Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pokolenie JPII jest czy nie?
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #31
 
Jan Paweł 2 jest dla mnie niepodważalnym autorytetem i jego słowa jak żadne inne trafiają gdzieś głęboko do najdlszych zakątkow mojego serca. Razem z jego dziełami ruszam w świat wypływając na głębie. By nie bać się żyć dla Miłości
24-02-2008 14:55
Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
A gdzie w tym wszystkich Chrystus ? Czy Papież jest stawiany wyżej od Boga ?

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
24-02-2008 15:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #33
 
Przez wielu niestety tak...

Dla mnie "pokolenie JPII" to ukute sztucznie powiedzenie, bo ładnie i szumnie brzmiało, a potem na siłę szukano definicji. Słuszniej byłoby powiedzieć "Pokolenie Chrystusowe" --> pokolenie tych, którzy chcą prawdziwie wierzyć, ale to też w sumie głupota, bo nie wolno przypisywać uogólnień do tak wielkiego mnóstwa ludzi, skoro mogą sobie tego nie życzyć.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
24-02-2008 15:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
=D> Annnika.

To tak jak pisze św.Paweł , że jedni mówią, że to są Chrystusowi a inni od Pawła itd.
jeżeli dobrze pamietam, to jest w jednym z listów. Jak coś poplątałam proszę mnie poprawić.
Ale człowiek sam musi stwierdzić,określić , Kto jest dla niego ważny i za Kim pragnie podążać itd

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
24-02-2008 16:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #35
 
Kimi napisał(a):Dlaczego nie ma?
Pokolenie JP2 to ludzie, którzy nie utożsamiają się z papieżem, ale jedynie głoszą jego słowa, zachowują pamięć i niosą Ewangelię. Papież stanowił część Kościoła i prawa kanoniczne, którym raczej się w dużej mierze nie sprzeciwiano, wprowadził Kościół w XXI wiek dopełniając II Sobór Watykański. Pokolenie JP2 to ludzie, którzy nadążają za czasem i tłumaczą Ewangelię na problemy współczesności.

ale dlaczego to się akurat nazywa pokolenie JP2? to wyzej napisane odnosi się nie tylko do pontyfikatu JP2. gdzie tu wyjątkowość, że powstało takie określenie jakby tego kiedy indziej nie było?
24-02-2008 17:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #36
 
sanderka1000, zapraszam 7 czerwca nad Lednicę.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
24-02-2008 18:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #37
 
"Gdzie tu wyjątkowość"...a właśnie tu, że Jan Paweł II nie przysłaniał Chrystusa, jak to niektórzy usiłują sugerować, ale właśnie szedł Jego drogą, po Jego śladach.
Szedł do człowieka, wysłuchiwał, pocieszał, pouczał.....bo Chrystus przyszedł na świat dla człowieka - "Ojciec tak umiłował świat, że Syna swego dał..."
Ewangelie w 90% ukazują Jezusa z ludźmi i pośród ludzi....i JPII nie zamknął się w Watykanie, on szedł do ludzi i.... "dla Żydów stałem się jak Żyd...dla podlegających Prawu, byłem jak ten, który jest pod Prawem...dla nie podlegających Prawu, byłem jak nie podlegający...dla słabych stałem się słaby...Stałem się wszystkim dla wszystkich....WSZYSTKO ZAŚ CZYNIĘ DLA eWANGELII, BY MIEC W NIEJ SWÓJ UDZIAŁ" (1 Kor 9,1-27).
Gdzie tu wyjątkowość?...nie widać?????
24-02-2008 18:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #38
 
alus napisał(a):Gdzie tu wyjątkowość?...nie widać?????
no więc po co pokolenie JPII ?

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
24-02-2008 18:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kimi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 132
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #39
 
Powiem wam tyle. Dla mnie w Polsce pokolenia JP2, które aktywnie działa nie było po za 2-8 kwietnia i kilka tygodni później. Ale zapraszam do Meksyku, tu papież jest osobą, która zaraz po MB z Guadalupe człowiekiem rozumiejącym potrzeby "tamtego świata". W życiu nie przeżyłem lepszych świąt niż w Gwatemali, lepszej mszy niż w Meksykańskiej parafii. Tam Kościół żyje jak przed wiekami. Jeszcze często prześladowany, ale tętni zawsze i wszędzie. I tu powtarza się homilie JP2 i chyba żaden papież nie będzie dla nich większy. Tam "el Polaco" jest swój - bo z ojczyzny NASZEGO (meksykańskiego) JP2. No cóż... oczywiście Bóg jest dla nich wyżej zachowują się oni jak prawdziwe pokolenie JP2. Niosą Chrystusa, ale praktycznie nie mają już komu.
24-02-2008 18:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #40
 
Kimi napisał(a):lepszej mszy niż w Meksykańskiej parafii.
to współczuje, że poza Meksykiem, nie potrafisz spotkać Chrystusa na Mszy Świętej.

Kimi napisał(a):Ale zapraszam do Meksyku, tu papież jest osobą, która zaraz po MB z Guadalupe człowiekiem rozumiejącym potrzeby "tamtego świata".
Ale takie teksty to nie tylko w Meksyku można byłoby usłyszeć.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
24-02-2008 18:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #41
 
"Pokolenie JPII" - to umowne określenie....Kościół za pontyfikatu JPII otworzył się na świat, na człowieka....i to pokolenie - niezależnie od wieku - tak będą postrzegać Kościół.
Zawiera się to w:
- "Wszystkie drogi Kościoła prowadzą do człowieka; człowiek jest drogą Kościoła". (Redemptor hominis).
24-02-2008 19:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
Mi to jakoś nie robi dużej różnicy... był JPII a teraz jest B XVI... i już.
Staram się zapoznawać z tym co czynią, głoszą, piszą itd. ale nie przyzyczajam sie .
W którym wątku pisałam odnośnie tego, że jedną z encyklik posłużyłam się i jestem na studiach egzeminator był w delikatnym szoku z powodu tego co wiem. A wiedzy raczej dużej nie mam, ale Duch Święty mnie oświecił i mówiłam to co trzeba było Oczko Podziękowałam Bogu i już Uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
24-02-2008 19:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #43
 
Tobie nie robi róznicy - bo Ty znasz tylko taki Kościół Uśmiech
A ja pamiętam tylko Jana XXII i Pawła VI z obrazków rozdawanych przez księdza po kolędzie.
Żaden wcześniej papież nie zabierał głosu w takim rozmiarze jak JPII, w sprawach społecznych, ogólnoświatowych.
24-02-2008 19:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
alus napisał(a):Tobie nie robi róznicy - bo Ty znasz tylko taki Kościół
zgadza się.
Może za jakiś czas zmienię zdanie... za lat 20 lub więcej. Okaże się Uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
24-02-2008 19:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kimi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 132
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #45
 
Cytat:to współczuje, że poza Meksykiem, nie potrafisz spotkać Chrystusa na Mszy Świętej.

NO I ZNÓW MNIE NIE ROZUMIESZ!!

Chodzi mi o miłość, która płynie z serc każdego człowieka. Chrystus jest na każdej mszy, dla mnie Bóg jest i żyje w każdej wierze i wyznaniu (oprócz sekt i demonicznych wyznawców zła) i widzę Go wszędzie. Chodzi mi tu przede wszystkim o atmosferę wzajemnej miłości wśród ludzi. U nas tylko na wsi jeszcze widać ten uśmiech. Tam przekazanie znaku pokoju... nie do opisania. Byłem nowy w małej wiosce. Tam przekazuje się znak pokoju tylko osobom, które się zna. Czyli wszystkim. Ale wszyscy przyszli najpierw do mnie, uścisnąć rękę, dzieci posiedzieć na ramionach... Łzy same spływały. TO POWINIEN BYĆ WZÓR dla innych parafii. Boimy się we współczesnym świecie publicznie wyrażać uczuć.
24-02-2008 20:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów