Ankieta: Co podoba się Tobie w Ameryce ?
Indianie, ich historia i kultura
Piramidy Majów i Azteków
Rodeo,kowboje,westerny czyli 'Dziki Zachód'
Meksykańskie kapelusze
Domki jednorodzinne,drapacze chmur
Krajobrazy
Amerykański styl życia lub piosenki
"Aleja Tornad" (lubię przygody)
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stany Zjednoczone i Meksyk.
Autor Wiadomość
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Stany Zjednoczone i Meksyk.
Zapraszam do wypowiedzi na temat, co Was interesuje w USA i Meksyku. Może na początek dam coś o stanie Oklhoma w USA.

Tu jest sto lat z historii Oklahomy. Taki filmik z podkładem muzycznym.
http://www.youtube.com/watch?v=mTMTv2NdG8k
31-01-2008 17:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
usunąć!!

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
31-01-2008 17:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #3
 
Jakoś nie widzę przyszłości tego tematu... równie dobrze moglibyśmy napisać 1 256 883 tematów o każdym innym miejscu na mapie...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
31-01-2008 17:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
mam wrażenie, że Polonium chwali się, że jest/będzie/mieszka w Ameryce i chce mieć pewność, że wszyscy o tym będą wiedzieć. Prawdopodobnie zaraz posypią się posty co on to nie widzial w Ameryce.
Mam tylko jedno skojarzenie z Polonium - Mariusz Max Colonco, oh yeah!
31-01-2008 17:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Jest dwa razy ten sam wątek.

PS, jakbyś mnie znał , byś coś podobnego napisał o mnie jak napisałeś o Polonium .
Nie jest to objaw chwalenia się czy coś podobnego, tylko chce dzielić się swymi zainteresowaniami. A przecież to nic złego.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
31-01-2008 17:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Wybrali Obamę. Powtarzał przysięgę dwa razy i co dalej ? Dalej nie wiadomo. Potrzeba kilku lat by zobaczyć co ten wybór dał. Popierałem Sarah Palin, a teraz zobaczy się co zrobi dla USA Obama. Ważne są czyny, a nie tylko słowa.
22-01-2009 23:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #7
 
nie byłam w Ameryce wiec nie mogę odpowiedziec na pytania ankiety...ba ja nawet na Ukrainie nie byłam a mieszkam 100km od Język heheeh
podoba mi się krajobraz Kanadyjskich lasów (z filmów wiem jak wyglądają) i chciałabym się tam kiedyś znaleźć

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
23-01-2009 00:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Polonium napisał(a):Wybrali Obamę. Powtarzał przysięgę dwa razy i co dalej ? Dalej nie wiadomo. Potrzeba kilku lat by zobaczyć co ten wybór dał. Popierałem Sarah Palin, a teraz zobaczy się co zrobi dla USA Obama. Ważne są czyny, a nie tylko słowa.
No tak. Bush dużo gadał, obiecywał nam "złote góry" za udział w wojnie w Iraku - i co? I pstro. Fakt, że czarnoskóry prezydent to dla niektórych południowców szok w trampkach, więc jak mogą starają się go zdyskredytować - a to że miał ojczyma, a to, że to a to że tamto - wreszcie, że na drugie ma Hussein, więc ma coś wspólnego z terrorystami Uśmiech - to tak jakby biskupa Alfonsa Nossola oskarżac o stręczycielstwo bo ma na imię Alfons Duży uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
23-01-2009 08:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Kredka198 napisała :
Cytat:podoba mi się krajobraz Kanadyjskich lasów (z filmów wiem jak wyglądają) i chciałabym się tam kiedyś znaleźć

Tu się też zgodzę. Zieleń kanadyjskich świerków zwłaszcza na tle zorzy polarnej wygląda pięknie.
23-01-2009 13:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #10
 
oUśmiech ,a podobno Amerykanie nie lubią Kanady jak i samych Kanadyjczyków

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
23-01-2009 15:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
kredka198 napisał(a):oUśmiech ,a podobno Amerykanie nie lubią Kanady jak i samych Kanadyjczyków

Chodzi tu o to, że Kanada sceptycznie podchodzi do kwestii amerykanizacji gospodarki i to może sprzyjać postawie niechęci ze strony Amerykanów.

Inna kwestia rodząca spory już w samych USA - w Ameryce wciąż istnieją stereotypy rasowe biali - czarni, co zauważyłem odwiedzając forum Oklahomy. Te stereotypy widać było tuż przed wyborami zwłaszcza.

Zresztą w odniesieniu do Obamy były krytyczne oceny także w związku z jego podejściem do kwestii życia poczętego, co już przed wyborami rodziło liczne protesty i teraz znów o nich niestety głośno, więc nie jest wcale dobrze z polityką Obamy. Popierałem więc McCain'a i Sarah Palin do skutku, bo uważałem ich za odpowiednich do rządzenia w US.
23-01-2009 18:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #12
 
Polonium napisał(a):polityką Obamy. Popierałem więc McCain'a i Sarah Palin
... szczerze nie interesuje sie polityka w Polsce tez nie i nie wiem jakie ma poglady Obama-ale chcetnie sie dowiem co on ma do życia poczetago

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
24-01-2009 00:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
kredka198 napisał(a):
Polonium napisał(a):polityką Obamy. Popierałem więc McCain'a i Sarah Palin
... szczerze nie interesuje sie polityka w Polsce tez nie i nie wiem jakie ma poglady Obama-ale chcetnie sie dowiem co on ma do życia poczetago

Dąży niestety do legalizacji aborcji, a to nie zapowiada niczego dobrego. Ale czy można się czegoś dobrego po lewicy spodziewać. W Polsce za czasów SLD (też lewica) mało brakowało, a też coś podobnego by wprowadzono. Na szczęście zabrakło głosów.

A najlepiej to do każdego polityka podchodzić sceptycznie i nie ufać im zbytnio niezależnie od tego, czy są z prawej, czy z lewej strony, czy też w centrum. Wystarczy polityki w wątku, bo za bardzo oddalimy się od tematu.
24-01-2009 12:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #14
 
ok, dzieki za odpowiedz .

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
24-01-2009 20:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
Polonium napisał(a):Popierałem więc McCain'a i Sarah Palin do skutku, bo uważałem ich za odpowiednich do rządzenia w US.
Nie obraź się, ale przypomina to nieco wybór "mniejszego zła". W przypadku zwycięstwa McCaina czy Palin - mielibyśmy dokładną powtórkę z Busha, (no może tylko prezydent by był inteligentniejszy - bo Bush to taki amerykański "Kaczyński" - też głupi jak szczotka) - czyli agresję, hipokryzję, bezkompromisowość i kłamstwa przysłonięte z lekka słowami o patriotyźmie, Bogu i wszystkich świętych. Czyli nihil novi sub sole - popieranie wielkich korporacji, milczące przyzwolenie na rasizm, morderstwa polityczne, dalsze zbrodnie w Iraku, Afganistanie i kto wie, kogo by jeszcze pojechali "wyzwalać" od dóbr doczesnych...

Co do Obamy - na razie czekam. Politycy mają to do siebie, że tuż przed i tuż po kampanii gadają jak nakręceni. Co dalej - czas pokaże...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
26-01-2009 08:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów