Ankieta: Czy jesteś za uznaniem niepodległości Kosowa?
Jestem wierzący - TAK
Jestem wierzący - NIE
Jestem wierzący - Nie mam zdania
Jestem niewierzący - TAK
Jestem niewierzący - NIE
Jestem niewierzący - Nie mam zdania
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Terebint Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 360
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Kosowo
Nie wiem, jak się zapatrywać na sprawę Kosowa. Historii tego regionu nie znam prawie wcale, więc ciężko mi wydać jakąkolwiek opinię. Dlatego też chciałem się zapytać jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie? Jesteście za uznaniem niepodległości Kosowa? Czy ta decyzja może mieć jakieś poważne konsekwencje dla Europy?

[center] [Obrazek: wilkpp9.png] [/center]
20-02-2008 10:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
rafalafar Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 111
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
1) Jeśli ktoś chciałby poszerzyć swoją wiedzę o historii konfliktu wokół Kosowa, to polecam pracę Ośrodka Studiów Wschodnich, napisaną w lutym 2008 r., ale jeszcze przed ogłoszeniem niepodległości przez Kosowo (plik pdf):

http://www.osw.waw.pl/files/PRACE_27.pdf

2) Tu jest filmik i zdjecia pokazujące prawdę o albankich muzułmanach, którzy nie szanują dziedzictwa kulturowego europy paląc zabytkowe cerkwie i kościoły. Zrywają i depczą krzyże, mordują chrześcijan!
http://prawy.pl/r2_index.php?dz=nowosci&id=36961&subdz=

http://pl.youtube.com/watch?v=VsSswNz7lBU#

3) Kosowo to od zawsze ziemia etnicznie i kulturowo należąca do Serbii! Deklaracja o wydzieleniu kosowa i stworzeniu tam muzułmańskiego państwa to akt całkowicie naruszający podstawowe zasady harmonii i ładu terytorialnego w Europie. To tak jakby jakaś obca nacja np niemcy nagle zaczęła masowo osiedlać się w małopolsce i po jakimś czasie ogłosiła "niepodległość"!
http://pl.youtube.com/watch?v=F1n32mSWaEY

4) Jeśli polski rząd poprze "niepodległość" Kosowa to okarze się najbardziej służalczym względem Unii Europejskiej rządem i narazi nas na pogorszenie i tak nienajlepszych stosunków z Rosją, przyczyni się do zaognienia stosunków na bałkanach, nie mówiąc już o całkowitym ignoranctwie w stosunku do własnego narodu, który jednoznacznie jest przeciwny naruszaniu integralności Serbii!

5) W tą sobotę (23.02.08) o 12:00 w Warszawie pod ambasadą Republiki Serbii (ul. Rolna 175 a/b) będzie wiec sprzeciwu względem planów polskiego rządu...

PS W komentarzach prasowych często dokonuje sie manipulacji nadurzywając słowa "niepodległość" które ma pozytywne zabarwienie i może jednostronnie urabiać niezorienotwanego odbiorcę. Nie dajmy się nabrać. Myślmy sami!
21-02-2008 03:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Rafał Gudzowski napisał(a):2) Tu jest filmik i zdjecia pokazujące prawdę o albankich muzułmanach, którzy nie szanują dziedzictwa kulturowego europy paląc zabytkowe cerkwie i kościoły. Zrywają i depczą krzyże, mordują chrześcijan!
Wiesz, ja się z jednej strony tym ludziom nie dziwię. Spłacają po prostu ten wielki dziejowy dług jaki mają wobec chrześcijan. Tylko żal, że cierpią na tym niewinni ludzie. jak zwykle.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
21-02-2008 08:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
rafalafar Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 111
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Wielki dziejowy dług?! Nie bardzo Cię rozumiem. Jaki dług? To jest zwykła nienawiść do chrześcijaństwa. Nie wiem czym powodowana, ale nawet nie chcę w to wnikać, bo niczym nie można usprawiedliwić mordowania niewinnych ludzi. Popierasz barbarzyństwo?
21-02-2008 11:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Właśnie,Helmutt. Nie ma usprawiedliwienia dla nienawiści. Chrześcijaństwo mówi o miłości względem nieprzyjaciół. W żadnym przypadku nie mówi o wojnie.Długu nie spłaca się siłą i przemocą, lecz milością. Pewnie,że walczyć łatwo, bo to nic trudnego,bo to droga na skróty, ale gdy trzeba wybaczyć to wyrasta przed nami jakiś McKinley czy Mount Everest i w końcu mówimy: "Nie przebaczę. Musi być wojna". Niby cywilizowani,a wciąż "dzicy",wciąż na wojennej ścieżce. A co z kwestią pokoju na Bałkanach ?
21-02-2008 21:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kimi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 132
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #6
 
Ale Polonium pamiętaj co kiedyś robili chrześcijanie na krucjatach. Nie miejmy uprzedzenia do Islamu, skoro kiedyś robiliśmy to samo. Wyprawy Krzyżowców, krucjaty na Żmudź, które były raczej łupieżcze niż wprowadzające chrześcijaństwo. I w końcu konflikt chrześcijańsko-muzułmański w Ziemi Świętej.

A dlaczego Islam uznał nas - chrześcijan za pogan? Nieporozumienie kulturalne. W VIII muzułmańscy kupcy, który przywędrowali na wschód Europy zobaczyli, duży kult Matki Bożej i uznali ją za naszą Trzecią Osobę Boską, kiedy nieporozumienie było już rozwiązane, konflikt był za daleko, żeby cokolwiek robić.
21-02-2008 22:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Hitoria nie należy oceniać z naszego punktu patrzenia [ gdy widzimy , że tak nie należy lub tak należy itd], należy liczyć sie z realiami które przyczyniały się,ze dla ludzie w tamtych czasach to było normalne postępowania , gdy dzis my to uwazamy za odrażające.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
21-02-2008 22:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kimi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 132
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #8
 
No nie wiem czy normalne było grabienie Żmudzi i nie chęć wprowadzenia chrześcijaństwa tylko dla kolejnych grabieży. Tak naprawdę nie można tolerować terroryzmu, nie można go akceptować, ale trzeba też w duchu pamiętać, że my (a raczej chrześcijańscy złoczyńcy) kiedyś niestety terroryzowali pogan. I na swoich błędach próbować nawiązywać dialog zwalczający konflikty. Nie należy ich szerzyć nietolerancją religii. Bo to, że ktoś źle wykorzystuje swoją religię jest zjawiskiem we wszystkich wyznaniach i nie można oceniać Islamu pod pryzmatem terroryzmu. To jest to samo, jak ocenianie chrześcijaństwa przez pryzmat krwawych krucjat.
21-02-2008 22:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Jestem ZA niepodległością Kosowa. Nie widzę powodu aby jakikolwiek naród nie miał prawa ogłosić separacji jeśli taka jest jego wola. Jestem równieź za niepodległością kraju Basków, Kurdów i innychi.
Nawet gdyby w Polsce odłączyć się mieli Kaszubi, Ślązacy, Wielkopolanie i inni, to poparłbym ich starania.

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
21-02-2008 23:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Oczywiście historycy przedstawiaja ocene konkrenego wydarzenia, w obecnym świetle ale nie przekreśla tego jak oni mogli podchodzić do pewnych kwestii nie do pojęcia przez nas , np. starożytni Egipcjalnie, Hetyci, Huryci itd

krzysiek_enoch napisał(a):Kurdów
zaskakujące jest to,ze tak duża społeczność nie ma własnego kraju, tylko jest terroryzowana.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
21-02-2008 23:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Rafał Gudzowski napisał(a):Wielki dziejowy dług?! Nie bardzo Cię rozumiem. Jaki dług? To jest zwykła nienawiść do chrześcijaństwa. Nie wiem czym powodowana, ale nawet nie chcę w to wnikać, bo niczym nie można usprawiedliwić mordowania niewinnych ludzi. Popierasz barbarzyństwo?
A Ty, Rafale popierasz? Nie wiesz czym jest ta nienawiść powodowana? Nie wierzę.
Islam nie prześladuje chrześcijaństwa ot, tak, "dla jaj". Za ludobójstwo, grabież i zniszczenie na niespotykaną dotąd skalę te kilkaset lat temu, nie ma co oczekiwać, że teraz muzułmanie będą katolików po rękach całować.
Tylko powtarzam, nie popieram tego, bo cierpią ludzie niewinni, być może nieświadomi zbrodni jakich dokonali w przeszłości zbrodniarze pieczętujący się znakiem krzyża i działający z błogosławieństwem ówczesnych papieży. Wtedy jednak też cierpieli ludzie, których jedyną winą było to, że akurat ich dom znalazł się na szlaku bandyckiego rajdu zboczeńców i oszołomów, zwanego szumnie "krucjatą".
I nie pisz, że to bzdura - w końcu Jan Paweł II (czemu dopiero on?) za te zbrodnie przepraszał.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
22-02-2008 07:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
Obserwuję sobie to, co dzieje się na Bałkanach i naszła mnie taka refleksja Uśmiech
Tu - na ziemi jesteśmy gośćmi i przechodniami i czy to będzie majątek, praca, samochód, dom CZY TEŻ KRAJ w którym żyjemy, wszystko to są rzeczy, które niszczeją i zniszczeją. Warto i należy troszczyć się o nie ale nie powinny być one same w sobie celem.
Jeśli odnoszę tę zasadę do kwestii niepodległości jakiegoś karaju to muszę powiedzieć, że jako chrześcijaninowi ważniejsze dla mnie powinny być relacje z ludżmi niż kwestia ziemi. Majątku - także narodowego - nie weżmiemy ze sobą po śmierci. Nie zostaniemy także na Sądzie zapytani przez Boga o to, czy walczyliśmy o granicę państwową. Zostaniemy jednakże zapytani o Jezusa Chrystusa i o ludzi wokół nas.
Nie da się - moim zdaniem - pogodzić egoizmu/szowinizmu narodowego z chrześcijaństwem. A już na pewno nie da się usprawiedliwić wojny, która z tego powodu wybuchnie.

sorry za chaos w moich myślach, ale chciałem się tym podzielić. :gitarka:
23-02-2008 11:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
Kosowo, tak jak każda inna ludzka wspólnota, ma prawo do niepodległości. TYm bardziej teraz, kiedy wiele spraw się wyjaśniło, że jest względny ład społeczny. Cały problem wg mnie spoczywa dalej, tak jak zawsze, w Rosji i USA - dwóch światowych szkodników, które szukają nowego pola bitwy.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
23-02-2008 11:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
Nic sie nie wyjasniło i nic nie wyjasni, historia Serbów i Albańczyków jest zbyt zagmatwana, aby ktoś coś "wyjasnił"....zbyt wiele ran, krwi
http://www.goscniedzielny.wiara.pl/index...1202293025
23-02-2008 13:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
rafalafar Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 111
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
http://pl.youtube.com/watch?v=ssPi2SWNrXc

Problem z Kosowem dotyczy także nas Polaków i katolików.
Mamy tam do czynienia z agresywnym, nienawistnym islamem, który powoli wkracza do Europy i na skutek wysokiego przyrostu naturalnego wypiera naszą cywilizację. To nie ten sam islam, który nam się może kojarzyć np. z polskimi Tatarami, którzy zawsze byli pokojowo nastawieni, tolerancyjni względem innych wyznań i lojalni wobec Polski.
Albańscy muzułmanie są inny. Oni szczerze nienawidzą chrześcijaństwa, są zdolni do wszystkiego. Narzucają innym wiarę w macho meta, a gdy się im stanie na drodze mordują bezlitośnie.
Jeśli teraz ich nie powstrzymamy to za kilka lat ten sam problem będziemy mieli z Polsce...
24-02-2008 00:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów