Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Mandale?
http://duchowa.pl/mandale.php

Co o tym sądzicie??
Obawiam się, że moja kumpela pakuje się znowu w jakieś gówno...;/
Ale nie mam na tyle wiedzy, żeby stwierdzić jednoznacznie że to coś złego.
Fachowa opinia potrzebna od zarazUśmiech

http://www.ewangelizatorzy.pl
03-02-2008 16:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Mowa tam o czakramach, więc podchodzi to pod hinduizm. Strona jest podejrzana. Czarek, powinieneś przed tą stroną ostrzec. Nie mam wątpliwości - to hinduizm zakamuflowany. Mówię prawdę,bo wiem co to czakramy. No i klasyczne teksty o osiągnięciu harmonii i mocy umysłu. Duchowość przeciwna chrzescijanstwu,pochodząca z religii Wschodu.
03-02-2008 17:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Cytat: O swoich praktykach - pisze autor strony

W swoim życiu spotkałem się z różnymi technikami pracy z umysłem oraz naukami i praktykami duchowymi wschodu i zachodu. Dzięki temu nauczyłem się różnych technik: medytacji, pracy z psychiką i energią człowieka oraz uwalniania od psychicznych napięć. Stosując owe nauki koncentrowałem się na poznaniu ich szkieletu, podstaw tych praktyk. Postanowiłem zrozumieć, na podstawie jakich mechanizmów naszej psychiki one powstały. To pomogło mi znaleźć wspólne ich aspekty świadczące o możliwościach ludzkiego umysłu. Takie studiowanie różnych praktyk, pozwoliło mi więc poznać i zrozumieć ludzką świadomość, jej zdolności i możliwości. Z praktyk, które poznałem wykorzystuję wiele aspektów łącząc je i wykorzystując w swojej obecnej współpracy z klientami.

Obecnie stosuję opracowaną przez siebie metodę na podstawie zdobytych doświadczeń stosowanych praktyk oraz własnych odkryć. Moja współpraca z ludźmi polega głównie na łączeniu praktyk: Huny, Jogi i Buddyzmu wraz ze współczesnymi technikami terapeutycznymi i doskonalenia osobowości.

Z Huny wykorzystuję naukę o trzech jaźniach, wizualizację i przekonanie, że cel, który się sobie postawi jest do osiągnięcia, pod warunkiem zachowania zdrowych intencji do siebie i innych. W modlitwie odwołuję się do nadświadomości, w której każdy przechowuje doskonały obraz siebie: swojego doskonałego ciała, stanu emocjonalnego, wyobrażeniowego oraz informacje o najlepszych zdolnościach i predyspozycjach, które ma każdy z nas. Dzięki takiemu kontaktowi pomagam klientowi stworzyć w wyobraźni doskonały obraz siebie, po czym ma on za zadanie utrzymać go w swojej wizualizacji.

Z Jogi wykorzystuję głównie naukę o oddechu i pracę z energią człowieka. Uczę klienta obserwować różnicę energetyczną między jego aktualnym stanem a doskonałym obrazem siebie. Poprzez odpowiednie oddechy klient dostraja się do owej energii i urzeczywistnia ją w swoim ciele.

W czasie takiego dostrajania się energetycznego do nadświadomego obrazu siebie, pracy z energią i z głębokim, świadomym oddychaniem uzewnętrzniają się wszelkie dawne urazy, porażki, napięcia energetyczne i tłumione negatywne emocje, czyli wszystko to, co nie pozwala nam na przejawianie na planie fizycznym naszego doskonałego obrazu siebie, o którym informacje przechowuje nasza nadświadomość.

Tutaj niezbędne okazują się nauki buddyjskie, z których pochodzi nauka prawa karmy - prawa przyczyny i skutku, nauka o reinkarnacji i wyzwoleniu z cierpienia poprzez wyzbycie się emocji. Okazuje się, że każdy problem, negatywne doświadczenie czy nawet dolegliwość fizyczna mają swoją przyczynę w błędnym myśleniu czy postępowaniu w przeszłości. Negatywne przekonania pozostają w nas do póki ich nie zmienimy, a nie zmienimy do póki nie przypomnimy sobie kiedy i dlaczego je podjęliśmy. W takiej sytuacji sugeruję klientowi powrót pamięcią z obecną świadomością do pierwotnej przyczyny danej emocji lub negatywnego odczucia po to, by przyjrzeć się podjętym wówczas decyzjom, ich motywom i ich konsekwencjom oraz zmienić owe decyzje na pozytywne i korzystnie działające w obecnym życiu. Taki powrót pamięcią pozwala zintegrować negatywne i ograniczające wzorce myślowe, dzięki czemu ułatwia przejaw pozytywnej wizualizacji, do jakiej osoba dostrajała się na początku takiej sesji.

Oczywiście ja nie gwarantuję takiego sukcesu za pierwszym razem. Taka współpraca z klientem wymaga zgody, chęci i pełnego zaangażowania z jego strony oraz wspierania jej samodzielną pracą nad sobą, chodzi głównie o skoncentrowanie swojej uwagi poprzez medytacje i afirmacje na zalecanym przeze mnie temacie. Współpraca taka jest tym bardziej owocna im bardziej zaangażowana w nią jest osoba ze mną współpracująca. Ważne jest więc aby dany klient jak najwięcej od siebie oczekiwał, nie zakłamywał się, był gotowy do współpracy i do zaangażowania w siebie czasu i energii. W czasie sesji ze mną zdaża się, że konfrontacje klienta ze stłumionymi w sobie emocjami mogą być dla niego nieprzyjemne i nie chce on kontynuować współpracy, chodzi głównie o to by przestać złorzeczyć i podtrzymywać żale a nauczyć się wybaczać, odpuszczać i akceptować. W takiej sytuacji dana osoba powinna podjąć wyzwanie typu: "Akceptuję swój stan, nie będę się dłużej oszukiwać, chcę to zmienić i zrobię to". Zdarza się również, że klient nie chce się zaangażować w intensywne oddechy, które również mogą wywoływać chwilowe, negatywne odczucia. Ale cóż, współpraca ta wymaga pewnych poświęceń, jednak daje swoje rezultaty w postaci nawet uzdrowień "nieuleczalnych" dolegliwości.


Skutki uboczne Oczko

Klient przychodzący do mnie na sesje doświadcza prawdy o sobie, czyli wszystko to, co nosi w sobie stłumione uzewnętrznia i zaczyna odczuwać. To jest niezbędne w procesie oczyszczania. Zdarza się, że samoocena pewnej osoby może być zbudowana na sztucznym wizerunku, czyli urojonych wartościach. Taka osoba ma wysokie mniemanie o sobie, mimo że nosi w sobie mnóstwo stłumionych wzorców niskiej samooceny. Oczywiście, z wyjątkiem urojonego dowartościowywania się, takim wizerunkiem nie da się osiągnąć żadnego większego sukcesu na ścieżce rozwoju duchowego. Zdarza się więc, że osoba przychodząca na spotkanie nie jest w stanie zaakceptować prawdy na swój temat, którą uświadamia sobie w czasie konfrontacji ze swoimi wzorcami zachowań. W związku z czym może ona nie podejąć dalszej współpracy. Jest to jedyna znana mi sytuacja, w której ktoś może krytykować moją pomoc, gdyż uzewnętrznione zostały u tej osoby stłumione wzorce, wobec których nie zostało podjęte wyzwanie dalszej pracy. W ten sposób zburzony został sztuczny wizerunek, którym taka osoba nie potrafi się już dowartościowywać, a brak intencji dalszej pracy z uzewnętrznionymi wzorcami sprawia, że zostaje ona pozostawiona ze świadomością swoich urojeń.

Pracy z oddechem, energią i powrotem do pierwotnych przyczyn obecnych problemów nauczyłem się głównie praktykując Rebirthing oraz Regresing.

Efektem owej kilkuletniej praktyki terapeutycznej jest moja książka: "DZIECI REGRESJI -Uzdrawianie dzieciństwa"

By bardziej zobrazować mój sposób myślenia i postępowania oraz pracę z ludźmi proponuję zapoznanie się ze zjawiskiem regresji, oraz przeczytanie innych moich artykułów.

Do współpracy ze mną zapraszam wszystkie osoby, które wiedzą czego chcą, są gotowe na konfrontacje z samym sobą oraz do zaangażowania się w swój proces samouzdrawiania i samodoskonalenia. Korzystając z własnej wiedzy i umiejętności pomogę w odkryciu i uzewnętrznieniu Twoich naturalnych talentów i predyspozycji, w uwalnianiu oporów (destrukcyjnych wzorców psychicznych) przed ich przejawianiem, oraz w realizacji zamierzonego przez siebie celu.

Każde spotkanie to około 5-cio godzinne intensywne indywidualne warsztaty. Tyle czasu potrzebuję by dobrze zdiagnozować, wspólnie określić bądź sprecyzować cele, przygotować osobisty cykl do samodzielnej praktyki, oraz przeprowadzić sesję w stanie medytacyjnym, polegającą na pracy z podświadomością. Dlatego też nie jestem w stanie pomóc drogą elektroniczną. Osoby zainteresowane współpracą ze mną proszę o kontakt telefoniczny.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-02-2008 19:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Jakos nie zauwazyłem tam nigdzie, by autor strony chwalil sie swoim wyksztaleniem, czy certyfikatami. A więc ani chybi kolejny hochsztapler wyciagajacy kase od naiwnych.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
03-02-2008 20:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
W sumie wiadomo jak do tego podejść. Jest to bądź co bądź, zewnętrzne ingerowanie w ludzką podświadomość i budzi w każdym z nas sceptyczne nastawienie. Wiadomo,że możliwości umysłu ludzkiego mogą posłużyć dobru człowieka. Ale do tego nie potrzeba technik ze Wschodu. Najlepiej nie ryzykować i sumienie będzie spokojne. Może i niektórym to pomaga, ale dla naszej wiary pójście do takiej osoby może stanowić zagrożenie. Wolę uzdrawiaczom nie ufać. A odnośnie sukcesu i podświadomości to mam książki pozbawione filozoficznych odniesień do Wschodu.
03-02-2008 21:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
Polonium napisał(a):... budzi w każdym z nas sceptyczne nastawienie.
Mów za siebie Oczko

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
03-02-2008 22:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moria Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 193
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Cytat:Co o tym sądzicie??

Zdecydowanie odradzam - to New Age - czyli zlepek technik orientalnych, troche ezoteryzmu, pseudopsychologii i irracjonalizmu - podane w taki sposób aby naiwni zostali wciagnięci.

Pozdrawiam

św. Paweł od Krzyża
Różaniec rodziców za dzieci
04-02-2008 16:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #8
 
czarek napisał(a):Obawiam się, że moja kumpela pakuje się znowu w jakieś gówno...;/
Ale nie mam na tyle wiedzy, żeby stwierdzić jednoznacznie że to coś złego.
Czarek, weź nią potrząśnij i powiedz: Nie uciekaj od współpracy z ŁASKĄ BOŻĄ :!: :!: :!:

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
05-02-2008 00:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Z tym potrząśnięciem może być ciężko, ona mieszka we WrocławiuUśmiech
Ale dzięki Wam wszystkim za pomoc [-o<

http://www.ewangelizatorzy.pl
08-02-2008 00:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Danny Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #10
 
Moria napisał(a):
Cytat:Co o tym sądzicie??

Zdecydowanie odradzam - to New Age - czyli zlepek technik orientalnych, troche ezoteryzmu, pseudopsychologii i irracjonalizmu - podane w taki sposób aby naiwni zostali wciagnięci.

Pozdrawiam

A wiesz o tym że twój tak zwany "New Age" jest powstany zadłogo do chsześcijaństwa???
Sama technologja New Age zaczała pracować tylko od lat 60!To jest dobre napisano w książeczkie "Okultyzm i Ezoteryka " Hansjorga Hemmingera)
Iż tymi mandałami korzystali wbrew pozora za tysięcy lat do naszej żeczywistośći?)))
Działają za pomoco kolorów i swojego wygłądu na podświadomość człowieka-odtwarzają nie zawsze CZAKRY,a poprostu nadają koncentracji,nowej kreacji(kreartywności),relaksa,spokojności/
Poczytać proszę książeczki Gustawa Junga-pszycholog,który za pomoco mandał wyleczył nie jednu usobe)))

PS:niestety nie jestem polakem,i błedy dla mnie jeszcze coś normalnego)))
Powodzenia!
03-08-2009 13:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
O Jungu Watykan napisał w w dokumencie"Jezus Chrystus dawcą wody żywej".
http://www.vatican.va/roman_curia/pontif...ge_en.html


Pozdrawiam

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
03-08-2009 20:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
no to moze jeszcze przetłumacz Oczko

[ Dodano: Czw 06 Sie, 2009 06:17 ]
regulamin IV/15

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
04-08-2009 13:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moria Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 193
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
"Carl Jung wprowadził ideę nieświadomości kolektywnej [a więc zbiorowej]” i „przyczynił się do "sakralizacji psychologii", które to zjawisko stało się istotnym elementem myśli i praktyki New Age”. Jung wprowadził do psychologii „elementy ezoterycznych spekulacji” i mówił o archetypach, które miałyby być „formami należącymi do odziedziczonych struktur ludzkiej psychiki”

Papieska Rada Kultury, Papieska Rada do Spraw Dialogu Międzyreligijnego, Chrześcijańska refleksja na temat New Age: Jezus Chrystus dawcą wody żywej, Watykan 2003 (fragment)

św. Paweł od Krzyża
Różaniec rodziców za dzieci
06-08-2009 20:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomasz6 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 32
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #14
 
Jeśli komuś to się podoba to dlaczego mam mu odradzać. Jeżeli będzie myślał i nie popadnie w jakiś zachwyt to żadnego zagorzenia nie widzę.

Czy aby na pewno?
07-08-2009 14:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Danny Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #15
 
Scott napisał(a):O Jungu Watykan napisał w w dokumencie"Jezus Chrystus dawcą wody żywej".
http://www.vatican.va/roman_curia/pontif...ge_en.html


Pozdrawiam

Tylko kosciul i potrafi narzekać na takich ludzi,które pomagają innym)))
Napszykład OSZO,Nikolaj Kozlow,Norbekow,Michael Lajtman i tak dalej)))
Zobaczycie jeszcze to,iż kosciul nie chcę tracic władzy ze swoich ręk)
A piszątakija artykule wszystkie tyja kosciolne pomocniki,ktorze boją się nawet w ten temat się zagłebiac))
Recenzji dawno takie nie czytam,a sam sprawdzam-bo czytalem już nie jeden raz recenzji koscjiła na temat hipnozy i numerologji))
Odczuwanie zostalo tak,iż tam siedzo liudzi glupi)) Duży uśmiech
Dziękuje! :jupi:

Bywam tam gdzie nikt jeszcze nie chodził
03-10-2009 01:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów