Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Literatura i wszystko z nią związane
Autor Wiadomość
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #1
Literatura i wszystko z nią związane
Jest już podobny dział o książkach, ale ja proponuję otwarcie nowego działu poświęconego literaturze w ogólności, czyli czego ciekawego dowiedzieliście się, przeczytaliście, może przedstawienie własnej twórczości (książę z bajki Duży uśmiech ), jakieś ciekawostki związne z twórczością i życiem poszczególnych twórców.

Czytam właśnie Mirona Białoszewskiego "Obmapywanie Europy" i dopiero na 35.stronie zauważyłam, że w niektórych miejscacg brakuje znaków interpunkcyjnych, mianowicie w zdaniach przed kwestiami dialogowymi brak kropek i dwukropek.

Jeśli chodzi o współczesną literaturę to jest jeszcze jedna ciekawa książka zawierająca - uwaga: dwa zdania! To "Bramy raju" Jerzego Andrzejewskiego. Pierwsze zdanie ciągnie się przez całą książkę, a kończy ją zdanie: "I szli dalej".

dawniejsi autorzy "zakazani":
http://pl.wikipedia.org/wiki/Indeks_ksi%...tor.C3.B3w
12-04-2008 11:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Ja czytam sobie obecnie "Boży Wybór" G. Weigell`a, amerykańskiego watykanisty, biografa JPII. Ma człowiek przeogromną wiedzę i zdrowe spojrzenie na współczesny Kościół. Opisuje w książce przełom pontyfikatów obu papieży, ubarwie to informacjami zasięgniętymi od ciekawych osób, ba! nawet od samego np Ratzingera. Gorąco polecam. Czyta sie to jak powieść.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-05-2008 19:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
a ja ponownie czytam książkę odnosnie szkolnictwa żydowskiego, dobrze napisana i polecam tym którzy się interesują kwestią zydowską .
Tytuł ... " Szkolnictwo żydowskie w Warszawie 1831-1870" Zofii Borzymińskiej.
Oczywiście jest to ksiązką do lekki nie należąca.
Autorka też we współpracy z Rafałem Żebrowskim, stworzyła Polski słownik judaistyczny.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
17-05-2008 21:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
Wiecie, że pod koniec starożytności książki były tak drogie, że kosztowały tyle, co miesięczna lub dwumiesięczna płaca bardzo dobrego fachowca? Aż trudno uwierzyć, że księgozbiór liczący kilka lub kilkanaście woluminów uważany był za bardzo obszerny, na który stać było najbogatszych.
11-11-2008 12:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 103
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #5
Re: Literatura i wszystko z nią związane
aga napisał(a):Czytam właśnie Mirona Białoszewskiego "Obmapywanie Europy" i dopiero na 35.stronie zauważyłam, że w niektórych miejscacg brakuje znaków interpunkcyjnych, mianowicie w zdaniach przed kwestiami dialogowymi brak kropek i dwukropek.

zabieg zapewne celowy. Uśmiech
23-08-2009 14:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów