Ankieta: Co podoba się Tobie w Ameryce ?
Indianie, ich historia i kultura
Piramidy Majów i Azteków
Rodeo,kowboje,westerny czyli 'Dziki Zachód'
Meksykańskie kapelusze
Domki jednorodzinne,drapacze chmur
Krajobrazy
Amerykański styl życia lub piosenki
"Aleja Tornad" (lubię przygody)
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stany Zjednoczone i Meksyk.
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
Helmutt napisał(a):Co do Obamy - na razie czekam. Politycy mają to do siebie, że tuż przed i tuż po kampanii gadają jak nakręceni. Co dalej - czas pokaże...

Politycy zawsze gadają jak nakręceni. Nie bardzo wiem na co można liczyć? Jak się wchodzi na stołek to zapomina się o wielu ważnych sprawach, tutaj rozpoczyna się świat kariery, grubej kasy i wielkich problemów. A gdzie w tym wszystkim miejsce dla Boga? Gdzieś daleko, za górami, za lasami....
Ja nie liczę na nic ze strony polityków, bo to często tylko złudne marzenia lub jakieś fantazje.
Obama nie wiele zrobi, a już napewno nie wiele dobrego można się spodziewać.
Ale jak to napisałeś : "czas pokaże".

Pozdrawiam

[ Dodano: Pon 26 Sty, 2009 21:54 ]
Polonium napisał(a):Zapraszam do wypowiedzi na temat, co Was interesuje w USA i Meksyku. Może na początek dam coś o stanie Oklhoma w USA.

Szkoda że w tej ankiecie nie można zaznaczyć więcej niż jednej opcji. Historia Indian jest bardzo ciekawa, więc chciałem jeszcze i tą opcję zaznaczyć. 8) Szczęśliwy

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
26-01-2009 22:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #17
 
Tak - jedna opcja w ankiecie to zdecydowanie zbyt mało...

Co mi się podoba w USA - mogę powiedzieć, że bardzo wiele:

- wszechobecna tolerancja,
- prawie powszechna chęć pomocy człowiekowi - zwłaszcza gdy o pomoc prosi,
- brak zawiści i zazdrości podszytej chęcią szkodzenia innym,
- swoboda gospodarcza,
- wysoka opiekuńczość administracji,
- niewyobrażalny w Polsce profesjonalizm urzędniczy i diametralnie inne podejście do petenta,
- bardzo dobry system dróg i autostrad,
- powszechne poszanowanie prawa oraz szybkość i nieuchronność kary za jego naruszenie,
- brak akceptacji społecznej dla negatywnych postaw,
- wolność i ogromne możliwości wyboru w każdej sferze życia,
- brak wpływu religii na politykę i gospodarkę,
- możliwość taniego utrzymania,
- w większości powszechny dostęp do broni,
- w większości dobrze wychowana młodzież,
- rozwiązania ułatwiające codzienne życie,
- wyraźne nastawienie na działania ułatwiające codzienne życie,
- smaczna kawa i mnogość dostępnych kuchni,
- zdecydowanie lepsza i szybsza działalność instytucji nadzorczych i kontrolnych,
- tanie paliwo i tanie samochody,
- proste zasady ruchu drogowego oraz minimalna liczba znaków drogowych,
- jasne, proste i zdecydowane zasady działania policji,
- powszechny szacunek dla tych, którzy narażają swe życie w służbie narodu: strażaków, policjantów, żołnierzy, ratowników etc.
- powszechna umiejętność cieszenia sie rzeczami drobnymi i cudzym szczęściem Pomysł

Co mi się nie podoba w USA - zdecydowanie niewiele:

- brak reakcji na powszechne, nachalne, roszczeniowe postawy Murzynów,
- zbyt mała moim zdaniem dbałość o wygląd zewnętrzny,
- powszechna otyłość w wydaniu hardcorowym,
- brak oleju napędowego na większości stacji paliwowych,
- żeberka serwowane na słodko - brrrr....
- sikacz pod dziwną nazwą Budweiser, sugerującą iż jest to piwo,
- ta skwarna duchota w środku lata...
- smród i tłum w Nowym Jorku... a smród zwłaszcza w Chinatown #-o
- Filadelfia z milionem gangów i wieczornymi strzelaninami,

Co mogę polecić /z autopsji/:

- wodospady Niagara Falls,
- Park Narodowy Smoky Mountains w Tennessee a tam szczególnie słynne akwarium w Gatlinburgu oraz jaskinię Forbidden Caverns,
- jeziora, rzeki i lasy Wisconsin a koniecznie rejs po Wisconsin River oraz parki wodne i rollercoastery Wisconsin Dells
- Boston i Whale Watch
- Waszyngton,
- Baltimore,
- Chicago,
- Floryda - do wyboru :mrgreen:
- San Diego - gdzie dopiero się wybieram, bo mi było daleko....

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
01-08-2009 13:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #18
 
Stany Zjednoczone Ameryki, czyli USA, to trzecie pod względem liczby ludności (po Chinach i Indiach) i trzecie pod względem terytorium (po Rosji i Kanadzie) państwo na świecie. Wielki polityczny, niekwestionowany władca tego świata, który oficjalnie twierdzi, że panuje w nim demokracja.
Z racji choćby tych trzech faktów, warto interesować się tym krajem.

A poniżej artykuł o ... popularności kartkek żywnościowych, jakie obecnie otrzymują mieszkańcy USA:
http://ft.onet.pl/10,32591,usa_rosnie_po...tykul.html

Jeden z forumowiczów napisał:
"A ja myślałem że kartki żywnościowe to wynalazek PRL-u ~zdumiony "

Inny forumowicz wyjaśnia:
"Ktoś to pisał, albo tłumaczył tekst, nie będąc zorientowany w istocie tematu. Kartki żywnosciowe są wprowadzane jako remedium na brak żywnosci.To nie są żadne kartki żywnościowe, tylko nieprzetłumaczalne food stamps'y i są bardzo logiczną formą pomocy społecznej. W Polsce też są zapomogi dla ubogich, tylko w formie pienieżnej. Po ich pobraniu z kasy, "ubogi" natychmiast leci do najblizszego monopolowego, aby się wzmocnić i oczekiwać na kolejną zapomogę. W USA taka zapomoga jest przyznawana w food stamps'ach. Są to bony na określoną wartość w dolarach, za które mozna nabywać prawie w całej sieci sklepów spozywczych podstawowe artykuły konsumpcyjne nie noszące znamion luksusu, w potocznym tego słowa zrozumieniu. Jeśli mamy skłonność wzorowania się na USA, to skupmy się właśnie na ich sensownych doświadczeniach, a nie idiotyzmach, które tak chętnie małpujemy. ~kalmar "

Ciekawe, czy nasi rodzimi, kapitalistyczni politycy także i w tym temacie zaczerpną przykład z "amerykańskiej demokracji".

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
06-09-2009 14:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #19
 
Food stamps nie są żadnymi kartkami żywnościowymi lecz formą a właściwie jednym z programów federalnej pomocy społecznej pomyślanym tak, by zakwalifikowane do niego osoby mogły przeznaczyć otrzymane środki tylko i wyłącznie na określone produkty żywnościowe.

Sama nazwa ma się nijak do polskiego "kartka żywnościowa"... najbliższe możliwe, potoczne tłumaczenie to "wyznaczone, zaznaczone żarcie" i bierze się wprost od listy produktów możliwych/oznakowanych do zakupu.

A przykład doskonały do zapożyczenia na nasz grunt :!: Pomysł

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
06-09-2009 16:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów