Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O Spichlerzu
Autor Wiadomość
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #46
 
Talmid napisał:
Cytat:Natomiast w NBC podali , że Benny Hinn posiada to wszystko na własność z pieniędzy ofiarowanych przez wyznawców na służbę Panu, a nie na luksusowe hotele, a to jest zasadnicza różnica.

A skąd wiesz, Talmid, że NBC mówi prawdę na 100 %. Media przecież bywają omylne,a te komercyjne są z kolei żądne sensacji. Reporterzy wiedzą, że sensacja jest w cenie. Na przykład weźmy taki huragan czy wojnę w Iraku. O tym glośno. A popatrzmy, co niektóre media mówiły o ojcu Rydzyku. Nie pokładałbym 100% nadziei w mediach. Wolę raczej poznać fakty ukazane przez źródła pewne i wolne od ideologii. Chciałbym poznać fakty autentyczne odnośnie Benny Hinna. Jeśli chcemy sądzić to sądźmy w oparciu o fakty, bo inaczej poprostu plotkujemy. Thanks.

Nawet gdyby Benny Hinn błądził czy zlo czynił, to jeśli w Niebie taka wola to może się jeszcze nawrocić. Wolna wola u człowieka - błądzący może się nawrócić zaś sprawiedliwy może zbłądzić. I z Biblii : "Gdzie wzmógł się grzech,tam jeszcze obficiej rozlała się łaska". Nawet więźniowie mogą się jeszcze dostać do Nieba i to przed nami.
03-03-2008 19:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #47
 
Polonium napisał(a):A skąd wiesz, Talmid, że NBC mówi prawdę na 100 %.
Popatrz Polonium NBC jest tv komercyjna i jej głownym celem jest przynoszenie zysku akcjonariuszom.
A z drugiej strony Hinn jest bardzo bagaty i ma bardzo dobrych prawników. Gdyby NBC nie miało dowodów niezbitych na te rzeczy to by nie zrobiło tego programu, bo prawnicy Hinna napewno by ich zaskarżyli i NBC nie mając dowodów przegrałaby proces i musiałaby zapłacić ogromne odszkodowanie. Wskutek czego akcjonarusze NBC ponieśliby straty. Dla nich to żaden biznes byłby wtedy. Wielkie stacje komercyjne tak nie robią. Dla nich jest ważny tylko zysk. Oni mogą powiedzieć nieprawdę o kimś biednym, bo nie ma forsy wystarczająco dużo żeby ich pozwać.
Natomiast o bogatym człowieku może napisać nieprawdę jakaś mała małowiarygodna tv, Bo po pierwsze nikt im nie wierzy i tak. Po drugie mało kto ich słucha więc nie są szkodliwi. Po trzecie Hinnowi nie opłaca się takich pozywać, bo koszta procesu będą duże, a stacja jest biedna i dużego odszkodowania się nie wywalczy.
Poza tym Hinn się wcale ze swoim bogactwem nie kryje i wszyscy w Ameryce o tym wiedzą. Widocznie jego zwolennicy nic w tym złego nie widzą.
Poczytaj sobie choćby komentarze pod tymi dwoma filmami na youtube.
Polonium napisał(a):Nawet gdyby Benny Hinn błądził czy zlo czynił, to jeśli w Niebie taka wola to może się jeszcze nawrocić.
Z tym się oczywiście zgadzam.
03-03-2008 21:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #48
 
Tak sobie myślę że bardzo dobrze że doszliśmy w dyskusji o Spichlerzu do Benny Hinna. Zestawienie tych dwu tematów jest samo w sobie dobrym podsumowaniem tego co o Spichlerzu powiedzieć się powinno...

Znalazłem taki tekst - bodajże w piśmie "ku wspólnocie" o historii "Spichlerza":

Wszystko zaczęło się w końcu 1996 roku. W dobrej wierze zaprosiliśmy do naszej wspólnoty Andrzeja (...), studenta wydziału teologii ATK. Zafascynował on swoim niecodziennym świadectwem i barwnym prowadzeniem katechez liczne grono, choć już wtedy część osób odczuwało niepokój z nim związany. Mimo to przewodniczył modlitwom i bardzo często prowadził nauczania. Jeszcze wtedy poddawał się rozeznaniu, jednak z biegiem czasu przejął inicjatywę prowadzenia spotkań do tego stopnia, że przestał się liczyć z głosem innych i negował polecenia opiekuna duchowego (...).

Od początku byliśmy właściwie grupą modlitewną. Z chwilą pojawienia się Andrzeja, różnorodność wcześniejszych form modlitwy praktycznie znikła na rzecz spontanicznie odmawianych dziękczynień i uwielbień. “Modlitwa” taka budzi silne emocje, tym bardziej jeśli przeplatana jest wyraźnie dominującym głosem prowadzącego. U niektórych uczestników widać było prawie całkowite oderwanie się od rzeczywistości. W trakcie tych “modlitw” wiele osób doznawało “spoczynku w Duchu”. Posługa Andrzeja tym charyzmatem polegała na dmuchaniu, krzyczeniu i tym podobnych praktykach. “Charyzmat” ten rozeznano później negatywnie. Na spotkaniach Andrzej wielokrotnie dokonywał (wspólnie z dowolnymi osobami) “egzorcyzmów”. Zachęcał do tego wszystkich uczestników. Głoszone przez niego “proroctwa” również nie były rozeznawane.
Patrząc na osobę Andrzeja wyraźnie widać w jego postępowaniu pewną konsekwencję. Przede wszystkim w kurczowym trzymaniu się Kościoła Katolickiego. Związek ten nie wynika bynajmniej z umiłowania naszego Kościoła. Andrzej wielokrotnie już był wydalany z wielu wspólnot. O braku szczerego przywiązania świadczy również fakt, który pod znakiem zapytania stawia jego prawdomówność. Podczas jednej z rozmów Andrzeja z ks. Markiem padło pytanie: Czy Andrzej prowadzi spotkania w domach, podczas których dokonuje obrzędu łamania chleba? Odpowiedź z jego strony była kategorycznie przecząca. Wiemy jednakże z innego źródła (osoby uczestniczącej w tym), że Andrzej dopuścił się takiego czynu (ponoć sam Andrzej twierdzi iż nie prowadził, a jedynie uczestniczył w takich obrzędach - więc formalnie nie dopuścił się klamstwa - przyp. MRB). Kiedy indziej sam twierdził iż u siebie, na Ukrainie, we wspólnocie robią to często.
Jesienią `97 Andrzej został wydalony z naszej wspólnoty. Bezwzględny zakaz ks. Proboszcza, dotyczący jego wszelkiej działalności na polu religijnym jest ignorowany. Spotkania Andrzeja z osobami uzależnionymi od niego przeniosły się do domów prywatnych. W międzyczasie wyszło na jaw, że jest on aktywnym członkiem grupy protestanckiej.(...) Głoszą oni, że wszyscy jesteśmy bez grzechu i już święci, odrzucają cierpienie, jako drogę do zbawienia i łaskę od Boga, nie akceptują istnienia Czyśćca, negują autorytet całej hierarchii kościelnej upatrując w tym zniewolenie demoniczne, odrzucają nauki Ojców Kościoła, uznają swój wybrańczy charakter. Swoimi naukami (...) pociągają ludzi o słabym charakterze, znikomej wiedzy religijnej, neofitów, osoby poranione lub zbuntowane.
Dostrzeżone owoce ich działania wśród nas to: jedna z osób poprosiła oficjalnie o ekskomunikę; młodzież przygotowująca się do Bierzmowania, a będąca pod ich wpływem, zaniedbała spotkania formacyjne; widoczny jest proces odchodzenia od kościoła części osób; w kilku przypadkach nastąpiło rozbicie relacji rodzinnych; zmniejsza się możliwość konstruktywnego dialogu z Kościołem; osoby uczestniczące w tych spotkaniach przyznają się, iż ich stan duchowy i psychiczny uzależniony jest od uczestnictwa w intensywnej modlitwie.
Nie chcemy analizować tego, kto ponosi za to odpowiedzialność. Na pewno ujawniły się tu nasze liczne słabości. Pragniemy jednak przedstawić kilka faktów, aby wzmóc naszą czujność co do działania tej i podobnych osób w ramach “Odnowy” czy innych grup naszego Kościoła o potrzebie takiego ostrzeżenia świadczy fragment Drugiego Listu Św. Pawła do Tymoteusza, który otworzył nam się podczas modlitwy o rozeznanie napisania tego listu:
Będą okazywać pozór pobożności, ale wyrzekną się jej mocy. I od takich stroń. Z takich bowiem są ci, co wślizgują się do domów i przeciągają na swoją stronę kobietki obciążone grzechami, powodowane pożądaniami różnego rodzaju, takie, co to zawsze się uczą, a nigdy nie mogą dojść do poznania prawdy. Jak Jannes i Jambres wystąpili przeciw Mojżeszowi, tak też i ci przeciwstawiają się prawdzie, ludzie o spaczonym umyśle, którzy nie zdali egzaminu z wiary. Ale dalszego postępu nie osiągną: bo ich bezmyślność będzie jawna dla wszystkich, jak i tamtych jawna się stała.”

pozdrawiam
Marek
09-03-2008 23:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Carminelle Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 34
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #49
 
Marek MRB napisał(a):Znalazłem taki tekst - bodajże w piśmie "ku wspólnocie" o historii "Spichlerza":
a to co za bzdury? Proszę podac konkretnie skąd to jest a nie "bodajże" bodajże to może byc z księżyca, albo twojego autorstwa. U większości ludzi proces myślenia ogranicza się do wyboru spośród cudzych sądów. ;P PozdrawiamUśmiech
21-03-2008 01:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #50
 
Czemu ma służyć ten wątek?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-03-2008 01:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #51
 
Wątek ma służyć wyjaśnieniu prawdy o Spichlerzu.

Carminelle, Marek tego nie wymyślił treść tego listu jest znana w warszawskim środowisku. Poza tym było też oficjalne pismo skierowane do wszystkich wspólnot Odnowy w Warszawie. Sam słyszałem jak je czytali.
Możesz się z jego treścią nie zgadzać, ale jest to katolicka wersja tych wydarzeń.
Napisz dokładnie w czym autorzy listu, Twoim zdaniem minęli się z prawdą, to chętnie z Tobą podyskutuje, gdyż byłem świadkiem tych wydarzeń. A kilkanaścioro moich znajomych regularnie chodziło do tej parafii na te modlitewne spotkania, które tu są opisywane.
21-03-2008 08:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #52
 
Marek MRB napisał(a):Dostrzeżone owoce ich działania wśród nas to: jedna z osób poprosiła oficjalnie o ekskomunikę; młodzież przygotowująca się do Bierzmowania, a będąca pod ich wpływem, zaniedbała spotkania formacyjne; widoczny jest proces odchodzenia od kościoła części osób; w kilku przypadkach nastąpiło rozbicie relacji rodzinnych; zmniejsza się możliwość konstruktywnego dialogu z Kościołem; osoby uczestniczące w tych spotkaniach przyznają się, iż ich stan duchowy i psychiczny uzależniony jest od uczestnictwa w intensywnej modlitwie.
Typowe objawy działania sekty.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-03-2008 09:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Carminelle Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 34
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #53
 
Niech ksiądz troszkę się zastanowi zanim ksiądz coś napisze. Zbór Spichlerz jest częścią Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej - jednej z najstarszych wspólnot zielonoświątkowych w naszym kraju, która wyznaje typowe dla tego nurtu chrześcijaństwa zasady wiary. Wpisują się one zresztą w podstawowe wierzenia wszystkich chrześcijan. Kościół Chrześcijan Wiary Ewangelicznej (a co za tym idzie zbór "Spichlerz") jest także członkiem Aliansu Ewangelicznego w Polsce, organizacji skupiającej środowiska ewangelikalnych protestantów. Katolicy chociaż nie wszyscy, zawsze będą mówic ,że Spichlerz to sekta to normalne. Bawią mnie coraz to nowsze bzdury wymyślane przez jakiś fanatyków. Najlepszy komentarz
Ks.Marek napisał(a):Typowe objawy działania sekty.
Najlepiej jest rzucic oskarżenie bez uzasadnienia. Pozdrawiam
25-04-2008 23:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #54
 
Carminelle napisał(a):Najlepiej jest rzucic oskarżenie bez uzasadnienia.
Chodzi o moje słowa:
Ks.Marek napisał(a):Typowe objawy działania sekty.
będące komentarzem do tego:
Marek MRB napisał(a):Dostrzeżone owoce ich działania wśród nas to: jedna z osób poprosiła oficjalnie o ekskomunikę; młodzież przygotowująca się do Bierzmowania, a będąca pod ich wpływem, zaniedbała spotkania formacyjne; widoczny jest proces odchodzenia od kościoła części osób; w kilku przypadkach nastąpiło rozbicie relacji rodzinnych; zmniejsza się możliwość konstruktywnego dialogu z Kościołem; osoby uczestniczące w tych spotkaniach przyznają się, iż ich stan duchowy i psychiczny uzależniony jest od uczestnictwa w intensywnej modlitwie.

Zatem skąd ta teza, iż brak podstaw w tym, co napisałem?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
26-04-2008 08:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #55
 
Carminelle napisał(a):Zbór Spichlerz jest częścią Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej - jednej z najstarszych wspólnot zielonoświątkowych w naszym kraju
To znaczy ile ma ta "najstarsza" ? 50 lat, 70 ? Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
Carminelle napisał(a):która wyznaje typowe dla tego nurtu chrześcijaństwa zasady wiary. Wpisują się one zresztą w podstawowe wierzenia wszystkich chrześcijan. Kościół Chrześcijan Wiary Ewangelicznej (a co za tym idzie zbór "Spichlerz") jest także członkiem Aliansu Ewangelicznego w Polsce, organizacji skupiającej środowiska ewangelikalnych protestantów.
Nie idzie jedynie o zasady wiary, ale o praktyki "Spichlerza". Prawdę mówiąc dziwię się trochę że KChWE firmuje pastora Andrieja i jego zabawy, ale widać nie przebierają za bardzo.
Cytat:Katolicy chociaż nie wszyscy, zawsze będą mówic ,że Spichlerz to sekta to normalne.
Owszem będą. Zastanów się czemu nie mówimy tak o np. Luteranach...
Ale niektórzy protestanci zawsze będą wspierać wszystko, co sprzeciwia się Kościołowi...
Cytat:Bawią mnie coraz to nowsze bzdury wymyślane przez jakiś fanatyków.
Mnie też. Dlatego bawi mnie Spichlerz...

pozdrawiam
Marek
26-04-2008 11:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #56
 
1. Carminelle: Proszę o poszanowanie interlokutorów oraz Regulaminu. Proszę, potraktuj to, jako zapowiedź ostrzeżenia.
2. Zastanawiam się, czemu tak bardzo bronisz człowieka, będącego być może narzędziem w rękach Pana Boga, uciekając się do słownych przepychanek, niegrzecznych zresztą, a nie bronisz swego widzenia Kościoła, jako wspólnoty dobra duchowego. Widzę tu wyraźnie swoistą herezję monofizytyzmu, który nawet nie zmierza ku transcendencji lecz ku stworzeniu...
Dziwne to, nie sądzisz?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
26-04-2008 18:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wierny80 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 46
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #57
 
Witam

Niestety ale mam kontakt ze Spichlerzem, piszę niestety ponieważ moja dziewczyna do niego należy Smutny Zauważyłem tam pewną prawidłowość. Jest kilka par w których sytuacja wyglądała następująco. Do S. należała dziewczyna a później pod jej namową (warunkiem wspólnego życia razem) do S. wstępował przyszły mąż. Wiem że moja dziewczyna na mnie chce wymusić to samo. Byłem na kilku nabożeństwach i to co zobaczyłem przeraziło mnie. Krzyki, udawany płacz i czyste NLP. Tak wspaniale prowadzonych przemówień (głoszeń) nie powstydził by się żaden najlepszy trener NLP i polityk. Gra na emocjach!! naprawdę trzeba mieć mocną psychikę żeby nie dać się temu zwieść. Pastor to wielki "charyzmatyk" i świetny mówca.Tymczasem treść głoszeń pastora i jego pomocników pasuje raczej do przedszkolaków niż do dorosłych ludzi. Nie podobają mi się tam także ciągłe ataki na Kościół Katolicki. Podczas każdego z nabożeństw są żale członków S. na Katolików i ich Kościół. Poza tym Słowo Boże jest głoszone przez kobiety. Przecież św. Paweł w 1 Tm 2: 11-14 napisał wyraźnie "Nauczać kobiecie nie pozwalam". Więc jak to rozumieć?? Jeszcze jedna rzecz dziesięcina!! :shock: Co to ma w ogóle być?? 10% dochodów na kościół czy na pastora!? bo oprócz tego jest zbierana na każdym nabożeństwie taca. Na stronie internetowej numer konta z dopiskiem " jeżeli chcesz wspomóc finansowo służbę pastorów". Tymczasem członkowie S. wypominają księżom w kościele katolickim pazerność na pieniądze. Może najpierw powinni wyjąć belkę ze swojego oka jak uczył Nas Jezus. Dla mnie Spichlerz to po prostu maszynka do robienia pieniędzy i zdobywania władzy. Dlatego walczę o to żeby wyciągnąć stamtąd moją dziewczynę. Ale lekko nie jest. Pastor ma wielki wpływ na ludzi w swoim kościele naprawdę WIELKI. Ciężko jest komukolwiek tam zwrócić uwagę na nieprawidłowości bo według nich wszystko w spichlerzu jest idealne i wspaniałe nie ma nic złego. To mnie bardzo niepokoi bo tak samo mówią ludzie znajdujący się w sektach.
26-11-2008 10:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #58
 
To sugeruje, że "Spichlerz" to może być nic innego jak ruch schizmatycki, skoro ściągają tam tylko osoby niezadowolone z nabożeństw w Kościele Katolickim. To przypomina protestantyzm, ale członkami "Spichlerza" niestety nie są protestanci. Pamiętać należy, że jeśli mamy tu do czynienia ze schizmą w KK to za schizmę grozi ekskomunika latae sententiae, czyli mocą samego prawa, od której tylko biskup uwalnia lub kapłan mający specjalne uprawnienia. Schizma miałaby więc miejsce w przypadku, gdyby pastorem w "Spichlerzu" był były ksiądz katolicki. Jeśli to byłoby prawdą to radzę trzymać się z dala od schizmatyków. Smutny
26-11-2008 11:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wierny80 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 46
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #59
 
Ściągają tam przede wszystkim osoby zagubione, słabe psychicznie, osamotnione które nie mają się do kogo zwrócić. Rozmawiałem z ludźmi ze Spichlerza dla większości wejście wyglądało bardzo podobnie. Zaczynało się od braku znajomych, przyjaciół, problemy z alkoholem narkotykami. Później kontakt z kimś ze Spichlerza, otoczenie wianuszkiem ludzi, akceptacja grupy i jeszcze krzyk pastora. To wystarczy żeby zrobić pranie mózgu.

Ps. Schizma schizmą ale ja muszę stamtąd wyciągnąć dziewczynę nie chcę żeby pozostawała pod wpływem tego człowieka Smutny Pomocy!!
26-11-2008 12:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #60
 
Rozmawiałeś z nią o tych sekciarskich mechanizmach w grupie?

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
26-11-2008 13:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów