Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pogaduchy o tolerancji
Autor Wiadomość
Kimi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 132
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #1
RE: Pogaduchy o tolerancji
Nie mówię, że najeżdżacie akurat wy na buddystów, ale poruszano tu ten problem - nietolerancji. Otóż często krytykujemy buddyzm, i robimy (chodzi o dużą ilość Polaków) pewne szydzenie z tejże religii (patrz często forum ONET.pl) bo nie oczekujemy żadnej odpowiedzi. Buddyści to niezwykle pokojowi ludzie i bardzo spokojni. Nie przejmują się czymś takim. Ale takie zachowanie ze strony buddystów w naszą stonę byłoby już krytykowane przez cały chrześcijański naród. Rzadko ktoś krytykuje np. Islam, bo zawsze będzie miał odwet na swoje słowa i tego się boi - że przegra. Dlatego też należy szanować Buddyzm przede wszystkim za pokój i tolerancję i uczyć młodzież Polską i kolejne pokolenia szacunku bo na tym polega chrześcijańska postawa.
19-02-2008 00:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
To nie jest temat o tolerancji, tylko o buddyzmie. A buddystów to ja czasem podziwiam.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
19-02-2008 00:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #3
 
Inkwizytor napisał
M. Ink. * napisał(a):szanujemy inne religie, bo tego nas uczy nie tylko historia, ale i nasz JPII
całkiem miło, tylko co by było gdyby JPII tego nie nauczał, czy sami serc nie macie i trzeba wami sterowac?
Jeżeli chodzi o uduchowienie "naszej wiary"to sami wiecie jakie jest . Nie będe robił porównań.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
19-02-2008 07:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
nieania napisał(a):To nie jest temat o tolerancji, tylko o buddyzmie.
to nie jest temat o buddyzmie, tylko o buddynizmie :hm:

a więc jest to szydzenie z głupiego hasła w Nonsensopedii (które było tak głupie i nietolerancyjne, ze chyba już je wycofali)

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
19-02-2008 10:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
M. Ink. * napisał(a):chyba już je wycofali)
tak. Sprawdziłam Uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
19-02-2008 11:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #6
 
Oj M. Ink. *, każdemu może sie trafić zjeść literki.
pafni napisał(a):tylko co by było gdyby JPII tego nie nauczał
Lepiej być nietolerancyjnym samym z siebie, czy tolerancyjnym, bo ma sie autorytet, który tak nauczał co?
pafni napisał(a):czy sami serc nie macie i trzeba wami sterowac?
Mamy serca i nie trzeba nami sterować. W ogóle co to znaczy, że papież niby nami sterował? O tylko uczył wiary, głosił Ewangelię.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
19-02-2008 11:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #7
 
nieania napisał(a):Lepiej być nietolerancyjnym samym z siebie, czy tolerancyjnym, bo ma sie autorytet, który tak nauczał co?
Lepiej byc TOLERANCYJNYM z samego siebie ! To jest istota człowieczeństwa.
nieania napisał(a):Mamy serca i nie trzeba nami sterować. W ogóle co to znaczy, że papież niby nami sterował? O tylko uczył wiary, głosił Ewangelię.
Nie napisałem że papiez Tobą czy kimkolwiek steruje. Chodzi mi oto, że człowiek bez takiej sugestii sam z siebie powinien wiedziec o tym. Natomiast papiez powtarzał to co wiadomo od wieków, dla takich którym własne serce nie podpowiada.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
19-02-2008 12:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #8
 
Może robił to po to, by poruszyć o serce, by je uwrażliwić. Po to by nie szerzyła się nietolerancja lecz tolerancja.

Ale koniec tego, bo to jest :offtopic: :patrzy:

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
19-02-2008 12:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
pafni napisał(a):Lepiej byc TOLERANCYJNYM z samego siebie ! To jest istota człowieczeństwa.
Zgadza się.

To jedynie jak nie ma to stworzyć wątek o tolerancji czy też nie tolerancji :mrgreen:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
19-02-2008 13:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
pafni napisał(a):TOLERANCYJNYM z samego siebie ! To jest istota człowieczeństwa
pfff... też mi 'istota człowieczeństwa' Szczęśliwy tolerancja to dziś moda, a jeśli moda wyrokuje o istocie no to gratulacje Uśmiech

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
19-02-2008 18:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
M. Ink. * napisał(a):tolerancja to dziś moda, a jeśli moda wyrokuje o istocie no to gratulacje
tolerancja... Powinno się raczej pielęgnowąc szacunek do drugiego człowieka.
Tolerancja powstała aby móc mieć święty spokój i aby nie dręczyć się tym,że błądzić mogę... A jeżeli ktoś mi pokazuje, że źle czynię tzn że jest nietolerancyjny :diabelek:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
19-02-2008 18:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #12
 
Rachel napisał(a):A jeżeli ktoś mi pokazuje, że źle czynię tzn że jest nietolerancyjny :diabelek:
Nie. Jeśli ktoś by ciebie dyskryminował lub wyśmiewał ze względu na wygląd, wyznanie itp. itd. to oznaczałoby, że jest nietolerancyjny.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
19-02-2008 18:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
szarotka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 30
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
A propos tolerancji i świętego spokoju, choć w nieco innym odniesieniu:

Cytat:Można czasem zauważyć w wypowiedziach chrześcijan lęk przed przyklejeniem etykietki „nietolerancyjnego”, „homofoba” czy podobnej. Lęk, który powstrzymuje zdrowy rozsądek i każe łagodzić stanowisko lub omijać kwestie drażliwe.

Źródło: http://info.wiara.pl/index.php?grupa=6&a...1124703879

Rado?? jest podobna do szarotki alpejskiej: znajdziesz j? jedynie wysoko i pomi?dzy ska?ami

http://chat.wiara.pl/
19-02-2008 19:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #14
 
M. Ink. * napisał(a):
pafni napisał(a):TOLERANCYJNYM z samego siebie ! To jest istota człowieczeństwa
pfff... też mi 'istota człowieczeństwa' Szczęśliwy tolerancja to dziś moda, a jeśli moda wyrokuje o istocie no to gratulacje Uśmiech
Może ciebie moda dotyczy i ją kultywujesz. A Twój login równie dobrze może brzmiec - Adolf H. bo w gruncie rzeczy tak samo czynił jak mroczni inkwizytorzy.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
19-02-2008 20:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
nieania napisał(a):Nie. Jeśli ktoś by ciebie dyskryminował lub wyśmiewał ze względu na wygląd, wyznanie itp. itd. to oznaczałoby, że jest nietolerancyjny.
Prosze nie wyrywaj zdania z głównego kontekstu :wink:

Bo mi chodziło o to co póżniej znaleźć możemy w artykule podanym przez szarotkę.
O lęk przed mówieniem prawdy, ze względu, że zostanie się uznanym za nietolerancyjnego.

I mogę powiedzieć,że jeżeli on nie uznaje mego sposobu życia z dobry to przecież moge rzec, że jest nietolerancyjny i narzuca mi swe pomysły :twisted: :twisted:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
19-02-2008 20:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów