Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Objawienia w Medjugorie i JP2
Autor Wiadomość
Kimi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 132
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #16
 
alus - masz więc zapewne wiedzę o Medjugorie większą niż ja i jak czytam z właściwych źródeł. Kiedyś kiedy przelatywałem w necie informacjami o objawieniach natchnąłem się na to, że MB zmieniła się w szatana, bo Ivanka chciała zobaczyć jak on wygląda - czy to prawda, czy tylko kolejna zmyślona przez grzeszników rzecz ku odrzuceniu Medjugorie?
20-02-2008 19:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Kolejny zmyślony bzdet...tworzony albo z premedytacją złośliwie albo z niedbalstwa, braku staranności, wiedzy
http://prawy.pl/r2_index.php?dz=felieton...267&subdz=
Należy patrzeć
http://www.mateusz.pl/czytelnia/wd-msaz.htm
Sławko Barbaric już nie żyje.
Z mojej rodziny tylko jednostki nie pielgrzymowały do Medjugorje.
Ja ze względu na zdrowie nie mogłam, byłam na spotkani z o. Barbaricem i wizjonerem Jakowem.
Wiem dużo Uśmiech ....mam w domu kilkanascie książek, pronumeruję "Znak Pokoju".
Szatana widziała Mirjana - ale to nie z jej woli, tylko szatan chciał ja omamić - co później potwierdziła Maryja.
Wicka i Jakow widzieli piekło - Maryja w objawieniu ukazała im obraz piekła.
Możesz pooglądać filmy
http://pl.youtube.com/watch?v=Fbhhqs3uuTU
20-02-2008 20:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kimi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 132
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #18
 
Tak myślałem. Dzięki wielkie. Ile to zwerbowanych księży przez komunistyczne władze jeszcze będzie kłamać i ilu ateistów jeszcze opublikuje te bzdety.
20-02-2008 21:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
Wszystkie objawienia maryjne przekazują zawsze podstawowe przesłania : wzywają do nawrócenia i pokuty, do modlitwy różańcowej oraz wskazują na Chrystusa jako źródło miłosierdzia.

Objawienie Św.siostry Faustyny jest przypomnieniem o Chrystusowym miłosierdziu,które po raz pierwszy objawiło się na Krzyżu,gdy z boku Chrystusa wypłynęła Krew i Woda.

Są też specyficzne objawienia tzw.eucharystyczne np.cud w Lanciano.

Tak więc rolą objawień jest przypominanie o tym, co służy do Zbawienia naszej duszy i dusz innych osób.

W przypadku Różańca zauważyć możemy jego chrystocentryczną rolę : "błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc Żywota Twojego Jezus". Różaniec może się stać dla nas rodzajem "mistycznej podróży",kiedy głębiej zanurzymy się w tą modlitwę. Możemy śledzić życie Maryi i Jezusa i w tym kontekście możemy analizować nasze życie. W naszym życiu są : tajemnice radosne, bolesne, światła i chwalebne. Różaniec wprowadza nas poprostu w Bożą rzeczywistość. Zrezygnowałem z wymieniania intencji przed rozpoczęciem tej modlitwy, gdyż powinienem bardziej zaufać. Intencji nie muszę wymieniać słownie, bo one nigdy nie są zakryte przed Panem.
20-02-2008 22:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kimi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 132
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #20
 
No dobrze, ale ustosunkowuj się w swoich wypowiedziach do tematu Medjugorie proszę. A także do tematu powiedzianych przez Maryję słów (patrz cytat w pierwszym poście) o tym, że „Wszystkie religie są równe i można osiągnąć zbawienie w każdej religii." Zajmij proszę pozycję w tej sprawie, bo mnie to jakoś interesuje Uśmiech
20-02-2008 22:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Kimi - nie przeinaczaj [-X
Na pytanie - "Czy wszystkie religie sa dobre?" - Maryja odpowiedziała:
- "Wyznawcy wszystkich religii sa równi przed Bogiem. Bóg panuje nad każdą religią jak władca nad swym królestwem.
Nie wszystkie religie na świecie są takie same, gdyż ludzie nie podporządkowują się przykazaniom Bożym w taki sam sposób. Odrzucają je i oczerniają" - czwartek, 1.X.1981r.
Skąd wziąleś cytat w równości religii?
20-02-2008 22:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
Cytat:No dobrze, ale ustosunkowuj się w swoich wypowiedziach do tematu Medjugorie proszę. A także do tematu powiedzianych przez Maryję słów (patrz cytat w pierwszym poście) o tym, że „Wszystkie religie są równe i można osiągnąć zbawienie w każdej religii." Zajmij proszę pozycję w tej sprawie, bo mnie to jakoś interesuje

Na razie nie mam zdania w kwestii Medjugorie. Nie byłem tam nigdy dotąd i nie rozmawiałem z księdzem na ten temat. Nie wymiguję się od wypowiedzi, ale muszę powołać się na stanowisko Kościoła w tej kwestii.

Cytat:"Wyznawcy wszystkich religii sa równi przed Bogiem. Bóg panuje nad każdą religią jak władca nad swym królestwem.
Nie wszystkie religie na świecie są takie same, gdyż ludzie nie podporządkowują się przykazaniom Bożym w taki sam sposób. Odrzucają je i oczerniają" - czwartek, 1.X.1981r.


Powiem jedno: jeśli tak faktycznie brzmiało przesłanie autentycznego objawienia, to może tu chodzić raczej o wezwanie do dialogu lub ekumenizmu i o to, że wyznawcy innych religii też mogą pójść do Nieba.
20-02-2008 22:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kimi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 132
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #23
 
Cytat:Skąd wziąłeś cytat w równości religii?

Z oficjalnej strony sanktuarium. Miałem zapisane w dokumentach na komputerze. Kiedyś na jednych z wykładów mieliśmy dyskusję na ten temat, ale jak orientuję się moi współlokatorzy w seminarium mają takie samo zdanie. Bóg działa w każdej religii.
20-02-2008 22:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
Ja z ksiązki "Słowa z nieba, wszystkie orędzia z Medjugorje" (od czerwca 1981 do 25 grudzień 1996r), Wydawnictwo Księży Marianów, Warszawa 1997r.
Służę pomocą Uśmiech
Polonium - Dekret o Kościele Soboru Watykańskiegi II mówi o powszechnym zbawieniu....zresztą Chrystys mówił, że przyszedł na świat dla zbawienia wszystkich ludzi.
20-02-2008 23:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kimi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 132
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #25
 
No i teraz oba źródła są tak samo wiarygodne Uśmiech

Ale mi nie chodzi o samą istotę tego, że w oczach Boga każda religia jest taka sama, bo to sprawa indywidualna i swoich poglądów nikomu nie chcę narzucać.

Ale co do działania Ducha Świętego w każdej religii o czym też wspominała Gospa to ma to swój wielki sens. Jak kiedyś porównywałem ponad 300 religii i odłamów to wszędzie występuje albo Duch Boży, albo Tchnienie Boga. W 100% religii monoteistycznych i chyba 75% religii "politeistycznych" chociaż coraz bardziej widać, że politeizm się umonoteistycznia (patrz nowy hinduizm).
20-02-2008 23:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
Znalazłam jeszcze jedno orędzie o religiach Uśmiech
- "Powiedz temu księdzu, powiedz wszystkim, że to wy jesteście podzieleni na ziemi. Muzułmanie i prawosławni, z tego samego tytułu co katolicy, są równi przed moim Synem i przede Mną; wszyscy jesteście Moimi dziećmi.
Oczywiście wszystkie religie nie są sobie równe, ale wszyscy ludzie są równi przed Bogiem, jak mówi św Paweł. Nie wystarczy należeć do Kościoła katolickiego, aby zostac zbawionym, trzeba szanować Boże przykazania i postępować zgodnie ze swoim sumieniem.
Ci, którzy nie są katolikami, niemniej w tym samym stopniu są stworzeniami uczynionymi na obraz Boga i przeznaczonymi do tego, by pewnego dnia powrócić do domu Ojca.
Zbawienie jest dane każdemu bez wyjątku.
Potępieni zostaną tylko ci, którzy dobrowolnie odrzucaja Boga", 1984r
Zawsze jednak Maryja podkreśla:
- "Między Bogiem i ludźmi jest tylko jeden pośrednik, to Jezus Chrystus", środa 7.X.1981r.
21-02-2008 00:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kimi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 132
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #27
 
A dziś na wykładach zapytałem profesora. Odpowiedział, że "różnica po między tekstami spowodowana jest tym, że głos Gospy słyszą tylko wybrańcy (Ivanka, Maria...) i przekazywali oni w latach `80 przesłania księdzu. Tłumaczeń jest wiele, tak samo jak różnie można interpretować te słowa. Gospa jednak mówiła, raczej o tym, że na ziemi jest równość religii. I żadna w oczach Boga nie jest niższa, czy gorsza. Każda opierająca się na miłości Boga i bliźniego jest dobra i właściwa. Maryi prawdopodobnie chodzi o to, żeby Kościół uznał równość religii co może spowodować koniec podziałów. Być może to co wydaje nam się dziś dziwne i niedorzeczne za kilkanaście lat spowoduje jedność. Dlatego należy słuchać kolejno orędzi i rozważać je. A także modlić się za to, by wreszcie zostały uznane przez Kościół Święty."

A co z mojej strony: to raczej mam podobne zdanie do swojego wykładowcy. Dopowiedzieć mogę tylko, że podział często wynika z niezaakceptowaniem kultury, która dla ucywilizowanych może zdawać się dzika a dla dzikich - idiotyczna.

Może więc posłuchać głosu Maryi, może akceptacja, pomoc bliźniemu i wzajemna tolerancja wzmogą jedność. Bo przecież to brak akceptacji budzi konflikty i podziały.
21-02-2008 16:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #28
 
"Drogie dzieci! Dziś wzywam was do rozmiłowania się w Przenajświętszym Sakramencie Ołtarza. Adorujcie Go, drogie dzieci, w waszych parafiach, a będziecie zjednoczeni z całym światem. Jezus stanie się dla was Przyjacielem i nie będziecie mówić o Nim jak o kimś ledwo poznanym. Zjednoczenie z Nim będzie dla was radością i staniecie się świadkami Jezusowej miłości, jaką On ma dla każdego stworzenia (...)" [25.09.1995r.]

"Poświęcajcie jak najwięcej czasu na modlitwę i adorację Jezusa w Najświetszym Sakramencie Ołtarza, aby On was przemieniał i wlał w wasze serca żywą wiarę..."
17-05-2008 19:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Artur Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #29
 
Orędzie, 25 września 2008 r.

"Drogie dzieci! Niech wasze życie będzie ciągłym wybieraniem pokoju. Z radością nieście pokój i nie zapominajcie, że żyjecie w czasie łaski, w którym Bóg poprzez moją obecność daje wam wielkie łaski. Dziatki, nie zamykajcie się, ale wykorzystajcie ten czas i proście o dar pokoju i miłości w waszym życiu, byście stali się świadkami dla innych. Błogosławię was matczynym błogosławieństwem. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie."

[ Dodano: Wto 04 Lis, 2008 15:52 ]
Orędzie Matki Bożej z 25 października 2008 r.

„Drogie dzieci! W szczególny sposób wzywam was, abyście się modlili w moich intencjach, aby poprzez wasze modlitwy powstrzymać plan szatana wobec ziemi, która codziennie coraz bardziej oddala się od Boga, a w miejscu Boga umieszcza siebie i niszczy wszystko to, co jest piękne i dobre w duszy każdego z was. Dlatego dziatki uzbrójcie się w modlitwę i post, abyście byli świadomi jak bardzo Bóg was kocha i wypełniali wolę Bożą. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”
25-09-2008 22:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów