Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niech mnie ktoś przytuli z cyklu duchowość kobiety i męzczyz
Autor Wiadomość
mysia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 155
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #61
 
Ja zawsze mialam deficyt czulosci,a od kiedy jestem ze swoim chlopakiem,to mam tego az nadto...Uśmiech ale jednak lubie czasem znalezc sie w objeciach innej bliskiej osoby,np.przyjaciolki... to bardzo mile,zwlaszcza kiedy jest w tym mnostwo ciepla... Przytulanie :*

Ks.Marek napisał(a):Dwie rzeczy: przytulenie do serca oraz patrzenie dziecku w twarz to podstawowe gesty mające na celu zapewnienie go, iż nic mu nie grozi.


piękna mysl-prawda... tak,to piekne gesty...powinny byc obecne w zyciu kazdej osoby,zwlaszcza mlodej,ale niestety tak nie jest... Smutny

pi?kno jest wsz?dzie,wystarczy jedynie troch? uwagi,aby je dostrzec...postarajmy si? to robi?...
09-06-2008 20:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #62
 
Kłapciu, a ja się mogę pod Twoim postem na 100% podpisać. Brakuje nam czystego dotyku Uśmiech

Akurat dzisiaj przeczytałam że niezależnie od płci niemowlęta wcześniaki zdrowieją o wiele szybciej dotykane prze matki. Tak miniofftopowo.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
09-06-2008 21:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #63
 
Ale to prawda... dotyk bez żadnych podtekstów oczywiście jest wardzo ważny w wychowywaniu... bez tego takie dzieciaczki w przyszłości mogą mieć niesamowite zaburzenia, problemy etc...

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
09-06-2008 21:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mysia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 155
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #64
 
prawda...a czasem ludzie nie mogą znaleźć przyczyny z powodu której dziecko jest takie a nie inne... Smutny

pi?kno jest wsz?dzie,wystarczy jedynie troch? uwagi,aby je dostrzec...postarajmy si? to robi?...
10-06-2008 08:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #65
 
Hm... a ja z powodu deficytu czułości przytulam się dosyć często do swojego zwierzaczka - piesek. Jednak myślę, że nic nie zastąpi dotyku innej osoby Smutny Hm.. dobrze, że są zwierzaczki na świecie Duży uśmiech

[ Dodano: Wto 10 Cze, 2008 15:21 ]
mysia napisał(a):prawda...a czasem ludzie nie mogą znaleźć przyczyny z powodu której dziecko jest takie a nie inne... Smutny
Przykra sprawa, nie? hm... gdyby ludzi byli chociaż o drobinę inni, szczerzy...

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
10-06-2008 15:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mysia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 155
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #66
 
kłapciu napisał(a):hm... gdyby ludzi byli chociaż o drobinę inni, szczerzy...
...tak gdyby byli,gdyby kazdy znalazl w sobie choc troche,albo i wiecej empatii moze potrafiliby dostrzec cierpienie innych-i nie tylko dziecie,bo przeciez czasem to juz niemal(albo i zupelnie)dorosli ludzie,ktorzy w dziecinstwie nie uzyskali czulosci od rodzicow.A w okresie dojrzewania czuja sie zagubieni,lub nawet tego zagubienia nie dostrzegaja i czasem dopuszczaja sie nieodpowiednich czynow.Czesto ludzie mysla wtedy o nich,ze sa do glebi zepsuci...ale nikt nie pyta o powody,nie docieka jak traktowane byly te osoby... :cry:

[ Dodano: Wto 10 Cze, 2008 17:35 ]
a przeciez bez szczerej przyjacielskiej(albo nawet psychologicznej-znaczy z psychologiem)rozmowy niewiele mozna tak naprawde dowiedziec sie o tym,co kryje sie w czlowieku.Tylko tak trudno w dzisiejszych czasach o prawdziwego przyjaciela!!!o jak trudno!!!a psychologow ludzie uwazaja za lekarzy,ktorzy zajmuja sie wariatami!!! a przeciez to nawet nie 1% prawdy ;( ;( :sad:

pi?kno jest wsz?dzie,wystarczy jedynie troch? uwagi,aby je dostrzec...postarajmy si? to robi?...
10-06-2008 17:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #67
 
mysia, raczej bym się nie skupiała na trudnościach. Prawdą jest, że każdy człowiek , który nie ucieka od ludzi i ich szanuje, napewno ma przyjaciela.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
10-06-2008 18:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #68
 
Co do psychologów zgadzam się Oczko Różnie mają ludzie doświadczenia w życiu, jedni mniej bolesne inni bardziej... Uśmiech

[ Dodano: Wto 10 Cze, 2008 18:12 ]
Można mieć znajomych a przyjaciół nie koniecznie. Poza tym to prawda, że o prawdziwych przyjaciół bardzo trudno. Poza tym Rachel to zależy co rozumiesz pod pojęciem przyjaźń... Tyle ile ludzi tyle opinii

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
10-06-2008 18:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #69
 
Tutaj jest wątek odnośnie przyjaźni Uśmiech http://forum.ewangelizacja.pl/viewtopic....zyja%BC%F1

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
10-06-2008 18:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mysia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 155
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #70
 
Rachel napisał(a):Tutaj jest wątek odnośnie przyjaźni http://forum.ewangelizacj...ht=przyja%BC%F1
pod tym watkiem napisalam swoje doswiadczenia w tej dziedzinie...

[ Dodano: Wto 10 Cze, 2008 19:34 ]
kłapciu napisał(a):Tyle ile ludzi tyle opinii
DOKLADNIE!!! ... z wiekiem ta opinie sie zmienia,lepiej sie rozumie slowo "przyjazn"tak jest np w moim przypadku... zaluje,ze kiedys nie mialam tej wiedzy co teraz,gdyby tak bylo nie przezylabym rozczarowan...nie przysporzylabym tyle bolu... ;(

pi?kno jest wsz?dzie,wystarczy jedynie troch? uwagi,aby je dostrzec...postarajmy si? to robi?...
10-06-2008 19:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #71
 
mysia, to nie kontynuuj OT.
Odnośnie przyjaźni podałam linka, więc proszę tam pisać.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
10-06-2008 20:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mysia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 155
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #72
 
no dobrze juz dobrze,to co tu pisalam odpowiadalo mi do tej str... juz sie nie odezwe na ten temat tutaj :oops: SmutnySmutny

pi?kno jest wsz?dzie,wystarczy jedynie troch? uwagi,aby je dostrzec...postarajmy si? to robi?...
10-06-2008 20:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daniela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #73
 
ano... słowo przyjaciel duzo znaczy, jak na razie nie ma takiej osoby, której ufałabym bezgranicznie, a co do tematu, z tym przytulaniem hehe, to ja niecierpię byc przytulana, wręcz nie znoszę i nie wiem dlaczego, ale złapałam się na tym, z ejednak jest ktoś komu rzucam się na szyje, zwłaszcza jak odchodzi, nie wiem dlaczego to robię to jest spontaniczne a później pytam siebie "dlaczego?" , myślę, że w ten sposób chcę tej osobie okazać moją wdzięczność i jakoś nabieram niekontrolowanego zaufania.
10-06-2008 20:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mysia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 155
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #74
 
ja mam kilka osob,ktore raczej jako pierwsze mnie przytulajaUśmiech nie zdarza sie to bardzo czesto,ale bardzo mnie to cieszy,najczesciej sa to usciski,ktore daja mi swiadomosc,ze jestem tym osobom bliska,a moze i potrzebna... :*

[ Dodano: Wto 10 Cze, 2008 21:09 ]
Rachel, mam nadz,ze to na temat,a jesli predzej z niego zeszlam,to przepraszam....u mnie przyjazn raczej laczy sie z przytulaniem... pozdr :jupi:

[ Komentarz dodany przez: Rachel: Wto 10 Cze, 2008 22:23 ]
jeżeli jest na temat to ok. Ale jeżeli chcesz się podzielić ale odnośnie innej tematyki, to szukaj http://forum.ewangelizacja.pl/search.php czy istnieje takie wątek aby nie było bałaganu.

pi?kno jest wsz?dzie,wystarczy jedynie troch? uwagi,aby je dostrzec...postarajmy si? to robi?...
10-06-2008 21:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #75
 
Czy wy na prawdę, mili moi wiecie, o czym piszecie? Mam coś do powiedzenia w temacie, ale musze myśli zebrać. Nasuwają mi się bowiem pewne wnioski, po ostatnich wydarzeniach...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
11-06-2008 00:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów