Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
sanderka1000 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 50
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #1
MRRN
http://www.niepokalanow.pl/mi/index.php

Prosze bardzo wszystko o Rycerstwie Niepokalanej i o naszej młodzieżowej wspólnocie Duży uśmiech Jakieś pytania? Mów prosto z mostu-chętnie odpowiem :mrgreen:

Zdobyć świat dla Chrystusa przez Niepokalaną Uśmiech

[Obrazek: 21e9i54.gif]
24-02-2008 15:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
A czy można gdzieś w internecie znależć elektroniczne wydanie "Rycerza Niepokalanej" ?
24-02-2008 19:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
No masz przecie na podanej stronie po prawej linki do czasopism Oczko

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
25-02-2008 09:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Natajla Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 59
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #4
 
Dziwne, że nigdy wcześniej nie słyszałam o tym Ruchu. W tej chwili nie mam czasu, żeby lepiej zapoznać się z jego charyzmatem, ale wygląda ciekawie. Uśmiech

Możesz własnymi słowami opowiedzieć, jak wyglądają Wasze spotkania? Uśmiech

Ap 21, 4
25-02-2008 17:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sanderka1000 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 50
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #5
 
Hmmm... Na początku się zbieramy wszyscy w naszej salce MI Duży uśmiech Potem się modlimy albo coś sobie śpiewamy... No a następnie zaczyna się nasze spotkanie formacyjne, na którym rozważamy po kolei tajemnice różańca (czytamy cytaty z Pisma Świętego). Tego rocznym tematem naszych spotkań jest "Szkoła życia chrześcijańskiego". Na każdym spotkaniu mamy zadanie domowe, które ma czynić z nas coraz to lepszych chrześcijan. Ostatnim naszym zadaniem domowym jest odkrywanie we wszystkim łask Bożych. No i na początku formacji dzielimy się naszym zadaniem domowym typu jak nam poszło i czy je w ogóle odrobiliśmy czy też nie-jeżeli nie to dlaczego itd. Po podzieleniu się naszym zadaniem domowym ojciec moderator zabiera się za tłumaczenie kolejnego rozważania z Pisma (bądź też dokańcza rozważać poprzednią tajemnicę). No i tak schodzi około godzinę. Potem tam jeszcze ogłoszenia no i jakaś tam piosenka albo modlitwa na koniec.
Nie jest to tak sztywno ustalone bo często są jakieś zmiany np. najpierw ogłoszenia, piosenka i formacja. Oczywiście jest tak tylko w Lęborku. Chyba, że w innych miastach również jest tak samo ale raczej nie łączymy się w temacie z innymi wspólnotami z innych miast Uśmiech I tak to mniej więcej wygląda. A i w wakacje jeździmy na rekolekcje do Niepokalanowa. Ażeby nie płacić pełną kwotę urządzamy lęborską "Kawiarenkę Rycerską" Duży uśmiech (tylko nie pamiętam, w którym to miesiącu Duży uśmiech ale chyba maj Uśmiech )
No to by było na tyle Uśmiech

Zdobyć świat dla Chrystusa przez Niepokalaną Uśmiech

[Obrazek: 21e9i54.gif]
26-02-2008 21:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Natajla Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 59
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #6
 
Wygląda to całkiem sympatycznie Oczko

Ap 21, 4
26-02-2008 21:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sanderka1000 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 50
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #7
 
No i zapomniałam dodać, że współdziałamy ze starszymi Rycerzami i oczywiście Rycerkami.! Wiele osób np. się dziwi "Jak młodzież może tak pracować z "babciami"". Otóż może.! I my jesteśmy tego idealnym przykładem Uśmiech

Zdobyć świat dla Chrystusa przez Niepokalaną Uśmiech

[Obrazek: 21e9i54.gif]
26-02-2008 21:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
sanderka1000 napisał(a):"Jak młodzież może tak pracować z "babciami"". Otóż może.! I my jesteśmy tego idealnym przykładem
To fajnie, to przyłączam się jak babcia Duży uśmiech :roll2:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
26-02-2008 22:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Natajla Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 59
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #9
 
Ja też Duży uśmiech

Dostałam nawet na urodziny moherowy beret*, więc myślę, że będę się nadawać Oczko

*z całym szacunkiem dla babć, które noszą moherowe berety Uśmiech

Ap 21, 4
26-02-2008 22:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sanderka1000 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 50
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #10
 
Hehe proszę bardzo.! Wolne miejsce dla każdego.! Uśmiech

Zdobyć świat dla Chrystusa przez Niepokalaną Uśmiech

[Obrazek: 21e9i54.gif]
27-02-2008 16:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #11
 
A dla dziadków też się znajdzie. :wink: Oczywiście siebie mam na myśli Szczęśliwy
A ewangelizujecie też trochę innych?
Bo to forum ewangelizacyjne, a wię ewangelizacja obowiązkowa. [-X
28-02-2008 21:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sanderka1000 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 50
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #12
 
Jeżeli taka potrzeba to pewnie.! Oczko \Duży uśmiech/
Jakbyście się spotkali ze skrótem MI to też Rycerstwo tylko, że ten skrót oznacza Militia Immaculatae (na polski to Milicja Niepokalanej) Uśmiech

Zdobyć świat dla Chrystusa przez Niepokalaną Uśmiech

[Obrazek: 21e9i54.gif]
29-02-2008 17:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Natajla Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 59
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #13
 
sanderka1000 napisał(a):Jakbyście się spotkali ze skrótem MI
Z tym skrótem często się spotykam. Uśmiech

Ap 21, 4
01-03-2008 00:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sanderka1000 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 50
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #14
 
No widzisz Oczko A wiedziałaś co to oznacza? :hm:

Zdobyć świat dla Chrystusa przez Niepokalaną Uśmiech

[Obrazek: 21e9i54.gif]
01-03-2008 15:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów