Ankieta: Czyim dziełem jest Falun Dafa?
Szatana - sprytne zwodzenie ludzi
Człowieka, który odkrył pewne prawdy duchowe
Boga, przecież On działa w różnych religiach
Inna odpowiedź
Nie wiem
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Falun Dafa
Autor Wiadomość
Terebint Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 360
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Falun Dafa
Przeczytajcie sami i powiedzcie, czy to jest dzieło szatana, tak jak to powszechnie uważa się w chrześcijaństwie: http://www.falundafa.pl/index_pl.html

http://www.falundafa.pl/intro.html

Jakie jest Wasze zdanie w tej kwestii? Wiem, że tutaj na forum Falun Dafa chwaliła, bodajże 'Nieania".

[center] [Obrazek: wilkpp9.png] [/center]
29-02-2008 14:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Falun Dafa jak niestety zauważyłem, ma buddyjskie korzenie i kryje się za tym jakaś filozofia. Może i praktyka jest sama w sobie dobra, ale to jest bez sensu, by chrześcijanin i katolik pokładał nadzieję w metodach dalekowschodnich zamiast pokładania nadziei w wierze. Poza tym Chińczycy to zupełnie inny krąg kulturowy, obcy cywilizacji zachodniej. Oni mają swoje filozofie i metody doskonalenia, a my mamy swoje.

Odkąd wiem, że joga też jest szkodliwa to nawet po nią nie sięgam. A poza tym szukając metod dalekowschodnich dajemy do zrozumienia, że wiara nam nie wystarczy i że nie jest w pełni ukształtowana lub że coś postawiliśmy wyżej od niej. Prawdziwie wierzący nie szuka namiastek, lecz jest przekonany, że tylko wiara daje mu siłę, radość z piękna każdego dnia i wytrwałość wobec trudów życia. Wybierzmy więc, co należy, co sumienie nam wskazuje jako właściwe. Albo metody dalekowschodnie doskonalenia osobowości, albo wiarę. Wybierzmy jednak nie kierując się przelotnymi uczuciami, lecz kierując się rozumem oświeconym przez wiarę. Dzięki.
29-02-2008 16:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #3
 
Weszłam na stronę, nie wczytywałam się zbytnio, wolę trzymać się z dala. Czemu? Widzę wschodniego ducha, brak chrześcijaństwa... To nie jest nic dobrego.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
29-02-2008 16:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów