Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciało astralne
Autor Wiadomość
Iwo Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 23
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #1
Ciało astralne
W czasie jednego ze szkoleń, w którym brałam udział; pani doktor - prowadząca spotkania nawiązała do pojęcia ciała astralnego, łącząc ten temat z wiarą w Boga i interwencją Bożą w naszym życiu. Mówiła bardzo pięknie o Bogu. W pierwszym momencie byłam zachwycona jej świadectwem głębokiej więzi z Bogiem. Lecz po pewnym czasie zaczęłam analizować jej wypowiedz i zastanawiać się nad powiązaniem nauki Kościoła Katolickiego, a ciałem astralnym. Nie bardzo się w tym rozeznaję, lecz coś mi tu nie pasuje, choć pani doktor powoływała się na wypowiedzi księży katolickich na ten temat.

Jak to tak naprawdę jest? Jak Kościół Katolicki podchodzi do tego zagadnienia?

"Cisza jest tlenem dla S?owa Bo?ego"
19-02-2008 23:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Pojęcie "ciała astralnego" to tak na dobrą sprawę mówienie o dokładnie tych samych "energiach" znanych np. z radiestezji, homeopatii i temu podobnych bzdurach mających na celu szerzenie okultyzmu.
Mieszanie zaś w całość Boga wskazuje na "New Age" jako na źródło takich \\\"rewelacji"///...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
20-02-2008 16:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
batmanatma Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 53
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #3
 
ddv napisał(a):Pojęcie "ciała astralnego" to tak na dobrą sprawę mówienie o dokładnie tych samych "energiach" znanych np. z radiestezji, homeopatii i temu podobnych bzdurach mających na celu szerzenie okultyzmu.
Mieszanie zaś w całość Boga wskazuje na "New Age" jako na źródło takich \\\"rewelacji"///...
jeśli ty uważasz że niemamy ciała astralnego,to powiedz mi czym jest twój umysł....w czym pojawiają sie różne obrazy i mysli gdy zamykasz oczy i je obserwujesz?. ciało astralne to inaczej nasze ciało subtelne czyli umysł.widzę że jesli czegoś nie rozumiesz lub niemasz na ten temat wiedzy,to odrazu wkładasz to do szuflady z napisem "bzdury".

[ Dodano: Wto 11 Mar, 2008 15:20 ]
ddv napisał(a):Pojęcie "ciała astralnego" to tak na dobrą sprawę mówienie o dokładnie tych samych "energiach" znanych np. z radiestezji, homeopatii i temu podobnych bzdurach mających na celu szerzenie okultyzmu.
homeopatia szerzy okultyzm...oj...ojej łojej....hłehłehłeheheeeeheheiiihihi..nie no zaraz się uduszę.

[ Dodano: Wto 11 Mar, 2008 15:30 ]
że jest ciało subtelne czyli umysł i "wulgarne"czyli kości mięso itd.i że są to całkowicie odmienne ciała,świetnie widac na przykładzie transwestytów,taka osoba ma ciało "wulgarne"np.mężczyzny, a ciało subtelne ,czyli umysł ,kobiety,i dlatego taka osoba czuje ciągły dyskomfort

[ Dodano: Wto 11 Mar, 2008 15:59 ]
a właściwie to proszę moderatora o wykasowanie tego wątku z transwestytami.(niechcę żeby jacyś zboczeńcy to wykorzystali do głupich celów,usuncie ten wątek razem z tą prośbą.
11-03-2008 16:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Powiedz mi , brachu, skąd bierzesz tak "rozległą" i pełną "esencji"i własnego przekonania wiedzę o "ciałach astralnych" ?
Mógłbyś podać na czym się opierasz :coo:
Jeżeli chodzi o homeopatię - to środki tak rozcieńczone, że z punktu widzenia medycznego nie posiadają żadnej możliwości leczenia.
W opakowaniu danego towaru sprzedawanego jako "homeopatia" często nie ma nawet ani ATOMU środka leczniczego, zaś same "właściwości lecznicze" mają powstawać na skutek "zenegetyzowania" cząsteczek wody.

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
11-03-2008 17:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
batmanatma Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 53
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #5
 
ddv napisał(a):Powiedz mi , brachu, skąd bierzesz tak "rozległą" i pełną "esencji"i własnego przekonania wiedzę o "ciałach astralnych" ?
Mógłbyś podać na czym się opierasz :coo:
Jeżeli chodzi o homeopatię - to środki tak rozcieńczone, że z punktu widzenia medycznego nie posiadają żadnej możliwości leczenia.
W opakowaniu danego towaru sprzedawanego jako "homeopatia" często nie ma nawet ani ATOMU środka leczniczego, zaś same "właściwości lecznicze" mają powstawać na skutek "zenegetyzowania" cząsteczek wody.
nie odpowiedziałeś na moje pytanie :!: ,najpierw odpowiedz...potem ja ci odpowiem.ja nie wnikam czy homeopatia jest skuteczna,ale ta pierwotna z okultyzmem niema nic wspólnego.
11-03-2008 17:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Iwo napisał(a):Jak to tak naprawdę jest? Jak Kościół Katolicki podchodzi do tego zagadnienia?
Mniej więcej tak, jak wyraża to ojciec Serafin Rose:
http://www.monasterujkowice.pl/books.php?b=15&c=7

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
14-03-2008 10:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
batmanatma Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 53
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #7
 
Ks.Marek napisał(a):
Iwo napisał(a):Jak to tak naprawdę jest? Jak Kościół Katolicki podchodzi do tego zagadnienia?
Mniej więcej tak, jak wyraża to ojciec Serafin Rose:
http://www.monasterujkowice.pl/books.php?b=15&c=7
a oto cytat z tekstu podanego tu przez Ks.Marka "Wierzący w reinkarnację nie mają zbyt dokładnej filozofii pochodzenia i przeznaczenia duszy, "no takich bredni już dawno nie czytałem...ciekawe z jakiego żródła pochodzi ta informacja...bo wyglada tak jagby od jakiegoś nawiedzonego wyznawcy new age.jeśli chce się mieć prawdziwą wiedzę na ten temat, to trzeba ją czerpać z pierwotnego żródła kturym jest literatura WEDYJSKA.literatura ta ma tyśiące lat,i tam jest dokładnie opisane z kąd przybyła i poco,dusza do tego świata i jaki jest jej cel...i gdzie ma powrucić .to że Buddyści nie mogą w pełni wytłumaczyć procesu reinkarnacji,z tego powodu że negują istnienie wiecznej duszy,to nie znaczy że tak wygląda orginalna wiedza na temat reinkarnacji.jest tam mowa jeszcze o zwierzetach,a mianowicie że przecież zwierzęta nie biorą odpowiedzialności za swoje czyny i dlatego niby prawo karmy jest fałszywe.....każdy normalny człowiek posiadający prawdziwą wiedzę o reinkarnacji dobże wie że zwierzeta karmy nie tworzą,tylko ją odbierają.karmę tworzymy i gromadzimy tylko w ciele ludzkim. jeśli taka jest wiedza większości Katolików na temat reinkarnacji,jaką przedstawiono w tym wklejonym przez Ks.Marka artykule...to jest to poprostu zgroza.i mam nadzieje że takie obiektywne opinie,jak moje w tym temacie,będą miały też miejsce na forum...a nie będą usuwane bo dla kogoś są nie wygodne.
14-03-2008 12:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Masz jakieś inne bajki do poczytania? Bo to, co piszesz, to ziew...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
14-03-2008 23:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
batmanatma Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 53
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #9
 
Ks.Marek napisał(a):Masz jakieś inne bajki do poczytania? Bo to, co piszesz, to ziew...
. masz może jakieś sensowne argumenty?oprucz gadania że coś jest bajką i ziewania.

[ Dodano: Sob 15 Mar, 2008 09:14 ]
jeśli chodzi o moje potwierdzenie tego co mówię...i dowód na to że nie są to bajki,mozna znaleść w takim piśmie jak ŚRIMAD-BHAGAVATAM,Pismo to jest częścią literatury WEDYJSKIEJ.ma ponad 5000tyś.lat.i jest żródłem pierwotnej wiedzy na ten temat,i oczywiście nie tylko na ten temat.
15-03-2008 09:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
batmanatma napisał(a):człowiek posiadający prawdziwą wiedzę o reinkarnacji dobże wie że zwierzeta karmy nie tworzą,tylko ją odbierają.
Nie tylko ktoś kto posiada wiedzę o "reinkarnacji". Również każdy kto posiada pas lub kota wie jak bardzo różni się karma dla psa, kota, chomika czy papugi ... Oczko
A tak na marginesie - każdy kto ma choć odrobinę szacunku dla samego siebie uzna że człowiek posiada cechy różne od zwierząt.
W tym coś takiego jak inteligencję, godność, zdolność do logicznego przetwarzania świata.
Uważam, ze człowiek jest istotą wyższą od zwierząt.
Istnienie duszy nieśmiertelnej jest "atrybutem" przewyższającym wszystkie zwierzęta.
Zaś samo przyrównywanie człowieka do zwierzęcia uważam wręcz za obraźliwe.
Nawet mówienie i przyrównywania człowieka do zwierzęcia w momencie gdy ktoś kto absolutnie nie panuje nad tym co robi i mówi - może być nieco zbliżone czasem do prawdy jednak ja uważam bardzo pejoratywne określenie. Uwłaczającej godności człowieka.
Ten fakt podkreśla również Biblia i Chrystus w Swoim nauczaniu.
Dlatego też Weddyjskie "nauczanie o reinkarnacji" uważam za godzące w godność człowieka.
Jestem uczniem Chrystusa - uważam się za dziecko godne Bożej łaski a nie za "coś" co niewiele (lub wręcz w niczym) nie różni się od zwierzęcia.

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
15-03-2008 16:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
batmanatma Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 53
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #11
 
ddv>>>>jak już tak sobie chcesz prymitywnie pożartować...to nie wiedziałem że pas się karmi karmą.a co do ludzkiej godności,to człowiek decyduje czy będzie żył jak człowiek czy bedzie żył jak zwierze.i jak nie dostrzegasz że niektóży "ludzie"posiadają cechy zwierzęcia,a ludzkie są im obce,to jesteś ślepy.i gdzie ty się doszukałeś tego że ja nie widzę różnicy między człowiekiem a zwierzęciem?a to że granica miedzy człowiekiem a zwierzęciem w niekturych przypadkach się zaciera,to tylko potwierdza fakt jak łatwo się stoczyć do niższych form.pozatym my nie posiadamy duszy,tylko jesteśmy duszą.i jesli jakiś człowiek żyje jak zwierzę i rozwija takie a nie inne cechy zwierzęce,to ludzka forma przestaje mu być potrzebna.dostaje taką formę, która odpowiada mentalności tej osoby.oczywiście że forma ludzka jest "wyższa"od zwierzęcej...gdzie ty znalazłeś,że ja napisałem ,że jest inaczej?niestety nie wszyscy właściwie korzystają z formy ludzkiej,i czasami takie osoby są o wiele gorsze od zwierząt.WEDYJSKIE nauki nie godzą w godność ludzką,to człowiek uwłacza człowieczeństwu.ty nawet nie umiesz poprawnie napisać "Wedyjskie"a juz nie mówiąc czy coś z tej literatury czytałeś...już ci mówiłem nie wypowiadaj sie jak czegoś kompletnie nie rozumiesz.
16-03-2008 17:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
Najgorsze jest to że nie tylko żartem ale wręcz KPINĄ z człowieka i ludzkiej godności jest sprowadzanie człowieka do takiego samego "rzędu stworzeń" jak koń, kot, komar , żuczek gnojnik marchewka czy wesz łonowa ...
I twierdzą to osoby które wyrosły z kręgu kultury chrześcijańskiej tylko dlatego ze naczytały się jakichś wierzeń wedyjskich ... :?
Dla mnie coś takiego to tylko powód do zastanowienia się nad powodami, przyczynami które kierują ludźmi by coś takiego (takie poglądy) wogóle przejmować ...

Jeżeli zaś chodzi o zachowanie się ludzi - bezmyślne powtarzanie czegoś za innymi, pójdzie na "drogę z prądem" i tak dalej - każdy człowiek ma głowę a w niej mózg i odpowiedni przekaz płynący z moralności płynącej w naszej cywilizacji z kultury i mentalności chrześcijańskiej by zawsze się zreflektować - i przestać się zachowywać jak zwierzę.
Jakby się na to nie patrzeć Człowiek jest to Ktoś kto zawsze i wszędzie stoi ponad światem nad którym ma - zgodnie z mentalnością chrześcijańską - rozsądnie i z rozumem panować a nie do której ma dorównywać ...
Człowiek ma panować nad roślinami i zwierzętami a nie zniżać się do ich poziomu.

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
16-03-2008 21:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
batmanatma Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 53
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #13
 
ddv napisał(a):Najgorsze jest to że nie tylko żartem ale wręcz KPINĄ z człowieka i ludzkiej godności jest sprowadzanie człowieka do takiego samego "rzędu stworzeń" jak koń, kot, komar , żuczek gnojnik marchewka czy wesz łonowa ...
I twierdzą to osoby które wyrosły z kręgu kultury chrześcijańskiej tylko dlatego ze naczytały się jakichś wierzeń wedyjskich ... :?
Dla mnie coś takiego to tylko powód do zastanowienia się nad powodami, przyczynami które kierują ludźmi by coś takiego (takie poglądy) wogóle przejmować ...

Jeżeli zaś chodzi o zachowanie się ludzi - bezmyślne powtarzanie czegoś za innymi, pójdzie na "drogę z prądem" i tak dalej - każdy człowiek ma głowę a w niej mózg i odpowiedni przekaz płynący z moralności płynącej w naszej cywilizacji z kultury i mentalności chrześcijańskiej by zawsze się zreflektować - i przestać się zachowywać jak zwierzę.
Jakby się na to nie patrzeć Człowiek jest to Ktoś kto zawsze i wszędzie stoi ponad światem nad którym ma - zgodnie z mentalnością chrześcijańską - rozsądnie i z rozumem panować a nie do której ma dorównywać ...
Człowiek ma panować nad roślinami i zwierzętami a nie zniżać się do ich poziomu.
niemasz kompletnie wiedzy czym jest dusza i jakim uwarunkowaniom podlega w tym świecie materjalnym.kompletnie nie masz wiedzy na temat tego co sprawia że zwierzęta posiadają świadomość(potrafioł sie smucić,cieszyć,przywiazywać...oczywiście w zależności od posiadanej formy,a tym samym od posiadanej świadomości.np.większą świadomość posiada pies niż np.komar...ale jeden i drugi tą swiadomość posiada z tym że u tego ostatniego świadomośc jest bardzo niewielka)biedaku,niestety nie rozumiesz jeszcze że prawdziwą ignorancją i barbarzyństwem jest popularny wśród katolików pogląd że żywe istoty posiadajace ciała inne niż ludzkie nie są duszami,lub są duszami ale już na zawsze duszami psimi..owsikowymi...lub tasiemcowymi.o zgrozo,kiedyś doszło nawet do tego że pewni ludzie z Kościoła zastanawiali sie czy indianie wogule mają duszę!!!więc nie mów mi co jest kpiną a co nie,bo jak na razie kompletnie niewiesz nawet czym jest dusza i czego symptomem jest świadomość.nie posiadasz podstawowej wiedzy na ten temat!

[ Dodano: Wto 18 Mar, 2008 11:30 ]
we współczesnych naukach Kościoła katolickiego,wiedzy na pewne tematy po prostu niema,co nie znaczy że wiedzy tej niema gdzie indziej.i właśnie dlatego wiele osób zaczyna szukać wiedzy poza Kościołem...i ci szczerzy, wiedzę tą odnajdują.
18-03-2008 10:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
W zasadzie to nie ma nigdzie w Piśmie mowy o duszy zwierząt , a co najwyżej o duszy ludzkiej. Odnośnie duszy ludzkiej wiemy,że jest nieśmiertelna i nie podlega reinkarnacji. Zresztą po co nam reinkarnacja. Dusza doskonali się podczas naszego pobytu na ziemi, a potem trafia do Nieba lub Piekła. Ewentualnie trafia do Czyśca, by tam ostatecznie została poddana oczyszczeniu i w pełni doskonała trafiła do Nieba. Dlatego dla nas reinkarnacja to zwykły wymysł ludzki.

Człowiek jest człowiekiem, a nie zwierzęciem czy roślinką. Gdy o niektórych pacjentach w stanie agonalnym lub w stanie śpiączki mówią "roślinka" to wzbiera we mnie wzburzenie. Człowiek jest człowiekiem od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Mało tego, bo nawet po śmierci wymaga szacunku. Człowiek został wywyższony spośród stworzeń bo taka była wola samego Stwórcy, więc nie może być zrównany ze zwierzętami a tym bardziej z roślinami.

Stwórca stworzył wszystkich ludzi. I Polaków, i Hindusów, i Żydów, i Indian, i Murzynów, i Cyganów, po prostu wszystkich niezależnie od wyznania, rasy i kultury. Skoro Stwórca wywyższył człowieka spośród innych stworzeń to trzeba to z pokorą przyjąć, a nie twierdzić, że jest się mądrzejszym od samego Stwórcy i uważa się, że człowiek to zwierzę.
18-03-2008 12:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
batmanatma Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 53
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #15
 
Polonium napisał(a):W zasadzie to nie ma nigdzie w Piśmie mowy o duszy zwierząt , a co najwyżej o duszy ludzkiej. Odnośnie duszy ludzkiej wiemy,że jest nieśmiertelna i nie podlega reinkarnacji. Zresztą po co nam reinkarnacja. Dusza doskonali się podczas naszego pobytu na ziemi, a potem trafia do Nieba lub Piekła. Ewentualnie trafia do Czyśca, by tam ostatecznie została poddana oczyszczeniu i w pełni doskonała trafiła do Nieba. Dlatego dla nas reinkarnacja to zwykły wymysł ludzki.

Człowiek jest człowiekiem, a nie zwierzęciem czy roślinką. Gdy o niektórych pacjentach w stanie agonalnym lub w stanie śpiączki mówią "roślinka" to wzbiera we mnie wzburzenie. Człowiek jest człowiekiem od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Mało tego, bo nawet po śmierci wymaga szacunku. Człowiek został wywyższony spośród stworzeń bo taka była wola samego Stwórcy, więc nie może być zrównany ze zwierzętami a tym bardziej z roślinami.

Stwórca stworzył wszystkich ludzi. I Polaków, i Hindusów, i Żydów, i Indian, i Murzynów, i Cyganów, po prostu wszystkich niezależnie od wyznania, rasy i kultury. Skoro Stwórca wywyższył człowieka spośród innych stworzeń to trzeba to z pokorą przyjąć, a nie twierdzić, że jest się mądrzejszym od samego Stwórcy i uważa się, że człowiek to zwierzę.
#-o człowieku poraz kturyś raz z kolei potwierdzasz że nie rozumiesz słowa pisanego a obłąkana nadinterpretacja to twoja domena.gdzie ty znalazłeś twierdzenie że człowiek to zwierzę czy roślina.mówisz "dusza ludzka" i "dusza zwierzęca" #-o ...no to według ciebie istnieja też;dusza niemowlęca,dusza młodzieńcza,dusza starcza,dusza żydowska,dusza murzyńska.nie,tak to nie wygląda...dusza jest wieczna i zawsze taka sama,jedyne co sie może zmieniać to warunki w których dana dusza przebywa.np.dusza bedąca w ciele niemowlęcym ma całkiem inną świadomość niż ta sama dusza mająca ciało młodzieńca,więc to nie dusza sie zmieniła tylko warunki w których przebywa i stan świadomości.to samo dotyczy się istot przebywających w innych niż ludzka, formach.dusza to dusza,zawsze jest taka sama...obojętnie czy przebywa w ciele ludzkim czy ciele zwierzęcia....zmieniają się tylko warunki w których przebywa i jej stan świadomości.zastanów się chociaż przez chwilę co jest żródłem świadomości u istot w innych formach niż ludzka.(roboty to to nie są napewno)a jesli chodzi o piekło,niebo,czyściec...to po pierwsze,kompletnie niewiesz gdzie one sie znajdują(a ja wiem bardzo dobrze).pozatym jeśli mówisz że dusza trafiajac do piekła,pozostaje tam już na zawsze(przez wieczność)to tak jak byś na BOGA powiedział że jest totalonym sadystą.nawet zwykły rodzic karając swe dziecko nie skazałby go na wieczną mękę(ogień piekielny)bo byłoby to chore,rozsądek i miłość rodzica by nato mu nie pozwoliła.to co mówić o BOGU...którego miłość jest nie ograniczona i jest doskonała.owszem,wiele istot trafia do piekła...na bardzo bardzo długo,ale nie na wieczność...gdy odbiorą swoją karę,mają znowu szansę i tu miedzy innymi działa reinkarnacja...bo przecież osoba ktura opuściła wcześniej swoje ciało i została umieszczona w piekle,po odebraniu kary i wyjściu z piekła,by znowu pojawić sie na tej planecie musi przyjąć znowu ciało materjalne...a to jest nic innego jak reinkarnacja.to czy gdzieś w BIBLI jest coś wspomniane o żywych istotach w ciałach zwierząt...tego niewiem.ale nawet jak tam nic na ten temat niema wspomnianego,to nieznaczy że istoty posiadające ciała inne niż ludzkie,przestały być duszami.to że w tym czy innym PIŚMIE na jakis taki czy inny temat może niebyć mowy,nie znaczy że to czy tamto nie jest prawdą i faktem.
18-03-2008 14:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów