Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niech mnie ktoś przytuli z cyklu duchowość kobiety i męzczyz
Autor Wiadomość
hailee Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 126
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #106
 
omyk napisał(a):Wiesz hailee... w świecie jest dużo zła, ale to nie znaczy, że to jest ok. Być może Daniela uchowała się w świecie, który nie zatracił ideałów, nie zatracił pędu dążenia do dobra.
Jak tu realizować przesłanie Ewangelii, kiedy ktoś w taki sposób wyśmiewa naturalny model rodziny? To jakaś kompletna paranoja, dziewczyno! W jakim świecie Ty żyjesz!?!?!? W świecie, gdzie podwójna tożsamość seksualna jest ok? Współczuję

hehehehe.. ja nie byłam chowana pod kloszem, moje życie to nie "kościółek, szkółka, obiadek u babuni, kościółek, szkółka, obiadek u babuni..."
obracam się w różnych środowiskach, mam wieeeelu znajomych w różnych kręgach, będzie mi to po prostu potrzebne w mojej przyszłej pracy! nie wyśmiewam naturalnego modelu rodziny, aczkolwiek uważam, że ktoś, kto nie zna realiów kiedyś tam w dorosłym życiu nie będzie sobie umiał poradzić z wieloma rzeczami, bo po prostu wszystko go przerośnie. Czlowiek powinien dostać twardą szkołę życia, żeby wyrósł na kogos odpowiedzialnego i tak dalej, bo nic go już potem nie złamie. Ot co!

:offtopic: poponuję powrócić do tematu
26-06-2008 14:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #107
 
Wydaje mi się, że masz bardzo naiwne podejście do sprawy. Ja również nie byłam chowana pod kloszem, znajomych też mam z rożnych kręgów. Nie oznacza to jednak mojej akceptacji modelu życia i rodziny, proponowanego przez "świat" (źle brzmi, wiem).
Pytanie, co jest dla człowieka realne, co jest rzeczywistością. Jeśli Ewangelia jest tylko utopijną bajką, a świat pełen zła i przemocy staje się 'realny', to coś jest nie tak... To nauka Jezusa jest rzeczywistością, to ona jest realna. To, co dzieje się 'w świecie', a obrazowane jest dość dobrze w serialach, to droga donikąd. Poznając ją, nie poznajesz rzeczywistej wartości, a świat ułudy.

A twarda szkoła życia... Wiesz, twardą szkołą życia jest chodzenie za Chrystusem zawsze i wszędzie. To, co serwuje świat, to rozmiękczanie mózgu, robienie papki neutralnej światopoglądowo. Jeśli myślisz, że bohater serialu, który leży w slumsach zaćpany po seksie z czternastą kobietą dostał 'twardą szkołę życia', to się mylisz. Został oszukany. Zrobiono z niego nie - odpowiedzialnego człowieka, ale niezdolnego do podjęcia decyzji, przegranego człowieka.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
26-06-2008 15:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
hailee Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 126
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #108
 
:offtopic:
no comments
ew. na PW bo to nie miejsce na takową dyskusję. Ale dziękuję za odpowiedź ](*,) pomyślę nad tym, co napisałaś :^o
26-06-2008 15:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #109
 
Rachel czy te linki dalej Ci nie działają?? a propo wykładow na Kulu, bo już nie pamiętam czy wysyłałam ci te pliki czy jakoś to zostało rozwiązane??

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
16-07-2008 13:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #110
 
W temacie:
http://wydawnictwowam.pl/zd/?0645,artyku...scAMeskosc

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-08-2008 11:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #111
 
http://info.wiara.pl/index.php?grupa=4&art=1218520396

Zapodaję link, który myślę, że warto przejrzeć Uśmiech

(Zrobione i poprawione - x. Marek)

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
13-08-2008 17:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #112
 
hailee napisał(a):Czlowiek powinien dostać twardą szkołę życia, żeby wyrósł na kogos odpowiedzialnego i tak dalej, bo nic go już potem nie złamie. Ot co!
Wszystko OK, tyle, że co my mamy rozumieć pod pojęciem owej "twardej" szkoły życia? Jeśli ćwiczenie się w odpowiedzialności, poszanowaniu swojej i cudzej godności, własności, etc, to wówczas nie mam zastrzeżeń. Jeśli jednak szkoła ta ma polegać na maksymie: "Świat i życie to jest jedna wielka impreza. Staraj się tak, byś nie był na niej kelnerem" to wówczas jest to nie do przyjęcia w ramach Ewangelii i chrześcijaństwa.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-08-2008 08:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #113
 
gradzia napisał(a):Rachel czy te linki dalej Ci nie działają??
niestety nie działają Smutny

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
20-08-2008 20:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #114
 
Hm co myślicie o artykule, który zaproponowałam. Jak dla mnie żenada i przesada....

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
20-08-2008 20:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #115
 
kłapciu napisał(a):Hm co myślicie o artykule, który zaproponowałam. Jak dla mnie żenada i przesada....
Gazeta Wyborcza to mówi samo za siebie Duży uśmiech

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-08-2008 08:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #116
 
Ks.Marek napisał(a):
kłapciu napisał(a):Hm co myślicie o artykule, który zaproponowałam. Jak dla mnie żenada i przesada....
Gazeta Wyborcza to mówi samo za siebie Duży uśmiech

Aha, dobra dzięki... ale podyskutować można by Język

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
21-08-2008 13:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #117
 
kłapciu napisał(a):Aha, dobra dzięki... ale podyskutować można by
GW na wiara.pl napisał(a):Katolicka archidiecezja Cincinnati w USA opracowała szczegółową listę zakazanych zachowań księży, świeckich pracowników i wolontariuszy pracujących z dziećmi. Na liście znalazło się m.in. całowanie, łaskotanie i siłowanie się z dziećmi - pisze Gazeta Wyborcza.
Dokument, nazwany dekretem w sprawie ochrony dziecka, zakazuje też przytulania, sadzania na kolanach i brania dzieci na barana. Księżom i wolontariuszom wolno jedynie trzymać dzieci za ręce, poklepywać po plecach i przybijać piątkę.
No comment. Absurdalność USA sięga zenitu. Tu mamy katalog "złych dotyków", ale gdzie indziej nikt nie ma nic na przeciw temu, że można na osiedlach legalnie broń palna kupić, nie mając konieczności posiadania odpowiednich zezwoleń. I mamy potem jatki na uczelniach, czy w parkach, etc. Może najpierw należałoby ująć całościowo kodyfikacje prawa, by potem egzekwować również całościowo normy, jakie to prawo stanowią.

BTW :offtopic:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-08-2008 14:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #118
 
Ale dlaczego niby :offtopic: przecież jakby nie było rozmowa dotyczy księży... jak dla mnie pomysł z lekka chybiony... wyobraźmy sobie księdza pracującego w jakieś placówce i dzieciak się przewrócił to ksiądz ma poklepać go po plecach? Przecież taki uścisk wiele bardziej pomoże małemu dziecku... jeszcze trochę tonie będzie można podać dłoni bo od razu oskarżą kapłana o molestowanie... hm.. a do tej pory myślałam, że to polska słynie z takich durnych pomysłów, a tu proszę Uśmiech

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
21-08-2008 14:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #119
 
kłapciu napisał(a):ak dla mnie pomysł z lekka chybiony
:-* Z lekka?
A jaki musiałby być, żeby był całkowicie chybiony? Za dotknięcie dziecka strzał w tył głowy z haubicy?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-08-2008 15:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #120
 
Co do molestowania to trochę się przesadza. Dla czystego wszystko jest czyste. A więc ktoś, kto chce widzieć molestowanie seksualne to będzie je widzieć i oskarży o nie np.księdza, którego nienawidzi - w akcie zemsty a niekoniecznie podejrzeń o taki czyn.
21-08-2008 17:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów