Ankieta: Czy homoseksualizm jest uwarunkowany genetycznie?
nie
tak
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Homoseksualizm...
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #541
 
Nie, nie uważam, że coś udowodniłem, napisałem, że to kwestia wiary.
26-05-2009 01:54
Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #542
 
laptula napisał(a):Biblia jest księgą napisaną w dawnych czasach
No i co?

Cytat:Cóż, jestem, jaki jestem i też chce zaznać bliskości i czułości
Proszę bardzo, nikt Ci tego nie zabrania. Możesz tego oczekiwać nawet od mężczyzn. A już w ogóle chrześcijańskich.
Chyba że pod "bliskością i czułością" rozumiesz seks Szczęśliwy

Cytat:jakiego mnie Bóg stworzył, takiego mnie ma!
Bóg nie jest przyczyną żadnych nieprawidłowości w przyrodzie.

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
26-05-2009 01:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #543
 
Sivis Amariama napisał(a):No i co?
No to, że mentalność ludzka się zmieniła.

Sivis Amariama napisał(a):Chyba że pod "bliskością i czułością" rozumiesz seks Szczęśliwy
Też.

Sivis Amariama napisał(a):Bóg nie jest przyczyną żadnych nieprawidłowości w przyrodzie.
Pojęcie nieprawidłowości definiują ludzie.
26-05-2009 02:02
Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #544
 
Cytat:No to, że mentalność ludzka się zmieniła.
Ale prawo naturalne i antropologia biblijna - nie.

Cytat:Pojęcie nieprawidłowości definiują ludzie.
Jak każde inne pojęcie, wszak rozum i mowa [niezbędne do definiowania] są przymiotami ludzkimi 8)

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
26-05-2009 02:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #545
 
Ta przepychanka nie ma sensu, bo przecież i tak Was nie przekonam do niczego. Ja już napisałem w tym temacie wszystko, co miałem do napisania i już się nie będę udzielał w tym wątku.
26-05-2009 06:44
Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #546
 
laptula napisał(a):a Biblia jest księgą napisaną w dawnych czasach.
Żadna nowość. Jej fenomen polega na tym że niezależnie od czasów jest całkowicie aktualna.
26-05-2009 10:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #547
 
laptula napisał(a):bo przecież i tak Was nie przekonam do niczego
Jeśli tu się zjawiłeś tylko po to, żeby przedstawić nam swoje niczym nie poparte teorie, to jak widzisz - do takich rzeczy nas nie przekonasz.
Przykre tylko, że zderzenie z kontrargumentami nie zapaliło u Ciebie lampeczki "a może świat nie jest taki tęczowy jak w tęczowych czasopismach?"
Nie wiem, czy zauważasz, ale ktoś tu robi z Ciebie fanatyka...


Cytat:Ja już napisałem w tym temacie wszystko
Czyli, cóż, bardzo malutko :>

I jak widzisz, same dogmaty ;]
Nie głupio Ci przy czymś takim obstawać?

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
26-05-2009 16:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #548
 
Sprowokowałeś mnie do kolejnej wypowiedzi.

Cytat:Przykre tylko, że zderzenie z kontrargumentami nie zapaliło u Ciebie lampeczki "a może świat nie jest taki tęczowy jak w tęczowych czasopismach?"
Nie wiem, czy zauważasz, ale ktoś tu robi z Ciebie fanatyka...
Na tej samej zasadzie ja mogę powiedzieć, że przykre jest to, że Twoje zderzenie z rzeczywistością, jaką jest fakt, że homoseksualiści żyją ze sobą, wchodzą w związku partnerskie, a w niektórych krajach nawet adoptują dzieci nie pociągnęło Cię do refleksji, że świat nie jest taki podporządkowany myśli chrześcijańskiej. I co? Kto ma rację? Możemy się tak spierać w nieskończoność.

Cytat:I jak widzisz, same dogmaty ;]
Nie głupio Ci przy czymś takim obstawać?

Wypominanie komuś dogmatów, jeżeli samemu buduje się na ich podstawie poglądy jest po prostu śmieszne.
Ja przynajmniej swoje "dogmaty" opieram na podstawie rozmów z rzeczywistymi ludźmi o ich przeżyciach i emocjach a nie podstawie praw religii, które przyjmuje się po prostu z założenia.
Tak, bo tak, a nie inaczej, w ten sposób każdy argument można obalić posługując się boskim autorytetem.
Jeśli homoseksualizm to choroba uleczalna a Kościół Katolicki ma tak wielkie sukcesy terapeutyczne, to niech Ci uleczeni geje się nam wreszcie objawią. Niech wyjdą na ulice zrobią kampanię, niech się zbuntują przeciwko opinii, że homoseksualizm jest wrodzony i nieuleczalny. Przecież nie powinni się niczego obawiać skoro uleczyła ich zbawcza moc Jezusa Chrystusa i są już heteroseksualni.... Prawda?
Cóż, ich po prostu NIE MA....
26-05-2009 18:05
Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #549
 
laptula napisał(a):Cóż, ich po prostu NIE MA....
Zapytałem się wujka Google o "former homosexual" i wypluł :
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=form...Szukaj&lr=
Pierwszy z rzędu link :
http://www.newswithviews.com/psychology/psychology2.htm
Cytat:CONFESSION FROM A FORMER HOMOSEXUAL
A former homosexual speaks out about homosexuality
and the politics of dishonesty
Można rzecz, że są, ale są cosik zagłuszani.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
26-05-2009 18:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #550
 
laptula, czy zostałeś przebadany przez lekarza, psychologa? Proszę powiedz na podstawie jakich badań stwierdzasz, że twój homoseksualizm jest wrodzony?

Napisałeś, że twoje odczucia są dowodem na wrodzoność orientacji. Powiem tylko tyle, że większej głupoty w życiu nie słyszałam.

Przez długi czas miałam awersję do facetów (spowodowane to było moimi przeżyciami) ale odczuwałam to tak, że też mogłam powiedzieć iż moje odczucia wskazują na to, że jest to wrodzona awersja.

Różnica między mną a tobą jest taka, że ja znam przyczynę mojej awersji do facetów (co potwierdzają badania) a ty nie znasz przyczyny swoich skłonności homoseksualnych. Jedyne co na podstawie swoich odczuć powiedzieć, to tylko to, że masz te skłonności. Żeby wysnuwać jakiekolwiek dalsze twierdzenia potrzeba badań. Nikt nie jest dobrym sędzią w swojej sprawie.

[ Dodano: Wto 26 Maj, 2009 21:28 ]
laptula napisał(a):Możemy się tak spierać w nieskończoność.
A ja nawet nie muszę odnosić się do nauki Kościoła. Poleciłam w tym temacie książkę, która rozpatruje temat od strony czysto filozoficznej.

Na wykładach z etyki miałam jak na razie jedynie wprowadzenie do homoseksualizmu. Ale to mi już wystarczy, by postawić wszelkie twierdzenia dotyczące uwarunkowań biologicznych pod znakiem zapytania. Bardzo żałuję, że nie byłam na konferencji prof. Camerona, ale dr Czachorowski akurat tuż po zakończeniu tej konferencji miał z nami wykład z wprowadzenia do etyki seksualnej i wspominał o tym co było na konferencji i o tym, że jest to potwierdzenie słuszności poglądów jakie są nam wykładane.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
26-05-2009 21:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #551
 
nieania napisał(a):laptula, czy zostałeś przebadany przez lekarza, psychologa? Proszę powiedz na podstawie jakich badań stwierdzasz, że twój homoseksualizm jest wrodzony
Nie, nie zostałem. Nie stwierdzam tego na podstawie badań. Nigdy nie czułem nic do kobiet, zarówno w kwestii seksu jak i zakochiwania się i tak mam odkąd pamiętam i nie tylko ja. To tak jakbyś kogoś heteroseksualnego chciała przestawić na homoseksualizm.
26-05-2009 21:43
Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #552
 
Cytat:USA: geje przeciw katolickiej inicjatywie referendalnej Augusta, 22.05
Organizacja gejowska chce powstrzymać inicjatywę katolickiej diecezji Portland w stanie Maine, która niedawno zapowiedziała wsparcie dla kampanii społecznej na rzecz odrzucenia w referendum obywatelskim ustawy legalizującej związki homoseksualne - donosi agencja Associated Press.
Dwa tygodnie temu w tym amerykańskim stanie weszła w życie ustawa,gwarantująca związkom gejów i lesbijek te same prawa, który przysługują małżeństwom. Katolicy chcą doprowadzić do jej odrzucenia na drodze obywatelskiego referendum. W ciągu 90 dni trzeba zebrać co najmniej 55087 podpisów popierających sprzeciw w tej sprawie.

Zdaniem aktywistów gejowskich diecezja narusza prawo podatkowe, gdyż jako organizacja non-profit nie może angażować się w działalność polityczną. Reprezentująca zwolenników legalizacji związków homoseksualnych fundacja Empowering Spirits z San Diego złożyła już doniesienie w tej sprawie w Urzędzie Skarbowym w Dallas.
Szef diecezjalnego wydziału ds. komunikacji zewnętrznej, Marc Mutty oświadczył, że prawo podatkowe zezwala diecezji na uczestnictwo w tego typu kampanii i na zbieranie podpisów. Według niego wniesienie zastrzeżeń przez grupę gejowską to próba storpedowana całej inicjatywy.
W Stanach Zjednoczonych organizacjom typu non-profit nie wolno angażować się
w działalność polityczną, nie mogą też popierać kandydatów na urząd prezydenta i wspierać ich kampanii. Amerykański Urząd Skarbowy (IRS) jest też instancją rejestrującą w kraju grupy wyznaniowe.
Maine jest jednym z 24 amerykańskich stanów, w którym na drodze obywatelskiego referendum można zablokować wejście ustawy w życie.
Według ostatnich sondaży 54 proc. Amerykanów sprzeciwia się legalizacji związków homoseksualnych, a 44 proc. popiera takie rozwiązanie.
rk

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
26-05-2009 21:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #553
 
laptula napisał(a):Nigdy nie czułem nic do kobiet, zarówno w kwestii seksu jak i zakochiwania się i tak mam odkąd pamiętam i nie tylko ja.
To nie jest żaden dowód.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
26-05-2009 21:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #554
 
laptula napisał(a):przykre jest to, że Twoje zderzenie z rzeczywistością, jaką jest fakt, że homoseksualiści żyją ze sobą, wchodzą w związku partnerskie, a w niektórych krajach nawet adoptują dzieci nie pociągnęło Cię do refleksji, że świat nie jest taki podporządkowany myśli chrześcijańskiej.
Skarbie, ja sobie z tego doskonale zdaję sprawę. I boleję nad tym faktem, bo w przeciwnym razie świat byłby o wiele piękniejszy ;>

Cytat:Możemy się tak spierać w nieskończoność.
Z tym że Ty nawet nie postatałeś się o czystą [jakąkolwiek w ogóle?] analogię do mojej wypowiedzi:>
Nic tymi słowami nie wniosłeś.

Cytat:Wypominanie komuś dogmatów, jeżeli samemu buduje się na ich podstawie poglądy jest po prostu śmieszne.
Śmieszne jest to, że Ty i inni, np. ateiści, uważają, że odrzucili dogmaty.

A czy ja buduję poglądy na podstawie dogmatów?
Tak, i nie kryję się z tym. Pierwszym dogmatem, wokół którego krążą moje poglądy, jest np. Bóg. Z tym że nie mówię tu np. o moich rozważaniach naukowych czy raczej popularnonaukowych. Z tej działki, cóż, Pana Boga wyrzucam.
Nie ma też Pana Boga w moich poglądach dotyczących politycznych kwestii związanych z homoseksualizmem na przykład, czy kwestii jego genezy.

Cytat:Ja przynajmniej swoje "dogmaty" opieram na podstawie rozmów z rzeczywistymi ludźmi o ich przeżyciach i emocjach
Czyli, cóż, nie mają tak naprawdę żadnch podstaw:>

Cytat:a nie podstawie praw religii, które przyjmuje się po prostu z założenia.
Jak wspomniałem, religii w politykę i naukę mieszać nie zwykłem. Nie do mnie z tym więc.

Cytat:Jeśli homoseksualizm to choroba uleczalna a Kościół Katolicki ma tak wielkie sukcesy terapeutyczne, to niech Ci uleczeni geje się nam wreszcie objawią.
Widzę, że kolega strasznie dał się zaślepić tęczowym środowiskom ;/

Cytat:Nigdy nie czułem nic do kobiet, zarówno w kwestii seksu jak i zakochiwania się i tak mam odkąd pamiętam i nie tylko ja
Ta kwestia jest wyjaśniona czy to u Aardwega czy Cohena.
Mogę przesłać książki. Ale przecież Tobie póki co dobrze w tym tęczowym światku, gdzie patrzy się na wszystko przez różowe okulary...
Pomyśl, jak długo jeszcze będziesz piękny i młody. Myślisz, że jak to wszystko się skończy? Romantyczną miłością dwóch starszych panów, bujających się na wiklinowych fotelach przy kominku, z kotami na kolanach?
Obudź się i nie daj się omamiać.

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
27-05-2009 00:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #555
 
Sivis Amariama napisał(a):Pomyśl, jak długo jeszcze będziesz piękny i młody. Myślisz, że jak to wszystko się skończy? Romantyczną miłością dwóch starszych panów, bujających się na wiklinowych fotelach przy kominku, z kotami na kolanach?
Obudź się i nie daj się omamiać.
Ty też się obudź, bo z pewnością męczysz się w najeżonej dogmatami religii nie pozwalającej na samodzielne myślenie.

To był sarkazm, tak w ogóle.

A teraz na poważnie - co Ci do tego czy kolega lubi chłopców czy dziewczynki? Nie orzekaj autorytatywnie, że "on się w tym męczy" czy coś, bo go nie znasz, nie umiesz czytać w myślach i takich rzeczy nie możesz być pewny.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
27-05-2009 09:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów