Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pokolenie JPII jest czy nie?
Autor Wiadomość
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #61
 
jesli spotkam JPII kiedys tam, to jak nie zapomne i nie będę miał mądrzejszych pytań, to się go spytam i Cię znajdę i Ci powiem
02-04-2008 23:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #62
 
Powiedział na Błoniach w Krakowie...gdy z rozrzewnieniem wspominał szlaki górskie i powiedział o Krościenku - ogólnopolskim centrum Ruchu Światło-Życie.
Powiedział, że ta oazowa pieśń szła za nim przez lata i w momencie wyboru na konklawe słowa tej pieśni słyszał w sercu.....i poszedł za Chrystusem, tam gdzie On go wezwał Uśmiech
03-04-2008 09:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #63
 
alus, czy słyszałaś o Zbuduj barkę dla JPII


Cytat:2 kwietnia o godz. 21.37 ruszamy z akcją "Zbuduj Barkę dla Jana Pawła II". Przyłącz się do nas, zaproś swoich przyjaciół! Celem akcji jest rozpropagowanie nauczania Jana Pawła II, budowanie wspólnot, które razem będą mogły pomnażać ilość dobra w ramach projektu: „barka dobra". Aby wypłynąć – trzeba obrać kurs i taki otrzyma od nas każda załoga. Będzie to „Kurs na szczęście", czyli codzienne jednominutowe rozważania z nauczania Jana Pawła II.

Czym jest akcja „Zbuduj Barkę dla Jana Pawła II" ? Akcja jest pierwszą inicjatywą społeczności nowego portalu http://www.nasza-barka.pl Zadaniem użytkowników jest zgromadzenie załogi (zaproszenie przyjaciół), zbudowanie barki (czyli wspólnoty osób wyznających podobne wartości) i wybranie kierunku żeglowania. Aby wypłynąć – trzeba obrać kurs i taki otrzyma od nas każda załoga. Będzie to „Kurs na szczęście", czyli codzienne jednominutowe rozważania z nauczania Jana Pawła II

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
03-04-2008 17:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #64
 
Nie słyszałam Uśmiech
Niemniej od lat mam grono zaprzyjaźnionych osób z którymi pielgrzymujemy do miejsc drogich papieżowi, wymieniamy się książkami (mam dość bogaty zbiór książek - biografii, encyklik, książek autorstwa papieża, wywiadów, albumów, kupowanych od lat).
Jak już pisałam kocham tego człowieka, bardzo go cenię, i bardzo często proszę go opieke nad moja rodziną.
Podobne uczucia żywę do św. Faustyny.
03-04-2008 20:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #65
 
Tak w temacie: http://cooperatoresveritatis.blox.pl/200...eksji.html

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-04-2008 22:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #66
 
alus napisał(a):mam dość bogaty zbiór książek - biografii, encyklik, książek autorstwa papieża
ja tyż Uśmiech
Bardzo są uzyteczne np. korzystam z nich nawet na historii Uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
04-04-2008 17:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów