Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dewocjonalia oraz elemety liturgiczne
Autor Wiadomość
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
"Nie trzeba tam być"...chyba się jednak myliszUśmiech
Przejście po dróżkach w Kalwarii Zebrzydowskiej - 6 km w ciagu kilku godzin, od kapliczki do kapliczki.
Na dróżkach idziemy wraz z Maryja i Jezusem, towarzysząc w drodze krzyżowej....odmawiając Drogę Krzyżową, Różaniec. Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Uczestniczenie w 3 dniowym nabożeństwie Wniebowzięcia NMP.
Dla mnie Kalwaria Zebrzydowska to kawałek nieba na ziemi :aniol: ....nie potrafiłabym zrezygnować z pielgrzymowania tam co 2-3 lata Smutny
http://www.kalwaria.eu/
Kiczowatych dewocjonali nie kupuję i nikt nie nie nagabuje aby kupować.
19-02-2008 14:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
W Kalwarii mój znajomy jest w zakonie Uśmiech i tak ma pracę taką ,że sprzedaje dewocjinalia [jedyniem, że coś się zmieniło] Uśmiech

Jak byłam kilka dni w Gietrzwałdzie , ale nie z powodu Sakturium...i przez ten czas indywidualnych dni skupienia, można rzec że zbliżyłam sie do Boga Uśmiech

alus napisał(a):wraz z Maryja i Jezusem
zapewne uznasz, że się czepiam...ale dlaczego w pierwszej kolejności piszesz Maryja a póxniej Jezus :-s

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
19-02-2008 14:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #33
 
Dlaczego??? bez powodu ...może dlatego, że jest to Sankuarium Maryjne i mimochodem taka kolejność, choć w pierwszy dzień - piątek pielgrzymuje się dróżkami Jezusa a w sobotę Maryi :aniol:
Kiosk Bernardynów w klasztosze oferuje bardzo dobre pozycje książkowe (wiele ksiązek właśnie zakupiłam w Kalwarii)....choć kiczowatych świecidełek też nie barkuje Duży uśmiech
19-02-2008 14:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
alus napisał(a):Kiosk Bernardynów w klasztosze oferuje bardzo dobre pozycje książkowe (wiele ksiązek właśnie zakupiłam w Kalwarii)....choć kiczowatych świecidełek też nie barkuje
wierzę na słowo, gdyż niegdy nie byłam w Kalwarii :mrgreen:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
19-02-2008 15:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #35
 
Jasne, że to nie to samo.... ale jak nie ma się mozliwoći, czasu itp. itd.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
19-02-2008 15:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #36
Dewocjonalia
Ja mam pytanie odnośnie przedmiotów poświęconych, które są zbierane przez nas w domach, a które niekoniecznie chce się składować. Co robi się z takimi rzeczami, bo tak normalnie to wyrzucić nie można? Na przykład co zrobić ze stosem niepotrzebnych obrazków, z wodą święconą w kilku naczyniach? i różnymi innymi rzeczami? albo co zrobić z medalikami do niczego się nie nadającymi oprócz schowania do szuflady? Czy jest na to jakiś pomysł?
14-05-2008 11:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #37
 
Jest. Ale powiem jaki dopiero po szkole Duży uśmiech

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
14-05-2008 11:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gosia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 247
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #38
 
Słyszałam, że rzeczy poświęcone można jedynie palić..

Bóg jest wielki - kocha? Go ma?o to nie kocha? Go wcale.
14-05-2008 12:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #39
 
Gosia napisał(a):Słyszałam, że rzeczy poświęcone można jedynie palić..

No ja też niby słyszałam, no ale co, stary różaniec do pieca wrzucisz :?
14-05-2008 12:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gosia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 247
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #40
 
Tak podobno się robi, że poświęcone rzeczy i dewocjonalia tylko w ogień.. Ks. Marek napewno coś więcej napisze o tym.

Bóg jest wielki - kocha? Go ma?o to nie kocha? Go wcale.
14-05-2008 12:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #41
 
Zniszczony różaniec, wieloletnia woda święcona
Zniszczone krzyże, krzyżyki - wpierw warto zastanowić się, czy ich nie da się naprawić ich. Zawsze jest to wartość historyczna, pamiątka rodzinna, etc.
Jeśli jednak nie, to można zanieść na cmentarz i zostawić na grobie, na którym nie ma żadnego znaku chrześcijańskiego
Obrazki zaś warto oddać np do "Desy" lub antykwariatu; ewentualnie spalić je.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
14-05-2008 15:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #42
 
Dzięki Księże Przytulanie , to ja Tobie daję "pomógł" Uśmiech
14-05-2008 15:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #43
 
co do "Desa"?

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
14-05-2008 16:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #44
 
Sivis Amariama napisał(a):co do "Desa"?

Do Desy :wink: Oni skupują dzieła sztuki. To obrazków religijnych tam się pozbywasz, jak Ci niepotrzebne, Sivis.
14-05-2008 16:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gosia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 247
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #45
 
To nie jest przypadkiem dom aukcyjny? (dzieła sztuki, antyki) etc.?

Bóg jest wielki - kocha? Go ma?o to nie kocha? Go wcale.
14-05-2008 16:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów