Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
szkolne grypsy
Autor Wiadomość
nika92 8177 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 167
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #1
szkolne grypsy
to się stał na prawde
ks. pyta ucznia na lekcji religi o stacje Drogi Krzyżowej
uczeń: I Pan Jezus na śmierć skazany
II Pan Jezus bierze krzyż na swoje ramiona
III Szymon z Cyreny pociesza płaczące niewiasty
26-02-2008 22:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
nika92 8177 napisał(a):III Szymon z Cyreny pociesza płaczące niewiasty
:hahaha: :hahaha: :hahaha:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
26-02-2008 22:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #3
 
Cytat:humor z kartkówki z religii w gimnazjum Ksiądz mi pokazał jak zdolni są uczniowie Fragment brzmiał i wyglądał tak: ...Jezus poszedł do syna Gogi... :mrgreen: myślałem że się zapadnę pod dywan ze śmiechu.

a drugi jak kolega w zawodówce zaliczał półrocze z polaka i na pytanie kto napisał LALKĘ odpowiedział---> Bolesław Chrobry :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Cytat:W sasiednim liceum jeden uczen pisal "pod Twoja obrone", fragment:
O Pani nasza! O rentowniczko nasza!

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
26-02-2008 22:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nika92 8177 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 167
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #4
 
na prubie przed akademią uczeń miał zapalić znicz przed imieniem jednego z bochaterów i powiedzieć jego nazwisko:
-edward helikopter-grzyb
-ja ci dam helikopter-grzyb - nauczyciel od historii - w dzinniku!!!
-śmigło?
-mateusz bo ci obniże zachowanie
- edward śmigły-rydz??
- i weź ich tu czegoś naucz jak nawet trzech wyrazów nie może zapamiętać :diabelek: :diabelek: :diabelek:

" Powierz Panu swoj? drog? i zaufaj Mu: On sam b?dzie dzia?a? " Ps 37
31-03-2008 12:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Acant Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 79
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #5
 
Tak mówi się na Śląsku

Sok z kapusty to jest kwaska
A fartuszek to zopaska
U nos lyjty, u wos lanie
Wasze kłucie, u noś żganie
Panna z dzieckiem to zowitka
Kromka chleba to jest sznitka
A motyle – szmaterloki
Łyżwy z korbką to kurbloki
Szchacharzony to zepsuty
Tu szczewiki, u wos buty
Seblyc się to jest rozbierać
Roztopiyrzać to rozpierać
U wos katar u nos ryma
Denaturat to jest bryna
Tu wyklupać tam wytrzepać
U wos rzucać u nos ciepać
Ciepać machy – stroić miny
Obierki to łoszkrabiny
Iść na randkę to zolycić
U was złapać u nos chycić
Tu zmarasić tam zabrudzić
Tam sprowadzić tu przikludzić
Dużo mówić to fandzolić
Lekceważyć u nos smolić
Włóczyć się to znaczy smykać
U wos modlić u nos rzykać.
20-04-2009 13:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Acant, to nie wiesz jak jest po kaszubsku bądź kociewsku :wink:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
20-04-2009 18:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Acant Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 79
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #7
 
Rachel napisał(a):Acant, to nie wiesz jak jest po kaszubsku bądź kociewsku :wink:

Niestety, nie mój rewir. Po śląsku godo mój kolega. To jego rymowanka, dzioucho :wink:
20-04-2009 19:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #8
 
Kumpel ostatnio zaliczał Dekalog i powiedział "nie pożądaj żony bliźniego swego na daremno"
Rozwalił mnie tym tekstem. Raczej specjalnie zrobił to ale i tak śmiechowo było Uśmiech

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
20-04-2009 20:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #9
 
Acant mój przyszły Szwagier jest Ślązakiem i moja rodzinka tam mieszka... czasami to się dogadać nie można... ostatnio pożyczył mi baśnie po Śląsku.. nie zaczaiłbyś nic Oczko

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
20-04-2009 22:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Acant Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 79
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #10
 
kredka198 napisał(a):Acant mój przyszły Szwagier jest Ślązakiem ... ostatnio pożyczył mi baśnie po Śląsku.. nie zaczaiłbyś nic Oczko
Ja mam podlaski rodowód i nie jestem specjalistą od gwary regionalnej. Ale kolega jest chętny do konwersacji Oczko
Co prawda też nie jest to chop ślonski (w barach szeroki w pasie wąski), ale jego żona to rodowita Ślązaczka. Ma plaskaty nos i szerokie biodra :wink: .
Czy wiesz dlaczego?

Cytat:Rachel napisał/a:
Acant, to nie wiesz jak jest po kaszubsku bądź kociewsku

Proponuję modlitwę Ojcze nasz:

Yater unser - Kaszubskie Ojczenasz, modlitwa dziewiętnastowieczna, zapisa­na przez Schadowskiego z Szczenurza nieopodal Lęborka.

Oicze nasch to ris wnebbie. Swianz imia twoja przinz krulestwo twoje. Danzo da twoja woljajak na semi tak wnjebbie. Chleb nasch poschiden dai nam disan. Awet pustnum naschi win, jak mi odpus-chtschem nasche winowaize. Ni ne woznas na pokuschen a le na weba ot wsdeba siego abejowim panje kralestwo twoja chwała od tunt asch na wjeki wjekow. Amen

albo:

Ojcze naji w przekładzie autorstwa ks. Franciszka Gruczy, który znajduje się w publikacji „Mszo Swjató" (1985) i „Kaszebsczi Bibleji" (1992).

Ojcze naji, cojes w njebje, swji-cone mdze Twoje mjono, przińdze królestwo Twoje, mdze wółó TwójóJaknow njebje, tak i na zemji. Chleba najigó codnjowigó dój na-ma dziś i odpuszczę nóm najć wjine, tak jak me ódpuszcziwóme najim wjmowajcóm, i nie dozwolę na naje trópjenje, le zbawje naji ode złigó. Amen

Osobiście najbardziej podoba mi się ta modlitwa:

Ojcze nasz wg Mariana Jelińskiego

Ojcze nasz, jaczi jes w niebie, niech są swiacy Twoje miono, niech przińdze Twoje królestwo, niech mdze Twoja wółó jakno w niebie tak też na żerni. Chleba najegó pówszednegó dój nóm dzysó i ódpusce nóm naje winę, jak i me ódpuszcziwóme na-szim winowajcom. A nie dopusce na nas pókuszenió, ale nas zbawi ode złego. Amen
21-04-2009 13:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów