczone slowa mojego kolego co ta muzyka z nim zrobila. Nie mowie, ze kazda bo dalej w tym siedzi sie sie miluje. Ale ma pewien dystans do tej muzyki.
Ja osobiscie tez lubie zespoly Punkowe. Podoba mi sie ten styl. Ale tylko jesli chodzi o polskich wykonawcow. Lubie wiedziec co slucham Uśmiech
26-07-2004 10:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #47
Re: Ciężka i ostra muza... hmm...
Daidoss napisał(a):Mam kolege, ktory wlasnie sie nawrocil on jest Punkiem. Sluchal tych punkowych polskich zespolow jesli dobrze pamietam to "Wlochaty", "Dezerter". Uwazal to za dobra nute. Czesto bywal na ich koncertach. Teraz dopiero zauwazyl i sam mi powiedzial, ze ta muzyka zrobila mu poprostu pranie mozgu.

Małe sprostowanie:
Ten kolega nie jest już punkiem. A co do prania mózgu, to się tylko "Włochaty" zaliczał, bo "Dezertera" nadal czasami słucha i "Dezerter" nie pierze mózgu(przynajmniej jemu), ale to historia na inny raz.

A co do muzyki satanistycznej, to wypiszę kilka zespołów, które znam i których słuchania serdecznie odradzam: Kat, Vader, HIM(tak, tak, ten HIM, który leciał w telewizji i w radiu), Bad Religion.

[ Dodano: Pią 29 Paź 2004 21:31 ]
Gerwaz napisał(a):Wrecz przeciwnie - poczytajcie teksty Dezertera, Wlochatego, niektore KSU - zgoda, niektore kawalki sa wulgarne itd, ale glowne przeslanie nie brzmi juz nie "No future", ale "Mimo wszystko warto zyc"

Tutaj mogę coś dopowiedzieć. Przytoczę fragment pisoenki Włochatego: "Godność, szacunek, honor, Bóg, ojczyzna, praca, naród - strata energii i marnowanie życia". Zostawiam waszej ocenie te słowa.
Teraz fragment tekstu piosenki KSU pt. "Chodnikowy latawiec": "Biorę z życia to, co jest najlepsze: piję wino i laski pieprzę(...) Żyję łatwo, lekko i przyjemnie, niektórzy mówia otym, że kiedyś zostanie wielkie gówno ze mnie, a ja na to śmieję się". Wokalista(Siczka) opowiada tutaj o sobie. A w książce "Punk Rock Later" Mikołaja Lizuta mowi tak: "Nigdy nie myślałem o tym, co będę robił w życiu. Mam 42 lata i, szczerze mówiąc, do dzisiaj nie wiem. Na razie gram punk rocka i resztę olewam." Jeżeli to nie jest wyznawanie hasła "No future", to ja jestem babcia klozetowa.

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
29-10-2004 21:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #48
 
Ale KSU gra tez takie utwory jak np. "Drugie nadejscie Mesjasza", a Wlochaty "Glodny", ktorego tekstem jest wiersz ks. Twardowskiego mowiacy o tym, ze "tylko miloscia moj Bog daje sie nakarmic"... A z bardziej pozytywnych tekstow nie zwiazanych w zaden sposob z religia jest chocby "Nadzieja".
30-10-2004 20:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #49
 
I ja właśnie nie rozumiem, jak oni mogą pogodzić z sobą teksty typu: "tylko miłością mój Bóg daje się nakarmić" i "(...) Bóg - strata energii i marnowanie życia" albo "czy pokojowe społeczeństwo można uleczyć przy pomocy karabinu?" i "terroryzm jest po prostu głosem słabszych".

A co do prania mózgu przez ten zespół, to chodzi mi o to, że ich anarchistyczno-proterrorystyczno-pacyfistyczno-antynarodowo-wegeterianistyczne teksty przewracają w głowie młodym, podatnym na to ludziom, którzy tego słuchają; hierarchia wartości się przewraca do góry nogami. Tak było w moim wypadku, ale tak też jest u conajmniej kilku osób, które znam. Ponieważ drogi Gerwazy, anarchii za nic nie da się pogodzić z chreścijaństwem - to się nawzajem wyklucza. Albo w tą, albo w tamtą stronę. "Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi" Mt 5,37

Tyle mam do powiedzenia w tej kwestii.

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
05-11-2004 20:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #50
 
Wiesz... To sprawa swiadomego odbioru. Mi tez czesc tekstow sie nie podoba, ale to nie znaczy, zeby skreslac wszystko.

Futrzak napisał(a):Ponieważ drogi Gerwazy, anarchii za nic nie da się pogodzić z chreścijaństwem - to się nawzajem wyklucza.
Anarchia (dokladnie anarchizm) jest utopia, choc piekna. Jest utopia, bo opiera sie na calkowitym zaufaniu do czlowieka, ale co w tym sprzecznego z chrzescijanstwem?

[ Dodano: Sob 06 Lis 2004 0:29 ]
Chociaz mimo wszystko wole Dezertera - to chyba najbardziej swiadoma kapela punkowa w Polsce.
06-11-2004 00:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #51
 
http://encyklopedia.pwn.pl/2476_1.html - jeśli kogoś interesuje idea anarchizmu niech tutaj poczyta

Podstawą anarchizmu jest wolność ponad wszystko. Wolność w anarchiźmie jest wartością najwyższą. W Chrześcijaństwie najwyższą wartością jest Jezus.
Anarchizm odrzuca wszelką zwierzchność i prawa ustanowione "odgórnie". Chrześcijaństwo jest oparte na przestrzeganiu przykazań Bożych i życiu według nauki Jezusa. Wystarczy? Takich przykładów można podawać wiele.

A tak poza tym to ja też lubię Dezertera.

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
06-11-2004 22:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #52
 
No wiesz - ta wolnosc jest ograniczona jedna rzecza - tym, zeby nie krzywdzic i nie niszczyc wolnosci innych.

A jesli juz idziesz po tej linii, to Dezertera tez powinienes wyrzucic - "Chcialem sie takze modlic do Boga, lecz czy mam Mu powiedziec, ze stworzyl sobie wroga?", albo "Ludzie sa stworzeni na wzor i podobienstwo, wlasciwie nie wiadomo przez kogo".

A zreszta Jezus tez w dosc ciekawy sposob odnosil sie do praw ustanowionych przez ludzi...
06-11-2004 22:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #53
 
Gerwaz napisał(a):No wiesz - ta wolnosc jest ograniczona jedna rzecza - tym, zeby nie krzywdzic i nie niszczyc wolnosci innych.

Ćpanie, chlanie, seks przedmałżeński, masturbacja, tańczenie na rurze w night-clubie - czy tym krzywdzisz, bądź niszczysz wolność innych? Krzywdzenie samego siebie nie ogranicza wolności innych, a jednak jest grzechem

Gerwaz napisał(a):A jesli juz idziesz po tej linii, to Dezertera tez powinienes wyrzucic - "Chcialem sie takze modlic do Boga, lecz czy mam Mu powiedziec, ze stworzyl sobie wroga?", albo "Ludzie sa stworzeni na wzor i podobienstwo, wlasciwie nie wiadomo przez kogo".

Co do Dezertera, to podyskutowałbym, ale nie tutaj.

Gerwaz napisał(a):A zreszta Jezus tez w dosc ciekawy sposob odnosil sie do praw ustanowionych przez ludzi...
O co dokładnie Ci chodzi?

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
06-11-2004 23:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
przezmek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 15
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #54
 
tya ja bym kciał napomknac co do samego poczatku czyli do tego że punk nie jest żadną cięzką muzą tylko jest skoczny no i nie rozumiem dlaczego jest utożsamiany z muzyką typu metal i z muzyką satanistyczną.

a apropos tego cytatu z włochatego (Godność, Szacunek, Honor, Bóg, Ojczyzna, Praca, Naród-Strata Energii I Marnowanie Życia)
to wydaje mi sie że został on tutaj wyrwany z kontekstu, gdyż autor tej piosenki(Crass i Jeż) zwraca się w niej do obywatela , którego życie go denerwuje i ee nie wiem jak to ująć ale dobra żeby to nie wyglądało tak jak powyzej to umieszczę tu całą tę piosenke:

Uczciwy Obywatel Ze Zbiorem Zasad I Przepisów
Myślący O Tym Kogo By Znów Udupić, Zepchnąć, Zdeptać
By Osiągnąć Kolejny Szczebel Kariery
By Zaszyć Się Gdzieś W Betonowej Norze
Nie Odrywać Oczu Od Telewizora
A Media Ciągle Okupują Twój Umysł
Twoje Marzenia Zawsze Materialne Jak Ty Sam
Posiadanie To Jedyne Co Cię Podnieca

Posłuszna Żona, Dobry Ojciec I Mąż
To Co Szumnie Nazywasz Życiem
Spędzasz Je Wymyślając Nowe Kłamstwa
Serwujesz Mi Swe Morały Wymienialne Na Pieniądze
Nie Będziesz Pokazywał Palcem, Ale Będziesz Bił Swoją Żonę
Będziesz Głaskał Psa A Potem Zeżresz Jakieś Zakatowane Zwierzę
Telewizja, Radio, Prasa Obrzucają Cię Gównem
Ty Je Zlizujesz I Nazywasz To Życiem?

Obracasz Się W Koło Za Forsą - Jej Nigdy Nie Jest Za Wiele
Za Ile Cię Znów Kupili? Czy To Jest To Za Czym Goniłeś?
Pieniądze I Media Kontrolują Wszystko
Ale Ja Wciąż Podtrzymuję Mój Własny Punkt Widzenia
Przeciwko Twojej Agresji, Przeciwko Twoim Kłamstwom
Przeciwko Twojej Prywatnej Posiadłości
Przeciwko Twojej Głupocie
Uczciwy Obywatelu, Prenumeratorze "Playboy'a"

Pokazuję Ci Krew, A Ty Chwytasz Za Broń
Pokazuję Ci Przemoc, A Ty Podnosisz Swoją Pięść
Masz To Życie, Ale Powiedz Mi Po Co?
Nadużywasz Go, Twoja Fałszywa Moralność...
Czy Nie Widzisz Umierających Dzieci I Krwi Na Ulicy?
Jesteś Przestępcą Rozdzielającym Śmierć
(Nie Widzisz, Czy Wygodniej Jest Nie Widzieć?)
I Robisz To Z Wyświechtanymi Morałami
Ale Pamiętaj, Że Przed Nami Tym Się Nie Zasłonisz

Godność, Szacunek, Honor, Bóg, Ojczyzna, Praca, Naród
Strata Energii I Marnowanie Życia

tak i w tym wersie oni zwracają się to tego obywatela, a nie że oni tak sądzą bo znając inne teksty Włochatego trudno jest mi sobie wyobrazić że dla nich godność i szacunek są niczym.
pozdrawiamUśmiech

[ Dodano: Nie 07 Lis 2004 16:12 ]
aha no i co do Włochatego to mają jeszce oni taką piosenkę "prawo do własnego brzucha" (muzyka i słowa Jeż) w której są przeciwni aborcjii i zabijaniu nienarodzonych dzieci :

Nie Znajdziesz Nigdzie Ich Grobów
Nie Mają Swojego Cmentarza
Nie Złożysz Kwiatów Na Ich Mogiłach
Pomódl Się Za Żywych

Mordercy Chodzą Po Ziemi I Dziwią Się, Że W Ich Kraju
Mordercy Chodzą Po Ziemi
Następne Ofiary Już Czekają

Macica Miejscem Egzekucji
Nie Potrzeba Karabinu Żeby Zabić Człowieka
Nie Potrzeba Plutonu Żołnierzy
Bo Ci Co Giną Są Bezbronni I Słabi

Mordercy Chodzą Po Ziemi I Dziwią Się, Że W Ich Kraju
Mordercy Chodzą Po Ziemi
Następne Ofiary Już Czekają Na ŚMIERĆ

Najdłuższa Wojna Nowoczesnego Świata
Najkrwawsza Wojna Cywilizowanego Świata
Nienarodzone, Znienawidzone
W Śmierdzącym Kanale Czekają Na Zmartwychwstanie

Oto Same Kobiety
Walczą O Swoje Brzuchy
Nieszczęsne, Okaleczone
W Swym Macierzyństwie Panie
Uważają Się Za Prekursorki Wyzwolenia I Postępu
Gotując Piekło Na Ziemi
Dla Siebie I Dla Swoich Najbliższych

zainteresowanych odsyłam na http://www.wlochaty.most.org.pl

ludzie potrafi? wierzy?, wiara to ich nadzieja....
07-11-2004 00:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #55
 
Wydaje mi się, że temat schodzi na nieodpowiedni tor, więc proponuję, żeby każdy zainteresowany tematem anarchizmu i zespołu Włochaty zagadał do mnie na GG.

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
08-11-2004 21:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #56
 
Hmm.... Nie wiem czy to już było napisane, ale co ze słuchaniem zespołów typu KAT czy Cradle of Filth :?:
Dla wyjaśnienia dodam, że są to typowo satanistyczne zespoły.
Czy słuchanie ich jest grzechem i wogóle co sądzicie o słuchanii czegoś takiego :?:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
17-03-2005 16:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #57
 
Moim zdaniem słuchanie zespołów stricte satanistycznych jest do bani, bo pierze mózg. Koniec i kropka.

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
19-03-2005 16:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #58
 
Słyszałam wiele złego na temat takiej muzyki, że teksty w niej zawarte źle wpływają na psychikę, nie mówiąc już o duchowowści. Jest w niej zdecydowanie za dużo agresji, nienawiści, ciemności, krwi i śmierci. Ja wolę zdecydowanie życie i światło Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
19-03-2005 17:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #59
 
Futrzak napisał(a):Moim zdaniem słuchanie zespołów stricte satanistycznych jest do bani, bo pierze mózg. Koniec i kropka.
Powiedz mi w jaki sposób pierze mózg :?: Bo chyba nie do końca tak jest.

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
19-03-2005 17:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #60
 
Chodziło chyba Futerowi o to, co mnie Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
19-03-2005 18:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów