Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O Spichlerzu
Autor Wiadomość
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #31
 
Jeśli chodzi o tytuł utworu to autor odpowiedział tak: "Bodies" by Drowning Pool .
To jest tekst piosenki:

"Bodies"

Let the bodies hit the floor
Let the bodies hit the floor
Let the bodies hit the floor
Let the bodies hit the floor Beaten why for
Can't take much more
One - Nothing wrong with me
Two - Nothing wrong with me
Three - Nothing wrong with me
Four - Nothing wrong with me
One - Something's got to give
Two - Something's got to give
Three - Something's got to give
Now
Let the bodies hit the floor
Push me again
This is the end
Skin against skin blood and bone
You're all by yourself but you're not alone
You wanted in now you're here
Driven by hate consumed by fear
Let the bodies hit the floor

Wikipedia o tej piosence:
http://en.wikipedia.org/wiki/Bodies_(Dro...Pool_song)

Strona zespoułu Drowning Pool :
http://www.drowningpool.com/
Jest to wyraźnie zespół z gatunku i ideologii heavy metal.

Autor sam pisze, że źle zsynchronizował audio i video czyli, że nie padają na ziemię do rytmu itd. Ta muzyka jest źle podłożona. Nie tylko ja to zuważyłem. Można to przczytać w komentarzach. Poza tym nie ma odgłosów z sali ani charakterystycznego brzmienia związanego z odsłuchem w dużej sali. Podłożone na pewno i to nieudolnie.
Zwróćcie uwagę, że ten film jest w kategorii comedy czyli głównie do śmiechu nie należy do tego podchodzić zbyt poważnie.
Nie mieszajmy też Benny Hinna z heavy metal, bo to nie jest uczciwe.
01-03-2008 22:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
Odnośnie Benny Hinna. Jeśli negatywne opinie o tej osobie są faktem to mamy wyraźnie ukazane, co robi pycha z człowiekiem. Mianowicie człowiek zaczyna narzucać Bogu swoje zdanie, przekręca nawet słowa z Pisma Świętego a w skrajnych przypadkach pycha powoduje,że człowiek uważa się za boga. Dlatego protestanci też odkryją z czasem,że są pewne granice nie przekraczalne. Protestantów też obowiązuje Dekalog i też nie mogą się sprzeciwić wobec Opatrzności.

Rzecz jasna, że protestanci też muszą posiadać pewne zakazy i ograniczenia, ponieważ inaczej staliby się sektą. Biblia jest jedna dla wszystkich chrześcijan.

Biblii zaprzeczyć nie można. Jest w niej przestroga dla tych, którzy chcieliby choćby jedno zdanie zmienić w Biblii (dodać lub odjąć) i dla tych, których naszłaby pokusa zniesienia przykazań w Dekalogu. A dokąd można trafić po zlekceważeniu owej przestrogi ? Otóż tam, gdzie "będzie płacz i zgrzytanie zębów". Nie muszę nawet mówić o jakie miejsce tu chodzi.
01-03-2008 22:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #33
 
Kiedyś modliliśmy się o wylanie Ducha Św. za jedną osobę chorą na padaczkę i też dostała drgawek, może z nim jest podobnie. Tego nie wiemy.
Widziałem również takie gwałtowne padnięcia i to wiele razy. Dla mnie bez muzyki wszystko jest w porządku.
Oczywiście macie prawo tak reagować ostatecznie jesteście jeszcze młodzi.
Znam również osobę bardzo dobrze zaznajomioną z ruchami charyzmatycznymi na całym świecie. Dużo starszą ode mnie z ogromnym doświadczeniem, która była kiedyś na wielkim stadionie na takim show robionym przez Hinna . Jej wrażania były takie że to nie jest autentyczne. Sama nic nie odczuła. Generalnie teatr dla pieniedzy.
Takie są odczucia również autora tego video, jak też i jego dziadka pastora.
Stąd też i wybór karegorii.- COMEDY.
Podobnie sugeruje NBC, ale tylko sugeruje, bo udowodnić tego nie można.
Kto wie może to i prawda.
Ja osobiście nie mam zdania na ten temat. Pożyjemy zobaczymy.
01-03-2008 23:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
Talmid napisał:
Cytat:Ja osobiście nie mam zdania na ten temat. Pożyjemy zobaczymy.

Drzewo poznaje się po owocach. Jakie są owoce posługi Benny Hinna ? Niech odpowiedzą protestanci pod warunkiem, że obiecają wobec Adminów i moderacji mówić prawdę i tylko prawdę. Uśmiech
01-03-2008 23:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #35
 
NAPRAWDĘ uważasz, że bez muzyki jest wszystko w porządku?
:roll: :roll: :roll:

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
02-03-2008 00:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #36
 
Po pierwsze dla mnie jest to obrzydliwa manipulacja podkładanie pod Benny Hinna muzyki heavy metal.
Po drugie to video to spreparowany zlepek scen z różnych momentów jego show, bądź różnych jego show, być może w dłuższym czasie.(trzeba, by dokładnie to przeanalizować).
Po trzecie podobny film, tylko chyba z inną muzyką był już na tym serwerze, ale został zdjęty po interwenji ludzi Benny Hinna i słusznie, bo jest manipulancki.
Po piąte Duch Św. wybiera czasem niedoskonałe osoby takie jak Benny Hinn, aby wszyscy wiedzieli czyja to moc. Nie grzesznego Benny Hinna tylko Świętego Ducha.
Po piąte identyczne przypadki działania Ducha Św. widziałem również w KRK, no może z wyjątkiem padania kilku osób naraz, ale czy to ostatnie ma takie duże znaczenie.
02-03-2008 00:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #37
 
Talmid, muzyka owszem, jest podłożona, ale czy po wyłączeniu głośników jest wszystko w porządku? Choćby to był zlepek 10 różnych "show" Hinna, to czy "show" jest właściwą formą modlitwy? Czy Jezus robił show? Kazanie na Górze - show, Droga Krzyżowa - show...? Nie.
To nie było tak.
Jeszcze raz powtarzam - ten "pastor" się drze, zamiast modlić, krzyczy i biega po scenie, wykonuje dziwne, szybkie i energiczne ruchy, jakby chciał uderzyć tych ludzi, "nad którymi się modli" (o ile tak można to nazwać). Czy dostrzegasz w jego zachowaniu miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, lub opanowanie?
Ja nie. Myślę, że to mówi samo za siebie.

Nigdy nie widziałam w KRK takich szopek. Przepraszam, ale to jest trafne określenie.
Gdybym zobaczyła, na pewno uciekłabym z takiej wspólnoty.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
02-03-2008 12:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #38
 
O.K. Teraz kolejny test prawdy będzie.

Omyk wymienia, jakie są owoce Ducha Świętego: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, lub opanowanie . O tych owocach jest mowa w Piśmie Św.

Talmid potwierdził: Po piąte identyczne przypadki działania Ducha Św. widziałem również w KRK, no może z wyjątkiem padania kilku osób naraz, ale czy to ostatnie ma takie duże znaczenie.

Omyk napisała: Jeszcze raz powtarzam - ten "pastor" się drze, zamiast modlić, krzyczy i biega po scenie, wykonuje dziwne, szybkie i energiczne ruchy

Chrystus nie pragnął sławy. Oddalił się od tłumu, gdy Ci, którzy widzieli cud chcieli obwołać Go królem w sensie doczesnym. Chrystusowe Królestwo natomiast opiera się na służbie, na pokorze.

Mocne słowa stosuje Chrystus tylko dwa razy i to w słusznej sprawie np. handel w świątynii:"Nie róbcie z domu mego Ojca targowiska" oraz upomnienie Piotra, który sprzeciwiał się męce Chrystusa :"zejdź mi z oczu, szatanie, jesteś mi zawadą, bo myślisz nie na sposób Boży, lecz na ludzki". Inna kwestia to mocne słowa używane podczas egzorcyzmów rozkazujące złym duchom opuszczenie opętanych oraz milczenie.

Nie znam osobiście Benny Hinna i nie wiem jaki jest na codzień. A tym bardziej nie znam Jego duszy. Tylko w Niebie życie Benny Hinna nie jest tajemnicą, ale tam nikt nie może wejść tak poprostu i się zapytać.

Jeśli przez Benny Hinna działa dobro to przepraszam za mój osąd, jeśli natomiast działa przez niego zło to mamy doczynienia z typowym fałszywym prorokiem których jest w świecie wielu.
02-03-2008 15:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #39
 
Trzeba jeszcze uwzględnić specyfikę kulturową ameryki.Oni teraz na wszystko mówią show to jest raczej obojętne skojarzenie dla amerykanów. W Polsce oczywiście niektórym kojarzy się negatywnie.
Hinn to nie jest pastor dla aniołków. Tam naprawdę wielcy zbrodniarze się nawracają. Żeby takim potrząsnąć to trzeba nim realnie potrząsnąć, tak jak to widać na filmie.
Musi być wielka moc i ogień żeby się tacy ludzie nawrócili. Hbr. 12,29 "i bowiem Bóg nasz ogniem pochłaniającym" Jak wiadomo ogień to dość gwałtowny żywioł. Mt 3,11 "On Was zanurzy w Duchu Św. i ogniu". i dalej Mt 3,12 " zaś plewę spali ogniem nieugaszonym" A ta plewa to można interpretować że jest to wszystko co nas oddziela od Boga. A jeśli pali się gwałtownie to co w człowiku było złe to mogą temu towarzyszyć takie zjawiska jak na filmie.
I jeszcze jeden cytatat 1 Krl 18,38" i stąpił ogień PANA i (dosłownie) zjadł ofiarę całopalną i drzewa i kamienie i proch i wodę" Musiało to imponująco wyglądać. Niezły show tu Bóg zrobił. Niech się Hinn schowa ze swoimi. A Ezechiel pierwszy i drugi rozdział poczytaj sobie wielki show Boga z fajerwerkami, grzmotami, hukiem, hałasem, błyskawicami, ogniem. To jest zupełnie inna wizja Boga niż Twoja, ale jak widzisz ma ona swoje mocne umocowanie w słowie Bożym. Poprostu Bóg objawia się na różne sposoby.
02-03-2008 15:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #40
 
Talmid, ja wiem o tym, że Pan nasz Bóg jest Bogiem mocnym i potężnym w boju. Pan jest najwspanialszym wojownikiem, a zarazem delikatną matką. Przychodzi w lekkim powiewie, albo właśnie wśród grzmotów i wichru. On wie, jak przyjść.
Nie chcę nadużywać niczego, ale jestem przekonana, że to nie pochodzi od Ducha Świętego. Talmid, ja Go znam. Mogę się mylić, ale to nie jest w Jego stylu, po prostu.
Takie jest moje zdanie. Szkoda, że nie włącza się do dyskusji żaden kapłan.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
02-03-2008 15:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #41
 
Jeśli chodzi o księży to znam jednego, który wiele lat siedział w Ameryce i jest wielkim zwolennikiem Benny Hinna. Jest rzecz jasna charyzmatykiem, posługuje modlitwą o uzdrowienie.

[ Dodano: Nie 02 Mar, 2008 15:06 ]
A żeby było jasne, bo chyba nie jest. Ja nie bronię Benny Hinna, bo zalinkowany przeze mnie dokument NBC aż nadto dobrze pokazuje kim on jest osobiście.
Bronię natomiast niektórych metod ewangelizacji stosowanych przez tego pastora..
Uśmiech
02-03-2008 15:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
Talmid napisał:
Cytat:Trzeba jeszcze uwzględnić specyfikę kulturową ameryki.Oni teraz na wszystko mówią show to jest raczej obojętne skojarzenie dla amerykanów. W Polsce oczywiście niektórym kojarzy się negatywnie.
Hinn to nie jest pastor dla aniołków. Tam naprawdę wielcy zbrodniarze się nawracają. Żeby takim potrząsnąć to trzeba nim realnie potrząsnąć, tak jak to widać na filmie.

Owszem, trzeba realnie "potrząsnąć". Zresztą niektórym uzdrowieniom oraz większości egzorcyzmów towarzyszyć mogą drgawki. Przecież w przypadku uzdrowień ciała uzdrowienie dokonuje się również w wymiarze cielesnym. Podczas uzdrowienia z naszym ciałem mogą się dziać nieraz różne rzeczy także w wymiarze fizycznym : drgawki, upadek a nieraz dokonują się niezauważalne wzrokiem zmiany. Ale nie wgłębiajmy się w to za bardzo.

[ Dodano: Nie 02 Mar, 2008 17:47 ]
Nie chcę działalności Benny Hinna oceniać. Ale zalecałbym aby nie doszukiwac się pochopnie zła w tym,co czyni. Może i widzimy tutaj, że wszystko odbywa się w sposób nagły i na szerszą skalę. Ale nie sądźmy pochopnie. Nie skupiajmy się na samym Benny Hinnie, bo człowiek jest zawsze tylko narzędziem. Charyzmat jest udzielany bez żadnych zasług.

Żeby poznać, jakie są efekty posługi Benny Hinna należy się zapoznać nie z postacią Benny Hinna a raczej z tym, jakie skutki daje ta posługa w życiu osób które dostąpiły "spoczynków",ekstaz czy daru języków. Bo zapewne i takie towarzyszą posłudze Benny Hinna.

Czas pokaże jakie owoce przyniesie owa posługa, a wtedy będziemy wiedzieli czy Benny Hinn posługiwał autentycznym charyzmatem czy nie. Po owocach musimy poznać. Zachowajmy spokój i nie róbmy afery zawczasu.To nie jest tak,że raz,dwa,trzy i już wiemy na 100 %, że działa zło czy dobro. To jest bardziej skomplikowane, niż się nam wydaje.

Co mogę powiedzieć o metodach amerykańskich. Uważam, że mądrze zastosowane mogą dać efekty i nie chodzi o to, że Poloniumowi zależy na amerykanizacji. Otóż nie o to biega. Powiedzmy, że serce danej osoby jest zamknięte na przyjęcie dobra lub tak twarde, że potrzeba mocnych słów i mocnego 'poruszenia' wręcz zauważalnego. Czasem metody angażujące maksymalnie ludzkie emocje bywają wręcz niezbędne. Jest pewna zasada niepisana. Dobre uczucia otwierają serca, a złe zamykają. Otwartość i głęboka wiara umożliwia uzdrowienie, zaś osoba z sercem zamkniętym nie doświadczy uzdrowienia tak łatwo. Osoba, która ma być uzdrowiona musi być godna tej łaski i w pełni otwarta, żeby po uzdrowieniu nie popadła w pychę. Serce oprócz grzechu zamyka także lęk, błędne stereotypy myślowe i nieuzasadnione emocje negatywne (np.niesłuszny gniew).
02-03-2008 17:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Carminelle Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 34
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #43
 
omyk napisał(a):Cytat:
a istnieje kościół domowej roboty? bo ja o takim nie słyszałam.

Istnieją, niestety. Np. Spichlerz.
To trochę głupawe co napisałaś, pozostawie to bez komentarza, nie chcę się z Tobą kłócic, ale też nie mam czasu na komentowanie tego, przykro mi ,że oceniasz coś czego nie znasz, dlatego też nie zamierzam wdawac się z Tobą w żadne dyskusje.
7,1 Nie sądźcie, byście nie zostali osądzeni.
7,2 Jakim bowiem sądem sądzicie, takim zostaniecie osądzeni, i jaką miarą mierzycie, taką wam zostanie odmierzone. Mt.

Co się tyczy pastora Benny Hinna, to z tego co wiem będzie niebawem Krucjata Cudów w Stuttgarcie (16,17 maj), nie mam opinii na temat tego pastora, nigdy nie byłam na jego krucjatach ani ewangelizacjach, nie interesuje mnie to za ile żyje, to nie moja sprawa i wasza chyba też nie, papież też skromnie nie żyje i co z tego? Dla mnie liczy się to ,że ludzie przez jego posługę się nawracają i pragną iśc za Jezusem... ale to moje zdanie.
03-03-2008 00:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #44
 
Piszesz, że pozostawisz bez komentarza, a komentujesz, w dodatku zarzucając głupotę. Więc może jednak skusisz się na jakieś rozwinięcie tego właśnie osądu? Oczko
Masz jakieś argumenty, czy po prostu głupawe jest to, co ci nie pasuje?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
03-03-2008 07:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #45
 
Carminelle napisał(a):nie interesuje mnie to za ile żyje, to nie moja sprawa i wasza chyba też nie, papież też skromnie nie żyje i co z tego?
Papież to zupełnie co innego, bo on ma wszysko służbowe, a osobistego majątku nie posiada. Nawet jeśli papież jeździł w Warszawie luksusową limuztną BMW serii 7, to tylko dlatego, że mu taką postawili i to zupełnie za darmo. On nie musiał za nic płacić. Gdyby mu podstawili malucha to by jeździł maluchem. Zresztą cała wizyta papieża w Polsce była finansowana z polskich źródeł. A w Warszawie nocował w Nuncjaturze Apostolskiej, a nie w luksusowym hotelu.
Natomiast w NBC podali , że Benny Hinn posiada to wszystko na własność z pieniędzy ofiarowanych przez wyznawców na służbę Panu, a nie na luksusowe hotele, a to jest zasadnicza różnica.
Jeśli chodzi o KRK to słyszałem o jednym proboszczu, który podobnie jak Benny Hinn przywłaszczył sobie pieniądze parafian, ale on został pozbawiony funkcji proboszcza, a nawet ma zakaz pełnienia funkcji kapłańskich. Zresztą odszedł z kapłaństwa i żyje jak człowiek świecki. Natomiast Benny Hinn wciąż pełni swoją posługę i jeszcze niektóre osoby nie widzą w tym nic złego Coś chyba się stało niedobrego z sumieniami tych osób.
03-03-2008 12:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów