Ankieta: Ten wiersz jest
świetny!
bardzo dobry
super
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #16
 
Acha, czyli to jest głębia? Dadaizm jest dla mnie zbyt głupi, żeby go krytykować. Uśmiech

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
21-02-2008 13:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #17
 
Przecież piszę, że tu nie ma głębi. A dadaizm to krytyka mieniących się wielkimi artystami twórców, ktorych wszędzie nie brakuje
21-02-2008 14:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #18
 
Wolę futuryzm... przynajmniej jest w tym trochę fantazji.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
21-02-2008 15:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
Tatt napisał(a):Wiersz-humoreska, żadnej głębi, po prostu słowa, gwoli rozerwania się ciut i opróżnienia mózgu I takie wiersze są czasem potrzebne
Dzięki siostra.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
21-02-2008 16:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
PS napisał:
Cytat: Diabeł symbol zła jedzie na rowerze i to prawą stroną drogi. -to miało być głupie i oczekiwałem od Was krytyki podsycając ją jeszcze tą ankietą.

Rozumiem PS, co chciałeś przekazac. Po prostu wiersz jest świetną satyrą na błędne postawy w obecnym świecie. Otóż prawa strona kojarzy się jak wiadomo z dobrem. "Diabeł na rowerze" to alegoria do "wyścigu szczurów",w którym nie ma miejsca na pielęgnowanie wartości dobra,a w miejsce dobra łatwo wejść złu.

Rozumiem,że chodzi Tobie PS o to,że zło jest krzykliwe, oczekuje by bito mu brawo za świetny występ, za udawanie dobra ("jazda prawą stroną na rowerze"). Podoba mi się PS. Tworzysz nową awangardę w poezji. To jest very,very świetna satyra. Od kiedy tworzysz poezję eksperymentalną, czy to tak przypadkiem z natchnienia ?
21-02-2008 22:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #21
 
Dadaistyczną... i to nie jest nowość.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
21-02-2008 23:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #22
 
nie, Polonium. Jesli to ma jakis sens, to znaczy, że ten "wiersz" to porażka, bo miał być dadaistyczny. Nie ma żadnego przesłania oprócz tego, że sam w sobie krytyką sztuki powszechnej. To taka antysztuka dla sztuki.
21-02-2008 23:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kasiunia7 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 223
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #23
 
mi się podoba przynajmniej się pośmiać można Duży uśmiech :mrgreen:
21-02-2008 23:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
PS napisał:
Cytat:nie, Polonium. Jesli to ma jakis sens, to znaczy, że ten "wiersz" to porażka, bo miał być dadaistyczny. Nie ma żadnego przesłania oprócz tego, że sam w sobie krytyką sztuki powszechnej. To taka antysztuka dla sztuki.

Zbyt łatwo się poddajesz. To nie jest tak jak myślisz. Nie istnieją wiersze bez przesłania,lecz każdy wiersz jakieś przesłanie zawiera. Nawet abstrakcyjne malarstwo może zawierać w sobie jakieś przesłanie. To trzeba tylko dostrzec.
22-02-2008 12:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów