Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O Spichlerzu
Autor Wiadomość
Wierny80 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 46
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #76
 
Dlaczego?? :?:

Pozdrowienia dla tych wszystkich prawdziwych :aniol:
16-02-2009 00:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #77
 
Spojrzałam na temat Spichlerz i od razu przypomniało mi sie to, co słyszałam od znajomych. Zajeżdża sekciarsko. Poza tym był już o tym temat.

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
19-02-2009 22:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Carminelle Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 34
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #78
 
Talmid napisał(a):Ludzie nie wzieli kredytów indywidualnie i inny wariant zbierania pieniędzy na nową siedzibę będzie realizowany.
Twoja głupota nie zna granic. Kolego widzę ,że masz jakieś dziwne informacje, pewnie własnego autorstwa. Ty chyba bardziej interesujesz się wspólnotami protestanckimi niż własnym kościołem. Sory, stary to kim Ty właściwie jesteś?]
Talmid napisał(a):Ja bym nikomu nie polecał grupy prowadzonej przez ks. Romana.
to już nawet wspólnot katolickich nie polecasz?
Jólka napisał(a):Spojrzałam na temat Spichlerz i od razu przypomniało mi sie to, co słyszałam od znajomych. Zajeżdża sekciarsko. Poza tym był już o tym temat.
Kochana, słyszec to można wiele różnych rzeczy, a Ty z tego co widzę jesteś specjalistką od słuchania bzdur.

[ Komentarz dodany przez: Rachel: Wto 24 Lut, 2009 21:33 ]
Proponuję zaniechać wycieczek osobistych.
24-02-2009 17:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #79
 
Carminelle napisał(a):Twoja głupota nie zna granic.
Jak się nauczysz kultury to porozmawiamy.

[Obrazek: userbarewangelizacja24.jpg]
Nie wystarczy mieć wartości, trzeba je jeszcze umieć wypromować.
24-02-2009 18:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wierny80 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 46
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #80
 
Carminelle czemu go :twisted: bronisz??

Ps następnym razem spróbuj zrozumieć to co mówisz podczas "modlitwy językami"

Pozdrowienia dla tych wszystkich prawdziwych :aniol:
25-02-2009 00:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #81
 
Talmid napisał(a):
Carminelle napisał(a):Twoja głupota nie zna granic.
Jak się nauczysz kultury to porozmawiamy.

Sugeruję powściągnąć język. :patrzy:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
25-02-2009 00:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Carminelle Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 34
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #82
 
Wierny80 napisał(a):Ps następnym razem spróbuj zrozumieć to co mówisz podczas "modlitwy językami"
- twoja kpina mój drogi jest żałosna... i tyle... Takie wydajesz świadectwo katolikom? Nie, no to pogratulowac. Śmiac się z tego czy płakac?
25-02-2009 02:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wierny80 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 46
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #83
 
Carminelle napisał(a):
Wierny80 napisał(a):Ps następnym razem spróbuj zrozumieć to co mówisz podczas "modlitwy językami"
- twoja kpina mój drogi jest żałosna... i tyle... Takie wydajesz świadectwo katolikom? Nie, no to pogratulowac. Śmiac się z tego czy płakac?

Taaaak a niby dlaczego jest żałosna??? Możesz to jakoś uzasadnić czy po prostu rzucasz słowa bez poparcia. Rozumiesz słowa jakie wypowiadasz w języku?? A wygląda to tak :arrow: jedno zdanie powtarzane non stop. Dlaczego?? Bo tylko tyle można się nauczyć?? Uśmiech No jakie wystawiam świadectwo katolikom??

Spichlerz zaczyna mnie coraz bardziej bawić jak na dłoni widać jego słabość i rychły koniec. Taki jaki grozi wszystkim "fałszywym kościołom" i "fałszywym prorokom"

Pozdrowienia dla tych wszystkich prawdziwych :aniol:
25-02-2009 16:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Carminelle Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 34
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #84
 
Cytat:Wierny80
Wierny80 napisał(a):Rozumiesz słowa jakie wypowiadasz w języku?? A wygląda to tak :arrow: jedno zdanie powtarzane non stop.
twój stan wiedzy jest prymitywny, wybacz. Poczytaj trochę, to pewne rzeczy zrozumiesz a i zasób słownictwa też nie będzie tak ubogi. Na takim poziomie nie będe z Tobą dyskutowac, bo nie mamy o czym skoro Ty nawet nie masz pojęcia o swoim kosciele, to gdzie Ty chłopie porywasz się na dyskusje o innych wyznaniach.
Wierny80 napisał(a):Spichlerz zaczyna mnie coraz bardziej bawić jak na dłoni
lewej czy prawej?
http://www.szalom.vel.pl/kim/charyzmaty.htm zapraszam do lektury, jak się podszkolisz to napisz. Na początek klarowne informacje, następnie jak się wyedukujesz przyjdzie czas na cos bardziej rozbudowanego. Powiedz słonko, uczęszczałes na lekcje katechezy? Ksiądz nie uczył o charyzmatach?
26-02-2009 01:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wierny80 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 46
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #85
 
Typowa odpowiedz Uśmiech "poczytaj trochę". Ni z gruchy ni z pietruchy napisane o tym że nie mam pojęcia o swoim kościele, nazwanie stanu mojej wiedzy prymitywną, przebijający silny sarkazm o to argumenty spichlerza na swoją obronę =D> hehehe

[ Dodano: Pią 27 Lut, 2009 08:05 ]
A ten link hmmm, ja nie kwestionuję mówienia językami ale z tego co pamiętam z Pisma Świętego to niewielu dostąpiło tego daru, bardzo niewielu i byli to ludzie o takiej wierze jakiej w dzisiejszym świecie nie doświadczysz. Tymczasem we wspólnotach typu spichlerz językami mówi każdy bez względu na stan jego wiary, apostołami nazywani są szefowie takich wspólnot, co więcej czynią cuda, leczą ludzi przez telefon :roll: tak!! słyszałem taką historię na własne uszy. Czy to się nie nazywa mania wielkości?? A może nazwać to kłamstwem!?

Pozdrowienia dla tych wszystkich prawdziwych :aniol:
27-02-2009 08:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
x777 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
Post: #86
RE: O Spichlerzu
Witam!
Przesyłam link do strony na której produkuje się p.Andriej S. Czytając tam zawarte informacje można sobie wyrobić zdanie nt. jego poglądów,kierunku działań,o co temu panu chodzi,a także poznać prawdziwe jego oblicze.Sa tam zarekomendowane jego firmy,które on okresla kościołami czy zborami.Czytając to trudno oprzeć się wrażeniu,że nie chodzi tu o religię czy wyznanie.Oto link
http://antyekumenia.wordpress.com/
28-01-2013 03:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MarekMRB Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 49
Dołączył: Dec 2011
Reputacja: 0
Post: #87
RE: O Spichlerzu
List n/t Spichlerza zamieszczony w "we wspólnocie"
===============================================
Piszemy to ku przestrodze, byście wyciągnęli dla siebie wnioski z tego, co nas spotkało. Dzisiaj widzimy jak ważna jest jedność z innymi grupami modlitewnymi, aby uniknąć różnych niebezpieczeństw. Wszystko zaczęło się w końcu 1996 roku. W dobrej wierze zaprosiliśmy do naszej wspólnoty A.S. pochodzącego z Ukrainy, studenta wydziału teologii ATK. Zafascynował on swoim niecodziennym świadectwem i barwnym prowadzeniem katechez liczne grono, choć już wtedy część osób odczuwało niepokój z nim związany. Mimo to przewodniczył modlitwom i bardzo często prowadził nauczania. Jeszcze wtedy poddawał się rozeznaniu, jednak z biegiem czasu przejął inicjatywę prowadzenia spotkań do tego stopnia, że przestał się liczyć z głosem innych i negował polecenia opiekuna duchowego ks.M. Od początku byliśmy właściwie grupą modlitewną. Z chwilą pojawienia się A., różnorodność wcześniejszych form modlitwy praktycznie znikła na rzecz spontanicznie odmawianych dziękczynień i uwielbień. “Modlitwa” taka budzi silne emocje, tym bardziej jeśli przeplatana jest wyraźnie dominującym głosem prowadzącego. U niektórych uczestników widać było prawie całkowite oderwanie się od rzeczywistości. W trakcie tych “modlitw” wiele osób doznawało “spoczynku w Duchu”. Posługa A.tym charyzmatem polegała na dmuchaniu, krzyczeniu i tym podobnych praktykach. “Charyzmat” ten rozeznano później negatywnie. Na spotkaniach A. wielokrotnie dokonywał (wspólnie z dowolnymi osobami) “egzorcyzmów”. Zachęcał do tego wszystkich uczestników. Głoszone przez niego “proroctwa” również nie były rozeznawane. Patrząc na osobę A. wyraźnie widać w jego postępowaniu pewną konsekwencję. Przede wszystkim w kurczowym trzymaniu się Kościoła Katolickiego. Związek ten nie wynika bynajmniej z umiłowania naszego Kościoła. A. wielokrotnie już był wydalany z wielu wspólnot. O braku szczerego przywiązania świadczy również fakt, który pod znakiem zapytania stawia jego prawdomówność. Podczas jednej z rozmów A. z ks. moderatorem padło pytanie: Czy A. prowadzi spotkania w domach, podczas których dokonuje obrzędu łamania chleba? Odpowiedź z jego strony była kategorycznie przecząca. Wiemy jednakże z innego źródła (osoby uczestniczącej w tym), że A. dopuścił się takiego czynu. Kiedy indziej sam twierdził iż u siebie, na Ukrainie, we wspólnocie robią to często. Jesienią `97 A. został wydalony z naszej wspólnoty. Bezwzględny zakaz ks. Proboszcza, dotyczący jego wszelkiej działalności na polu religijnym jest ignorowany. Spotkania A. z osobami uzależnionymi od niego przeniosły się do domów prywatnych. W międzyczasię wyszło na jaw, że jest on aktywnym członkiem [...] (Kościół Chrześcijański w Warszawie). Grupa prowadzona przez A. składa się w większości z młodych dziewczyn. Głoszą oni, że wszyscy jesteśmy bez grzechu i już święci, odrzucają cierpienie, jako drogę do zbawienia i łaskę od Boga, nie akceptują istnienia Czyśćca, negują autorytet całej hierarchii kościelnej upatrując w tym zniewolenie demoniczne, odrzucają nauki Ojców Kościoła, uznają swój wybrańczy charakter. Swoimi naukami, jak większość sekt, pociągają ludzi o słabym charakterze, znikomej wiedzy religijnej, neofitów, osoby poranione lub zbuntowane. Dostrzeżone owoce ich działania wśród nas to: jedna z osób poprosiła oficjalnie o ekskomunikę; młodzież przygotowująca się do Bierzmowania, a będąca pod ich wpływem, zaniedbała spotkania formacyjne; widoczny jest proces odchodzenia od kościoła części osób; w kilku przypadkach nastąpiło rozbicie relacji rodzinnych; zmniejsza się możliwość konstruktywnego dialogu z Kościołem; osoby uczestniczące w tych spotkaniach przyznają się, iż ich stan duchowy i psychiczny uzależniony jest od uczestnictwa w intensywnej modlitwie. Nie chcemy analizować tego, kto ponosi za to odpowiedzialność. Na pewno ujawniły się tu nasze liczne słabości. Pragniemy jednak przedstawić kilka faktów, aby wzmóc naszą czujność co do działania tej i podobnych osób w ramach “Odnowy” czy innych grup naszego Kościoła o potrzebie takiego ostrzeżenia świadczy fragment Drugiego Listu Św. Pawła do Tymoteusza, który otworzył nam się podczas modlitwy o rozeznanie napisania tego listu: “Będą okazywać pozór pobożności, ale wyrzekną się jej mocy. I od takich stroń. Z takich bowiem są ci, co wślizgują się do domów i przeciągają na swoją stronę kobietki obciążone grzechami, powodowane pożądaniami różnego rodzaju, takie, co to zawsze się uczą, a nigdy nie mogą dojść do poznania prawdy. Jak Jannes i Jambres wystąpili przeciw Mojżeszowi, tak też i przeciwstawiają się prawdzie, ludzie o spaczonym umyśle, którzy nie zdali egzaminu z wiary. Ale dalszego postępu nie osiągną: bo ich bezmyślność będzie jawna dla wszystkich, jak i tamtych jawna się stała.”/2Tm 3, 5-9/
22-02-2013 15:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Smutny Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #88
RE: O Spichlerzu
Znajoma miała dłuższą styczność - nic przyjemnego :/
08-01-2014 01:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów