Ankieta: Czy homoseksualizm jest uwarunkowany genetycznie?
nie
tak
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Homoseksualizm...
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #481
 
Jeżeli chodzi o sumienie to niech każdy postępuje tak, jak mu ono dyktuje. 8)
19-05-2009 18:44
Odpowiedz cytując ten post
Unworthy Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 34
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 0
Post: #482
 
Napisałem maila do pewnej organizacji zajmującej się leczeniem gejów, na razie na początek dostałem książkę. Mam ją przerobić i podzielić się swoimi przemyśleniami, potem będzie dalszy etap. Co powiecie o tej książce? :krzywy:
19-05-2009 21:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #483
 
Czytałem. Ciekawe opracowanie.
Mogę Ci przesłać najnowszą książkę tego pana i kilka innych.
I gratuluję pierwszego kroku Uśmiech

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
20-05-2009 01:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #484
 
Również się cieszę Uśmiech
20-05-2009 09:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #485
 
Unworthy napisał(a):Napisałem maila do pewnej organizacji zajmującej się leczeniem gejów...
Nie gejów, a homoseksualistów.
Między gejem a homoseksualistą jest taka róznica jak miedzy kobietą a feministka. Homoseksualista to człowiek o homoseksualnej orientacji. Gej to przedstawiciel pewnej subkultury.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
20-05-2009 09:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #486
 
aga napisał(a):Ja tak sobie myślę, że skłonności homoseksualne to dla człowieka jest przede wszystkim jarzmo, zwłaszcza dla tego, który się z tym nie zgadza w obrazie swojej osoby. A nawet jeśli ktoś uważa, że mu się to podoba... to nie wierzę, że nie cierpi w głębi swojego wnętrza.
Dlaczego tak sądzisz? Nie znasz tego drugiego człowieka, nie wiesz czy cierpi, jeśli akceptuje w pełni swoja odmiennośc - która dla niego przecież nie jest żadną odmiennością a normą - to jeśli cierpi to tylko z powodu zła które mu mogą wyrządzić inni.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
20-05-2009 09:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #487
 
Kyllyan napisał(a):Nie gejów, a homoseksualistów.
Między gejem a homoseksualistą jest taka róznica jak miedzy kobietą a feministka. Homoseksualista to człowiek o homoseksualnej orientacji. Gej to przedstawiciel pewnej subkultury.
Bzdura. To są jakieś sztuczne podziały, wprowadzone przez niektórych bloggerów. Gej = homoseksualista i tyle, nawet słownik języka polskiego Ci to powie. Tak samo, jak słyszę o podziale na gejów i pedałów, że niby pedały krzyczą i obnoszą się ze swoją orientacją, a geje siedzą cicho. Tymczasem pedał to pejoratywne określenie geja i tyle! Nie ma co filozofować i doszukiwać się jakiś klasyfikacji tam, gdzie ich nie ma.
20-05-2009 10:23
Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #488
 
Weszło do języka pojęcie "działacz gejowski" i tak się utrwaliło. Nie słyszałem o "działaczach homoseksualnych".
W sumie ja też nie rozróżniam, gej czy homoseksualista - jak dla mnie to samo.
Co do działaczy zaś.... może ich "działania" pominę wymownym milczeniem.... Oczko

[ Dodano: Sro 20 Maj, 2009 10:28 ]
aga napisał(a):Spodziewałam się takiej odpowiedzi Oczko
Nie mam na myśli wyłącznie presji społecznej, ale... sumienia. Bóg do każdego człowieka puka w taki czy inny sposób, bez względu, czy człowiek uznaje Jego istnienie czy też nie.
Ale nie sądzisz, że ingerencja w orientację seksualną to ingerencja w nieprzenikniony dla nas Boży Plan? W końcu gej to także stworzenie boże - wbrew temu co sądzą Rydzyki i inne Najfeldy - i skoro gejem jest to pewnie Bóg tak chce i ma jakiś Plan z tym związany. Bez ironii oczywiście.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
20-05-2009 10:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piecia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: May 2009
Reputacja: 0
Post: #489
 
Kyllyan napisał(a):
Unworthy napisał(a):Napisałem maila do pewnej organizacji zajmującej się leczeniem gejów...
Nie gejów, a homoseksualistów.
Między gejem a homoseksualistą jest taka róznica jak miedzy kobietą a feministka. Homoseksualista to człowiek o homoseksualnej orientacji. Gej to przedstawiciel pewnej subkultury.
unworthy inni wiedza lepiej od ciebie kim jestes Duży uśmiech

aga napisał(a):Ja tak sobie myślę, że skłonności homoseksualne to dla człowieka jest przede wszystkim jarzmo, zwłaszcza dla tego, który się z tym nie zgadza w obrazie swojej osoby. A nawet jeśli ktoś uważa, że mu się to podoba... to nie wierzę, że nie cierpi w głębi swojego wnętrza. Jeszcze nikt nie znalazł szczęścia w niewoli i choć zdaje się ono być rzeczywiste to tak naprawdę jest tylko złudzeniem szczęścia. To dotyczy zresztą nie tylko homoseksualizmu, ale i innych "odchyleń" od normy, bo każdy akt nieuporządkowany w sferze seksualnej bardzo rani człowieka na całe życie, ze względu na wrażliwość tejże sfery.
a ja tak sobie mysle ze to jarzmo to naklada nasze spoleczenstwo na wszystkich ktorzy sa inni, rozumiem ze wiesz lepiej co sie dzieje we wnetrzu drugiego czlowieka, czy jest on szczesliwy pomimo tego wszystkiego co go spotkalo czy nie, czy mu sie podoba (super slowo)ze jest gejem czy cierpi.
niewole tworza tacy ludzie jak ty i zmuszaja innych do siedzenia w szafie jasnogrodu naszego wspanialego a jak wychylisz nosa to jedni chca cie leczyc inni wyzywaja od zboczencow, a moze czas najwyszy zajac sie czubkiem wlasnego nosa?
aga napisał(a):Nie mam na myśli wyłącznie presji społecznej, ale... sumienia. Bóg do każdego człowieka puka w taki czy inny sposób, bez względu, czy człowiek uznaje Jego istnienie czy też nie.
nie ma innej presji niz presja spoleczenstwa
i znowu ta pewnosc, skad wiesz ze puka do wszystkich

Homoseksualizm to choroba. Nie cia?a, ale ducha. Jest grzechem. By wyzdrowie?, wystarczy si? wyspowiada? i przyj?? sakramenty
20-05-2009 10:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #490
 
Tu własnie spoczywa sedno problemu moim zdaniem. Wielu z Was twardo twierdzi, że geje potwornie męczą się w swojej "odmienności" i równie twardo propaguje wśród nich "konwersję", nie mogąc przyjąć do wiadomości faktu, że niekoniecznie tak jest, że być może wielu z nich jest szczęśliwych będąc takimi jak są i jedyne czego chcą to święty spokój i brak zamieszania wokół ich osoby.
Pomijam tu "działaczy gejowskich", którzy jak widać i słychac naokoło - sami nie wiedzą czego chcą i bardziej gejom szkodzą niż pomagają.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
20-05-2009 10:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #491
 
Ja jednak - wbrew polit-poprawnemu slownikowi - będe odrózniał homoseksualistów od gejów.
Dla mnie gej to homoseksualny szowinista.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
20-05-2009 13:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #492
 
Kyllyan napisał(a):Ja jednak - wbrew polit-poprawnemu slownikowi - będe odrózniał homoseksualistów od gejów.
Dla mnie gej to homoseksualny szowinista.
A ja na takich mówię homofaszyści Uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
20-05-2009 13:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #493
 
Niech Ci będzie. Oczko
Chodz mi oto, by odróżniać homoseksualistów, od homoseksualnych aktywistów,
Kazdy gej jest homoseksualistą;
nie każdy homoseksualista jest gejem.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
20-05-2009 14:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #494
 
Kyllyan napisał(a):Niech Ci będzie. Oczko
Chodz mi oto, by odróżniać homoseksualistów, od homoseksualnych aktywistów,
A odróżniać trzeba, bo większośc gejów to normalni ludzie - czego o aktywistach raczej powiedzieć nie można...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
20-05-2009 14:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #495
 
Cytat:A odróżniać trzeba, bo większośc gejów to normalni ludzie - czego o aktywistach raczej powiedzieć nie można...
I oto mi chodzi.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
20-05-2009 14:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów